Skocz do zawartości

PS Network FAQ


rastafuraj

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanka, kumpel ma tylko ps3 , bez komputera, nie chce i na pewno nie kupi kompa. Chciałby mieć internet w ps3 i tu właśnie nadchodzą pytania:

1.Czy przez podłączony modem do ps3 przez kabel Ethernet , będzie śmigać internet? Dokładnie chodzi mi o neostrade bo: Nikt nie chce przeciągnąć kabli do jego budynku, próbowałem z Aster City (net wyłącznie w Warszawie) ale mimo że budynek obok ich sieć jest podłączona, powiedzieli że nie będą zakładać instalacji tylko dla jednego użytkownika.

2.Czy internet bezprzewodowy na USB zadziała w ps3? Ja osobiście nie słyszałem jeszcze o czymś takim :)

 

Z góry dzięki za wszelkie odpowiedzi :)

 

Ad.1. Będzie śmigał. Generalnie na ogół nie ma znaczenia jakie to łącze tylko ważne jak chcemy to łącze dostarczyć naszej konsolce. W przypadku neo wyjścia są dwa: modemo-router adsl, gdzie przez ethernet puszczamy neta do konsoli, bądź taki sam modemo-router z wifi żeby nie plątać się w kablach :) Standardowy modem z usb dawany przez TP tutaj nie zadziała.

Ad.2. Na pewno nie zadziała. Brak softu do obsługi modemu

Odnośnik do komentarza

Dzięki, czyli musiałby sobie kupić po prostu ten router adsl-owy, nie wi-fi tylko zwyczajny lan router?

 

to czy modemo-router jest tylko ze złączami ethernet czy dodatkowo ma wifi to nie ma znaczenia. sposób podłączenia konsoli do routera jest drugorzędny i wybieramy jak nam wygodniej i na co mamy środki finansowe. routery z wifi też mają wyjścia ethernet. ja mam u siebie router z wifi i jest to świetna sprawa, bo konsole mam podłączoną bezprzewodowo, kompa po kablu + laptopy po wifi i neta masz nawet w kiblu ;) tylko pamiętaj, że do neostrady router musi być jednocześnie modemem adsl

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Witam!

 

Hmmm... jak by to napisać. Otóż korzystam w domu z niezabezpieczonej sieci bezprzewodowej:D [to chyba nie jest karalne?] Wszystko działało bez zarzutów. Spokojnie mogłem grać po sieci. Od pewnego czasu nie mogę się połączyć z tą siecią przez konsole. Laptop łapie mi sygnał bez problemu, za to konsola bardzo słabo. Siła ok 5%. Czym to może być spowodowane??? Czy jest możliwość podpięcia PS3 pod laptopa kablem, tak aby to laptop był odpowiedzialny za przechwytywanie sygnału, żeby działał jako "antena"?

Odnośnik do komentarza

Witam!

 

Hmmm... jak by to napisać. Otóż korzystam w domu z niezabezpieczonej sieci bezprzewodowej:D [to chyba nie jest karalne?] Wszystko działało bez zarzutów. Spokojnie mogłem grać po sieci. Od pewnego czasu nie mogę się połączyć z tą siecią przez konsole. Laptop łapie mi sygnał bez problemu, za to konsola bardzo słabo. Siła ok 5%. Czym to może być spowodowane??? Czy jest możliwość podpięcia PS3 pod laptopa kablem, tak aby to laptop był odpowiedzialny za przechwytywanie sygnału, żeby działał jako "antena"?

 

Może Twój "dostawca" zmienił lokalizację nadajnika stąd słabszy sygnał na konsoli (mam wifi w domu i z doświadczenia wiem, że przeniesienie routera o kilka cm wpływa znacząco na jakość sygnału w pokoju obok). A co do udostępniania netu na konsoli to żaden problem - net zasysasz po wifi, po kablu podpinasz konsole i we właściwościach połączenia sieciowego zaznaczasz opcje udostępniania internetu. Oczywiście najpierw musisz poprawnie skonfigurować sieć laptop-konsola

Odnośnik do komentarza

Witam!

