Skocz do zawartości

Jaki telefon wybrać?


jaszczoor

Rekomendowane odpowiedzi

Gość konstant

uzytkownikom symbianow i innych androidow ;) ,szczegolnie nowym abonamentowcom radze wylaczyc aktualizacje tych systemow ,bo rachunki ich zszokuja :)

 

Wiem z 1 reki ile jest reklamacji przysylanych z tego powodu :)

 

 

Aktualizacje? Coś słabą masz tą pierwszą rękę.

Bo chodzi tu o synchronizacje. Sprawa tyczy się głównie Androida. Jednak możno to łatwo wyłączyć.

 

@ Lipa -

 

odpuść symbiana.

Android z QWERTY w tej chwili ma jedynie dwie dobre opcje:

Motorola MILESTONE oraz nowy, ale też o wiele droższy HTC Desire Z.

Odnośnik do komentarza

uzytkownikom symbianow i innych androidow ;) ,szczegolnie nowym abonamentowcom radze wylaczyc aktualizacje tych systemow ,bo rachunki ich zszokuja :)

 

Wiem z 1 reki ile jest reklamacji przysylanych z tego powodu :)

 

Szczerze Wam współczuję, bo to trzeba być totalnym kretynem, by kupować telefon z definicji korzystający non-stop z Internetu, internetowy telefon i marudzić, że rachunki są gigantyczne bo się nie wykupiło chociażby małej paczuszki danych a operatorzy mają złodziejskie stawki :(.

Odnośnik do komentarza

Mam do wyboru za 1 zl wave'a 723 i monte. Co lepsze? Ukradli mi telefon, a teraz nie mam gotowki zeby na fona wyrzucic ponad 600 zl. Gdy umowa konczy sie w marcu to mozna ja przedluzyc juz teraz (orange)?

 

Edit, prawda, ze nawet jak juz teraz by sie przedluzylo, to nowy aparat dostaje sie na poczatku trwania okresu nowej umowy?

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza

Tyle, ze ojcu sie walnelo i w marcu bedzie mogl dopiero przedluzyc. Coz trzeba wydac te 800 zl na Wavea 8500, mysle ze bede zadowolony, mam racje? Zaznaczam ze zadna kustomizacja jak na androidach i mnostwo bezuzytecznych aplikacji mi nie potrzebne, a za te kase dostane dojechanego iPhonea 3G na allegro, wiec odpada.

Odnośnik do komentarza

Miał ktoś do czynienia z HD2? Jak to jest z tym Windows Mobile? Aktualnie mam G1, na koniec miesiąca/początek stycznia planuję przesiadkę na coś nowszego... No i w oko mi wpadł HD2. Nie dość, że najlepszy telefon z WM, to jeszcze ma wspaniały i gigantyczny ekran, świetne HTC Sense i można na nim odpalić Androida (który działa podobno równie dobrze, a nawet lepiej co na topowych smartfonach typu Desire czy SGS) oraz wygląda na to, że otrzyma port WP7.

Odnośnik do komentarza

Mam HD2 i jak dla mnie to porazka - zolw, slimak i w ogole dramat. Nie warto sie w to pakowac, windows mobile to windows mobile czyli kicha generalnie. Gdyby natywnie ten telefon byl wypuszczony z androidem to byl by za(pipi)isty, ale watpie ab y jakis port androida dzialal na tym tak dobrze jak na innych dedykowanych telefonach.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Serio jest tak źle? Oglądałem filmiki na YT i działa na nich zazwyczaj świetnie, kumpel ma i też bardzo zachwala, ogólnie w internecie panuje opinia, że telefon jest zaje,bisty. Próbowałeś zmiany ROMu, jakichś tam tweaków w rejestrze itd. czy jechałeś na stockowym sofcie? A windę widziałem u mojego kumpla na Omnii i nie jest tak źle, Android mi się troszkę opatrzył, chętnie spróbowałbym czegoś innego (szczególnie, że w razie co ten Android na HD2 działa bardzo ładnie, tylko szybko bateria schodzi). Na dodatek cholernie mi się podoba to wydanie Sense (Androidowe wydaje się uboższe). Aha, mam G1, więc jakby nie patrzeć jestem specem od zwolnień na telefonie, nie wiem, czy HD2 jest w stanie mnie zaskoczyć :D.

