Skocz do zawartości

Jaki telefon wybrać?


jaszczoor

Rekomendowane odpowiedzi

Żadnych sony z rodziny Z. Pisałem o tym wiele stron temu. Cierpią na to samo co moja stara xperia T. Niewiesz kiedy to nastąpi ale lubią padać same z siebie. Niby płyta główna się lubi spalić. Choć zakładam że to nie to A problem z softem. Na końcu zostajesz z cegłą.

 

O cie uj używam z1 compact od dwóch i pół roku i nie mam z nią żadnych problemów, ale wujkowi, który kupował w podobnym okresie stało się właśnie to co opisałeś.

Trzeba będzie rozejrzeć się za czymś nowym póki zetka jest jeszcze coś warta.

Odnośnik do komentarza

Huawei Y6 II z dopłatą w play 389 zł czy Samsung Galaxy J7 z dopłatą 679 zł ? Oba mają 5.5 cala a na tym mi głównie zależy i żeby net śmigał dobrze i muzykę dobrze odtwarzał na słuchawach.

A nielepiej dołożyć trochę grosza i kupić jakiegoś xiaomi albo za 900 zl honor 5x w sklepie? Jaki abonament masz później i jaka rata za tel do abonamentu?
Odnośnik do komentarza

 

Huawei Y6 II z dopłatą w play 389 zł czy Samsung Galaxy J7 z dopłatą 679 zł ? Oba mają 5.5 cala a na tym mi głównie zależy i żeby net śmigał dobrze i muzykę dobrze odtwarzał na słuchawach.

A nielepiej dołożyć trochę grosza i kupić jakiegoś xiaomi albo za 900 zl honor 5x w sklepie? Jaki abonament masz później i jaka rata za tel do abonamentu?

 

mix w play , matce się kończy umowa, a że ona ma tego emeryckiego, to bym wziął dla siebie. Nie potrzebuję bóg wie jakiego sprzętu, byle by nie wydawać więcej jak te 700 zł, obecnie mam xperie m2 i tylko przeszkadza mi w niej ekran poniżej 5 cali. 

Odnośnik do komentarza

Co do Xiaomi Redmi Note 3 to miałem ( wersja pro ze snapdragonem ) i wszystko ładnie chodziło. Jedyne czego bym mógł się doczepić to problem z dźwiękiem na słuchawkach ale to niby jakiś błąd software był. Chodzi o to że nie zawsze było słychać na słuchawkach. Obecnie niby tego nie ma ale lepiej podpytać na odpowiednich forach przed ewentualnym zakupem. MIUI mi się podobało. W sumie taki iOS tylko z widgetami. 

Odnośnik do komentarza

Padł stary telefon, jestem zmuszony kupić nowy. Tak czy siak sie interesuje samrtfonami, ale już mam dośc przeglądania internetów. Internet mówi - Galaxy S7 Edge. Boję się, że tak skończę, aczkolwiek nie podchodzi mi ich soft, ani ten design mi nie leży. Natomiast telefon mimo wszystko najbliższy ideału. Wydajny, świetny ekran, bezkonkurencyjny aparat, dobra bateria.

Rozważałem Oneplus 3, teraz wyszedł nowszy - 3T, ale jeszcze trochę droższy od poprzednika i wychodzi, że praktycznie nie ma różnicy takiej w cenie. Ooneplus 3T 2100 powiedzmy, a s7 edge dostanie się już poniżej 2500. Rozkminiałem również Zte Axon 7, ale wszędzie i tak piszą, że jak już to oneplus 3 od niego lepszy i wracamy do punktu wyjścia. (do tego nie wiem jak z dystrybucją zte w polsce, jak z gwarancją itd, a to jednak tez istotne rzeczy, o+3 też nie wiem jak gwarancje się realizuje).

 

Ktoś ma jakieś inne pomysły na jakiś topowy model? 

Odnośnik do komentarza

Edge ma pewnie 32GB, OnePlus ma 64GB w podstawie i za nie tak wiele więcej 128GB ale ja osobiście się przejechałem na tej marce przy pierwszym modelu a wielu ludzi też przy drugim. Teraz też model 3ci został szybko zmieniony i patrząc na ich historię to i nie mam pewności, że z aktualizacjami będzie dobrze. 
 
Twoje rozkminki są bardzo podobne do moich. Mi się koncept Edge w ogóle nie podoba, więcej ma to minusów niż plusów (czysta fizyka, łatwiej zbić ekran po prostu). Axon ma słaby soft (każda recenzja to podkreśla), OP3 ma słaby aparat, a Edge pomimo wad softu (który jest mimo wszystko sporo lepszy niż kiedyś, mowa o całym Samsungu) to kilka dobrych cech ma jak karta oraz ten aparat nad którym się wszyscy niemal spuszczają w sieci.
 
