Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Problem mam następujący, PS3 podłączone poprzez HDMI do ampli Onkyo TXSR-508, wszystko jest niby ok ale nie do końca a nawet bardzo nie do końca... problem dotyczy rozdzielczości 1080p kiedy takowa jest włączona co jakiś czas przerywa dzwięk - dodam, że kabel HDMI napewno jest ok, TV obsługuje 1080p, przy 1080i problem nie występuje, przy podłączeniu HDMI bezpośrednio do TV wszystko jest ok przy 1080p, nie ma znaczenia jaki dekoder jest wykorzystywany w danej chwili i czy PS3 przekazuje dzwięk jako Bitstream czy LPCM, w amplitunerze HDMI Control jest wtłaczane, wszelkie skalowania również chyba, że któregoś z nich nie potrafię zlokalizować...nie wiem co jest i już zaczynam wątpić, że dowiem się kiedy kolwiek...W Was ostatnia nadzieja :P

Odnośnik do komentarza

Nie wiem czy to prawda, ale czytałem gdzieś, że i tak konsola sama się wyłączy przy zbyt wysokiej temperaturze o ile działa termometr.

 

No tak to prawda,konsola sama się wyłączy jeżeli będzie bliska przegrzaniu się i temperatura będzie bardzo wysoka,powinna wcześniej jeszcze migać dioda.

Prędzej się zawiesi... chyba że piszecie o slim (której nie mam)

 

Kolega ma problem...Orange Box zaciął się mu już 6 razy...u mnie chodziło wszystko elegancko...jak myślicie wina konsoli czy może gry?

Było to samo ze sto razy

Niektóre gry się zawieszają częściej inne wcale. W Half Life 2 nie grałem już kilka lat, więc nie pamiętam jak to z nią jest. Wszystko też zależy jak długo grasz no i jaka jest temperatura otoczenia.

Odnośnik do komentarza

Na dniach mam zamiar zakupić PS3 (Slim 250 GB), a w związku z tym:

 

1) Jaka jest zasadnicza różnica między modelami CECH-20xxB / CECH-21xxB? Czy nowsza wersja jest w ogóle dostępna w rodzimych marketach?

2) Czy jakość kabla HDMI ma jakiekolwiek znaczenie, czy wystarczy najzwyczajniejszy w okolicach 20 zł?

Odnośnik do komentarza

Na dniach mam zamiar zakupić PS3 (Slim 250 GB), a w związku z tym:

 

1) Jaka jest zasadnicza różnica między modelami CECH-20xxB / CECH-21xxB? Czy nowsza wersja jest w ogóle dostępna w rodzimych marketach?

2) Czy jakość kabla HDMI ma jakiekolwiek znaczenie, czy wystarczy najzwyczajniejszy w okolicach 20 zł?

 

 

1. roznicy która mozesz odczuc nie ma... jesli poprawi ci to humor to zawsze mozesz odczytac model z pudelka i kupic najnowszy

2. do 3m nie ma roznicy pomiedzy kablami za 10 i 250zl

Odnośnik do komentarza

W ustawieniach wyświetlania zauważyłem nową opcję (może po ostatnim updacie) "Wyjście funkcji Deep Colour (HDMI)".

Co ona daje? Co zmienia w obrazie?

 

Mam ustawione na automatyczne.

 

HDMI 1.3 Deep Colour

 

Deep Color to technologia, która umożliwia przesyłanie sygnału wideo z wyższą niż standardowa głębią koloru. Dzięki temu rozwiązaniu, zamiast dotychczasowych 8. bitów na każdy kolor podstawowy, za pomocą przewodu HDMI, można przesyłać 10, 12, lub nawet 16 bitów. Pozwala to wyświetlać idealnie płynne przejścia kolorów.

 

 

Przydatne gdy ma się TV 10 bitowy lub ofkoz więcej. Ja nie mam takiego (jeszcze) :P

Edytowane przez Kyo
Odnośnik do komentarza

Mam PS3 Slim podłączoną do Samsunga LE40A551P2 przy pomocy kabla HDMI; konsola jest z najnowszym firmwarem. Postanowiłem przetestować filmy BD i spotkała mnie niemiła niespodzianka - telewizor pokazuje, że wyświetla 1080i. W menu konsoli mam dostępne wszystkie rozdzielczości włącznie z 1080p. Niestety, po odpaleniu filmu obraz idzie w 1080i. Wyłączenie wszystkich innych rozdzielczości oprócz 1080p w dashu powoduje, że film wyświetlany jest w SD. Próbowałem różnych ustawień i nic. Czy ktoś się z tym spotkał i wie, jak sobie poradzić z tym problemem?

