Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Hehe sam znam kolesia, który 3 miechy grał namiętnie w GT Prolog (dla GT kupił plejaka) na standardowej najniższej rozdziałce. Jak wpadłem do niego założyć mu konta na US i JAP i zobaczyłem dziwnie płaskie i rozpikselowane(32 cale i obraz 4:3 rozci ągnięty przez tv) wozy to uznałem że kupił jakiś najtańszy LCD w sklepie i się nic nie odzywałem, dopiero po parunastu minutach mnie tknęło by zajglądnąć w zakładkę video output :) Byście widzieli minę jegomościa jak go uswiadomiłem co i jak z obrazem i audio na konsoli hehehe

Odnośnik do komentarza

rozdzielczośc oczywiście sprawddzałem zarówno 720p jak i 1080i , nic to nie zmienia , gierki które na Xie były ostre tutaj są rozpikselowane , ustawiam ostrość telewizora na 20%, czyli bardzo niewiele a piksele i tak są widoczne.

 

Na Xie grałem głównie na kablu vga, ale nawet na hdmi było lepiej niż tu :/ .

Odnośnik do komentarza

Jak to jest z tymi slotami na konto? Czytałem, że jedno konto może być naraz aktywne na max 5ciu konsolach, ale tu chodzi o samo konto, czy o płatny content? Pytam się, bo miałem wcześniej 3 Ps3 i jedno PSP i nic w nich nie deaktyowowałem, bo nie wiedziałem nawet o tym. Czy to oznacza, że jak moja slimka zdechnie, to będę miał przesrane? Bo tak wyczytałem w internecie. Z drugiej strony ludzie tworzą konta pod jedno demo, np GoW3, a ostatnio Heavy Rain był, no i jestem pewny, że więcej, niż 5 osób to ściągnęło. Jak to w końcu jest? Nie mam żadnego premium contentu [płatnego czyli] na swoim głównym koncie.

Odnośnik do komentarza
Instrukcja pobierania gier z PSN (by Coati)

I. Udostepnienie konta z grą

a) Po otrzymaniu loginu i hasła do konta PSN, tworzymy nowy profil na konsoli o dowolnej nazwie po czym logujemy się do sieci.

b) Wchodzimy do PS Store i wyszukujemy z listy zakupionych rzeczy interesującą nas pozycje

c) Włączamy ściaganie i możemy przelogować się na własny profil

d) Instalujemy i gramy

 

II. Udostepnienie kodu do produktu

a) Logujemy się w PSN

b) Wchodzimy do PS Store

c) Wybieramy opcje: Redeem Codes i wpisujemy 12-cyfrowy kod promocyjny.

d) Następnie postępuj zgodnie z instrukcjami na ekranie - pobierz produkt i ciesz się nim.

 

III. Deaktywacja konta PSN

a) Logujemy się na konto które chcemy deaktywować

b) Przechodzimy na zakładkę PSN i kolejno: Account Menagment -> System Activation -> PS3 System -> Game -> Deactivate System

 

~~Z jednego konta może korzystać aktywnie 5 osób [5 aktywowanych konsol]

~~Deaktywacja konsoli skutkuje zwolnieniem się tzw. slota. 1 slot = 1 aktywowana konsola na danym koncie.

Odnośnik do komentarza

Hmmm, każda gra jest mniej lub bardziej rozpikselowana, ekskluziwy pokroju Killzona troche mniej, ale natenprzykład "Infejmus" , "Lost planet 2" koszmarnie rozpikselowane , praktycznie nic nie widać, demko batelfilda nowego, żadna gra nie jest idealnie ostra... chyba nie pozostaje mi nic innego jak przyzwyczaić się i czerpać radość z grania... choć powtórze po raz trzeci, na Xie było mniej pikseli imo.

Odnośnik do komentarza
Gość Mr. Blue

To jest jakieś prowo. Nie ma takiego czegoś jak "piksel", kiedy masz połączone PS3 z odbiornikiem HD. (Mam plasmę Full HD, więc wiem co mówię)

 

PS. To Lost Planet 2 już wyszło, drogi kolego? :mellow:

Edytowane przez Mr. Blue
Odnośnik do komentarza

Mam Ps3 Slim kabel HDMI od sony, TV LCD FUll HD i powiem Wam, ze w niektorych grach mam widoczne piksele, ktore nie sa rozmyte. Wystepuje to w takich grach jak Ratchet Tools od Destraction, Batman AA ( sam stroj Batmana jest zlepiony z kwadracikow tak jak bylby bez akceleracji graficznej, reszta otoczenia ok) czy tez Lost Planet. Nie wiem czy to zalezy od gier czy cos u mnie jest nie tak jak trzeba.

Odnośnik do komentarza

Porównywałem dema, dema sie nie liczą ? :P

 

Jakie prowo ? Chcecie powiedzieć że u was każda gra jest super ostra, nie ma żadnych nierównych krawędzi ? żadnych "ząbków" na tychże ? Nie chce mi sie wierzyć... nawet na super duper plaźmie hd

 

To może inaczej. Chodzi ci o pixele w środku tekstur coś ala grafika z czasów przed voodu i PSX, czy ząbki i nierówne krawędzie? Bo to chyba małą różnica?!