Na twoim miejscu wziąłbym kartkę i sobie zrobił listę rzeczy dla Ciebie ważnych i spróbowałbym nadać im priorytety. Jak wygra dla Ciebie aparat - to w sumie nie ma za bardzo jest w czym wybierać. Jak czysta szybkość i moc obliczeniowa to można mieć dylemat nad OP i SE. Ale jak np. tzw Stock/Vanilla Android jest dla Ciebie ważne i wsparcie "sceny" to w sumie można iść w kierunku OP3T. Przy czym poszukaj na jakichś dużych forach (xda) jak z jakością jest u nich - OP1 i OP2 miały sporo problemów jakościowych.
 
Na "zachętę" wrzucam ci mój film z jakością ekranu dotykowego w OP1 (który dotyczył kilkudziesięciu % sztuk, więc bardzo dużo).

 

 

 

Oraz inny który dotyczył drugiego problemu (którego akurat ja nie miałem)

 

 

 

Na "zachętę" dla OP dodam, że Marshmallow dla OP2 pojawił się niemal po roku od premiery tej wersji Androida i to chyba w formie jeszcze bety ze jakimiś problemami ;-)

Oczywiście niedawno Samsung miał Note'a 7 oraz inne ciekawe urządzenia które wymieniał (jakieś zmywarki czy pralki) a jak ostatnio zobaczyłem ich TV w którym tandetna ramka wręcz odpada, a kosztuje ten wynalazek  6000 zł to też nad ogólną jakością ich produktów się zastanawiam :-) Tylko że - co z tego? Google Pixel? Też coś tam się pojawia z jakością, jakieś smugi na zdjęciach i matrycach. iPhone? Akurat ja nie lubię. Jak żyć? First World Problems...

Edytowane przez NemoKOF
Odnośnik do komentarza

No właśnie iTelefony odpadają. Miałem kiedyś 3gs, byłem bardzo zadowolony, ale wtedy deklasowal wszystko inne dookoła. Natomiast nie chce się pchać w ekosystem apple, po prostu. Na bawieniu się w bootloadery, flashowanie bla bla nie mam fazki żadnej. Kiedyś w galaxy s2, czy lg g3 się bawiłem, ale jakoś to nie dla mnie. Głównie przeszkadzalo mi, że instalując taki soft, traci się funkcje będące w oryginalnym - w lg g3 np nie miałem w żadnym sofcie Knock Code które sobie bardzo chwaliłem, super funkcja. Zakladam, że nawet w custom romach wsparcie fingerprinta jest, ale tak czy siak RACZEJ, nie będę się bawił. Sam launcher akurat jest łatwy do zmiany, jakiś z google play pobrać. Od dawien dawna używam Nova launcher, wszystko elegancko tam fruwa, zadowolony więc pewnie nawet w s7edge bym to zainstalował.

 

Z tą kartką i zaletami będzie problem, bo zależy mi na wszystkim :P Gadżeciaż jetem, nie kupuje się telefonu co 3 miesiące, więc chciałbym, żeby jednak sprzęt za >2k jak najdłużej dawał radę w każdym możliwym aspekcie :P Edge ma 32giga, ale no karta pamięci może być... Nie wiem jak z wrzucaniem dużych apek aktualnie jest, a są gry co przecież zajmują po 2-3gb. Zdjęcia powiedzmy można w chmurze mieć i usuwać z telefonu, natomiast zawsze mam kilka playlist ze spotify lokalnie (szczerze nie wiem ile to zajmuje). 

 

Google Pixel bardzo bym chciał, ale no z ceną to ich poniosło niestety. 

Znajomi (2) znajomego maja Oneplus3 i są zachwyceni... Nie wiem no, niestety chyba samsung....Po prostu oferuje najwięcej... I tak muszę szkło na cały ekran kupić, jakiś porządny futerał i tu też będzie rozkmina, czy tylko taki że zakrywa tył + szkło na przód, czy już trzasnąć coś co go całego zakryje, z klapką jakąś (tego znowu nie lubię i znowu pod górkę)

