Skocz do zawartości

Sezon 4


Zeratul

Rekomendowane odpowiedzi

Gorzej byc nie moglo? Moglo.

Maksymalnie spotegowany klimat beznadziei. Tylko aby to dobrze poczuc trzeba bylo tych 4-5 lat systematycznego ogladania.

Najlepszy dramat s-f, baaa.. najlepszy serial.

pomimo że nie było akcji to odcinek ratował się klimatem, napisy na ścianach czy choćby scena przy lustrze w kajucie. Trochę się gubią z całą tą plątaniną wątków i 13 plemieniem. Jeśli ta osoba ma być ostatnim modelem cylona, to jest to najgłupszy z możliwych scenariuszy. Jest masa postaci które więcej wniosły do serialu.

 

Odnośnik do komentarza
Gość andertejker

świetny powrót najlepszego sci fi jakie stworzyła ludzka ręka.

 

parę rzeczy konkretnie mnie zaskoczyło, np-

 

 

- rozbity myśliwiec i ciało Starbuck

- fakt, że 13 plemię było Cylonami o_O

- na koniec epa sugestia, że to Helen, żona Saula jest ostatnim z Finałowej Piątki Cylonów

 

 

obym dożył następnego tygodnia ;)

Odnośnik do komentarza

Hm. Obejrzalem 4x12 .

 

 

Kiedy flota znalazla rozwalona Ziemie nie bylem do konca zaskoczony - spodziewalem sie ze Ziemia nie bedzie rajem jak wszyscy mysleli i zniszczona planeta byla jedna z pierwszych mysli ktore mi przyszly do glowy (no, moze nie do konca myslalem ze naprawde pojda w tym kierunku). Ale do teraz sadzilem ze okaze sie to kolejna przeszkoda ale ostatecznie flota znajdzie dom i przepowiednia spelni sie chociaz "w pewnym sensie" , nawet jesli bedzie to okupione ciezkimi stratami. Ale teraz odcinki ida w tak ponurym, nihilistycznym kierunku ze sie zaczalem zastanawiac czy przepowiednia i dluga wedrowka nie okaza sie bezsensowne. Wszystkie wyrzeczeniea, cierpienia i smierci ? Na nic, przepowiednia jest do dupy , nadziei nie ma , czas zdychac. Jesli tworcy beda mieli jaja pojsc do konca w tym kierunku to bylby chyba jeden z odwazniejszych finalow serialowych.

 

Odnośnik do komentarza

Gdyby przy tych problemach ktore maja nagle znalezli jakies proste rozwiazanie to byloby to.. naiwne. Najpierw musza sie zebrac do kupy, zaczac wspolpracowac jak dawniej i wtedy moga cos sensownego zrobic. Watpie czy maja na to czas (za malo odcinkow) i checi. Coraz wiecej ludzi jest ze soba skonfliktowanych. Autorytety upadaja, spiskuja wszyscy, viceprezydent przygotowuje przewrot, profesorek jest w szczytowej formie. Rewolucja nam sie szykuje. Co pozostaje? Samozaglada i wymarcie gdzies tam w gluchym kosmosie. Zaakceptowalbym takie rozwiazanie. Gorzej, gdyby nagle pojawil sie jakis rycerz w super statku i uratowal wszystkich. Takiej dawki naiwnosci bym im nie wybaczyl.

Odnośnik do komentarza
Gość andertejker

akcji w tym epie nie brakowało. dziwi mnie dlaczego nagle Felix Gaeta stał się takim skurwiesynem.

odcinek bardzo mocny i odważny. ciekawe co się stanie z Adamą i Saulem

Edytowane przez andertejker
Odnośnik do komentarza

Odcinek mistrzowski.. po 4x12 myslalem, ze zaczely sie nudy a tu prosze, jaka niespodzianka.

Bunt sie w koncu zakonczy. Polowe obsady Galactici pojdzie w kosmos przez sluze? Zareka pograzy babka ktora widziala jak zabil goscia z obslugi w hangarze. Gaeta pojdzie przez sluze za bunt.

 

A do ewentualnego Domu jeszcze daleko.

Odnośnik do komentarza

No trudno, żeby był napis skoro ziemia jednak nie jest ich domem;] Jak przy każdym odcinku lista ocalałych się zmienia to nie widzę powodów dlaczego to nie miało się zmienić.

 

 

Co do epa, nie ma chyba szans na happy end. I bardzo dobrze!

Odnośnik do komentarza

Odcinek niby dobry, ale nie podoba mi się heroizm postaci, głównie Adamy.

 

Co jak co, ale końcówka mocno mnie zażenowała. Taka... nie Galacticowa. Brakowało jeszcze aby Adama odwalił Rambo. Roslin jako wielka wybawczyni floty też jakoś mi nie pasowała w tej sytuacji.

 

Cliffhanger taki se -

granat z pewnością dymny bądź ogłuszający. Na śmierć Adamy tak wcześnie i w takiej sytuacji nie ma co liczyć.

