Skocz do zawartości

Jaki telefon wybrać?


jaszczoor

Rekomendowane odpowiedzi

HD2 - najlepszy przedstawiciel WM i przy odrobinie wysiłku topowy telefon z Androidem (IMO bardziej się do tego drugiego nadaje :D).

iPhone 4 - z jednej strony cudeńko technologiczne, z drugiej ogranicza go kaprawy iOS.

 

Sam musisz wybrać - WM/Android czy japko. Telefony są absolutnie topowe, największa różnica to system właśnie.

Odnośnik do komentarza

Naprawdę potrzebujesz takiej cegły? Miałem swego czasu HD2 i może i na początku była niezła zabawa ale później stawał się coraz bardziej nieporęczny (zapomnij o obsłudze przy pomocy jednej ręki). Tak samo ma się sytuacja z EVO/Desire HD - "odrobinę" za duże. Jak dla mnie absolutnym maksimum jest Galaxy S ale i tak najlepiej leży mi rozmiarówka Desire/iPhone a nadmienię, że łapę mam całkiem dużą

Odnośnik do komentarza

ja caly czas sie zastanawiam, czy nie wziac sobie Spicy w abonamencie w play, ale w sumie brac abonament dla samego telefonu to lipka troche, zwlaszcza, ze nie bylem nigdy zobowiazany zadnymi umowami..., poczekam chyba, az stanieje, moze na swieta

Odnośnik do komentarza

mysle nad zmiana stareńkiego iPhone2g na cos nowszego... automatycznie jedyne co przychodzi do głowy to iP3Gs.

 

chyba chcialbym spróbowac czegos z androidem i snapdragonem na pokladzie, co polecacie?

 

na czym mi zalezy:

-wifi

-bezproblemowa obsluga maili i www

-dobra jakość odtwarzanej muzyki

-wyjscie jack na słuchawki, a nie jakies smieszne porty szeregowe

-duzy wyswietlacz

-jakby bateria trzymala 3dni to byłoby miło ;]

 

xperia x1 mi sie podoba ;]

Odnośnik do komentarza

X1 na WM jest

X10 (jeśli to miałeś na myśli) nie polecam, Android 1.6 i nie wiadomo, kiedy 2.1 będzie.

 

- każdy telefon z Androidem ma WiFi

- każdy telefon z Androidem radzi sobie z tym bez problemu

- każdy telefon z Androidem... daje du,py na tym polu

- to już chyba każdy nowy telefon ma (z Androidem oczywiście)

- zależy co rozumiesz przez "duży ekran". 3,7 cala (Desire), 4 cale (X10, SGS), 4,3 cala (HD2)?

Łohoho, z baterią przez 3 dni to pojechałeś :).

 

Jakbym ja dzisiaj miał nowy telefon brać to brałbym HD2, niby na WM, ale... moderzy zrobili z niego prawie natywny telefon z Androidem. Recovery, nand, w pełni sprawne 2.2 itd. - wszystko jest na HD2 już :). Snapdragon + 512 MB + 4,3 cala robi wrażenie, jak na razie chyba topowy telefon z Androidem, przynajmniej do premiery G2 i Desire HD.

Edytowane przez raven_raven
Odnośnik do komentarza

Niedlugo konczy mi sie umowa w Erze i zastanawiam sie nad nowym telefonem. Oferta jest dosyc slaba, oczywiscie proponbuja mi dotykowa Nokie ale Nokia od dawna jest juz slaba jesli chodzi o ten typ telefonu wiec odpada. Z tego co widzialem to zostaje w zasadzie iphone4 albo Samsung Galaxy S. Samsung jest za 650zl, na allegro mozna kupic zaokolo 1500zl. Iphone jest za 1400zl, na allegro moglbym go opie rdolic bezproblemu za 2600. I teraz pytanie bo chyba bede sklanial sie ku iphonowi: sa darmowe aplikacje/mody aby rozbudowac np ksiazke telefoniczna o dodatkowe funkcje albo pisanie smsow itd ? Chyba lepiej mi sie oplaci wziac iphona, ktorego uzywanego nawet po roku sprzedam za minimum tyle co teraz na niego wydam. Samsung mnie kusi bo ma bardziej rozbudowane podstawowe funkcje jak ksiazka telefoniczna i inne standardowe rzeczy ale znowu ten aparat jest strasznie plastikowy co rowniez ma dla mnie znaczenie.

