Skocz do zawartości

Jaką grę wybrać?


Daffy

Rekomendowane odpowiedzi

1. U2 --> akcja, akcja i jeszcze więcej akcji, dla mnie mega miodna gra i jedna z najlepszych, jak nie najlepsza tej generacji

2. mgs4 --> mega klimat i fabuła, dla fana mgs jest to pozycja obowiązkowa i jeżeli się za takowego uważasz to najpierw zalicz tą pozycję.

3. dead space --> "horror" mniej więcej (choć nie straszy tak jak stare SH)

4. assassin 1 --> sandbox troche już 'archaiczny' i monotonny lecz ciągle zjadliwy sandbox

 

zakładam, że zaliczyłeś poprzednie mgs'y i uncharted skoro zabierasz się za następców. . . . . i też tak bym ci doradził, abyś dokończył historie opisaną w którymś z ww. tytułów a następnie zabrał się za Dead Space. Natomiast assassin jest dość nudny, ale ma za to dobry klimat i jest wprowadzeniem do assassin's creed 2 itd. więc za niego zabierz się tylko w wypadku kiedy będziesz chciał zaliczyć AC 2/brotherhood/rev. w przyszłości.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Toście mi poradzili, heh. Jakkolwiek głupio to zabrzmi, bardziej pasuje mi kolorystyka tras z PacificRift, więc raczej na tę część się zdecyduję.

 

Pacific Rift osadzony jest w tropikach, natomiast Apokalipsa to głównie jazda po rozwalonym mieście, metrze itp.

 

Jedyne czego możesz być pewny to to, że na trasie w Apokalipsie dzeje się tyle widowiskowych rzeczy, że szczęka Ci na początku powinna opaść ;)

Odnośnik do komentarza

Motorstorm Apocalypse czy PacificRift? A może "jedynka"? Który jest najlepszy?

MS: PR > MS > MS: RC > MS: A

 

apokalipsa to fajna gra ale zdecydowanie odstaje klimatem, poziomem trudności, modelem jazdy od reszty gier. jeżeli szukasz łatwej i przyjemnej gry to bierz właśnie Apo lub RC (dostępne na Vitę i PS3 - świetny tytuł ale też bardzo różny od pozostałych MS). Jeżeli szukasz wyzwania i po prostu głębszej / ciekawsze rozgrywki - PR lub nawet pierwszy MS - najtrudniejszy w serii jednak dość monotematyczny w kontekście tras.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

grałem w PR, Apoc. i RC i w takiej kolejności ci też polecam. NIestety pierwszą część ominąłem :( ale Pacifi Rift jest przezaiebisty !! trzyma wysoki poziom i zabawy w błocie , wodzie i buszu najbardziej przypadły mi do gustu !! Apocalipsa jest fajna lecz model jazdy trochę spłycony i 'akcje' się później powtarzają dość często, lecz mimo to gra się genialnie, i ciągle można spotkać ludzi grających przez neta a w PR jest to już problemem, a jak kogoś spotkach to najprawdopodobnie będzie to totalny wymiatacz z którym nie masz szans (mowa o PR). Natomiast RC nie podeszło mi wogóle, całkowicie nie ten MS . . . . . . . nie ma emocji, które toważyszyły ci pędząc przez zarośla, czy też ruiny miasta.

Edytowane przez Grez
Odnośnik do komentarza
Gość mate5

''niemangowe'' RPG z otwartym światem oprócz Falloutów, Elder Scrolls, Demon/Dark Souls, istnieje coś takiego w ogóle?

 

e: Jeszcze ME2, da się w to grać be znajomości pierwszej częsci? No i na jakich zasadach jest ten otwarty świat? Tak jak w Kotorze?

Edytowane przez mate5
Odnośnik do komentarza

''niemangowe'' RPG z otwartym światem oprócz Falloutów, Elder Scrolls, Demon/Dark Souls, istnieje coś takiego w ogóle?

 

e: Jeszcze ME2, da się w to grać be znajomości pierwszej częsci? No i na jakich zasadach jest ten otwarty świat? Tak jak w Kotorze?

 

Kingdoms of Amalur: Reckoning

 

grafika może wydawać się troszkę cukierkowa (do czasu) ale nie mangowa ,

otwarty świat ? możesz olać wątek główny i iść gdzie chcesz (oczywiście niektóre zamki/jaskinie/itp są dostępne po odpowiednich questach.

dobry system walki tzn dynamiczny ; z wykorzystaniem dwóch broni plus umiejętności itd

ja jestem zachwycony, dostałem to co chciałem ale powoli niestety kończę tzn zrobiłem wszystko co jest do zrobienia: około 200 questów / 100 h ... czekam na zapowiedziane dlc

Odnośnik do komentarza
Gość trenth

''niemangowe'' RPG z otwartym światem oprócz Falloutów, Elder Scrolls, Demon/Dark Souls, istnieje coś takiego w ogóle?