 

Hmmm... jak by to napisać. Otóż korzystam w domu z niezabezpieczonej sieci bezprzewodowej:D [to chyba nie jest karalne?] Wszystko działało bez zarzutów. Spokojnie mogłem grać po sieci. Od pewnego czasu nie mogę się połączyć z tą siecią przez konsole. Laptop łapie mi sygnał bez problemu, za to konsola bardzo słabo. Siła ok 5%. Czym to może być spowodowane??? Czy jest możliwość podpięcia PS3 pod laptopa kablem, tak aby to laptop był odpowiedzialny za przechwytywanie sygnału, żeby działał jako "antena"?

 

 

Oczywiście, że jest możliwość podpięcia pod laptopa PS3 i udostępnienia w laptopie połączenia dla PS3, co sprowadzi się do tego, że laptop będzie "anteną" oczywiście w przenośni i dużym uproszczeniu.

Odnośnik do komentarza

Witam!

 

Hmmm... jak by to napisać. Otóż korzystam w domu z niezabezpieczonej sieci bezprzewodowej:D [to chyba nie jest karalne?] Wszystko działało bez zarzutów. Spokojnie mogłem grać po sieci. Od pewnego czasu nie mogę się połączyć z tą siecią przez konsole. Laptop łapie mi sygnał bez problemu, za to konsola bardzo słabo. Siła ok 5%. Czym to może być spowodowane??? Czy jest możliwość podpięcia PS3 pod laptopa kablem, tak aby to laptop był odpowiedzialny za przechwytywanie sygnału, żeby działał jako "antena"?

 

 

Oczywiście, że jest możliwość podpięcia pod laptopa PS3 i udostępnienia w laptopie połączenia dla PS3, co sprowadzi się do tego, że laptop będzie "anteną" oczywiście w przenośni i dużym uproszczeniu.

 

ale jeśli laptop ma być "anteną" to w tym przypadku musi mieć w nim dwie karty bezprzewodowe

Odnośnik do komentarza

Witam!

 

Hmmm... jak by to napisać. Otóż korzystam w domu z niezabezpieczonej sieci bezprzewodowej:D [to chyba nie jest karalne?] Wszystko działało bez zarzutów. Spokojnie mogłem grać po sieci. Od pewnego czasu nie mogę się połączyć z tą siecią przez konsole. Laptop łapie mi sygnał bez problemu, za to konsola bardzo słabo. Siła ok 5%. Czym to może być spowodowane??? Czy jest możliwość podpięcia PS3 pod laptopa kablem, tak aby to laptop był odpowiedzialny za przechwytywanie sygnału, żeby działał jako "antena"?

 

 

Oczywiście, że jest możliwość podpięcia pod laptopa PS3 i udostępnienia w laptopie połączenia dla PS3, co sprowadzi się do tego, że laptop będzie "anteną" oczywiście w przenośni i dużym uproszczeniu.

 

ale jeśli laptop ma być "anteną" to w tym przypadku musi mieć w nim dwie karty bezprzewodowe

 

Przecież napisał czy jest możliwość podpięcia PS3 kablem, więc po co 2 bezprzewodowe karty sieciowe?

Odnośnik do komentarza

połaczenia to modem upc - o routera po kablu i ps3 po kablu do routera

 

a masz tego neta podpiętego do kompa? sprawdź stabilność połączenia internetowego (w win xp: start -> uruchom -> cmd, w okienku wpisujesz np. ping www.onet.pl -t. zostawiasz na pół godziny. wracasz wciskasz ctrl+c i widzisz statystyki połącznia). interesuje Cię średni szacunkowy czas oraz % zgubionych pakietów. jak gubi dużo pakietów to masz lipę i wtedy będzie zrywało Ci połączenie - dostawca tutaj tylko pomoże. kupując internet nie zawsze wiemy, że szybkość ściągania to tylko jeden z wielu czynników potrzebnych do grania online

Odnośnik do komentarza

ok bo wiedzę, że jest niezły odzew z waszej strony, za co wielkie dzięki. To co mam zrobić???

 

jak się sprawy mają:

 

-sieć łapie bezprzewodowo LAPTOP super PS3 kiepsko [słaby sygnał]

-mam tylko kabel sieciowy dołączony z konsolą

-nie mam routera nie mam nic więcej

 

Pytanie: jak to połączyć by mocny sygnał z laptopa szedł na ps3?

wpinam kabel w kompa i PS3 i co dale..... pewnie trzeba jakieś ustawienia zmienić.