 

Bawilem sie HTC HD2 i rozkminialem temat alternatywnych romow ale tylko sie zrazilem bo te polskie co chwile sa gotowane do nowszych wersji i w kazdym zawsze jest cos spier dolone. A to to sie zawiesi, a to inne nie dziala a zagranicznych romow nie sprawdzalem bo mialem wgrac "polskie menu" dla kolegi wlasnie i tym samym HTC mnie zrazilo. Nie wiem jak jest z nowym Desire ale jak dalej jest taka zabawa z romami to HTC chyba odpada.

 

Obecnie mam Nokie Lune 8600, kupiona zamiast E50 ktora bralem 3 lata temu w abonamencie bo symbian mnie wku rwil tylko a Luna jest i fajnie wygladajacym telefonem i jest bardzo solidna - szklo, metal itd.

Edytowane przez Yacek
Odnośnik do komentarza

Ok. Mam pytanie do osób które co nieco wiedzą na temat serii "E" od Nokii. Mianowicie mam zamiar zamienić swoją beznadziejną n73 na coś nowszego/lepszego. Nie interesują mnie jakieś super "wypasy" dotykowe i telefony z procesorami ponad 1Ghz... Obecnie zastanawiam się nad trzema modelami które to wydają mi się bardzo w porządku a do tego wszystkie są w podobnym przedziale cenowym. Dokładnie chodzi mi o Nokie E52, E55, E75. Moje pytanie brzmi: który z w/w telefonów byłby najlepszym wyborem? Fajnie byłoby jeśli ktoś nakreśliłby jakieś ważne różnice między tymi telefonami (poza układem klawiatury, bądź tym, że telefon ma slider-to akurat sam zdążyłem zauważyć ;) ). Byłbym wdzięczy jeśli ktoś mógłby rzeczowo opisać różnice i pomógł wybrać ten "najlepszy" z tejże trójki "E".

Odnośnik do komentarza

mialem swego czasu e52 bardzo solidny i fajny telefon :) chociaz wkurzalo mnie pisanie na nim, kolega mial e55 to samo tylko chwile zajelo opanowanie klawiatury,

 

natomiast e75, nie mialem ale swego czasu posiadlame htc touch pro i wkurzajace bylo ze za kazdym razem jak chcesz napisac cokolwiek trzeba wysuwac klawiature ;)

 

ogolnie z nokii serii e najbardziej przypasowala mi e72 ;)

 

teraz posiadam iphona ale jak mi sie popsuje, to na bank biore jakis normalny tel z klawiatura qwerty :)

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Monte to fajny telefon jesli ktos ma w du,pie aparat z 12 milionami pikseli, ale chce poczytac wygodnie sobie komiksy na duzym ekranie, posluchac muzyki, miec dostep do neta przez wifi w kieszeni, wejscie jack na sluchawki, tanie karty pamieci, pare programów popierdółek, i może d ogladania filmów, no ale te trzeba przerabiac.

 

aha, i nie muli, to jest bardzo fajne. Nie wiem tez czemu niby nie kupowac bezdotykowca bez systemu, mi odpowiada, wiec co wy pier,dolicie?

 

wydawanie 2000zł na telefon to głupota.

Edytowane przez caps_LOCK_masta
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Monte to fajny telefon jesli ktos ma w du,pie aparat z 12 milionami pikseli, ale chce poczytac wygodnie sobie komiksy na duzym ekranie, posluchac muzyki, miec dostep do neta przez wifi w kieszeni, wejscie jack na sluchawki, tanie karty pamieci, pare programów popierdółek, i może d ogladania filmów, no ale te trzeba przerabiac.

 

aha, i nie muli, to jest bardzo fajne. Nie wiem tez czemu niby nie kupowac bezdotykowca bez systemu, mi odpowiada, wiec co wy pier,dolicie?

 

wydawanie 2000zł na telefon to głupota.

 

Popieram w 101% ,fajny fonik za rozsądne pieniądze. Jak czytam na necie to zbiera BDB opinie zarówno od użytkowników jak i fachowców z branży .

Odnośnik do komentarza

"fachowcy z branży" - "mama mi kupiła i ma EMPECZTERY I FEJSBUKA, zaczepistyyyyy"

 

IMO racja, za śmieszne pieniądze (>400zł) można wyrwać bardzo dobre telefony z Androidem, jak raz się czegoś takiego spróbuje to się nie wróci do takich dumbphone'ów. Chociaż z drugiej strony, jak ktoś nie szuka niczego ponad zwykły telefon, to taki Monte chyba jest fajny. Ale po co wtedy brać telefon, który próbuje udawać smartfony z wyższej półki, jak można mieć coś o szukanej przez nas funkcjonalności za grosze? Jak ktoś szuka tylko telefonu to każdy model za 1 zł z ostatnich 10 lat się nada.

