Skocz do zawartości

Jaki telefon wybrać?


jaszczoor

Rekomendowane odpowiedzi

i5800 - 240x400 :teehee:.

X10 Mini Pro to breloczek, nie telefon. A jak Ci się launcher nie podoba to wrzucasz LauncherPro albo ADW i po sprawie :).

 

Jeśli tak bardzo Ci zależy na klawiaturze, to łykaj:

- Motorolę Milestone, nadal bardzo dobry telefon, jedynie troszkę mało RAMu ma jak na dzisiejsze czasy (256 mb)

- HTC Desire Z, ale ma słaby mechanizm otwierania + jest drogie, za drogie jak na swoje wnętrze

 

yyy no i dużo nie zostało do wyboru ;/.

Odnośnik do komentarza

niestety milestone chyba nie ma w erze, a jesli juz to bym musial doplacic z 600zł, chociaz ogolnie podoba mi sie ten telefon i chetnie bym go wzial gdyby nie cena

 

ale zatrzymajmy sie na chwile przy xperii mini pro

czy ten adw.luncher pozwoli mi na wrzucanie na pulpit wielu widgetow? bo to glowne zastrzerzenie jakie mam do tego telefonu

co prawda ma też srednie parametry jesli chodzi o moc, ale nie zamierzam grać, oprocz dzownienia i smsow uzywam glownei notatek, kalendarza, map google (i podobnych aplikacji do wyszukiwania rzeczy na mpaie) i internetu. i ogolnie raczej nie uzywam aplikacji ktore jakos tragicznie zżerają moc (tak mi sie wydaje)

wiec jesli dalo by sie zmienic te pulpity na jakies bardziej sensowne to mysle ze ta xperia by mi pasowała

jej małe wymiary mi odpowiadają bo teraz mam G1 i mimo ze to najfajniejszy telefon jaki mialem (dzieki androidowi i klawiaturze) to jednak wkurza mnie nie raz jego wielkość

 

jesli ten adw.luncher pozwala na te zmiany ktore mnie interesują to chyba serio sie zastanowie nad xperią

ewentualnie poczekam kilka miesiecy, moze wyjdzie cos ciekawszego w dobrej cenie, chociaż nie wiem czy sie oplaca, oczywiscie w erze powiedzieli ze nie mają pojecia jakie beda miec telefony

 

 

edit

jeszcze mysalem o motoroli flipout, ale nie wiem czy ona nie ejst przekombinowana;p no i musial bym zmienic siec na orange (co ma zalety bo mam pare osob w orange z ktorymi chetnie bym pogadal taniej)

milestone w orange moglbym wziac za złotowke przy abonamencie 99zł co nie jest jakąś ogromną tragedią (teraz place okolo 100)

flipout w orange za 50zł w abonamencie 60zł

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

Flipout ma fajny interfejs, fajnie działa, jest ładna, ma spoko mechanizm wysuwania klawiatury + sama klawiatura nie jest zła, ale ekran 320x240 przy dość sporej przekątnej ekranu na dodatek ustawiony na zawsze horyzontalnie (do czego Android jest średnio przystosowany) skreśla ten telefon :(. Na X10 Mini to pewnie tak bardzo nie będzie przeszkadzać ze względu na malutki ekran.

 

Skoro rozmiary Ci pasują to bierz X10 Mini Pro. ADW.Launcher pozwoli Ci na wszystko, na co pozwala stockowy launcher G1 + na wiele, wiele więcej, jest bardzo konfigurowalny. Sony Ericsson ma takiego samego Androida jak inni i bez problemu można wymienić launcher jak nie pasuje opcja 20 ekranów/1 widget ;]. A ADW.Launcher możesz za darmo przecież sprawdzić już na swoim G1 ;). Gorzej z LauncherPro, bo ten jest 2.1+ a z tego co wiem, to na swoim G1 masz 1.6.

Odnośnik do komentarza

LG GT540 swift ma ktoś/miał doczynienia?Jak wrażenia?Mam możliwość wymiane mojej avilli na ten lefonik lub na x10 mini pro i raczej sklanialbym sie ku lg.

 

Emulatory snesów/nesów/gba itp. normalnie wrzuca się na telefon i jazda?

Edytowane przez Master JIN
Odnośnik do komentarza

Flipout ma fajny interfejs, fajnie działa, jest ładna, ma spoko mechanizm wysuwania klawiatury + sama klawiatura nie jest zła, ale ekran 320x240 przy dość sporej przekątnej ekranu na dodatek ustawiony na zawsze horyzontalnie (do czego Android jest średnio przystosowany) skreśla ten telefon :(.

jak to skreśla? tak serio skresla? nie zamierzam grać ;p chociaz rzeczywiscie ekran ma inny format niz reszta telefonow i zdaje sobie sprawe ze niektore aplikacje mogą sie dławić hmm

 

tak czy siak postaram sie przed jakąkolwiek decyzją zobaczyc na żywo oba telefony w sklepie

xperia mini albo flipout... albo poczekać kilka miesięcy w nadziei na cos nowego fajnego albo obniżke cen, hmm

