Skocz do zawartości

Jaki telefon wybrać?


jaszczoor

Rekomendowane odpowiedzi

Siedzę obecnie na S60v3 i na modowanym S60v5 i rzeczywiście historyjki o muleniu symbiana można wsadzić pomiędzy bajki. Może jet tak w przypadku zapchanych zbędnymi spowalniaczami serii N ale odchudzone E nie cierpią z powodu czkawki. Telefon ciągle ma odpalone przynajmniej 4 programy w tle (domyślnie ciągle pracuje skaner wifi, bluejacker, czytnik rss i gmail) i nie odnotowałem nawet najmniejszych spowolnień (nawet podczas pracy z równolegle otwartym pdf i arkuszem).

Jak dotąd byłem bardzo za WM ale jako, że potrzebowalem telefonu do pracy a nie zabawy postanowiłem zainwestować w E71 (i E51 do "zadań specjalnych") i jak dotąd wszystko gra jak należy. W dobie obecnych telefonów gdzie zanim zadzwonisz musisz pogłaskać ekran a aby wysłać sms musisz kombinować z wyświetlaniem klawiatury serię E można bez wyrzutów nazwać narzędziem a nie gadżetem.

Odnośnik do komentarza

Zależy od tego, jakiego WM'a masz - na moim Hermesie wszystko można bardzo szybko obsłużyć guzikami (osobny przycisk przez który od razu wbijamy w SMSy), ale nie powiem, zadzwonienie na jakiś obcy numer (niewpisany na listę) to długa i pełna przygód i niebezpieczeństw wyprawa :D (a jest on po prostu w "starcie" - tyle że używając SPB Mobileshella odzwyczaiłem się od tego dziadostwa).

Odnośnik do komentarza

Zmieniam abonament i te sprawy - oczywiście w takim abonamencie jak chce, telefony za mniej niż 100 zł, same szity. Jedyne co mi się wydaje "w miarę" to Lg KU990 Viewty (nie KU990i !) - pytanie do Was, czy ktoś używa tego telefonu? jak się sprawuje? Jeśli już, będę go mieć przez 3 lata, widziałem już przypadki, że LG po prostu po pewnym czasie się psuły, boje się, że po pół roku będę musiał przerzucić się chyba na Nokię 3310 :/. O telefony zazwyczaj dbam, mój dwuletni SE K510i wygląda prawie jak nówka ^^ ale po prostu słyszałem o "świetnej" niezawodności telefonów od LG ^^. Z góry dzięki za odpowiedź

Odnośnik do komentarza

Uhuhuhu Viewty to szajs nad szajsami. Tak beznadziejnego dotykowego ekranu to w życiu nie dotykałem, trzeba go bardzo mocno wciskać. Dodatkowo haczy się on już w menusach. Jedyna nadzieja to znaleźć frajera który go od ciebie odkupi. Aparat mimo 5mpix jest gorszy niż w takiej N73 czy SE K800i, kamera VGA gorsza od N95 (ciemny obraz).

 

Trzema słowami - pis of szit

 

Jak szukasz czegoś bez WM czy Symbiana to imo nalepiej bierz jakiegoś Sony Ericssona albo Nokię

Edytowane przez garam
Odnośnik do komentarza
Uhuhuhu Viewty to szajs nad szajsami. Tak beznadziejnego dotykowego ekranu to w życiu nie dotykałem, trzeba go bardzo mocno wciskać. Dodatkowo haczy się on już w menusach. Jedyna nadzieja to znaleźć frajera który go od ciebie odkupi. Aparat mimo 5mpix jest gorszy niż w takiej N73 czy SE K800i, kamera VGA gorsza od N95 (ciemny obraz).

 

Trzema słowami - pis of szit

 

Jak szukasz czegoś bez WM czy Symbiana to imo nalepiej bierz jakiegoś Sony Ericssona albo Nokię

 

Fanboy ? Przynajmniej nie ma takiego telefonu jak 3/4 społeczeństwa ( SE i Nokia ). Viewty bez "i" to porządny telefon.

Odnośnik do komentarza

Naprawde akurat Nokia E51, to jeden z najbardziej cenionych telefonow finskiego producenta w ostatnim czasie. Mozna nawet pokusic sie o stwierdzenie, ze cala seria 'E' jest wybitnie udana, jesli chodzi o stosunek funkcjonalnosci do jakosci wykonania. Z tym ze w/w funkcjonalnosc charakteryzuje sie cechami strice telefonowymi, a nie - aparatami z 8 megapixelami, czy tez halogenowa latarka.

Sam mam ten model, uzywam i musze przyznac, ze niczego mu nie brakuje.

 

Mam jeszcze Nokie 8800 Arte, tutaj jakos wykonania, jak i designu wbija w ziemie. Jednak wlasciwie, to wszysco co mozna napisac o tym telefonie. Kilka fajnych ficzerow, ale pomimo tego, ze to jeden z topowych modeli - jakosc rozmow nie jest na zbyt wysokim poziomie. Nokia musi zainwestowac w pozadny sprzet poprawiajacy ta najwazniejsza - mogloby sie wydawac funkcje telefonu. Nie mnie jednak, jak ktos przeklada czysty walor estetyczny nad cala reszta, to polecem ten model.

 

 

Jesli natomiast telefon do 'bajerow i gier', to imo - Iphone - tylko i wylacznie.

Edytowane przez kurczakov
Odnośnik do komentarza

Iphone i podobne (IMO) do gier się nie nadają z tego prostego powodu że nie mają guzików (grałem na ipodzie touch żeby nie było). Do gier najlepszym wyborem jest seria N od Nokii (Ngage 2.0 - jeśli coś większego się z tego urodzi to będzie najlepszą ofertą dla graczy) albo coś z Symbianem v2 (gry z pierwszego ngage żądzą).

 

Jak pisałem - E51 to świetny wybór ale nie jest to stricte rozrywkowy telefon a raczej "biznesowy".

Edytowane przez garam
Odnośnik do komentarza

Chyba nigdy w życiu nie widziałem telefonu bez dżoja/przycisków kierunkowych, więc równie dobrze można grać na zwykłych fonach (każdy v2 obsługuje gry z ngage "1"). Oczywiste jednak, że najwygodniej na ngage cls (większa wersja) - ale ten sprzęt nie jest najlepszy jako telefon. Z autopsji polecam 6630 (3G, niezłe MP3 (polecam wgranie softu od music editon) i najwięcej dostępnego ramu spośród symbianów v2).

Edytowane przez garam
Odnośnik do komentarza

jezeli ktos lubi point & click adventures, rts, turowe to dobrym rozwiazaniem jest cos z dotykowym ekranem i windows mobile :) rosjanie zrobili pocket fallout :) jest jeszcze diablo w jakiejs wczesnej wersji itd itp

 

na telefonie mam syberia 2 i age of empires i jest calkim niezle :)

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
Ludzie wymieniają z wad tylko krótką żywotność baterii (to raczej 'aż') i skrzypienie obudowy, reszta to zachwyty. Ma ktoś?

 

Jesli chodzi o mechanike to jeszcze klawiatura ma tendencje do odklejania sie na dole telefonu, ten 'surface' z przyciskami po prostu odstaje mozesz tam palca wlozyc nawet. - to sie wiaze z tym skrzypieniem.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...