Odnośnik do komentarza

No i doszedł ci konkurent. Dla mnie za mały ale ja jestem dziwny i szukam czegoś ok 6". OP3 nie oceniam jak produktu, sam go nie miałem nawet w rękach. OP1 to u mnie dramat był, po niesamowitym początku i miłości jak zaczęły się te problemy z ekranem (nie było ich od początku) byłem tak sfrustrowany, że myślałem już o rzuceniu nim o glebę, nie dało się nawet szybko czegoś napisać. Opisałem problem na aledrogo i sprzedałem (po 2-3 miesiącach) za 900 zł przy zakupie za ok 1800. Także za 50% ceny. No i kupiłem Nexusa 6. Jakby nie patrzeć to wydałem na niego cenę N6 + 900 zł ;-) No ale nic to, mądry po szkodzie jestem :-)

 

Napisałem to o OP ze względu na obserwacje ich jako firmy i tego jak działają. Zwracanie OP1 czy reklamacje jakiekolwiek to był śmiech na sali, kazali nagrywać filmy, wrzucać NIE NA YT bo w "Chinach nie dziaua" i takie tak. Mi kazali ze 4x formatować telefon i wgrywać STARY soft. Jak działa to działa, gorzej jak jest problem. Samsung wymienił mi płytę w S3 BEZ OPŁATY pomimo zbitego ekranu. S4 wymienili (nie mojego) w 3 dni, wystarczyła faktura. To jest ta różnica o którą mi chodzi.

 

No i piszesz o ekranie FHD - OP3T też ma FHD. Natomiast w takich rozmiarach dobre FHD w zupełności wystarczy.

 

@Bizon24 - czyli jednak zmieniłeś swojego M7? Szukam powoli czegoś dla Żony, podasz takie twoje subiektywne plusy i minusy tego HTC 10?

Edytowane przez NemoKOF
Odnośnik do komentarza

Zmieniłem na HTC10 w maju, o czym poinformowałem na forum. Obecnie telefon poleciałna serwis bo umarł silniczek od wibracji, liczę że wymienianią na nowy bo telefon sam w sobie raczej naprawialny nie jest bez głębokiego rozklejania.

 

A teraz na poważnie, powtórze kilka rzeczy które pisałem już wcześniej zaraz po kupnie. 1440p przy ekranie 5.2" to jest jakieś nieporozumienie, cytujac klasyka. To jest overkill i nie ma zupelnie zadnego sensu tworzenia telefonow z ekranem o wyzszej rozdzielczosci niz Full HD. HTC ma swoja apke, ktora odpowiada za renderowanie gierek i apek, ktore wybierzemy w 1080p aby mniej obciazac gpu i cpu. Na ile to ma sens, tego nie wiem.

 

Ogolnie system to juz praktycznie goly android, htc nawet zrezygnowalo ze swojego kalendarza i innych apek i wszystko jest od google. Bloatwareu nie ma, apek htc rowniez jest malo, no 99% czysty andek. 

 

Bateria? 2-2,5 dnia, w zależności od nieużywania. Duzo ogladam i slucham z YT w samochodzie w drodze do i z biura, w praktyce na 2 dni starcza. W gry nie gram zupelnie bo i po co, mam giane sisters tylko w ktora zagram raz na rok jak nie ma niczego ciekawego na YT. Quick Charge 3.0 to wiadomo poezja, średnio 1-1,5h i jest full.

 

Aparat? No swietny, robie nim glownie notatki w postaci fotek cen lub etykiet produktow w sklepach, jakichs waznych informacji na karteczkach, na ekranie kompa albo innych roznych bzdurek w biurze i poza nim. Typowych zdjec nie robie bo od tego mam lustrzanke. Ale wg DXOmark znajduje się w Top3 na równi z S7 Edge wiec musi byc raczej ok.

 

Glosniki znowu daja rade, znowu sa dwa i tym razem zostala zmieniona konfiguracja. Gorny robi jako tweeter, dolny jako woofer. Brzmi to bardzo fajnie, zancznie lepiej niz w M7. Jest bardziej basowo, woofer daje mocno rade. Dodatkowo jest dedykowana opcja dla osob podpinajaca sluchawki, jest profi konfiguracja zewnetrznych sluchawek i dopasowania generowania dzwieku.

 

Ekran: to ze jest dobrej jakosci to akurat mozna bylo sie spodziewac. Dodatkowo jest opcja zarzadzania gamutem oraz temperatura. Katy sa dobre, wystepuje rozowa poswiata na skatowanym ekranie.Jasnosc jest w porzadku ale jesli ktos ma zamiar korzystac z niego non stop na plazy w Miami to jednak znacznie lepiej kupic inny model. Jest delikatny boost do jasnosci ale tylko w trybie auto. Domyslna maksymalna jasnosc jest w porzadku ale ogolnie nie porywa. To co mnie osobiscie irytuje i jest to dla mnie najwieksza wada telefonu to kretynski Auto brightness. W nocy nie schodzi tak nisko jak powinien i oslepia, meczy oczy. Na M7 bylo to zrobione idealnie, tutaj nie wiedziec dlaczego podniesli dolny prog jasnosci. Mozna oczywiscie wyeliminowac przez custom rom albo pewnie przez jakas apke z google play. 

