Skocz do zawartości

Jaki laptop ?


psx18

Rekomendowane odpowiedzi

W nadchodzącym roku planuję zakup laptopa ponieważ mój prawie 6 letni piecyk już zaczyna mnie coraz bardziej irytować. Swoje już wysłużył i najwyższa pora na przesiadkę. Najchętniej to bym kupił stacjonarny sprzęt ale obecne warunki mi na to nie pozwalają tak więc na razie zadowoliłbym się laptopem <_<

I tu zwracam się do was e-koledzy z forumka, co byście mi polecili tak do 2500 zł, ewentualnie mogę dopłacić jeszcze w ostateczności te 200zł.

Co będę na nim robił:

 

-oglądanie filmów w HD (planuję go podłączyć pod TV przez HDMI)

- powinien pociągnąć na najwyższych detalach takie gry jak Mass Effect 1&2, Unreal Tournament 2007, Battlefield:Bad Company 2, Gears of Wars i Arma 1&2 (to akurat nie musi być na full bo słyszałem, że ma dość kosmiczne wymagania)

-tworzenie w Photoshopie (ale czysto hobbystycznie i amatorsko)

-słuchanie muzyki (jakaś w miarę dobra karta dźwiękowa)

 

Oprócz tego powinien mieć matrycę 15,6" , być cichy i się nie przegrzewać zbytnio.

 

Póki co w sieci znalazłem dwa modele, którymi się zainteresowałem, co o nich sądzicie?

Samsung NP-R580-JT01PL W7HP

Acer Aspire 5741G W7HP

Edytowane przez Paliodor
Odnośnik do komentarza

http://allegro.pl/listing.php/search?string=2+GB+dimm&category=77801

 

Bo chyba w takim czymś pakuje się normalne kostki od lapków.

 

 

ee no to nie ma krzywdy, myslalem, ze to jakies 2 stowki wyjda ;p

No caly czas mysle o netbooku a dokladniej o tym samsungu n150.

Mam czas, bo chce go zakupic po nowym roku tak wiec jeszcze

cos moze sie zmienic w moim toku myslenia..

Odnośnik do komentarza

Za namową Stony poszukałem czegoś z HD5650.

Znalazłem takie maszynki, miał może ktoś jakąś z nich i mógłby powiedzieć jak się spisują z najnowszymi grami i aplikacjami?

 

Dell Inspiron 15R Alu

MSI GE 600

Sony Vaio VPC-EB

 

Ten lapek poniżej ma już HD 5730 ale na moje oko konfiga ma dosyć dobrego:

MSI GE 600

Odnośnik do komentarza

Za namową Stony poszukałem czegoś z HD5650.

Znalazłem takie maszynki, miał może ktoś jakąś z nich i mógłby powiedzieć jak się spisują z najnowszymi grami i aplikacjami?

 

Dell Inspiron 15R Alu

MSI GE 600

Sony Vaio VPC-EB

 

Ten lapek poniżej ma już HD 5730 ale na moje oko konfiga ma dosyć dobrego:

MSI GE 600

 

 

Pewnie nikt nie ma, a spisywać powinny się dobrze ;)

Odnośnik do komentarza

Za namową Stony poszukałem czegoś z HD5650.

Znalazłem takie maszynki, miał może ktoś jakąś z nich i mógłby powiedzieć jak się spisują z najnowszymi grami i aplikacjami?

 

Dell Inspiron 15R Alu

MSI GE 600

Sony Vaio VPC-EB

 

Ten lapek poniżej ma już HD 5730 ale na moje oko konfiga ma dosyć dobrego:

MSI GE 600

 

 

Pewnie nikt nie ma, a spisywać powinny się dobrze ;)

 

 

a nie lepiej coś z i5 ? tutaj płacisz głownie za markę - dell, sony

 

Acer-a masz w podobnej konfiguracji z i5 za około 3k ( 17 cali )

Odnośnik do komentarza

acer 5820tg

 

Ma hd5650

ma i5

jest lekki

na baterii potrafi wytrzymać 7h (sic! moje własne testy)

 

Bez kitu dobre gó.wno. Sam się zdziwiłem, no bo to acer. Ale jak porównuje je z innymi kompami w tej półce cenowej to praktycznie nie ma lepszego wyboru. W innych zawsze jest multum rzeczy które przeszkadza. A to klocek, tamten ma kiepskie wykonanie, brak numerycznej.

Nie mówię, że ten acer jest genialny bo ma parę wad (słabe głośniki [praktycznie w laptopach jeden ch,uj], brak multimedialnych klawiszy [w sensie play stop itd. Są ale trzeba naciskać z Fn]).

 

I mam nadzieję, że nie będę na niego psioczył. Na studiach poznałem kilka osób które mają ten sam model i są zadowolone w 100%.