 

Cholera, bo jak jest źle to jestem w kropce, nie wiem jaki telefon wybrać. SGS niby super, ale bardzo dużej zmiany w porównaniu do G1 nie będzie. Wiadomo, większy ekran i szybszy procesor, ale nadal będę używać tych samych programów itd.

Edytowane przez raven_raven
Odnośnik do komentarza

Jest 20 roznych romow na HD2, gotowanych przez polskich 'kóhashy" i te z xda-developers - na kazdym romie cos nie dziala, a to wifi rozlacza, a to rozmowy, a to gps sie je bie - dosyc tego panowie. rzeczywiscie niektore romy moga smigac szybko jak wgraz jakiegos ztweakowanego, ale na dluzsza mete to jest windows, a on w wersji 6 nie udal sie za bardzo. Serio, mam tez SGSa na ktorego psiocze ale jak przegladalem customowe romy to tez jest loteryjka - to dziala tamto nie dziala. Szczerze to juz wole swojego iphone'a na ktorym od poczatku przynajmniej nie bylo wiekszosci potrzebnych do zycia funkcji, ale jak wgram jakiegos moda albo tweaka to nie ma ze boli, dziala wszystko git. Wifi, navi, zasieg ok - pod tym wzgledem to gayphon naprawde mi sie udal.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Rozumiem. Dziękuję Ci bardzo, Twoje porady są bardzo pomocne dla mnie. Plusiki Ci wystawiłem jeśli w ogóle się nimi przejmujesz.

 

Chyba jednak się skuszę, mimo wszystkich przestróg. Taka przekora jestem. Jak już sobie upatrzę cel to koniec... Ale prawda też, że nie za bardzo mam co brać. Nowego telefonu z Androidem mi się nie chce brać, bo zaoferuje mi właściwie to samo moje G1, tylko szybciej (na G1 miałem Andka 2.2.1 więc niczego mi nie brakowało). Jedyna ciekawa alternatywa to jakiś telefon z Sense, ale Desire HD jest za drogi a Desire już odchodzi do lamusa. Korci mnie ten WM jak cholera, lubię sam wszystkiego spróbować, nawet jak będę żałować. Cena też jest ważna, telefon można nowy wyrwać już koło 1300-1400 zł, a taki Desire HD to koszt nieporównywalnie większy. SGS podobnie kosztuje co HD2, ale jak już mówiłem, nie widzę większego sensu łykać Androida, przynajmniej teraz. A HD2 z tego co czytałem i widziałem robi za naprawdę niezłą podróbę Desire HD z nowymi ROMami (nawet dobrze emuluje beznadziejny czas pracy baterii :P).

 

iPhone 4... mój ojciec go ma (mężczyźni to jednak dzieci do końca swych dni) i trochę czasu miałem okazji poużywać. Jasne, wygląda świetnie, działa NIESAMOWICIE płynnie i w ogóle, ale kurde, jakie to cholernie ograniczone jest! Rozumiem, że po JB może się dużo zmienić, ale w takiej postaci w jakiej to widziałem, to raczej porażka i zupełnie mi nie pasuje. No i cena... W tym roku już nie zdążę na niego zarobić, a na tym mi zależy również.

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

 

iPhone 4... mój ojciec go ma (mężczyźni to jednak dzieci do końca swych dni) i trochę czasu miałem okazji poużywać. Jasne, wygląda świetnie, działa NIESAMOWICIE płynnie i w ogóle, ale kurde, jakie to cholernie ograniczone jest! Rozumiem, że po JB może się dużo zmienić, ale w takiej postaci w jakiej to widziałem, to raczej porażka i zupełnie mi nie pasuje. No i cena... W tym roku już nie zdążę na niego zarobić, a na tym mi zależy również.