 

Edit: problem chyba tkwi w filmie. Sin City, wydawca: pro-motion. Co prawda na okładce jest informacja o obrazie w 1080p, ale przeglądając internet natknąłem się na informacje, że z rozdziałkami w filmach wydawnictwa pro-motion jest lipa. Nie rozumiem problemu, ale wygląda na to, że musiałbym mieć telewizor wyświetlający 1080p24Hz, żeby wszystko było w full hd. Zachciało się taniego filmu :/

Edytowane przez Gromit
Odnośnik do komentarza

Ale patrząc na specyfikację Twojego modelu podają wszędzie że Twój TV obsługuje - Technologię 24Hz - 1080 24p Real Movie.

 

Sprawdź może na innym wejściu HDMI.

 

E:

 

antenowy, audio optyczne, audio RCA, component, composite, HDMI 1.3, HDMI X 2, HDMI z HDCP, PC, s-video, SCART X 2, słuchawkowe

 

Tylko jedno gniazdo HDMI w tym TV ma obsługę HDCP :) Więc powinno działać.

Edytowane przez Kyo
Odnośnik do komentarza

witam mam trochę głupie pytanie, ale bardzo mnie nurtuje :P otóż PS3 slim ma tylko 2 wejścia usb więc można podpiąć tylko 2 pady, ale czy można normalnie grać na 4 padach? i jeśli np 3. pad zacznie się rozładowywać to można podpiąć go pod 1. lub 2. gniazdo usb i będzie się ładować jako 3.?

 

edit. dzięki za szybką odp ;]

Edytowane przez Czimeq
Odnośnik do komentarza
Gość Orson

Ema :D

 

generalnie nie gram "na słuchawkach" ale jako, że ostatnio gram w Wipeout'a chciałem przerzucic dźwięk na słuchawki by podkręcic doznania (tryb zone zgniata kulki).

 

I problem w tym, ze...nie wiem jak to zrobić. Już tłumacze o co mi chodzi.

 

Dźwięk idzie przez głosniki tv, chce by naparzał przez sluhawki. Dałem w ustawieniach- jako urzadzenie wyjściowe headset (mam headset manty) jednak dżwięk leci przez głosniki (headset działa, jestem pewien). Jakoś to się ustawia or what?

 

Jak napisałem coś głupiego to zapomnijcie :lol:

 

 

edit- jak już walnełem posta to zapytam jeszcze o cos. Te dotykowe przyciski nie bardzo mi działaja :/ płyte wyjmuje za pomoca pada (no wiecie) ale przycisk "power" tez dziala "jak chce" . Gwarancji nie mam juz , da sie z tym życ ale jakby był jakiś łatwy sposób na to (dziś miałem np problem bo podczas próby odpalenia multi w demie Kane# Lynch dwa razy zaliczyłem zawieche...i tu zapytam też: trzeba w przypadku zawiechy zrobic "mieki reset <ten przycis dotykowy własnie> czy można wyłaczyć zasilanie)

Edytowane przez Orson
Odnośnik do komentarza

Jestem od krok od zakupienia Slima i chciałem zadać kilka pytań. Może są oczywiste, ale wolę się na 100% upewnić.

1)Czy wersja Slim 120GB i Slim 250GB różni się tylko rozmiarem dysku? Skłaniam się ku większej pojemności.

2)Wiem, że najlepszą jakoś obrazu otrzyma się na kablu HDMI, ale czy mając telewizor full hd, otrzymam obraz full hd na zwykłym kablu dołączanym do zestawu?

 

Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza

Jestem od krok od zakupienia Slima i chciałem zadać kilka pytań. Może są oczywiste, ale wolę się na 100% upewnić.

1)Czy wersja Slim 120GB i Slim 250GB różni się tylko rozmiarem dysku? Skłaniam się ku większej pojemności.

2)Wiem, że najlepszą jakoś obrazu otrzyma się na kablu HDMI, ale czy mając telewizor full hd, otrzymam obraz full hd na zwykłym kablu dołączanym do zestawu?

 

Z góry dzięki.

ad1) 250GB są po prostu nowsze, jak cena taka sama to się nie ma co zastanawiać

ad2) na zestawowych czinczach fullhd nie uzyskasz :no: dorzuć 30-40 zeta i kup hdmi

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...