Odnośnik do komentarza

Siema , mam zamiar kupić jakiegoś laptopa ale nie bardzo się znam na tym . Po prostu w pewnym momencie wypadłem z obiegu i nie wiem na co zwracać uwagę i jakie są dzisiejsze standardy . Laptop miał by być nowy i służyć przede wszystkim do przeglądania netu słuchania muzyki i do gier . Do gier czyli głównie starcraft 2 na przyzwoitych detalach no i może kiedyś ten WoW Cataclysm . Cena to mniej więcej 2000 zł . PRzeglądałem allegro i w oko wpadł mi taki acer

 

 

http://allegro.pl/acer-aspire-5742g-i3-3gb-500gb-ati5470-torba-mysz-i1386497661.html czekam na wasze propozycje

 

http://allegro.pl/moc-asus-x52je-2x2gh-4g-320g-hd5470-hdmi-kam-k52dr-i1382719634.html

Edytowane przez Raiga
Odnośnik do komentarza

Znacie jakieś dobre rankingi laptopów na necie czy coś w tym stylu ? Bo dużo tego, a które są miarodajne to nie mam pojęcia. Chcę kupić coś do 3 tysiaków, a jestem obecnie w tyle z tym tematem i by się przydała jakaś pomoc. 15 cali, chyba i5, jak najdłużej trzymająca bateria, wiadomo gry jakieś aktualne żeby czasami można było odpalić na zmułę, jakieś fotoszopy żeby w miarę szybko chodziły. Jak znacie to proszę o pomoc :<

Odnośnik do komentarza

Szukam laptopa do grania w praktycznie kazda gre ktora nie bedzie miec premiery na konsolach (X360,PS3,Wii). Czyli glownie WoW, Starcraft 2, Diablo 3, Witcher i Witcher 2. Te gry mnie najbardziej interesuja i chcialbym zeby chodzily na wysokich ustawieniach, bo granie na low nie bawi za bardzo. Musi to byc laptop i chce zeby byl dobry na jakies 2-3lata zebym nie musial nowego kupowac. Generalnie mysle nad niedostepnym w Polsce alienware... ale jest drogi $1900, wiec to jest moje maximum. Mozecie doradzic cos tanszego co sobie poradzi z w/w grami i ewentualnie czyms jeszcze w przyszlosci? Musi sobie poradzic z grami na high details z 29fps.

 

Rozmiar 15 cali mnie zadowala, nie musze miec 17, bo zawsze moge podpiac kompa pod TV.

 

Module 	 Description 	Show Details
Base System Color 	Alienware M15x, Lunar Shadow
Operating System 	Genuine Windows® 7 Home Premium, 64bit, English
Processor 	Intel® Core™ i7 740QM Quad Core Processor, 1.73GHz (2.93GHz Turbo Mode, 6M Cache
Memory 	6GB Memory (1x 2GB, 1x 4GB DDR3)
LCD Display 	15.6-inch WideHD+ 1600x900 (900p) WLED
Video Card 	1.5GB GDDR5 65W NVIDIA® GeForce® GTX 460M
Hard Drive 	500GB SATAII 7,200RPM
AlienFX 	AlienFX Quasar Blue
Avatar 	Alienhead 3D
Adobe Reader Acrobat SW 	Adobe Acrobat Reader
Optical Drives 	Slot-Load Dual Layer DVD Burner (DVD+-RW, CD-RW)
Sound 	Internal High-Definition 5.1 Surround Sound Audio
Wireless 	Wireless 1520 802.11n Half Mini-Card
Automatic Updates 	Automatic Updates: On
Primary Battery 	Primary - 6-cell (56Watt) Lithium-Ion Battery
Service 	1 Year Basic Service Plan, DMLP
Factory Installed Games 	Steam and Portal™ Factory Installed
Bluetooth 	Internal Bluetooth 2.1 Mini-Card - 2.1 Enhanced Data Rate
Standard Nameplate Trigger 	Standard Nameplate

Odnośnik do komentarza

Alienware to imho szpan dla bananowców przepłacających nawet za paluszki w pubie ;)

 

MSI GX660R

Toshiba Qosmio X500

Asus G73JW

 

 

Może coś z tego? Brałem te z lepszym procem i grafą.

Lapki starzeją się szybciej niż stacjonarki, więc z tym wróżeniem co będzie za 2-3 lata , to trochę jak z przepowiedniami Macieja Wróżbity ;)

Odnośnik do komentarza

a ten?

 

http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16834246007

 

 

albo ten?

Operating system	Genuine Windows 7 Home Premium 64-bit	edit
Processor	2nd generation Intel(R) Core(TM) i7-2630QM (2 GHz, 6MB L3 Cache) with Turbo Boost up to 2.9 GHz	edit
Graphics card	1GB ATI Mobility Radeon(TM) HD 6570 graphics [HDMI, VGA]	edit
Memory	8GB DDR3 System Memory (2 Dimm)	edit
Hard drive	640GB 5400RPM Hard Drive with HP ProtectSmart Hard Drive Protection	edit
Office software	No Additional Office Software	edit
Security software	No additional security software	edit
Primary battery	6-Cell Lithium-Ion Battery (standard) - Up to 6.0 hours of battery life +++	edit
Display	15.6" diagonal High Definition HP BrightView LED Display (1366x768)	edit
Touchscreen	No TouchScreen (includes HP TrueVision Webcam)	edit
Primary optical drive	SuperMulti 8X DVD+/-R/RW with Double Layer Support	edit
Networking	Intel 802.11b/g/n WLAN	edit
Keyboard	Standard Keyboard	edit

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...