Skocz do zawartości

Jaką grę wybrać?


Daffy

Rekomendowane odpowiedzi

A..to i ja zapytam:)

 

Witam wszystkich!

 

Jaka tu by grę na ps3 wybrac....

 

Jestem szczesliwym posiadaczem God of War Collection - "posmakowala" mi ta pozycja. Ponadto lubie cos w stylu FF (mowię tutaj o czesciach VII, oraz VIII - w pozniejsze nie gralem bo ps2 mi siadlo:))

 

I co by tu nowego pod ten desen wybrac?:)

 

O tyle o ile gier typu God of War jest spioro (demon's souls, bayonetta, havenly sword, etc) o tyle gier w stylu FF nie znalazlem do tej pory..a wlasciwie mam jedna jedyna Enchanted Arms - która ma ciut podobne walki, jednak to jeszcze nie to..

 

Co moglibyscie polecic, oprocz czekania na FF XIII?:)

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Najbardziej Final'owa jest Ethernal Sonata i napewno warta jest uwagi. Jedyny jej minus to ciagle wysoka cena. Valkyria jest fajna ale to raczej strategia z perspektywy trzeciej osoby typowy jrpg. Demon Souls to gra w stylu Diablo tylko ze widzisz goscia z zaplecow. DS ma rozbudowany system walki i daje duzo satysfakcji. Disgaea to bardzo rozbudowany Tactics, z brzydka grafika i świetnymi dialogami. Jesli lubisz FFT i Mange to warto zainwestować. Folklore nie przypadł mi do gustu wiec sie na jego temat nie wypowiem... Po 2 godzinach znudzil mnie. Jakbys chcial Wight Knight Chronicles to wyslij mi PW(pelem japoniec jakby co, anglika jeszcze nie ma).

IMO:

1) Demons Souls

2) Ethernal Sonata

3) Valkyria Chronicles

4) White Knight Chronicles

5) Disgaea 3

.

.

.

19) Folklore

.

.

200) Encharted Arms

Odnośnik do komentarza

Enchanted Arms - trafiles na najgorsza mozliwa gre, na jaka mogles porownujac ja do FF'ow ;) Sama w sobie tez nie jest za fajna. Disgaea RPG, ale z FF wspolnym to chyba tylko Tactics. Najlepiej sobie wejdz:

http://www.gamerankings.com/browse.html?site=ps3&cat=48&year=0&numrev=0&sort=0&letter=&search=

Obczaj filmiki z gameplayu i sam zdecyduj co Ci najlepiej odpowiada.

Odnośnik do komentarza

To na rozpoczęcie przygody polecam Ci moją radę. Jest darmowa i przy okazji, wydaje mi się, może bardzo Ci pomóc w przyszłości. Każda z wymienionych przez Ciebie gier chodzi po około 150 zł (używka) czy nawet 200 zł (nówka). Moja rada? Kup sobie za to Uncharted 1, Assasins Creed 1 i np. Infamous czy Killzone 2. Też wyjdzie 200 zł około (chyba mniej) a Ty będziesz miał kilka gier. Poza tym poznasz tych gier fabułę, początki i jak skończysz tymi tytułami się cieszyć, to prawdopodobnie Uncharted 2 i Assasins Creed 2 będą już w dostatecznie dobrym przedziale cenowym, abyś mógł pozwolić sobie na kontynuację przygody z nimi a przy tym satysfakcję z półki pełnej gier.

Odnośnik do komentarza

Killzone 2 nie wymaga nadzwyczajnej wiedzy. Wystarczy, że wiesz, że przedtem to Helghaści zaatakowali Ziemię a teraz my lecimy na ich planetę, odpłącić suki*synom. Tyle. Fabułę i świat Killzone zaczęto dopiero kreować jakoś konkretniej właśnie od K: Liberation na PSP. Nie będziesz miał problemów.

 

Assasins Creed 1 znasz? To okej. Większy wybór gier masz. Uncharted na pewno Ci się spodoba, podobnie Heavenly Sword. Z Brutal Legend radzę się wstrzymać. Daj ludziom czas do lutego tak jakoś - wydaje mi się, że wtedy często większość osób nudzi się swoimi grami, które dostali pod choinkę i odsprzedaje je w dobrych cenach. Wtedy wyłapiesz Brutal Legend i konkretnie pograsz z poczuciem, że parę dych zostało w kieszeni. A i racja - gra wymiata i goli jaja pod pachami jeżeli chodzi o humor.

