Skocz do zawartości

Jaką grę wybrać?


Gość Albert Wesker

Rekomendowane odpowiedzi

Odwieczny konflikt w najnowszej odsłonie:

PES czy FIFA?

 

Zawsze byłem fanem PESa (a nawet Winning Eleven z numerem 8 czy 9), ale później seria trochę zlazła na psy i w ogóle przestałem grać w jakiekolwiek piłki.

Ostatnia piłka w jaką grałem to FIFA 09 - była lepsza od ówczesnego PESa, ale i tak kiszka.

Jak jest teraz?

 

Nowy PES jakoś miał wyjść teraz, co nie?

Odnośnik do komentarza

Teraz jest tak, że musisz sprawdzić samemu. Jednemu podoba się to a drugiemu tamto.

Ja w tym roku kupiłbym Fife, chociaż liczyłem PES'a - niestety jeszcze nie w tym roku, dla mnie za słabe animacje, dziwne drobniejsze błędy no i ogólnie ni jak mi się grało w demko. Za to Fifa jest mega, myślę że Ci się spodoba, szczególnie że ostatnią piłką w którą grałeś to 09.

 

a gra już premiera miała.

Edytowane przez sosnaa
Odnośnik do komentarza

Ja bym jeszcze powiedział, że PES potrafi być ekstremalnie wkurzający, a zarazem satysfakcjonujący. Pomijając te niuanse jak słabsze animacje i różne pierdółki, to strzelenie gola w PESie sprawia dużą satysfakcje, a gra naprawdę nie wybacza błędów. Źle wycelujesz podanie - nie ma szans, że trafi do adresata, przeszarżujesz - skończy się faulem. W PESie szwankuje też obrona, szczególnie Twoja. Ja musiałem się sporo namęczyć, żeby zatrzymać ataki przeciwnika. To wszystko na poziomie trudności professional, czyli wcale nie najwyższym.

 

A Fifa? Fifa jest po prostu dobra. Nie ma nadzwyczajnych rewelacji, sprawia przyjemność i nie jest bardzo trudna. Osobiście gram bardzo schematycznie w 10, a w 11 z tego co widziałem po demie niewiele się zmieniło. Parę podań, piłka na dobieg i okazja sam na sam. I to na world class. Nie grałem online, więc tutaj fify nie ocenie.

 

Najlepiej będzie jak ściągniesz sobie dema Fify i PESa i sam ocenisz co sprawia Ci większą satysfakcję. Te dwie gry mocno się różnią, więc decyzja nie powinna być trudna. No i pamiętaj o tych nieszczęsnych licencjach, na których brak cierpi PES.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chodzi o licencje, to ja mogę nawet Catalonią grać.:) Takie kwiatki, jak z Holandią kiedyś raczej już nie wchodzą grę.:)

 

A jak teraz wygląda Master League czy jak to teraz się zwie?

 

Co do obrony, to na to się dość nawkurzałem w fifie 09. Przełączam się na drugiego obrońcę, a ten się zatrzymuje i znowu rusza do biegu chociaż cały czas trzymam gałkę w kierunku biegu. O schodzeniu z drogi/linii strzału przez sterowanych przez konsolę obrońców nie wspomnę.

 

Głównie chodzi mi o singla, a przede wszystkim taki tryb jak Master League.

Multi to tylko przy jednej konsoli, ale to rzadko.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...