Skocz do zawartości

Jaką grę wybrać?


Gość Albert Wesker

Rekomendowane odpowiedzi

Akurat według mnie więcej RPG jest w Fable2, niż w ME. ME jest bardziej interaktywnym filmem, a Fable daje dużo większą swobodę. Zależy, czego wymagasz od gry, ja np. ME ukończyłem bardzo szybko, bo poleciałem z główną fabułą, trafiłem na odpowiednie planety i już. A przy Fable2 siedzę i siedzę i nie mogę się tym nacieszyć - kupuję budynki, pracuję, dymam panienki, odchudzam postać, bo grubasa wyhodowałem, świetnie się bawię przy minigierkach w karczmach... Aha, tak w ogóle, to Fable2 jest imho dużo lepsze od 3, więc raczej bierz to pierwsze. Zresztą... przy aktualnych cenach, grzechem byłoby kupić tylko jedną z rozpatrywanych przez Ciebie gier. Mass Effect to kwestia około 20zł, Fable 2 to okolice 30zł, więc po prostu kup obie. Gwarantuję, że się na nich nie zawiedziesz, a że prezentują bardzo różne podejście do gatunku, to na pewno przejście jednej z nich nie sprawi, że stracisz ochotę na tę drugą.

Edytowane przez Linek
Odnośnik do komentarza
Gość DonSterydo

UFC osobiście odradzam, gra cholernie ciężka w ogarnięciu - do takich okazyjnych spotkań z kolegami nie nadaje się w ogóle, trzeba poświęcić jej wiele czasu żeby wiedzieć o co kaman.

Edytowane przez DonSterydo
Odnośnik do komentarza
Gość DonSterydo

Dla mnie stopień skomplikowania 2010 zabił tę grę na posiadówach. Kupiłem z myślą o spotkaniach kanapowych, ale nikomu się nie chce uczyć systemu, zresztą nikt na to czasu nie ma - sam tutorial wszystkich ruchów to jakieś 30-40 minut.

Edytowane przez DonSterydo
Odnośnik do komentarza

EA MMA jest jeszcze bardziej skomplikowane. Miałem, po dobrym UFC 2009 myślałem, że będzie kolejna gierka do posiadówek, ale okazało się, że za dużo trzeba się męczyć z opanowaniem tego, bardzo szybko wymieniłem na coś innego.

@DonSterydo - wystarczy ludziom powiedzieć, gdzie się blokuje, gdzie masz uderzenia górą/dołem, jak wrócić do stójki i jak zmieniać pozycje w parterze. U mnie każdy po jednej, dwóch walkach opanowywał grę na tyle, że dało się grać spokojnie.

@Sztajniec - o ile pamiętam są dema obu tych gier na marketplace, po prostu ściągnij i sprawdź, chociaż UFC2010 jest podobne do wersji z poprzedniego roku, jedynie bardziej widać siłę ciosów, poprawiona jest detekcja kolizji i przemodelowany parter. Taka ewolucja po prostu. Jeśli lubisz grać też na singlu w takie gry i nadal posiadasz UFC2009, to kup sobie EA MMA, jako uzupełnienie - ostatnio kosztuje niewiele ponad 30zł. Jeśli nie masz żadnej z nich - bierz UFC2010 - według mnie daje więcej zabawy, dla początkujących i zaawansowanych.

Edytowane przez Linek
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Lekki offtop, ale do jak grałem z nieskalanymi padem kolegami na konsoli, to po problemach z poruszaniem się w Gearach i szorowaniem po bandzie w NFS'ie, wszystkim przypadło do gustu demko Fight Night Champion. Nawet myślałem nad zakupem i może jeszcze się skuszę, za niższą cenę.

 

Fight Night Champion jest stworzony do partyjek z kumplami na jednej kanapie. Znajomym bardzo się podoba - tym bardziej, że bardzo szybko można się nauczyć podstaw. :)

Odnośnik do komentarza

A ja mam pytanko - którą wersję Castlevanii wybrać? X360 czy PS3? Mam iksa i ps3 i chce kupić Castlevanie. Czytałem, że niby na ps3 więcej klatek animacji, zresztą slashery kupuję głównie na ps3 (Bayonette na x360) - bo po Godzie lepiej mi się gra w Slasherki na Ps3. Ale ogólnie to wolę pada od 360 - po Resistance bolały mnie ręce na trójce. Jak to się ma w sterowaniu w Castlevanii? Może lepiej kupić wersje na 360? Pozdrawiam i jakby ktoś mógł coś doradzić.

Edytowane przez adamst85
Odnośnik do komentarza

PS3 miałem 2 razy - raz specjalnie pod MGS4, drugi raz w ramach przedłużenia umowy z PLAY. Dla mnie fajne exclusivy, ale nic poza tym :) 99 procent gier multiplatformowych wypada lepiej na Xboxie 360. Pada wolę od xbox'a, tak jak trofea uważam za ubogiego krewnego achievementów. Czy wersje na obie konsole się jakoś zasadniczo różnią? Tego nie wiem.

Samą Castlevanię ograłem (1000 GS) i jest to bez wątpienia jedna z najlepszych gier 2010r. :) Do wykonania, klatkowania nie mogłem się przyczepić. Wybór jest zatem dla mnie oczywisty.

Odnośnik do komentarza
Gość DonSterydo

Dwa zupełnie różne gatunki :P

 

Jak spojrzysz na Just Cause 2 z boku po ukończeniu gry to stwierdzisz, że jako całokształt gra jest mocno średnia i nudna, ale ma jeden mocarny element - gigantyczny i piękny świat do zwiedzenia.

 

Darksiders to bardzo dobry miks slashera z action adeveture. Jako gra na pewno jest ciekawsza od Just Cause 2.

Edytowane przez DonSterydo
Odnośnik do komentarza

A co lepsze, to zależy od podejścia do gier. Jeśli umiesz sobie sam znaleźć w grze zajęcie, lubisz kreatywne granie, to bierz Just Cause 2 bez zastanowienia. Tam naprawdę można dziesiątki godzin po prostu sobie krążyć po wyspach, poznając nowe rzeczy, raz po raz strzelając, po prostu robić cokolwiek ;)

Edytowane przez Linek
Odnośnik do komentarza

Darksiders jak dla mnie porażka...wcale mi się nie spodobał klimat jak i specyfika gry.. Just Cause troche lepiej ale pełno niedociągnięc wkur*iało mnie niesamowicie i przestałem w to grać..

 

 

szukam wszystkiego co przypomina Enslaved. Zakochałem się w tej grze pomimo jej prostoty..dawno nie bawiłem się lepiej przed konsolą.

Dodam tylko że odpadają gry z XLA bo konsola siedzi offline..:) Jakby Enslaved się wam nie kojarzyło to może jakiś odpowiednik Beyond God and Evil które zarządziło jeszcze za czasów ps2:) proszę o sugesie, pozdro!

Edytowane przez joseph
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...