Skocz do zawartości

PS Network FAQ


rastafuraj

Rekomendowane odpowiedzi

Nigdy nie będzie 100% zadowolenia. Wybierz taką sieć gdzie jest ono największe :P i żebyś miał min. 3 mb.

 

Ja mam z kolei pytanie dot sieci. Stworzyłem przed chwilą nową (komp z routerem i PS3 są w tym samym pokoju) a przy podsumowaniu ustawień połączenia internetowego w konsoli szybkość pobierania mam 3.1 mb podczas gdy w speedtest.net robionym na kompie 5.15. Co prawda jest napisane że to tylko szacunkowe do czegoś tam, ale jednak jest mniej. Czy zależy to od ustawień? Czy po prostu po routerze jest wolniejsza prędkość? I czy to normalne?

 

Router jest chyba dobrze skonfigurowany bo właściwie drugi raz robie sieć i gry chodziły płynnie online (choć w Fifie10 miałem jakieś lagi w ostatnich tygodniach nie wiem czemu, w Killzone 2 rzadko) Ja nie bawiłem sie w jakieś zaawansowane ustawienia, wziąłem w konsoli na easy, auto itp. W kompie cos tam zrobilem na stronie d-linka od konfiguracji, no ale sam net chodzi, ściągać ściąga więc wszystko powinno być ok? Czy lepiej jednak wpisać ręcznie wszyściutko?

Odnośnik do komentarza

pomocy:

nie moge sie zalogowac do PSN (blad 80710092), net mam z kablowki (Multimedia 2Mb), podpiety do konsoli kablem, PS3 mam juz rok czasu i do tej pory wszystko dzialalo, teraz moge jedynie przegladac www, PSN i PSS sa dla mnie niedostepne :( jezeli do tej pory bylo ok to znaczy ze dostawca netu cos pozmienial? probowalem znalezc rozwiazanie na google ale bez powodzenia, prosze o pomoc

Odnośnik do komentarza

Jeżeli masz przez wifi to już masz stratę szybkości, choć nie powinna być aż tak znacząca. Po primo nie przejmuj się tamtym wynikiem :P

 

Ok. Czyli gdybym używał wifi do innych kompów, PSP itp, a jedynie PS3 podłączył kablem ethernet to prędkość byłaby taka jak na kompie?

I jeszcze pytanko: czy przerwy w działaniu netu na jakiś czas to wina routera, czy coś z zewnątrz z firmy? Bo kiedy poprzednim razem zakładałem sieć to zdarzały sie 1-2 na więcej niż dzień. Lampki normalnie sie paliły ale na kompie dostęp był tylko lokalne czyli netu nie było. Ot tak z dnia na dzień.

Odnośnik do komentarza

Wylacz ps3,wylacz router/modem z pradu na minute,podlacz spowrotem i zobacz. (wiem brzmi jak porada pana henka z infolinii ale czesto pomaga...)

Mozliwe tez ze masz bana za jakas (pipi)e (przeklinadnie,rasizm czy cos),ale jesli nic nie przeskrobales to malo prawdopodobne.

 

A co do:

Jaki polecacie internet do PSN?Obecnie mam podłączoną do niej Neostrade 1mb i nie wiem czy wziąść UPC ale ludzi się na nią skarżą .

 

Mam UPC od cholera wie ile czasu,z 9 lat i jestem bardzo zadowolony usluga. Net maja naprawde wypas,kuleje pomoc techniczna i obsluga klienta,ale nie trzeba czesto z niej korzystac (no ale samo juz korzystanie to naprawde udreka).

Edytowane przez Velius
Odnośnik do komentarza

pomocy:

nie moge sie zalogowac do PSN (blad 80710092), net mam z kablowki (Multimedia 2Mb), podpiety do konsoli kablem, PS3 mam juz rok czasu i do tej pory wszystko dzialalo, teraz moge jedynie przegladac www, PSN i PSS sa dla mnie niedostepne :( jezeli do tej pory bylo ok to znaczy ze dostawca netu cos pozmienial? probowalem znalezc rozwiazanie na google ale bez powodzenia, prosze o pomoc

 

Też mam Multimedie 2 mb i PSS działa bez zarzutu, żadnych problemów. Coś mi to pachnie banem.

 

 

Jednak na początek zresetuj modem tak jak pisał Velius.

 

ps a wpisywałeś sobie sam DNS?

Odnośnik do komentarza
Ok. Czyli gdybym używał wifi do innych kompów, PSP itp, a jedynie PS3 podłączył kablem ethernet to prędkość byłaby taka jak na kompie?