 

Lepiej sie ogranicz z takimi wypowiedziami bo ja jak walnalem beksa w tym temacie z tego powodu to wyszlo na to, ze jestem pajac i sie przy pier dalam i nie rozumiem magii apple, ktora to stworzyla telefon, ze nawet babcia go obsluzy 0o

Odnośnik do komentarza

Raven, ja drugi raz w WM6 bym sie nie pakowal. Mnie drazni przede wszystkim ograniczona dostepnosc programow. Po prostu jest nieciekawie. Z tego co pamietam sam mowiles mi, ze WM nie ma przyszlosci i nie bedzie supportowany, i okazalo sie ze miales racje :D. Czesto porownujac telefony z kumplami, nawet z Blackberry, jest mi az glupio gdy na polowe pytan odpowiadam im 'nie, nie mam', 'tego tez nie' itd.

Odnośnik do komentarza

Wildfire odpada ze względu na maksymalnie słabą rozdzielczość ekranu (240x320 - to był standard 6 lat temu).

Xperia X10 Mini - widziałeś to kiedyś? Ekran wielkości Gameboya Advance'a, nie wyobrażam sobie na tym przeglądać stron ^_^. Takie małe gównienko może się pannom na imprezę przydawać, ale nie komuś, kto szuka smarfonu.

 

Samsung Galaxy Spica i Motka Flipout... chyba lepiej to drugie wziąć, choć pewnie Motka jest droższa. Spica to telefon, który ma duży potencjał i można go wykrzesać, ale pod warunkiem, że lubisz i orientujesz się we wgrywaniu przeróżnych pierdół, od systemu po recovery i kernel. To wszystko jest proste i jest masa tutoriali w Internecie, ale dzisiejsza młodzież nie umie nawet podążać za wypisaną krok po kroku instrukcją, więc... Oceń sam :). Motorola Flipout - szczerze, nawet nie wiem za bardzo jak ten telefon działa. Nie wypowiem się na jego temat.

 

szeni - ale wiesz co, ja nawet na swoim G1 nie używałem za dużo programów, myślę, że Sense + WM (w tym Office) w 80% będzie zaspokajać moje potrzeby względem smartfonu. Resztę sobie znajdę. No i bogactwo ROMów (już nie tylko te na WM, ale te Androidzie i niedługo pewnie sprawne na WP7) jara mnie jak jasna cholera :D. Używam telefonu głównie do przeglądania internetu, wysyłania tweetów i takich tam pierdół (choć pewnie jak wezmę w łapę coś lepszego niż G1 to i zaraz zastosowań znajdzie się więcej), wielki ekran + rozwiązania Sense naprawdę mnie przyciągają. Z tego co widzę, telefon może służyć jako prawie natywna zabawka z Androidem na pokładzie, więc wyjście awaryjne jest. Desire HD za drogi (tą zabawkę bym brał, choć to jest praktycznie HD2 z innym systemem, a świetnie działające ROMy z nowym Sense na Andku 2.2 już są :)), Desire za stary. Reszta odpada, bo IMO telefon na Androidzie/WM z Sense > reszta.

Odnośnik do komentarza

No własnie flipout też ma niską rozdzielczośc, a na spice jest już oficjalnie android 2.1, więc wiadomo co wybiorę :> dzieki za pomoc

----------

Jednak zmiana planów, nie kupuje telefonu w abonamencie wiec mam nieograniczony wybór. Chciałbym dać max 700 zł za telefon

Edytowane przez konan129
Odnośnik do komentarza
Gość konstant

ewentualnie 8stów jakby telefon byłby o wiele lepszy od tych troche tanszych

 

 

Polookaj allegro, mysle ze trafisz za ok. 800zl lub troszke wiecej Motorole Milestone, a to juz jest bardzo zaawansowany telefon. Odzielne GPU robi robote.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...