Skocz do zawartości

HORROR


Rekomendowane odpowiedzi

Nadrobiłem sobie ostatnio parę horrorów które miałem na liście:

 

Phenomena (1985) - fajna młodziutka Jennifer Connelly i muzyka Goblin która zawsze robi klimat, to na plus. A film to taki typowy styl Argento. 6/10

 

Happy Birthday to Me (1981) - dobry staroszkolny slasher, a takie lubię. Historia dość zagmatwana bo ciężko jak na ten gatunek odgadnąć kto tak naprawdę zabija, podejrzenia padają na każdego. W związku z tym końcowy twist fabularny jest konkretny, choć można go też uznać za mocno naciągany. 7/10

 

Krzyk 4 (2011) - niektóre wątki są niezłe, niektóre zbyt oklepane, ale i tak lepszy od trójki. Przydałoby się świeże spojrzenie na tą serie. 6=/10

 

Housebound (2014) - horror z tego żaden, ale historia całkiem ciekawa. Dobrze się ogląda. 7/10

 

Wyrmwood (2014) - zombie nigdy za wiele, tym razem w Australii. Oprócz wiadomego gore film przedstawia fajne patenty w tym wyeksploatowanym gatunku. 7/10

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 3,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Obejrzałem sobie wczoraj Naked Lunch i Videodrome bo mi jakos zalegały i postanowiłem wreszcie nadrobić. O ile pierwszy nie jest horrorem, tak drugi to juz klasyka od twórcy Brundlefly'a i świetnie się go oglądało. Nie powie, jak bym obejrzał z 15 lat temu to inaczej patrzyłbym na kasety VHS i troche pociekłoby nogawką, hehe. 

Odnośnik do komentarza

Wczoraj obejrzałem Last Shift. Film nie był zły, aczkolwiek twórcy za dużo "pożyczyli" z innych straszaków. Nie wiem czy był to celowy zabieg, czy tylko tak wyszło. Ale przewijają się tam motywy z takich filmów jak Szósty Zmysł, Naznaczony, trochę z Twin Peaks czy nawet japońskich horrorów typu Klątwa. Albo mi się tylko wydaje :P

 

VVitch jest świetny, uwielbiam takie obrazy i klimat.

Edytowane przez chris85
Odnośnik do komentarza

Ktoś tu kiedyś polecał film The Witch - dzięki :good: 
Skusiłam się i nie żałuję, kawał dobrego kina. Świetnie budowane napięcie, rosnąca paranoja i coraz bardziej zaciskająca się pętla strachu. Wydarzenia enigmatyczne, powolne, zawieszone w czasie, z hukiem przecinane kapitalną nutą jeżącą włosy na głowie. Przyznać muszę szczerze, przez samą ścieżkę dźwiękową odpaloną w nocy - można zejść z tego padołu  :daddy: 

8/10

 

Odnośnik do komentarza

kompletny zanik gustu jak łykacie takie typowe gówna które mają zarobic w kinie na gąbkach umysłowych.

 

90 minut podskakujecie jak lalka spadnie ze stolu labo otworzy sie strych, na koncu nagle sie okazuje ze moze w koncu trzeba cos pokazac i  mamy - postac dretwieje i zostaje uduszona rpzez ducha.

 

żal mi  was


no chyba że chodzi o  Vere <3


http://gawker.com/horrors-got-a-haunted-house-problem-why-i-hated-the-c-1046183871

 

 

The Conjuring is at once a missed opportunity and more of the same. Plot-necessary willful ignorance by otherwise sharp adults at clear signs that something is amiss? Check. A creepy doll? Check. A scary basement full of possibly possessed antiques (a trope sufficiently mocked Cabin in the Woods already)? Check. Two of those basements? Check. A ghost that only kids can see and/or bond with? Check. Trite expositional misery that made the ghost what it vaguely is today? Check. A climactic exorcism (which is so overacted that, in a vastly different scenario than the one drawn in the Atlantic review quoted above, the theater I saw it in united through laughter)? Check.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...