Skocz do zawartości

Jaki telefon wybrać?


jaszczoor

Rekomendowane odpowiedzi

Moto G vs S3 (z lte?) vs Nexus 4 vs 4S vs ???

 

Brat szuka telefonu i zastanawia sie nad powyzszymi. Budzet to okolo 900zl i raczej chce nowego, ale nie jest to mus. W przypadku telefonow z androidem mozliwosc zmiany ROMow to koniecznosc, bo te z zablokowanym bootloaderem to uposledzony android. Co z tego mam mu polecic?

 

Przy okazji spytam o siebie - niedlugo konczy mi sie umowa w play i bede ja przedluzal. Z tego co widze to maja fajna oferte za Moto G za 150zl przy abo 50zl/miech, gdzie dostaje nielimitowane minuty i chyba smsy do play i 2gb netu. Jak wyglada esemesowanie i dzwonienie do innych sieci - za kazdego smsa bede musial placic 19gr, co bedzie mi sie naliczalo do rachunku, czy co miesiac bede mial do wykorzystania te 50zl, ktore place? Jak to wyglada?

Odnośnik do komentarza

S3 lub iPhone 4S, S3 ma świetny aparat, audio, "wsparcie" developerów, przy czym ma dość tandetne wykonanie, iPhone ma świetne wykonanie, czuć to premium, do tego chyba najlepsze audio w smartfonie, wsparcie producenta, ja bym brał iPhone, chyba że mu przeszkadza mały ekran to S3.

Odnośnik do komentarza

Moto G vs S3 (z lte?) vs Nexus 4 vs 4S vs ???

 

Brat szuka telefonu i zastanawia sie nad powyzszymi. Budzet to okolo 900zl i raczej chce nowego, ale nie jest to mus. W przypadku telefonow z androidem mozliwosc zmiany ROMow to koniecznosc, bo te z zablokowanym bootloaderem to uposledzony android. Co z tego mam mu polecic?

 

Przy okazji spytam o siebie - niedlugo konczy mi sie umowa w play i bede ja przedluzal. Z tego co widze to maja fajna oferte za Moto G za 150zl przy abo 50zl/miech, gdzie dostaje nielimitowane minuty i chyba smsy do play i 2gb netu. Jak wyglada esemesowanie i dzwonienie do innych sieci - za kazdego smsa bede musial placic 19gr, co bedzie mi sie naliczalo do rachunku, czy co miesiac bede mial do wykorzystania te 50zl, ktore place? Jak to wyglada?

Jak nie ma minut to płacisz od razu. Są abonamenty ze wszystkim za free za 60 chyba i 1gb netu i ew jak naprawdę przekroczyła to za 15 pakiet neta 1,5 GB. Coś takiego. Tylko że ja zawsze dla firm sprawdzam ale komórki powinno być za free ew. Stacjonarne nie.

Odnośnik do komentarza

Moto G bedzie okej za 150zl w abo 49zl/miech? Czy moze lepiej rozejrzec sie na allegro za S3 LTE lub Nexus 4?

 

Od telefonu wymagam glownie szybkosci dzialania i mozliwosci instalowania customowych ROMow. Pytam, bo niedlugo konczy mi sie obecna umowa z play i chyba zdecyduje sie na wymiane mojego wysluzonego smartfona na cos nowszego, bo cos bateria zaczela padac i czasami potrafi pasc w najmniej oczekiwanym momencie.

Odnośnik do komentarza

Szukam telefonu komórkowego. Obecnie używam pożyczonego Acera X960, który momentami doprowadza mnie do szału. Myślałem o Lumii 520, bo kosztuje ok. 400 zł, jest łatwa w obsłudze i ma prosty, sprawnie działający system (testowałem przez jakieś pięć minut). Bawiłem się także Motorolą ATRIX brata. Nie podobała mi się. Od telefonu oczekuję, że będzie dzwonił, wysyłał SMS-y, budził, pokazywał godzinę i pozwalał wejść do Internetu. Słyszałem, że mobilny IE jest w porządeczku. GPS może być, ale nie musi, w gry nie gram, aparatu raczej nie potrzebuję. Za Lumią 520 przemawia jeszcze fakt, że jest czarna i nie ma żadnych wkurwiających diod czy lampek. Proszę o pomoc w wyborze i ewentualne sugestie.

Odnośnik do komentarza

Ja Moto G zawsze bede polecal bo ten telefon to bestia :) parametry te sprzety maja porownywalne ( s3 i N4) lepszy aparat maja,ale moto g bankowo ma szybsza pamiec flash i dluuuzej hula na baterii :)

 

Z aparatu prawie w ogole nie korzystam, wiec nawet nie biore go pod uwage w wyborze telefonu. Wazne zeby dzialal w miare przyzwoicie i mial wsparcie chlopakow z xda. 8gb powinno mi wystarczyc

Odnośnik do komentarza

Pierdolicie bo zazdroscicie. :P Lucek jak ekran i kolory? Duza roznica od S3? Jak soft sie sprawuje - dialer samsungowy ma scine dalej? Widac, ze cos robili czy dalej sa lagi kilkusekundowe przy pierwszym otwarciu menadzera aplikacji?

Ekran i kolory fantastyczne, jak to w Samsungu. Nie powiedziałbym, że wielka różnica w stosunku do S3, poza rozdzielczością oczywiście, no bo tu widać różnicę (ale to już było w S4). Poza tym wykonanie IMO dużo lepsze niż w S3/S4 (szczególnie tylnia klapka jest miła w dotyku i... fajna no), ogólnie bardzo dobrze leży w dłoni. Lagów jako takich (jak w S3 na stocku) nie zauważyłem, ale też nie dam sobie za to jeszcze ręki uciąć, bo nie miałem okazji dłużej posiedzieć z tym telefonem tak naprawdę - żonka cały czas się bawi (nie dziwię się oczywiście ;)). Na pierwszy rzut oka wszystko super, czytnik linii papilarnych fajnie działa, aparat fantastyczny, no ale więcej będę mógł powiedzieć dopiero za jakiś czas.

 

Podoba mi się integracja z Galaxy Gear. Nie kupiłbym go za 1000zł, ale skoro dali za friko do telefonu to IMO bardzo miły dodatek. Przydatne o tyle, że nie trzeba mieć telefonu przy tyłku cały czas, tylko np będąc w kuchni, można spokojnie rozmawiać, czy odbierać wiadomości zegarkiem.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...