Skocz do zawartości

Jaką grę wybrać?


Gość Albert Wesker

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam pytanie odnośnie Halo:Reach. Dla wszystkich Halo to gra flagowa Xboxa. Grałem w Halo 3:ODST i mnie aż odrzuciło od tej gry. Zastanawiam się nad kupnem Halo:Reach. Czy jest ona lepsza od ODST ?

Oczywiście że Halo: Reach jest lepsze od ODST, fakt grałem tylko w demo Reach, ale nie trzeba spędzać z tą grą nie wiadomo ile czasu aby wywnioskować że jest ciekawiej niż ODST. Chociaż jeżeli ODST cię odpycha...jak dla mnie chodzenie po mieście w nocy potrafi nużyć, ale ma swój klimat, a misje w dzień są całkiem fajne. Nie będę polecał ci Reach z czystym sumieniem bo w ogóle seria Halo nie jest dla każdego i jest wiele osób które gra odpycha.

Odnośnik do komentarza

Witam. Mam pytanie odnośnie Halo:Reach. Dla wszystkich Halo to gra flagowa Xboxa. Grałem w Halo 3:ODST i mnie aż odrzuciło od tej gry. Zastanawiam się nad kupnem Halo:Reach. Czy jest ona lepsza od ODST ?

 

Nie zastanawiaj się tylko bierz !.ODST mi też nie podeszła i byłem nieco rozczarowany, za to Reach byłem wniebowzięty.Gra była bliska ideałowi Halo:CE :greeting: i właśnie potem warto przemyśleć zakup odświeżonej jej wersji Halo :Anniversary (na allegro nówka chodzi już za grosze) i zacząć przygodę Master Chiefa od samego jej początku. Reach jest odrębnym tytułem od całej serii, także nic nie stracisz a stwierdzisz czy kupujesz ten KLIMAT :nyam1:

Edytowane przez Bushisan
Odnośnik do komentarza

Nie rozumiem was, ODST miało swój własny, naprawdę niezły klimat.

Mój własny, osobisty ranking:

1. Reach

2. ODST

3. Halo 3

4. Halo 2

5 Halo 1 - nic fenomenalnego niestety

 

Wg. mnie powinno się zagrać w każdą część by poznać całą historię.

 

No.1 Halo:CE wielki przełom w grach w r.2001 ( pojazdy - zniszczenia, AI, odnawialna osłona energii , muzyka, zaawansowana fizyka) , niesamowity gamplej , grafika, klimat, muzyka idealnie zgrana z akcją, fabuła, multi !!! = emotion !

No.2 H:Reach

No.3 H:3

... :)

Edytowane przez Bushisan
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

to pewnie Halo:CE zaliczyłeś na piecu ? :P a to nie to samo tylko zdecydowanie jej uboższa wersja wyprana z tego co Xbox miał najlepsze, stąd i Twoje rozczarowanie, zaznacze tylko że autorem konwersji na peceta była ekipa odpowiedzialna za sławnego ostatniego Duka :D komentarz chyba zbyteczny.

Edytowane przez Bushisan
Odnośnik do komentarza

Masz coś do Gearbox? :P Ich gry były i są naprawdę niezłe, a Duke to inny przypadek, grę kończyli, a nie robili od podstaw.

 

Co do konwersji Halo na PC nie ma co się czepiać, gra była ładna, grywalna (wysokie oceny), ale miała też wady (również w oryginale): poziomy robione na "kopiuj -> wklej". Jak napisałem, dla mnie w tym samym czasie było wiele innych, ciekawszych FPS-ów. Wtedy też granie w takie gry na padzie było dla mnie nieporozumieniem (teraz tak gram, bo muszem), kombo klawiatura + mycha ciągle rządzi :diablo:

 