I jeszcze pytanko: czy przerwy w działaniu netu na jakiś czas to wina routera, czy coś z zewnątrz z firmy? Bo kiedy poprzednim razem zakładałem sieć to zdarzały sie 1-2 na więcej niż dzień. Lampki normalnie sie paliły ale na kompie dostęp był tylko lokalne czyli netu nie było. Ot tak z dnia na dzień.

 

ad1. Przez wifi jest spadek prędkości łącza (nie duży ale jednak jest). Przez kabel zależy ile by miał metrów. Ja mam ps3 na kablu o dł. ok 5m i tracę przez to jakieś 40kb/s przy pobieraniu. Nie jest to strasznie dużo ale jednak. Myślę że jeżeli masz routera w pokoju obok to spadek prędkości jest max 60kb/s.(zależy także od routera, anten wifi itp itd).

 

ad2. Jeżeli diody nie migają, to sprawdź ustawienia routera czy aby nie masz ustawione aby zrywał połączenie/resetował się co kilka godzin. ;)

Odnośnik do komentarza

Też mam Multimedie 2 mb i PSS działa bez zarzutu, żadnych problemów. Coś mi to pachnie banem.

Jednak na początek zresetuj modem tak jak pisał Velius.

ps a wpisywałeś sobie sam DNS?

 

rok mi dzialalo, nic nie konfigurowalem, wszystko automatycznie ustawione, modem resetuje za kazdym razem jak zmieniam kabel z komputera na ps3 lub odwrotnie, media server connection mam wylaczone.

 

up: sprawa rozwiazana, trzeba bylo dns recznie wpisac, nie wiem o co chodzi ale dziala, wpisalem 4.2.2.1 i 4.2.2.2 ->

Edytowane przez rado_PL
Odnośnik do komentarza

no szkoda ...

 

mam jeszcze inne pytanie:

mam w domu router bezprzewodowy ktory co prawda stoi w innym pokou i ma kiepski zasięg ale Ps3 wykryło aż 75% sygnału co ejst wystarczające, tylko że gdy wybieram to połaczenie i klikam dalej to długo sie zastanawiaa (chyba "chcecnking networ config" jest) i wywala error ze przekroczylo limit czasu , to samo bylo tydzien temu gdy podlaczalem konsole brata, czemu tak sie dzieje?

 

laptop, psp, i komórka bez problemu podłaczają sie do tego routera bezprzewodowo, a ps3 jakoś nie chce , o co chodzi?

 

 

przez ten mankament musze podłaczac ps3 za pomoca kabla i przez to odłaczam net od kompa a to bardzo upierdliwe ;p

 

 

edit: zresetowalem router i coś sie ruszylo dalej ale nadal jakoś to pokrętnie działa...

 

edit2: niby działa

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

Siema,

 

chciałem zapytać co trzeba zrobić żeby otworzyć NAT? Zmieniłem ostatnio dostawce neta i miałem w MW2 NAT średni. Zerknąłem do ustawień routera czy nie trzeba jakiś portów pootwierać czy coś ale nic nie zmieniałem bo jestem w tym zielony, wróciłem do gry a tam NAT ograniczony!? Co jest grane? Może mi ktoś pomóc? Szukam odpowiedzi w necie i tutaj na forum ale jak ktoś jest laikiem w te klocki to i znaleźć ciężko.

 

Router mam asus RT-G32 a w ustawieniach w konsoli pokazuje mi że NAT typ 2 (to chyba dobrze?)

 

Z góry dzięki za pomoc, pozdro.

Odnośnik do komentarza

Nie pamiętam adresu e-mail jaki wpisałem przy rejestracji na PS3 NETWORK nie wiecie moze czy da sie to jakoś przypomniec

znam za to login na ps3

czy w ps3 jest gdzies ten adres e-mail zapisany ?

albo czy mozna go zmienic ?

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Wczoraj i dzis wywalalo mnie z neta w ps3 i na kompie kilka razy, po czym net wracal po jakims czasie, a na konsoli po ponownym zalogowaniu do psn tez ze 2 razy. Wyskoczylo ze blad DNS. Myslicie ze to wina dostawcy? Skoro byl brak netu na kompie tzn ze zla konfiguracja czy co? Jesli to moja wina to co zrobic zeby nie bylo tych przerw? W konsoli ustawienia mam na auto i chodzi, poza tym ze lagi sie zdarzaja ale to co innego. Natomiast na kompie to tez tak zwyczajnie zalozylem siec, w ustawienia routera sie nie bawilem. Mam dlink dir 615. Gdyby ktos mogl krok po kroku dac jakies wskazowki jak ustawic ten net raz a dobrze.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...