JAKIE i GDZIE? Dziękuje za pomoc!

Odnośnik do komentarza

Czesc , mam taki problem , niedawno podlaczyli mi internet (lokalny,1MB< ,stałe IP ) kupilem router, ustawilem wszystko jak nalezy , podlaczylem PS3 i nie moge sie zalogowac do PSN(sila sygnalu90-100%,NAT 2) , internet w konsoli jest , płynnie przeglądam strony ,zrobiłem update firmware'u i dalej to samo connection time out lub Error 80710092 :/

wpisywalem wartosci w ps3 recznie , automatycznie , zmienialem DNSy, wlaczylem DMZ dla ip konsoli, wylaczylem firewalla, odblokowywalem porty i nic , dalej nie moge zalogowac sie do PSN :/ Tylko raz odkad mam neta(6 dni) zalogowalem sie na 2 minuty poczym mnie wywaliło. Szukalem na róznych forach, próbowałem róznych konfiguracji i caly czas to samo.

Ma ktos jakies pomysły co może być tego przyczyną i jak to naprawić???Bede bardzo wdzieczny za jakiekolwiek wskazówki.

Odnośnik do komentarza

ok bo wiedzę, że jest niezły odzew z waszej strony, za co wielkie dzięki. To co mam zrobić???

 

jak się sprawy mają:

 

-sieć łapie bezprzewodowo LAPTOP super PS3 kiepsko [słaby sygnał]

-mam tylko kabel sieciowy dołączony z konsolą

-nie mam routera nie mam nic więcej

 

Pytanie: jak to połączyć by mocny sygnał z laptopa szedł na ps3?

wpinam kabel w kompa i PS3 i co dale..... pewnie trzeba jakieś ustawienia zmienić.

JAKIE i GDZIE? Dziękuje za pomoc!

 

musisz na kompie udostępnić połączenie internetowe (panel sterowania -> połączenia sieciowe -> właściwości połączenia). dodatkowo musisz sobie ręcznie skonfigurować sieć na karcie sieciowej (IP, maska, brama; też we właściwościach połączenia) jak i na ps3.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Witam mam problem z podłączeniem PS3 do internetu, przy sprawdzaniu połączenia w konsoli, wyskakuje mi błąd przy Internet connection: wyskakuje błąd ,,this is a DNS error" próbowałem kilkanaście razy ale za każdym razem test zakończa się błędem DNS,internet do Ps3 podłączyłem bezpośrednio przez kabel Ethernet od modemu bez routera.Wie ktoś co zrobić aby internet zadziałał,proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza

Witam mam problem z podłączeniem PS3 do internetu, przy sprawdzaniu połączenia w konsoli, wyskakuje mi błąd przy Internet connection: wyskakuje błąd ,,this is a DNS error" próbowałem kilkanaście razy ale za każdym razem test zakończa się błędem DNS,internet do Ps3 podłączyłem bezpośrednio przez kabel Ethernet od modemu bez routera.Wie ktoś co zrobić aby internet zadziałał,proszę o pomoc.

 

Od jakiego modemu? Jakie dokładnie masz łącze?

Odnośnik do komentarza

Witam mam problem z podłączeniem PS3 do internetu, przy sprawdzaniu połączenia w konsoli, wyskakuje mi błąd przy Internet connection: wyskakuje błąd ,,this is a DNS error" próbowałem kilkanaście razy ale za każdym razem test zakończa się błędem DNS,internet do Ps3 podłączyłem bezpośrednio przez kabel Ethernet od modemu bez routera.Wie ktoś co zrobić aby internet zadziałał,proszę o pomoc.

 

Od jakiego modemu? Jakie dokładnie masz łącze?

 

mam łącze radiowe,do konsoli podłączyłem bezpośrednio kabel ethernet.może router rozwiąże ten problem??

Odnośnik do komentarza

Do kwoty jaką podałeś ciężko się będzie zmieścić. To może coś z Linksysa np. WAG54G2 - pewnie że są tańsze ale 20m przez ściany i piętro mimo wszystko robi swoje. Za 190zł go wyrwiesz bez problemu.

 

Edit: jak byś jednak się zdecydował na coś innego daj znać jakie są efekty :)

Edytowane przez Kyo
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...