 

Edytowane przez Suavek
Odnośnik do komentarza
Jakby się ktoś zastanawiał co odbiło Felixowi Gaeta to polecam obejrzeć dziesięć odcinków webisodes którch akcja dzieje się między odcinkami 4x10 a 4x11 czyli w czasie przerwy w wyświetlaniu. Traktują one o pewnym zdarzeniu które doprowadziło Felixa do wywołania buntu.

Nie widzialem webisodow ale i bez nich wydaje mi sie ze motywacja Gaety jest dosyc jasna. Zawsze byl idealista i w nagrode co dostal? mial udzial w marionetkowym rzadzie ktory wydawal wyroki smierci na ludzi, prawie zostal wyśluzowany jako zdrajca, przyjaciolka odstrzelila mu noge etc. a potem Adama postanowil sie zaprzyjaznic z cylonami. Bunt wydawal mu sie potrzebna,dobra rzecza a kiepska sytuacja psychiczna sprawila ze mial wole wprowadzic go w zycie (plus mydlenie oczu przez zareka).

 

 

btw zlukalem 4x14. fajnie bylo zobaczyc

znowu romo . i to szalejacego z dlugopisem !

 

Odnośnik do komentarza

Odcinek 12 był krótko mówiąc nudny. Jedynie co wskazywało na dalszy rozwój fabuły to kulminacja wątku między felixem a karą (co jest zrozumiałe w końcu kuśtyka nie bez powodu).

Odcinek 13 uświadczył nas wreszcie jakąś akcją. 14 epizod kontynuuje szybkie tempo i wychodzą prawdziwe motywy "nowego admirała". Natomiast Tom niestety nic się nie zmienił odkąd wyszedł z paki. Pokazuje do czego jest zdolny, za coś w końcu siedział w pierdlu i całe to jego szambo w końcu się wylało pokazując jaką jest naprawdę osobą. Końcówka jest mocna i do przewidzenia. I to ostatnie zdanie. Bardzo dobry odcinek.

Odnośnik do komentarza
Jakby się ktoś zastanawiał co odbiło Felixowi Gaeta to polecam obejrzeć dziesięć odcinków webisodes którch akcja dzieje się między odcinkami 4x10 a 4x11 czyli w czasie przerwy w wyświetlaniu. Traktują one o pewnym zdarzeniu które doprowadziło Felixa do wywołania buntu.

Nie widzialem webisodow ale i bez nich wydaje mi sie ze motywacja Gaety jest dosyc jasna. Zawsze byl idealista i w nagrode co dostal? mial udzial w marionetkowym rzadzie ktory wydawal wyroki smierci na ludzi, prawie zostal wyśluzowany jako zdrajca, przyjaciolka odstrzelila mu noge etc. a potem Adama postanowil sie zaprzyjaznic z cylonami. Bunt wydawal mu sie potrzebna,dobra rzecza a kiepska sytuacja psychiczna sprawila ze mial wole wprowadzic go w zycie (plus mydlenie oczu przez zareka).

 

 

btw zlukalem 4x14. fajnie bylo zobaczyc

znowu romo . i to szalejacego z dlugopisem !

 

 

 

No to jednak polecam obejrzeć webisodes. Bo widze Twój pogląd jest zbyt ogólny. A jak napisałem wcześniej jest pewne zdarzenie. A wiesz wogóle jakiej orientacji sexualnej jest Gaeta?

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
Gość andertejker

tych webisodów wyszło równe 10, prawda?

 

co do ostatniego odcinka to mnie zmiażdżył.

"Caprica" to prawdopodobnie będą marne popłuczyny po tym genialnym tworze, jakim jest BG.

 

mam taką teorię, że na końcu odnajdą to 13 plemię, które pewnie opuściło Ziemię po tym nuklearnym zniszczeniu. dołączą do nich na jakiejś zielonej planecie i mamy hepi ending.

 

nie czytam żadnych spoilerów jakby się ktoś pytał.

Odnośnik do komentarza
tych webisodów wyszło równe 10, prawda?

 

co do ostatniego odcinka to mnie zmiażdżył.

"Caprica" to prawdopodobnie będą marne popłuczyny po tym genialnym tworze, jakim jest BG.

 

mam taką teorię, że na końcu odnajdą to 13 plemię, które pewnie opuściło Ziemię po tym nuklearnym zniszczeniu. dołączą do nich na jakiejś zielonej planecie i mamy hepi ending.

 

nie czytam żadnych spoilerów jakby się ktoś pytał.

 

 

Tak tych webisodów wyszło 10... tak samo jak tych przed 3 sezonem - Resistance.

 

Co do Twojej wersji happy endu to podobnie uważam. Czytałem Fundacje i Ziemie - I. Asimova. Tam też się ucieka przed robotami w strone ziemi a na ziemi nic nie ma a ludzkośc ukryła się na księżycu. Coś w tym jest!!...

 

Pzdr...

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...