Skocz do zawartości

Jaki telefon wybrać?


jaszczoor

Rekomendowane odpowiedzi

Wyrwać to można sztachetę z płota, a 1200 zł za mi5 to chyba naprawdę od jakiegoś janusza co sam będzie ten telefon w piwnicy skręcał, a później dojdzie do ciebie z pająkiem i martwimi pikselami i powodzenia z reklamacją. Niech xiaomi zacznie normalnie dystrybuować swoje produkty, to następnym razem może się zastanowię.

Odnośnik do komentarza

Wyrwać to można sztachetę z płota, a 1200 zł za mi5 to chyba naprawdę od jakiegoś janusza co sam będzie ten telefon w piwnicy skręcał, a później dojdzie do ciebie z pająkiem i martwimi pikselami i powodzenia z reklamacją. Niech xiaomi zacznie normalnie dystrybuować swoje produkty, to następnym razem może się zastanowię.

Ostatnio w przecenie +cashbackiem był do wyrwania za 1100 z hakiem :P

Edytowane przez Starh
Odnośnik do komentarza

Byla znizka na allin dwa tyg temu + 20% cashbacka z plannet i wychodzilo 1100 cos. Teraz najtaniej za 320$

 

326$ z darmową wysyłką +8% upustu można dodać z Giving Assistant.

Teraz mi pokaż, który telefon za 1200-50 zł oferuje to co xiaomi w tej kwocie, a byłoby jeszcze mniej tylko ta złotówka...

 

mi5.PNG.e7059cd2b7e9dc3968f818053115d034

Edytowane przez Starh
Odnośnik do komentarza

super, ale ten tel to nadal chinol, i wygląda ohydnie tanio, jak jakieś powiększone lg l3 z tym śmiesznym małym przyciskiem, to już mi4 było ładniejsze, serio xD

Sory za za tę cenę wolę po stokroć bardziej używaną s6

Edytowane przez w_s
Odnośnik do komentarza

Huawei w kilku seriach poszedł w segment premium i właśnie Mate jest takim telefonem. Trzeba tylko pamiętać, że nie kosztuje tyle co Xiaomi - Mate 8 jest dość drogi, najtańsza wersja w PL z dystrybucji a nie od Janusza kosztuje ponad 2k pln. Plusem jest serwis w Polsce. Nie wiem jak z ich podejściem do napraw ale serwisy są fizycznie u nas. Sam się zastanawiałem nad Mate 8 ale przyzwyczaiłem się do QHD a ten Mate ma cały czas FHD. Nie chodzi o PPI bo to nie jest problem, pikseli nie widać. Przyzwyczaiłem się po prostu do rozmiaru paska, np, do tego jaki kawałem strony się wyświetla itp. Także czekam na Mate 9 - jak będzie QHD to może zmienię. Chociaż ich softu się boję jak każdego chińczyka.

Odnośnik do komentarza
Gość ragus

Skoro przywyczailes się do rozmiarów paska/jaki kawałek strony się wyświetla to jakim problemem jest zmiana DPI? Na Z3 ze zmienionym DPI widziałem więcej niż na domyślnym DPI s6. A to przecież 1080p vs 1440p.

 

Ta druga rozdzielczość na telefonie to głupota. Nie widziałem żadnej różnicy miedzy ekranami z3 i s6.

Odnośnik do komentarza

Pewnie zostanę za to zlinczowany ale na co dzień poruszam się w środowisku Apple'a i zadowala mnie ajfonowe PPI rzędu 326-400.

PPI 326 mam już w czwartym telefonie z rzędu, bo tak się to utrzymuje w ekranach Retina od czasu iPhone 4, dokładane są jedynie pixele dla powiększenia obszaru roboczego systemu.

Generalnie mam fobię na punkcie dokładności oraz jakości wyświetlanego obrazu, głębi kolorów itd, a 750 × 1334 przy ekranie 4,7" mi zupełnie wystarcza.

Moim skromnym zdaniem już fHD przy 4,7-5,0 cala to jest naprawdę niezły wynik, gdzie zupełnie nie ma się do czego przyczepić a zużycie energii pozostaje na umiarkowanym poziomie.

Czy 2K, 4K itp rozdzielczości są faktycznie potrzebne ...komukolwiek ? :P

Edytowane przez II Noxx II
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Hmm, mi zmiana DPI ZAWSZE powodowała problemy. Moja ulubiona klawiatura nie działa po zmianie DPI u mnie (Swiftkey), testowałem na CM, Stockowym romie i AOSP ze źródeł i u mnie lipa. Przy ekranie 6" na moim Nexusie pikseli nie widać i na FHD też by nie było widać natomiast jak piszę - przyzwyczaiłem się już i nie chciałbym tego zmieniać. Żona ma FHD 5.5" i wolę swój ekran ;-) . Nie twierdzę że to jest super ekstra itp. Ma moim telefonie też 3h SOT to DOBRZE ;-) przy czym Nexusy zawsze były znane raczej z kiepskich wyników na baterii a mnie ratuje QuickCharge. Mam ładowarkę drugą w pracy i mam w aucie kupioną z QC - w czasie krótkiego kawałka trasy łapie mi kilkanaście - kilkadziesiąt % baterii także jakoś sobie radzę.

 

P.S. N6 ma AMOLED więc czernie świetne i fajne kolory aczkolwiek przesycone. Natomiast ekran Moto X Play żony to koło mojego raczej nie leżał nawet ;-)

 

P.S.2 Co do klatek to filmy w kinie mają 24 klatki i jakoś da się je oglądać :-)

Edytowane przez NemoKOF
Odnośnik do komentarza

Stał ktoś z Was przed wyborem Samsung GS7 / iPhone 6s?

 

iPhone 6s kupilem w listopadzie, ale po premierze S7 Edge mialem zamiar sprzedac iPhone'a i kupic Samsunga. Czytalem recenzje i coraz bardziej bylem chetny na wymiane urzadzenia. Bylem w paru sklepach, zeby go obejrzec i pobawic sie chwilke.

 

Jednak stwierdzilem, ze wole zostac przy moim iP6s do premiery 7. Szybkosc dzialania systemu i przyzwyczajenie do iP.. Prosty telefon, nic wiecej mi nie potrzeba.

Odnośnik do komentarza

Stał ktoś z Was przed wyborem Samsung GS7 / iPhone 6s? 

 

Stałem ostatnio przed podobnym wyborem, choć zastanawiałem się jeszcze nad SE (najładniejszy i najwygodniejszy wg mnie).  

Ogólnie nie mam trudnych wymagań do spełnienia, a wziąłem 6s tylko dlatego, że samsungi posiadałem 3 pod rząd. 

Telefon petarda i mimo, że bateria nie jest wielka to trzyma mi z półtora dnia przy wieczornym posiedzeniu przed snem w HS'a i włączonym wifi przez pół dnia. Zobaczymy jak będzie po pół roku.

Brałem z allegro 16GB za 2,5k i cenowo z S7 jest prawie podobnie.

Edytowane przez Dr1zzt
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...