 

Co do rozpikselowanych tekstur to nie stwierdziłem ich w grach na PS3, może pojawiały się jakieś poszczególne gorsze tekstury w nie których grach ale nie przeszkadzało praktycznie w ogóle (bo było tak rzadko).

 

Natomiast aliasing (nierówne , postrzępione krawędzie), faktycznie zdarza się na PS3 ale tak samo na X360, więc już sam nie wiem co cię tak denerwuje.

Odnośnik do komentarza

Mam pytanie. Zakupiłem dziś PS3 slim (wreszcie), automatycznie skonfigurowała rozdzielczość do 1080p (monitor full HD), gry śmigają w 720p, ale jak ściągnąłem trailer Wall-E w 1080p PS3 uruchamia go w normalnej (SD) rozdzielczości. Czy wiecie jaka może być tego przyczyna? W opcjach wyświetlania obrazu nie mogę odhaczyć rozdziałki 576i. Próbowałem znaleźć na googlach, ale bez większych sukcesów. Będę wdzięczny za pomoc. Pozdrawiam!

Edytowane przez keetiv
Odnośnik do komentarza

Mam takie pytanko do obeznanych w temacie, mianowicie:

chodzi o aktywację mojego konta na innych konsolach, a dokładniej o to, że mój kumpel miał moje dane dotyczące konta aby co jakiś czas mógł mi owo konto doładować. Nic z niego nie ściągał, tylko przelewał tam moje pieniądze jak chciałem coś poprzez PSS kupić. Problem w tym, że konsola odmówiła mu posłuszeństwa, poszła się kochać. Teraz dochodzimy do punktu kulminacyjnego, czy w takim wypadku moje konto na jego konsoli jest aktywne (chodzi mi o te 5 kont które można aktywować na innych konsolach)? Wczoraj byłem u kumpla, aby zdezaktywować u niego moje konto jednak konto było nieaktywne, bo nic z mojego profilu nie było ściągane. Czy w tym przypadku będzie tak samo?

Odnośnik do komentarza
Jakie prowo ? Chcecie powiedzieć że u was każda gra jest super ostra, nie ma żadnych nierównych krawędzi ? żadnych "ząbków" na tychże ? Nie chce mi sie wierzyć... nawet na super duper plaźmie hd

 

Wiem, o co Ci chodzi. Ja również 2 dni temu kupiłem sobie PS3. XBOXa 360 mam już od ponad dwóch lat. Dzisiaj sobie kupiłem FIFĘ 10 i lekko się zdziwiłem jej jakością na PS3. Tekstury na Soniaku są strasznie rozmyte, nie wspomnę już o ich niższej rozdzielczości. Grając w demo Battlefielda 2 czy też Heavy Rain, wszystko wygląda ok, ale FIFA strasznie razi (w porównaniu do odpowiednika z konsoli Microsoftu). Np. reklamy znajdujące się za bramką są na normalnej kamerze tele tak rozmyte, że w ogóle ich nie widać. I mam ustawioną normalną rozdziałkę, 720p, bo menusy są idendyczne jak na Xie. Nie mam zamiaru wywyższać XBOXa, nigdy nie należałem do fanów żadnej z konsol (dla mnie liczy się dobra zabawa, a nie dana firma, choć, nie ukrywam, konsole SONY towarzyszą mi od dłuższego czasu). Może to wina tego, że XBOX w jakiś sposób upscale'uje materiał w 720p do 1080p, podczas gdy PS3 tego nie robi. Naprawdę, różnica jest kolosalna (jakby na PC ustawić grafę na High - XBOX i Low - PS3). A może gdzieś tam w menusach są jakieś ukryte upscalery, co? I wciąż nie wiem dlaczego trailery mi wyświetla w SD, pomimo tego, że są ściągnięte w FULL HD. Jeśli ktoś mi może pomóc, byłbym wdzięczny. Pozdrawiam!

 

Tu widać niewielką różnicę, jednak na korzyść XBOXA (głównie rozdzielczość tekstur na screenach z gameplayu, nie z replayów - przypatrzcie się wyrazistości reklam na PS3 i Xie):

http://www.eurogamer.pt/gallery.php?game_id=11829&article_id=757593#anchor

 

Choć u mnie to jeszcze gorzej wygląda (wersja PS3). Powiem tylko, że mam monitor fullHD i, jak wiadomo, upscalery w monitorach nie sprawują się najlepiej. Suma summarum, myślę, że sama grafika niewiele się różni, za to XBOX sobie lepiej radzi z upscalowaniem do fullHD (gier, które są w 720p). Dla równowagi dodam, że ładniejszej gry od Killzone'a 2 nie widziałem (grałem na TV HD Ready), a jeszcze Uncharted 2 nie miałem okazji sprawdzić ;)

Edytowane przez keetiv
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...