 

Jakosc wykonania samego body, bajka ale nie oszukujmy sie, jesli ktos codziennie korzysta z telefonu to nie ma mozliwosci aby nie ubierac go w jakies etui i nie uszkodzic aluminiowego korpusu czy ekranu. Guziki dotykowe pod ekranem (deal breaker dla mnie) oraz genialny fingerprint skaner, który działa lepiej i szybciej niż w IP6+ robi robote. I tez jest z przodu chociaz mogli by go ladniej wycentrowac bo brakuje symetrii. Nie rootuje póki co, nie mam takiej potrzeby, stock mi calkowicie wystarcza.

Odnośnik do komentarza

Wcześniej miałem Lg g3, po tym jak się popsuł, a dziewczyna zmieniła telefon, przejąłem jej m7 właśnie :) I teraz to m7 zalałem, no i game over. Tak ładnie tego htc 10 zaprezentowałeś... Z ekranem my bad - jak ostatnio wychodził w USA htc bolt, to pamiętałem, że coś ulepszyli ekran. Coś świtało i sobie dopowiedziałem, że o rozdziałkę chodziło, ale to jednak rozmiar po prostu (5.2->5.5).

 

Z drugiej strony, miałem tel 5.5 i sobie chwaliłem no. Teraz miałęm tego m7 - 4.7 cala no i mi wyraźnie brakowało... Do htc10 pół cala... do s7e 0.8 cala.... czy taka różnica....

Odnośnik do komentarza

Nie no, tutaj nie ma się co oszukiwać. Design telefonów z zaokrąglonymi brzegami jest bez sensu kompletnie. Ładnie wygląda itd, ale jest kompletnie nie praktyczne no. Nawet te futerały dziwnie wyglądają. Także designem htc bije na głowę samsunga. Kurde, bateria mówisz jest ok, tak? Bo na tym polu jednak ten galaxy dobrze sobie radzi, no i sporo większą ją ma... 600mAh więcej..

Odnośnik do komentarza

to znowu ja; zdecydowałem się na redmi note 3 pro, ale szukam po sklepach i cena w marketach to 1299, a tutaj na allegro znalazłem 999

http://allegro.pl/xiaomi-redmi-note-3-pro-32gb-lte-grey-vat23-i6356445809.html

55 osób kupiło, wiec chyba bez ściemy. Sklep też ma duzo pozytywnych opinii.

Gwarancja w PL? no i czy mogę tam wgrać aplikacje z androida i czy jest polskie menu?

Edytowane przez Banny
Odnośnik do komentarza

O wgrywaniu Andka najwięcej dowiesz się tutaj: https://miuipolska.pl/

 

Aby cokolwiek wgrać na telefon nie z Polski, będziesz musiał odblokować bootloader, musisz poszukać na tej stronie czy nie stracisz wtedy gwarancji (większość producentów uznaje, że tracisz).

 

Na aukcji masz, cytuję: GWARANCJA: Telefon posiada gwarancję 24 miesiące, obsługiwaną w Polsce!

Odnośnik do komentarza

proponują żonie lg x power, niby ok średniak z mega bateria 4100, ekran hd 5,3, 2 gb ramu, 6.0 ,m wg mnie dla niej bedzie ok.

W abo wychodzi dodatkowe 20 zł na 36 miesiecy, czyli 720 zł, czy w  tej kwocie, albo do 1000 zł dostane coś lepszego?

Edytowane przez milan
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Nie no, tutaj nie ma się co oszukiwać. Design telefonów z zaokrąglonymi brzegami jest bez sensu kompletnie. Ładnie wygląda itd, ale jest kompletnie nie praktyczne no. Nawet te futerały dziwnie wyglądają. Także designem htc bije na głowę samsunga. Kurde, bateria mówisz jest ok, tak? Bo na tym polu jednak ten galaxy dobrze sobie radzi, no i sporo większą ją ma... 600mAh więcej..

I na co się zdecydowałeś? 

 

Też zastanawiam się nad Galaxy s7 edge, obecnie mam iphone 6, umowa się kończy i zmieniłbym na coś innego, ale tym razem chyba nie od Apple'a. Ktoś posiada tego Samsunga i może go polecić? Czytałem że ma bardzo dobrą baterie (2-3 dni), świetny ekran, super bebechy i największą wadą jest to że palce się odbijają na szklanych pleckach.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...