Odnośnik do komentarza

Mam xperie 10 mini pro i nie nażekam, jest mały ale w tym telefonie to jest zaleta, rozdzielczość to samo. (większa roz. była by karą dla użytkownika (litery były by miniaturowe), przyciski na klawie mają odstępy i dobry skok, pisze się bardzo szybko. Nawet działa emulator psx ale tylko niektóre gry

no i można przypisać przyciski do klawiatury qwerty. Jednak nie mam porównania do innego androida gdyż zawsze miałem symbiana. No i jeszcze jedna wada coś niechce synchronizować z last.fm, sprawdzałem kilka otwarzaczy muzycznych i scrobblerów. No kolejna wada to brak Multi toucha ale to przypadłość każdej xperii, choć wyświetlacz pojemnościowy na to pozwala. Edytowane przez MaroS
Odnośnik do komentarza

No panie kolego, rozdzielczosc a wielkosc liter to nie jest wartosc bezwgledna. W momecie jak masz windowsa i w nim wielkosc czcionki jest w pikselach to wiadomo, im wiekszy ekran tym mniejsze literki. Ale mozna ustawic litery jako wielkosc procentowa. Masz np iPhone'a 3 i 4 gdzie sa rozdzielczosci rozniace sie bardzo mocno i wszystko - ikony i tekst sa takiej samej wielkosci w mm. Po prostu na ip4 niema takiego ziarna i po to ta rozdzielczosc sie przydaje.

 

A brak multitoucha to strzal w kolano w dzisiejszych czasach. Rownie dobrze mozna ekran oporowy dac, tanszy telefon bedzie.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Rodzinka Xperia ostatnio dostała info, że Froyo dla nich nie będzie, ale dostaną update dający multitouch :).

A z tymi literkami NemoKOF świetnie powiedziane, nie wiem jak można w ogóle takie teorie głosić :D.

 

@Yano

Nie chodzi mi nawet o dławienie, ale odpal sobie Market na G1, otwórz go i zobacz jak mało widać tekstu. Od góry zasłania pasek notyfikacji, potem belka górna samego marketu, dalej są może dwie linijki tekstu, a na dole kolejna belka z przyciskiem instaluj. I wyobraź sobie, że to jest norma w panoramicznym widoku na Androidzie (dopiero nowy Market (nie wersja z 1.6, ale ta z 2.3) stara się coś zmieniać w tym kierunku) i teraz musisz z tym żyć na Flipoucie ;[.

Odnośnik do komentarza

No panie kolego, rozdzielczosc a wielkosc liter to nie jest wartosc bezwgledna. W momecie jak masz windowsa i w nim wielkosc czcionki jest w pikselach to wiadomo, im wiekszy ekran tym mniejsze literki. Ale mozna ustawic litery jako wielkosc procentowa. Masz np iPhone'a 3 i 4 gdzie sa rozdzielczosci rozniace sie bardzo mocno i wszystko - ikony i tekst sa takiej samej wielkosci w mm. Po prostu na ip4 niema takiego ziarna i po to ta rozdzielczosc sie przydaje.

 

A brak multitoucha to strzal w kolano w dzisiejszych czasach. Rownie dobrze mozna ekran oporowy dac, tanszy telefon bedzie.

Ale tu tez chodzi o skaling całych programów, powodzenia z rozdziałką 640x480 na 2,6' I co powiększysz sobie literki w aplikacji a obrazki zostaną standardowe? Musiały być do tego napisane specjalne algorytmy. Bo odnośnie literek w menu / www / sms to normalna sprawa z rozmiarem.

Edytowane przez MaroS
Odnośnik do komentarza

Aplikacje na Androida właśnie same się skalują, a jak developer opiera program na bitmapach to pozdrawiam go serdecznie. Nie zauważyłeś, że niezależnie, czy ma się do czynienia czy z 240x320 czy z 480x800 tekst jest tak samo czytelny, a elementy są mniej więcej tych samych rozmiarów?

 

Aha, od wczoraj na HD2 jest dostępny w pełni (dobra, jest kilka mało istotnych pierdół) działający port Windows Phone 7. Już nie mam wątpliwości, że mój wybór HD2 był perfekcyjny. Kupiłem super telefon, 3 w pełni funkcjonalne systemy są do wyboru + sprzęt jest rewelacyjny sam w sobie.

Edytowane przez raven_raven
Odnośnik do komentarza

Mozecie polecic jakis dobry telefon?

najlepiej na androidzie i aby Angry Birds dzialalo :) ( btw jest jakas lista na ktorych dziala?)

i5700 odpada bo ojciec ma

x10 mini pro tez bo moge go miec za 700zl...

i zarazem cos lepszego niz f480 ;)

 

ps2

dlaczego jak zczytuje ten barcode: http://www.appbrain.com/app/angry-birds/com.rovio.angrybirds

na spicy to pokazuje mi ze nie ma takiej strony?

Edytowane przez szpic
Odnośnik do komentarza

3GS jest wciąż wspierany przez Apple i jeszcze przez jakiś czas będzie. Iphone, to wspaniały telefon, który gwarantuje pewną jakość działania i obsługi. Według mnie nie ma się nad czym zastanawiać, jeśli jest w tej cenie. Telefon jest sprawny, ma ściągniętą blokadę ?

Edytowane przez Mefi23
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...