Skocz do zawartości

Jaki telefon wybrać?


jaszczoor

Rekomendowane odpowiedzi

E51 prezentuje się całkiem fajnie, chociaż raczej trzeba będzie dołożyć kolejne 50 zł. E50 nie powala designem, zaś E52 to już stanowczo nie ta półka cenowa, chyba że trafiłbym na jakąś superokazję.

 

Macie jeszcze jakieś propozycje?

Bierz E51 - bardzo udana konstrukcja. Bateria wytrzyma Ci ok 3 dni a na chińskich stronach wyrobisz sobie certyfikację aby móc odpalać homebrew. Do tego na czarnej obudowie nie widać rys a sam telefon bezproblemowo wytrzyma upadki nawet i z 2 metrów

 

 

 

za 1.8k to można się pokusić o sprowadzenie Droid X

Odnośnik do komentarza

Czy ktoś miał styczność z HTC HERO? Rozważam jego zakup. Czy coś innego polecilibyście z telefonów z ekranami dotykowymi do ~ 750zł ?

Spica - odrobinę lepsza matryca, więcej wewnętrznej pamięci (Andro do wersji 2.1 nie pozwala na instalowanie aplikacji poza telefonem) a do tego szybszy.

Hero - lepiej wykonany, mniej tandetny (chociaż to już kwestia gustu), Sense i jego aplikacje (na Spica masz czysty AndroOS), kulka, więcej romów (jeśli będziesz rootował)

 

Jak już mówimy o rootowaniu to na Spicy można bez problemu sobie zrobić apps2sd (i to lepsze od tego Froyowego bo zapisuje na partycji ext wszystko, a więc nie tracimy dostępu do aplikacji i widgetów po odmontowaniu partycji FAT z telefonu).

Odnośnik do komentarza
Gość konstant

To może mi ktoś zapoda jakieś propozycje i sobie wybiorę już sam jakiś telefon do max 1,8k (może być i za 0,8k, nie pogniewam się ; ) byle by mi wystarczył na długo)

- bateria chociaż 3 dni

- porządny ekran dotykowy

- mało awaryjny

- z szybkim softem

- bez klawiatury qwerty

- żeby się zmieścił do kieszeni ; )

- przydałby się jakiś w miarę ok aparat, za możliwość uruchomienia jakiś fajnych aplikacji też nie będę narzekał, ale miliarda niepotrzebnych funkcji nie potrzebuje

- wi-fi

- wszystko byle nie Nokia i Motorola

 

 

 

Wymagania do biura matrymonialnego spisane, zaproponuje ktoś cokolwiek?

 

HTC Desire lub Legend.

Ew. SE X10, ale ten czeka jeszcze na Adroida 2.1

Edytowane przez konstant
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Wymieniam teraz telefon. Lata spedzilem z SE - k750, potem k800. Teraz chcialem kupic c905, ale kiedy zdalem sobie sprawe, ze placac te 600 zl zyskam praktycznie tylko wifi i gps (aparat z k800 mi wystarczal), pomyslalem, zeby poszukac jednak czegos bardziej zaawansowanego. Teraz zastanawiam sie nad Nokia n85, za ktora przemawia to, ze jest to jednak tradycyjny telefon, z niezlym aparatem. Z drugiej strony, ciagnie mnie do czegos bardziej zaawansowanego, jak np. HTC Diamond, za to ze slabsza kamera. Jest sens pakowac sie w taki smartphone, jesli prawie caly czas mam przy sobie netbooka? Jak gry z s60v3 i N-Gage 2 maja sie do gierek z Androida czy WM? A moze w cenie 600-700 (moze byc uzywany) jest jakis telefon z jednoczesnie fizyczna klawiatura i dotykowym ekranem, do tego z wifi i gps i dobrym aparatem? Telefonu uzywam w 70% do dzwonienia, oprocz tego do gier i czasem do muzyki, takze zalezy mi na jakosci tych dwoch ostatnich, smsy pisze rzadko.

 

EDIT Era G1 - jak w nim z aparatem? I najwazniejsze: da sie go jakos zhakowac, zeby samemu wgrywac gry i programy, czy musze kupowac?