A teraz chyba powinnyśmy spadać w inny wątek, bo ktoś nas stąd wyrzuci :D

Edytowane przez Andreal
Odnośnik do komentarza

ja do halo 3 podchodziłem jak pies do jeża własnie po słabej konwersji Halo 1 na PC. NIgdy nie fascynowały mnie blasterki. Zacząłem na legendary i mimo, że grafa była nieraz świetna, za to muzyka przepiękna. NIektóre widoczki zachwycająca, całkiem niezła fabuła jak na FPP (chociaż gdzie tam do half Lifów - które są dla mnie ideałem FPP/przygody), do tego doszło naprawdę dobre SI i epickośc niektórych walk - oceniam Halo 3 na 8+/10 - baaaardzo mi się spodobało. HALO ODST też mi podeszło, ale tu więcej skradania, nie ma Mastera - ode mnie 8-/10. Halo Reach jest bliższe trójce a nawet przewyższa ją epickością starć, oprawa - dla mnie must have. Kiedyś nie trawiłem Halo - od trójki twierdze, że to naprawdę porządny FpP i nie taki za rączke jak to sięteraz robi. Reacha łykaj smiało bo drogo to on nie chodzi na allegro teraz.

Odnośnik do komentarza

Ten aktualny MoH spoko, jak za grosze (30-35zł) kupisz. Przejść i zapomnieć, nic wielkiego.

A co do Halo - nigdy tej fabuły nie trawiłem, wyśmiewam to zawsze ze znajomym, a jednak przeszliśmy na coopie 3 i Reach, a w dodatku sporo po sieci łoiliśmy. To też coś mówi o tej grze - ona jest po prostu tak dobra, że nawet ludzie, których odrzuca ta "epickość" fabuły się przy niej dobrze bawią.

Odnośnik do komentarza
Gość DonSterydo

Niedługo wychodzi kolejny MoH, a powiedźcie mi ludziska jak odebraliście poprzednią część (tą "nową" oczywiście), warto?

 

Strasznie łatwa i ekstremalnie krótka. W CoD'y potrafię grać 8-10h w singla, a MoH'a przeszedłem w 5h.

 

Tak jak Linek pisze. Za 35 zł można kupić bo i setting ciekawy i gra się przyjemnie.

 

PS. ODST nie lubią typowe Halo-betony. Ta część miała swój unikalny klimat na skalę całej serii, a to nigdy nie jest zła rzecz. Ja właśnie żałowałem, że w Reach takiego świetnego miasta nie było. Generalnie świetny sposób opowiedzenia historii.

Edytowane przez DonSterydo
Odnośnik do komentarza

MOH to jeden z nielicznych FPP, który ukończyłem w 1 dzień. 7 godzin. Nawet w battlefielda 3 w singlu mi dłużej zeszło. Gra nawet ładna - ale na ps3 grałem i nieraz mi się przycinała, fajny ten kompan z brodą jest i niektóre akcje ciekawe. Ogólnie singiel to poziom BF3 tylko z trochę gorszą grafą ale z lepszym zakończeniem niż w BF3. Za tą cenę to brać, przejść i sprzedać/zamienić. Ja tak zrobiłem i nie żałuję. Lepsze od Homefronta, gorsze od Modern Warfare 1 - mówię o kampani.Wogle dla mnie FPP wojenne to przewaznie, przejście, sprzedaż i zapomnienie gdyż nie gram w multi. Modern Warfare dawał radę i zostawiłem sobie, Bad Company 2 jeszcze nie ograłem i resztę tych nowych kodów też. Za to BF3 singiel ma momenty ale za mało i końcówka - rozkręcamy się i co? Jajco... jako, że w FPP jestem singlowcem preferuję Bioshocki, Halflify, Metra i inne takie Resistancy czy nawet Rage. nieraz mam dosyć jak FPP zamienia się prawie w celownik na szynach - Homefront - same korytarzowe plansze z wrogami zawsze z tych samych miejsc. Ani zbieractwa, ani zagadek, ani fabuły za ciekawej. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Ja w sprawie trzech gier, mianowicie:

1. Władca Pierścieni, Wojna na Północy - Fajna gra? Wiem, że Skyrim to nie jest, ale czy da się grać (będę miał z kim coop'a grać+jestem fanem Tolkiena 8) ) i czy gra ktoś w to jeszcze?