 

e: Jeszcze ME2, da się w to grać be znajomości pierwszej częsci? No i na jakich zasadach jest ten otwarty świat? Tak jak w Kotorze?

 

Dragon Age: Origins i Dragon Age II. Obecnie ciuram w dwójkę i naprawdę polecam te serię. Dodatkowo obie w języku polskim (tzn polskie suby :)). Jest całkiem spora swoboda.FF XIII powinno było być podobne do Dragon Age'ów IMO

 

W ME 2 da się grać bo podobno na początku masz komiks streszczający fabułę (nie powiem na 100% - bo grałem na PC i tam komiksu chyba nie było), więc niech ktoś to jeszcze potwierdzi.

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza

''niemangowe'' RPG z otwartym światem oprócz Falloutów, Elder Scrolls, Demon/Dark Souls, istnieje coś takiego w ogóle?

 

e: Jeszcze ME2, da się w to grać be znajomości pierwszej częsci? No i na jakich zasadach jest ten otwarty świat? Tak jak w Kotorze?

 

Dragon Age: Origins i Dragon Age II. Obecnie ciuram w dwójkę i naprawdę polecam te serię. Dodatkowo obie w języku polskim (tzn polskie suby :)). Jest całkiem spora swoboda.FF XIII powinno było być podobne do Dragon Age'ów IMO

 

W ME 2 da się grać bo podobno na początku masz komiks streszczający fabułę (nie powiem na 100% - bo grałem na PC i tam komiksu chyba nie było), więc niech ktoś to jeszcze potwierdzi.

 

Pozdrawiam :)

 

 

Na PC nie bylo bo byla pierwsza czesc gry na te platforme. Pierwszej czesci nie bylo na PS3, dlatego zrobiono komisk, aby gracz mogl podjac istotne decyzje odnosne fabuly i jej kontynujaci w drugiej czesci. Gralem na w 1 na PC i uwazam, ze ten komisk fajnie zrobiono na PS3. mozna smialo grac, choc z pewnoscia nie czuje sie tak mocno klimatu, jesli nie gralo sie w jedynke, ale gwarantuje, ze szybko sie wciagniesz w ten swiat.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

w D2 fizyka zdaje się być nieco bardziej zabawowa. lepsze poślizgi, większe szaleństwo itd.

w D3 za to jest gymkhana, która sama w sobie daje naprawdę sporo zabawy kiedy już ogarniemy sterowanie i ewolucje. do tego większy nacisk na rajdy.

w sumie proponowałbym wyrwać D2 za jak najmniejsze pieniądze, co w sumie nie jest problemem, ograć i poczekać aż kompletna edycja D3 stanieje. warto bo dodatki całkiem sympatyczne, szczególnie Monte Carlo.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

shift 2 czy gran turismo 5 ?

Musisz zadac sobie pytanie, czego oczekujesz po grze? GT5 na pewno blizej do symulacji niz Shiftowi 2. Podstawo jest jednak gra na kierownicy - jesli chcesz jezdzic wozem i czesto korzystac z hamulca i przyblizyc sie do wrazen z real life to zdecydowanie polecem GT5. Jednak kluczem tutaj jest posiadanie niezlej kierownicy i satysfakcja gwarantowana :)

Edytowane przez BasteKSG
Odnośnik do komentarza

w D2 fizyka zdaje się być nieco bardziej zabawowa. lepsze poślizgi, większe szaleństwo itd.

w D3 za to jest gymkhana, która sama w sobie daje naprawdę sporo zabawy kiedy już ogarniemy sterowanie i ewolucje. do tego większy nacisk na rajdy.

w sumie proponowałbym wyrwać D2 za jak najmniejsze pieniądze, co w sumie nie jest problemem, ograć i poczekać aż kompletna edycja D3 stanieje. warto bo dodatki całkiem sympatyczne, szczególnie Monte Carlo.

\

 

Dzięki Dirt 2 jest taniutki, więc go wezmę, a jest w Dirt 2 jakiś online pass czy coś takiego?

Odnośnik do komentarza

shift 2 czy gran turismo 5 ?

Musisz zadac sobie pytanie, czego oczekujesz po grze? GT5 na pewno blizej do symulacji niz Shiftowi 2. Podstawo jest jednak gra na kierownicy - jesli chcesz jezdzic wozem i czesto korzystac z hamulca i przyblizyc sie do wrazen z real life to zdecydowanie polecem GT5. Jednak kluczem tutaj jest posiadanie niezlej kierownicy i satysfakcja gwarantowana :)

 

A jeśli chcesz pograć w wyścigi to bierz Shifta 2 ;)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...