Odnośnik do komentarza

obecnie nie warto brać telefonu z WM (vide Diamond). Gier na andro jest wiele jednakże są to tzw. popierdółki a jedyny wyjątek stanowią produkcje Storm8 (ale to dla wybranych - nie każdy lubi siedzieć przed arkuszami kalkulacyjnymi aby wyłuskać najlepsze ROI na dany dzień)

 

wszystkie telefony na andro można rootować (bądź hackować jak wolisz)

 

za 500pln wyrwiesz używane Spica, za 700pln Hero

Odnośnik do komentarza

Dzieki za pomoc. Coraz czesciej mysle o tym, ze jednak zostane przy SE, chociaz wiem, ze jestes zdania, ze to budzetowki ;). Mozliwe, ale dla mnie taka Xperia X1 ma duzo plusow: jest mniejsza (przede wszystkim wezsza) od G1, ma qwerty i dotykowy ekran, aparat bez tragedii. WM jakos przeboleje, trudno, i tak dla mnie bedzie to pierwszy tak zaawansowany telefon. Atutem jest tez mozliwosc instalacji TouchFlo 3D. Do tego podoba mi sie stylistycznie no i najwazniejsze - podobno bateria trzyma 2-3 dni, co dla mnie jest jednym z decydujacych argumentow. Telefon produkcji HTC. W gre wchodzi tez Touch Pro.

Odnośnik do komentarza

@szeni, klawiatura fizyczna to przereklamowany gadżet, sam kręciłem nosem oglądając przed zakupem mój aktualny telefon - nie ma QWERTY, lipa. Potestowałem godzinkę i radykalnie zmieniłem zdanie. Brak klawiatury w smartfonie, to teraz dla mnie żaden problem. Masz możliwość, przetestuj kilka telefonów, zobaczysz.

 

Sprawdź sobie te linki:

 

 

Edytowane przez whitesand
Odnośnik do komentarza

szeni, kazdy telefon z androidem radzi nesa i snesa.

 

Alescie wszyscy na wciskanie tego Androida uparli ;)

 

@szeni, klawiatura fizyczna to przereklamowany gadżet, sam kręciłem nosem oglądając przed zakupem mój aktualny telefon - nie ma QWERTY, lipa. Potestowałem godzinkę i radykalnie zmieniłem zdanie. Brak klawiatury w smartfonie, to teraz dla mnie żaden problem. Masz możliwość, przetestuj kilka telefonów, zobaczysz.

klawiatury[/url]

 

To juz zalezy od preferencji. Ja nadal krece nosem i jedynym telefonem bez klawiaturki, z samym dotykiem, jaki moglbym miec to w tym momencie iPhone - inne niestety odpadaja - mam za duze paluchy i niewygodnie mi sie pisze smsy.

Odnośnik do komentarza

@Lucek uparliśmy się bo Android to naprawdę przyzwoity system, zwłaszcza jak cię nie stać na iPhone'a :P. A co oprócz iPhone'a z dotykowym ekranem, miałeś w ręku, jestem ciekaw, bo sam nie miałem z iPhonem doczynienia, jedynie Androidy i Symbiany macałem ?

Odnośnik do komentarza

A co oprócz iPhone'a z dotykowym ekranem, miałeś w ręku, jestem ciekaw, bo sam nie miałem z iPhonem doczynienia, jedynie Androidy i Symbiany macałem ?

 

Praktycznie wszystko - tak jak pisalem wczesniej, moja praca jest bardzo mocno zwiazana z telefonami i mam dostep do wszystkiego co jest, lub dopiero bedzie na rynku ;) I wiem, ze Android ma o wiele wieksze mozliwosci, ale mysle, ze tu chodzi bardziej o osobiste preferencje - iphone mi po prostu przypasowal pod praktycznie kazdym wzgledem.

 

Aha, nie, nie mam iP - aktualnie z nokia n95 chodze - nie jestem fanboyem ;)

Odnośnik do komentarza

Motorola Milestone. Do 1000 zł, zapowiedziane Froyo chyba dla niej jest (a już jest 2.1 od jakiegoś czasu), układ graficzny jak w iPhonie 3GS (PowerVR), pełna QWERTY, rozdzielczość WVGA, Snapdragon. Boli tylko zablokowany bootloader.

 

Dużego wyboru ze sprzętową klawiaturą u nas w kraju to nie ma. Jakbyś chciał szukać za granicą to są jeszcze wynalazki typu SE X10 Pro, SE X10 Mini Pro, Motorola Dext. Będzie jeszcze Galaxy S Pro z tego co wiem, ale raczej te telefony są poza zasięgiem 1000 zł.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...