Odnośnik do komentarza

Jestes komorkowym masturbatorem, ciezko rozmawiać.

 

Praca, i inne obowiązki, czasami nie pozwalają być alfa i omega w telefonach, wtedy czlowiek patrzy w punkcie albo necie na stronie jakie telefony sa do kupienia.

Nie wiem czy mieliscie w reku to monte, ja mam od 2 miechów, i jestem calkowicie zadowolony, to ze niektorzy musza miec menu w ksztalcie szescianu i ogladac w kiblu gole laski w rozdzialce 1000x500 to ju ich sprawa, ja jestem normalnym uzytkownikiem telefonu ktorego ciesza rozne dodatki.

Odnośnik do komentarza

Mam pytanko mam 300zl i zastanawiam się nad 2 telefonami i proszę o rade znawców tematu:

 

1. Chiński Tiger wg3 (klon htc hero) - zbiera wiele pozytywnych opini, ma wiele fajnych opcji ale to tylko klon (choć mi się b. podoba)

 

albo

 

2. HTC Smart - z tego co widze po wideo-recenzjach to prosty, ale wygodny i praktyczny telefon wygląd świetny jak dla mnie, nie za duży zmieści się w kieszeni i plus to możliwość wychaczenia na alle... z długą gwarancją.

 

Jeśli chodzi o wymagania: proporcje rozmów do sms to 90/10 wole jednak dzwonić jak mam coś załatwić, z aparatu korzystam dość żadko ale już taki flash bardzo się przydaje. Radia z chęcią posłucham (oba ww mają radio) funkcji tv chyba nie wykorzystam nawet jak bym chciał, a GPS'a nie ma żaden z nich, a szkoda.

 

W HTC podoba mi się OS (nie jestem w temacie ale to chyba Android ? z Sense?) nigdy nie miałem doczynienia z dotykowcami, także licze że będą wygodne w operowaniu zwłaszcza że mam grube robocze paluchy. Iphonowy os mnie troche odrzuca, a potrzebuje telefonu przyjaznego w użytkowaniu z dobrym dotykiem i w którytm długo bateria wytrzyma (conajmniej 2 dni).

 

Z góry Dziękuję wszystkim wypowiadającym się w mojej sprawie.

 

 

Edit: W tej chwili korzystam z Samsunga Z400 mam go już kilka lat, także to już chyba inna liga telefonów (sieć Play).

Edytowane przez Nightmare90
Odnośnik do komentarza
Gość konstant

Mam pytanko mam 300zl i zastanawiam się nad 2 telefonami i proszę o rade znawców tematu:

 

1. Chiński Tiger wg3 (klon htc hero) - zbiera wiele pozytywnych opini, ma wiele fajnych opcji ale to tylko klon (choć mi się b. podoba)

 

albo

 

2. HTC Smart - z tego co widze po wideo-recenzjach to prosty, ale wygodny i praktyczny telefon wygląd świetny jak dla mnie, nie za duży zmieści się w kieszeni i plus to możliwość wychaczenia na alle... z długą gwarancją.

 

Jeśli chodzi o wymagania: proporcje rozmów do sms to 90/10 wole jednak dzwonić jak mam coś załatwić, z aparatu korzystam dość żadko ale już taki flash bardzo się przydaje. Radia z chęcią posłucham (oba ww mają radio) funkcji tv chyba nie wykorzystam nawet jak bym chciał, a GPS'a nie ma żaden z nich, a szkoda.

 

W HTC podoba mi się OS (nie jestem w temacie ale to chyba Android ? z Sense?) nigdy nie miałem doczynienia z dotykowcami, także licze że będą wygodne w operowaniu zwłaszcza że mam grube robocze paluchy. Iphonowy os mnie troche odrzuca, a potrzebuje telefonu przyjaznego w użytkowaniu z dobrym dotykiem i w którytm długo bateria wytrzyma (conajmniej 2 dni).

 

Z góry Dziękuję wszystkim wypowiadającym się w mojej sprawie.

 

 

Edit: W tej chwili korzystam z Samsunga Z400 mam go już kilka lat, także to już chyba inna liga telefonów (sieć Play).

 

 

 

HTC Smart ma przestarzalego Windowsa Mobile a nie Androida, ogolnie nie polecam tego telefonu.

Tym bardziej nie polecam Chinskiego kawalka g.ow.na.

Jak bys chcial cos na systemie Google to musisz dac min. 400zl (LG SWIFT) lub ok. 450-500 (HTC Dream/G1 lub HTC Magic).

Edytowane przez konstant
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...