2. Battlefield 3 - demo mi się średnio podobało (a raczej nie podobało w ogóle). Czy polecacie i czy mapy nie są za małe dla 24 graczy (głównie o multi mi chodzi, bo kampania to z tego co wiem to średniawa).

3. Halo anniversary, lepiej brać grę, czy sam map-pack. W jedynkę już grałem jakieś dwa lata temu, więc nie wiem czy to ma sens.

Odnośnik do komentarza

Ja w sprawie trzech gier, mianowicie:

1. Władca Pierścieni, Wojna na Północy - Fajna gra? Wiem, że Skyrim to nie jest, ale czy da się grać (będę miał z kim coop'a grać+jestem fanem Tolkiena 8) ) i czy gra ktoś w to jeszcze?

2. Battlefield 3 - demo mi się średnio podobało (a raczej nie podobało w ogóle). Czy polecacie i czy mapy nie są za małe dla 24 graczy (głównie o multi mi chodzi, bo kampania to z tego co wiem to średniawa).

3. Halo anniversary, lepiej brać grę, czy sam map-pack. W jedynkę już grałem jakieś dwa lata temu, więc nie wiem czy to ma sens.

 

1. Z tego co mówią to gra jest średnia chyba, że gra się w Coop

2. z konsolowego BF'a zrezygnowałem na rzecz PC.

3. Grałeś dwa lata temu ale nie w wersje podbitą do dzisiejszych standardów. Brałbym trzecią opcje.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Przelazłem Wojne na Północy. Moja ocena 7/10. Gra naprawdę ładna, ciągła wyrzynka wrogów, przed siebie, zbieranie łupów i tak w kółko. ładne widoczki, świetne postacie- żywcem z trylogii filmowej. Dosyć długa jak na hack n slasha i przez to monotonna nieraz. Jak w miarę tanio to bierz - przejdź i sprzedaj wymień. Co do BF3 to się nie wypowiem bo skończyłem tylko singla i tutaj to samo - do przejścia i sprzedania, chyba, że lubisz multi to ponoć full wypas.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Trials, FEZ, REZ, co warte jeszcze? Renegade Ops, Bastion, LARA, LIMBO, Trials Evo, Outland, Torchlight, Gatling Gears (jak masz z kim grać), Trine 2, Ms Splosion Man, Shadow Complex!!!, Insanely Twisted Shadow Planet,Crysis 1, Deathspank, Shank 1 i 2, Castle Crashers - jest masa świetnych gier na XBL. Sam mam chyba ze 40 na HDD. Ja na Twoim miejscu odpuścił bym Serious Sama czy I Am Alive są fajniejsze gry tam - ale to kwestia gustu.

Odnośnik do komentarza

2. Battlefield 3 - demo mi się średnio podobało (a raczej nie podobało w ogóle). Czy polecacie i czy mapy nie są za małe dla 24 graczy (głównie o multi mi chodzi, bo kampania to z tego co wiem to średniawa).

 

Mapy sa ZA DUZE dla 24 graczy. Serio. Jesli masz mozliwosc grania na PC to smialo kupuj i nawet nie patrz na tryb singleplayer, bo to tylko taki dodatek do za(pipi)ongo multi. ;)

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
Gość DonSterydo

Reach to prequel do całej serii. A ODST to spinoff - fabuła jest tak skonstruowana, że chodzisz nocą po oblężonym mieście i szukasz swoich towarzyszy, a gdy trafisz na jakiś ślad, to masz flashback i misję innym członkiem oddziału.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Reach moim zdaniem jest o wiele lepsza niż poprzednie części pod względem mechaniki gry. Można biegać sprintem, rozgrywka bardziej dynamiczna - warto zagrać. Mi się bardzo podobała :) ODST raczej Ci nie podejdzie, skoro trójka się nie spodobała. To praktycznie to samo, a dla mnie ODST do pięt trójce nie dorasta :)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...