Skocz do zawartości

Jaki laptop ?


psx18

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
Nic lepszego niż to nie kupisz w tej cenie: SAMSUNG R580

 

A jak wydajnościowo ten sprzęt sprawuje się w grach? Wiem, że to nie jest hardcore'owy sprzęt do gier, ale ja mam pare zaległości jeśli chodzi o gry na pc, m.in. Wiedźmin. W zasadzie chciałbym wiedzieć jak "chodzą" na nim gry: "Wiedźmin", "GTA 4", "Mass Effect 1 & 2", "Fallout 3","NfS Shift" i "Burnout Paradise" nic więcej. Jeśli ktoś wie coś na ten temat bardzo proszę o odpowiedź. Oczywiście chodzi mi o konfigurację z i3 i gt 330 ;)

Odnośnik do komentarza

Co prawda nie mam R580, ale R780 (taki sam konfig tylko 17 cali), ale wyczytałem na forum nhl.pl, że GTA 4 chodzi bez problemów po zainstalowanie najnowszych patchy. A skoro GTA chodzi, to myślę, że z pozostałymi tytułami nie powinno być większych problemów. Oczywiście w większości przypadków zapomnij o graniu w jak najwyższych detalach. Mimo wszystko to nie jest sprzęt do grania :wink:

Odnośnik do komentarza
Nic lepszego niż to nie kupisz w tej cenie: SAMSUNG R580

 

A jak wydajnościowo ten sprzęt sprawuje się w grach? Wiem, że to nie jest hardcore'owy sprzęt do gier, ale ja mam pare zaległości jeśli chodzi o gry na pc, m.in. Wiedźmin. W zasadzie chciałbym wiedzieć jak "chodzą" na nim gry: "Wiedźmin", "GTA 4", "Mass Effect 1 & 2", "Fallout 3","NfS Shift" i "Burnout Paradise" nic więcej. Jeśli ktoś wie coś na ten temat bardzo proszę o odpowiedź. Oczywiście chodzi mi o konfigurację z i3 i gt 330 ;)

Gta IV na luzaku w okolicach 30fps wyciągam, oczywiście przy jakiejś większej zadymie czasem chrupnie, ale gra się komfortowo.

Fallout 3 chodzi zaje.biście, podobnie Burnout, akurat te trzy gierki sobie pogrywam na tym laptopie, więc wiem o czym piszę. Dobry sprzęcior.

Odnośnik do komentarza

też właśnie chce kupic jakiegoś lapka, ale nie do gier (a jeśli juz to bede grał sporadycznie, i nie w jakies crisisy tylko troszke starsze gry , albo diablo3 ktore nie powinno iec wielkich wymagań (do gier mam ps3)

ale kwestia jest taka że nie moze byc tez słaby, bo ma sluzyc do pracy , programy graficzne i edytorskie, wiec powinien miec sporo ramu (4gb jak najbardziej wystarczy) , ale za to pewnie karta graficzna nie musi byc najlepsza bo chyba programy niewiele z niej beda korzystać, a jak mowilem gry to tylko poboczna działka

ale za to inny wymóg: musi mieć HDMI bo zamierzam podłączać tv lcd jako monitor (podobno czasem sa z tym problem, prawda to?), oraz najlepiej 2 inne wejścia (np vga) żebym mógł mieć w sumie 4 monitory (od biedy hdmi + vga)

miło by bylo gdyby firma byla niezawodna

i to w sumie tyle, nie pisze o roznych (pipi)ach bo obecnie kompy raczej je maja w standardzie i tak

 

cena milo by było poniżej 3000, max 4000, ale wolał bym serio nie przekraczac 3000k

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza
ale za to inny wymóg: musi mieć HDMI bo zamierzam podłączać tv lcd jako monitor (podobno czasem sa z tym problem, prawda to?), oraz najlepiej 2 inne wejścia (np vga) żebym mógł mieć w sumie 4 monitory (od biedy hdmi + vga)

miło by bylo gdyby firma byla niezawodna

- ogólnodostępne laptopy nie obsłużą więcej jak dwóch matryc jednocześnie (podobnie jak karty bez eyefinity)

- czy TV będzie współpracował z komputerem zależy od TV i firmware a nie od komputera

 

 

r580 to dobry wybór, ogólnie Samsung ma wśród komputerów przenośnych dobrą opinię

Odnośnik do komentarza

 

- ogólnodostępne laptopy nie obsłużą więcej jak dwóch matryc jednocześnie (podobnie jak karty bez eyefinity)

- czy TV będzie współpracował z komputerem zależy od TV i firmware a nie od komputera

kurna :/

to sporo zmienia... czy z tych "nie aż tak ogolnodostpenych" są jakieś godne polecenia? czy powinienem odpusić podłaczanie wiecej niż jednego monitora? (oprocz tego wbudowanego)

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

hej powracam z konkretami ;p

 

chyba jednak oleje możliwosc podłaczania 2 monitorów :P (bo rzeczywiscie podobno sie nie da albo prawie nei da)

 

teraz sytuacja jest o wiele łatwiejsza

polecone mi zostały 3 laptopy

 

przez was:

samsung r580

http://icomp.pl/produkty.php?sid=laptopy-1915

ale w komputroniku dowiedziałem sie że samsungi po reinstalacji systemu zostawiają na dysku stare pliki ktore mozna usunąc tylko w serwisie O_O

taka opcja mnie nie podnieca wiec daje go tylko dla porównania, ale chyba mi on nie pasi jednak

 

w komputroniku:

wersja tańsza - ACER Aspire 5741-433G32Mn

http://www.vttsystem.pl/pro(...)=2279483

 

wersja droższa wypasiona - Acer TimelineX 5820TG-5454G50MN

http://www.saturion.pl/inde(...)yfikacja

 

 

co powiecie? zapewne najdroższy jest najlepszy, ale czy jest naprawde dobry czy może ktoś wie że ma jakieś wady?

 

EDIT

btw jak to jest z rozdziałką - zwykle te laptopy maja napsiane że wyswietlaja max np 1300x900 to dosyc mało , czy po podłaczeniu TV full HD będą to potrafiły wyswietlić prozadnie czy beda skalwoac w dół?

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

Męczy mnie już "moc" netbooka i zastanawiam się nad zakupem jakiegoś laptopa do korzystania w domu i na uczelni. Chciałbym, żeby posłużył mi kilka lat i kosztował do 3000 zł, może 3500 zł. Nie zależy mi na grach, ale z drugiej strony dobra karta graficzna nie jest zła. Co możecie polecić? Czy któryś z modeli Vaio będzie dobrym wyborem?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...