Skocz do zawartości

Jaki laptop ?


psx18

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Panowie. Widziałem dzisiaj w sklepie małego ( chyba 10 cali) netbooka od Acera, za jakieś 800zł. 250GB dysk, 1GB RAM i... Windows 7 na pokładzie. Kusi mnie, żeby kupić taką zabaweczkę, żeby w podróży coś obejrzeć na nim, robić prezentacje w PowerPointcie i potem puszczać je na studiach w razie potrzeby, korzystać z internetu przez w-fi. Czy macie doświadczenie z takimi tanimi netbookami, czy jest sens je kupować, czy dźwiga to bez przymulenia system i PowerPointa/Worda, jaki jest komfort przeglądania internetu w nim i czy 10" to wystarczająco? Nigdy nie miałem styczności z netbookiem i chciałbym wiedzieć, czy warto jest inwestować w taki komputer, czy to zamulający szmelc.

Odnośnik do komentarza

Nawet 2 Gb ramu to minimum pod Win7. Mialem proca @ 3 Ghz, 2 Gb Ramu @ 1002 Mhz, Dysk 320Gb 7200 rpm i Win7 chodzil generalnie ok ale lepiej mu dac 4Gb. 1 Gb to porazka, tak jak pierwsze EeePc na Atomie ktore poza Notepadem nie oferowal nic wiecej. mam takiego w biurze i jest to tragedia, mimo, ze na WinXP.

 

 

Jesli netbook ze slabym prockiem, to tylko jesli zamiast standardowego twardego dysku bedzie mial SSD. W innym wypadku to te tanie notebooki to moga sobie podac reke z Commodore 64.

Edytowane przez Yacek
Odnośnik do komentarza

Polec ktos jakiegos lapka uzywanego za 600zł, byleby solidny, tylko nie (pipi)any Dell w ktorym mi wlasnie padła plyta glowna, i z ktorym bylo MULTUM problemów.

 

EDIT: Aha, bardzo by mi zalezalo na tym zeby grafika nie byla jakims syfek ktory nie odpali niczego. Dell d600 miał Radeona 9000, który pozwalał mi na odpalanie gier z przedziału 2004. cos podobnego by sie przydało.

Edytowane przez Pikol
Odnośnik do komentarza

Planuje za jakis czas kupic jakiegos lapka, rozgladalem sie juz troche, mam jednego na oku, ale nad czyms sie zastanawiam. :)

 

Jaka jest roznica pomiedzy predkosciami tych procesorow ?

 

i5-560M (2,66 GHz, 3,2 GHz z Turbo Boost) oraz,

i7-740QM (1,73 GHz, 2,93 GHz z Turbo Boost).

 

Wiem ze zazwyczaj szybszy jest lepszy, ale z tego co czytalem to ogolnie i7 jest niby lepszy jednak ten, o ktorym pisze jest wolniejszy, wiec nie wiem jak na to patrzec. :)

 

Prosze o pomoc bo nie bardzo wiem co i jak.

Odnośnik do komentarza

Planuje za jakis czas kupic jakiegos lapka, rozgladalem sie juz troche, mam jednego na oku, ale nad czyms sie zastanawiam. :)

 

Jaka jest roznica pomiedzy predkosciami tych procesorow ?

 

i5-560M (2,66 GHz, 3,2 GHz z Turbo Boost) oraz,

i7-740QM (1,73 GHz, 2,93 GHz z Turbo Boost).

 

Wiem ze zazwyczaj szybszy jest lepszy, ale z tego co czytalem to ogolnie i7 jest niby lepszy jednak ten, o ktorym pisze jest wolniejszy, wiec nie wiem jak na to patrzec. :)

 

Prosze o pomoc bo nie bardzo wiem co i jak.

 

i7 ma 4 rdzenie i 6MB cache, i5 tylko dwa i 3MB cache. Jak ma to byc zwykly lap do wszystkiego to biersz i5. i7 sie bardziej grzeje, na moim lapie osiaga nawet 83C w stresie ale podkrecilem troche grafe. Trzeba tez pamietac, ze te 3.2Ghz albo 2,93Ghz w turbo boost to taktowanie 1 rdzenia. Jak program/gra wykorzystuje 4 rdzenie to max taktowanie na i7 to 1,73Ghz dla kazdego rdzenia przy pelnym obciazeniu.

Edytowane przez Yacek
Odnośnik do komentarza

 

Tu masz recke tego Sony: http://www.notebookcheck.pl/Recenzja-Sony-Vaio-EB1M1E-WI.27377.0.html

 

Ja w swoim Sony F12S mam karte GT330M i z wydajnosci jestem zadowolony, pogralem w Assasina, Black Ops, wlasnie tluke Hot Pursuit w 1080p, grafike lekko podkrecilem. A moja karta jest nizej w rankingu niz te dwie w laptopach co podales. Generalnie chyba bym wzial MSI. Te tansze Vaio sa ogolnie troche slabe.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Witam

Chcę sobie na gwiazdkę sprawić lapka. Bedzie sluzył tylko do surfowania po necie + oglądania filmów HD.