Odnośnik do komentarza

Dziekuje wszystkim za pomoc, gry zapisalem i kazda oddzielnie sprawdze. Mam jeszcze trzy pytanka - na jedno niby udzielilem odpowiedzi w poprzednim poscie, ale tak jakos wolalbym poznac opinie innych zamin wydam 150-200zl na gre.

 

No więc:

 

1. Jaka gra na ps3 wg Was najbardziej przypomina na God of War? Czy Heavenly Sword sprostało temu zadaniu?

 

2. Czy są obecnie (lub zapowiadaja sie w niedalekiej przyszlosci) jakies tytuły z opcją multiplayer na jedenj konsoli? Wiem, ze z tych lepszych to tekken 6, otaz Gran Turismo (wide screeen), jednak mi chodzi o jakas akcje, przygode, cos z widoku trzciej osoby (cos w stylu god of war, bayonetty etc), tyle, żeby dwie osoby wędrowały przez gręsmile.gif Ew. jakas platformówka (2d), no nie wiem..jest cos takiego?

 

3. Zastanawiam sie nad zakupem Demon's Souls. Obejrzalem sporo filmikow z gry, jednak nurtuja mnie pewne pytania. Szkoda wywalac 250 na gre jesli okaze sie nie taka jak powinna byc:) Czy w tej grze jest opcja ulepszania postaci? Czy jest to rozwiniete (niczym w starym dobrym Diablo II)? Czy można zbierac doswiadczenie kilkukrotnie na jednym poziomie zamin sie przejdzie na kolejny ? Podobno tak, jednak wolalbym sie upewnić od osób, które w tą grę grały..

A...i czy kamera w niej jest dynamiczna (podobnie jak w GoF), zeby nie bylo trzeba jej prowadzic:)

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez solmyrair
Odnośnik do komentarza

Dziekuje wszystkim za pomoc, gry zapisalem i kazda oddzielnie sprawdze. Mam jeszcze trzy pytanka - na jedno niby udzielilem odpowiedzi w poprzednim poscie, ale tak jakos wolalbym poznac opinie innych zamin wydam 150-200zl na gre.

 

No więc:

 

1. Jaka gra na ps3 wg Was najbardziej przypomina na God of War?

 

2. Czy są obecnie (lub zapowiadaja sie w niedalekiej przyszlosci) jakies tytuły z opcją multiplayer na jedenj konsoli? Wiem, ze z tych lepszych to tekken 6, otaz Gran Turismo (wide screeen), jednak mi chodzi o jakas akcje, przygode, cos z widoku trzciej osoby (cos w stylu god of war, bayonetty etc), tyle, żeby dwie osoby wędrowały przez grę:) Ew. jakas platformówka (2d), no nie wiem..jest cos takiego?

 

3. Zastanawiam sie nad zakupem Demon's Souls. Obejrzalem sporo filmikow z gry, jednak nurtuja mnie pewne pytania. Szkoda wywalac 250 na gre jesli okaze sie nie taka jak powinna byc:) Czy w tej grze jest opcja ulepszania postaci? Czy jest to rozwiniete (niczym w starym dobrym Diablo II)? Czy można zbierac doswiadczenie kilkukrotnie na jednym poziomie zamin sie przejdzie na kolejny ? Podobno tak, jednak wolalbym sie upewnić od osób, które w tą grę grały..

 

Pozdrawiam.

 

 

1) Dante's inferno (na dniach premiera) - dużo elementów to istna kalka gow, co na pewno nie jest wadą:)

 

2) Co do platformówki to polecam LBP to takie 2,5 a możesz przechodzić levele w dwoje (nawet w czworo) na jednej konsoli, bez żadnych podzielonych ekranów.

 

3) W DS nie grałem , więc nie pomogę

Edytowane przez balon1984
Odnośnik do komentarza

He byłem przekonany, że Dante wychodzi jakoś w połowie stycznia.

 

Wracając do tematu, to muszę przyznać rację Heavenly Sword to niesamowicie klimatyczna gra, z geniealnie zgranymi bohaterami, wspaniałą muzyką i bardzo dobrą grafiką (która potrafi chrupnąć), a do tego do wciągnięcia w śmiesznej cenie. Ja np to grę zatrzymałem w swojej kolekcji gier nie do ruszenia.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...