Polecacie coś z prockiem i3 czy brac mocniejszy i5? Podaje przykładowe typy:

1.: http://allegro.pl/acer-5741-core-i3-4gb-320gb-bt-gt320m-win7-5741g-i1333746010.html

2.:http://allegro.pl/acer-5740-5740g-i5-430m-4gb-hd5650-1gb-windows-7-i1341240693.html

Dzięki z góry za odpowiedź

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

 

 

posiadam tego msi od lipca i jestem bardzo zadowolony, poki co grałem w dragon age, nowy nfs, gta4 i wszystko śmiga miło

Odnośnik do komentarza

Raczysz żartować?

Nie racze żartować :P Wiem, że sprzęt do grafiki jest droższy, ale moja dziewczyna, która studiuję kierunek z tym związany chciałaby zmienić swojego kompa. Niestety nie posiada więcej pieniędzy, dlatego pytam się czy za takie pieniądze znajdzie coś porządnego? Nie chodzi tutaj o jakiś mega sprzęt, ale o coś przystępnego na początek.

Odnośnik do komentarza

Panowie przesadzacie - dziewczyna albo studiuje na ASP a tam nie ma nic a nic z 3D albo na jakimś kierunku związanym z DTP. Dodatkowo studiuje a nie pracuje więc nie potrzebuje SIPSa i Skulltraila.

 

 

@szaden

Vostro 3500 - i5 z całkiem wydajną nVidia, relatywnie szybki ram, dobre odwzorowanie kolorów, miarowy dysk. Minusem jest tylko brak OSa więc dochodzi kilka setek plus zabawa ze sterownikami do wszystkich urządzeń - plus takiej operacji jest taki, że masz wtedy czysty system bez brandowanych śmieci. Robisz wtedy ghosta a płyta ląduje na półce - e'voila, masz system jak te kupowane z maszyną gdzie w razie draki jeden przycisk i odpalasz recovery.

 

TimelineX 5820TG - CPU ten sam co w Vostro z tym, że z mocniejszą grafiką (jednakże nie dedykowaną) i matrycą full glare (tj. takie samo odwzorowanie kolorów co w półmacie ale w lecie, w słońcu widać tylko własną głowę). Minus - mimo wszystko Acer, plus - firma ostatnio odbudowuje swoją markę i linia TimelineX jest tego przykładem, system wliczony w cenę. Dodatkowo dziewczynie może przypaść do gustu sama stylistyka (szczotkowane aluminium) - nie jest może typowo kobieca jak w przypadku HP ale nie jest też tak ascetyczna jak u DELLa.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Panowie przesadzacie - dziewczyna albo studiuje na ASP a tam nie ma nic a nic z 3D albo na jakimś kierunku związanym z DTP. Dodatkowo studiuje a nie pracuje więc nie potrzebuje SIPSa i Skulltraila.

 

 

@szaden

Vostro 3500 - i5 z całkiem wydajną nVidia, relatywnie szybki ram, dobre odwzorowanie kolorów, miarowy dysk. Minusem jest tylko brak OSa więc dochodzi kilka setek plus zabawa ze sterownikami do wszystkich urządzeń - plus takiej operacji jest taki, że masz wtedy czysty system bez brandowanych śmieci. Robisz wtedy ghosta a płyta ląduje na półce - e'voila, masz system jak te kupowane z maszyną gdzie w razie draki jeden przycisk i odpalasz recovery.

 

TimelineX 5820TG - CPU ten sam co w Vostro z tym, że z mocniejszą grafiką (jednakże nie dedykowaną) i matrycą full glare (tj. takie samo odwzorowanie kolorów co w półmacie ale w lecie, w słońcu widać tylko własną głowę). Minus - mimo wszystko Acer, plus - firma ostatnio odbudowuje swoją markę i linia TimelineX jest tego przykładem, system wliczony w cenę. Dodatkowo dziewczynie może przypaść do gustu sama stylistyka (szczotkowane aluminium) - nie jest może typowo kobieca jak w przypadku HP ale nie jest też tak ascetyczna jak u DELLa.

 

Greah wszystko fajnie tylko Vostro 3500 ma dosyc slabe katy. W swoim Studio 1745 mam lepsze a i tak sa slabe i denerwuje mnie to a na nim prawie codziennie podkrecam zdjecia do aukcji w paint.net i katy daja o sobie znac. Bebechy rzeczywiscie nie musza byc grube, i5 z 4gb ramu spokojnie starczy nawet bez dedyka gpu. Szczerze to odnosze wrazenie, ze ten poszukiwany "laptop do grafiki dla kolezanki" to poprostu zwykle kupowanie sprzetu za 3000zl na studia a nie do zadnej tam grafiki - cokolwiek to znaczy. Poprostu trzeba kupic lapka i tyle a przedzial do 3500zl to najgorsza mina jaka moze byc. Opcji jest tyle, ze glowa boli. Gdybysmy wybierali miedzy powerbookami, xps16, vaio f, apple etc. to wtedy mozna szukac najlepszego ekranu do grafiki. Ale nie w przedziale do 3500zl gdzie jest najwieksza sieczka i watpie, ze baba kupi Acera czy tego Vostro tylko dlatego, ze ktos mowi, ze ekran jest ok. Pojdzie do MM, zobaczy Vaio E i jak wiekszosc lasek bedzie kisiel w majtkach i kupi fajne rozowe cos z ch ujowym ekranem do bolu.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...