Skocz do zawartości

PS Network FAQ


rastafuraj

Rekomendowane odpowiedzi

Z powodu ilosci problemow z podlaczeniem PS3 do netu, doszlismy do wniosku ze przyda sie ten temat, ktory bedzie swoistym kompendium na ten temat. Jest to cos inneg od PS Store FAQ, ktory jest ogolnym tematem pytajaco-odpowiadajacym w kwestii PS Network. Tutaj zadajemy pytanai stricte techniczne czyli 'co mam zrobic zeby dzialalo'.

 

Posty z odpowiednich tematow zostana tutaj przeniesione, a byc moze zostana skondensowane do pierwszego posta (wlasnie tego ktory czytasz), ale to juz w miare mozliwosci czasowych, glownie Mastaha, gdyz moja sa na tyle ograniczone ze nie bede sie tego podejmowal.

 

 

Panowie mam problem

w nocy zostawiłem PS3 włączone i ściągały się różne dema

 

Budzę się rano a tu zerwało połączenie z PSstore i podczas próby łączenia wyskakuje problem z DNS (this is a dns error 8070102) Co robić?

 

Mam neostradę połączona z Ps3 przez laptopa...

Teraz jak to się dzieje ze nic nie zmienialem, kompa ani konsoli nie restartowalem a nagle sie prbolemy pojawiaja?

 

Pilnie prosze o Pomoc

Edytowane przez Square
Odnośnik do komentarza

W niedalekiej przyszłości będę miał możliwość zamiany neostrady (1mb) na chello (2mb), w dalszej perspektywie nadchodzi ps3 :( , w związku z tym mam pytanie: co lepsze do gry na chlebaku chello czy neo? Odpowiedź wydaje się być jedna (te 2mb), ale czy na pewno...

 

...a tak na marginesie, jaka minimalna szybkość łącza do spokojnej gry na ps3?

Odnośnik do komentarza
miałem dokładnie to samo (cała noc downloadu, potem dns error). zresetuj konsolkę i próbuj się łączyć - miałem dns error za pierwszym, drugim, trzecim razem, a potem nagle...poszło. no idea o co chodzi

 

Próbuje i ciągle lipa, masz neo? jakie masz ustawienia DNS w konsoli i na kompie??

 

 

Pomocy

Odnośnik do komentarza

Właśnie ustawiłem neostrada połączenie laptop kablem.

 

Odpowiedź jest tym temacie na stronie 10 do 11

 

przypomne

 

Ip w PC 10.0.0.1

Bramka 255.0.0.0

 

PS3 : ip 10.0.0.2

bramka 255.0.0.0

maska : 10.0.0.1

DNS spisujemy z cmd ipconfig /all

 

Wszystko działa chwilowo :( jeżeli jutro się tu nie pojawię tzn że to działa :D

Odnośnik do komentarza
CZY KTOS NA TYM FORUM POSIADA PS3 POLACZONEGO Z NEOSTRADA POPRZEZ KABEL I DZIALA MU TO STALE CIAGLE BEZ PRZERW??

nom. :(

Poprzez LB kablem do PS3, wi-fi do kompa.

Chociaż nie powiedział bym "DZIALA MU TO STALE CIAGLE BEZ PRZERW" w końcu to Telekomuna.

Uprzedzając Twoje kolejne pytanie wszystko w PS3 mam ustawione na auto. W Liveboxie wyłączone firewalle i inne bzdety. Antywirusa na kompie brak.

Wcześniej wykonałem czynności, które znalazłem na stronie Sony o PS3 UK z poradnika : Unofficial Orange Livebox coś tam" z forum.

Kabel - hama CAT5e Cross-Over Kabel ungeschirmt (unscreened - po ang.), 10 m, Gigabit 1000 Mbit/s. Z marketu nie dla idiotów.

Ps. NIE KRZYCZ!!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza

Nie krzycz

 

Jeszcze raz przez 15 stron tego tematu pojawia sie stale ten problem i nic nie zostalo rozwiazane.... wiec krzycze.

 

Moje polaczenie to

Modem Sagem do laptopa, kablem sieciowym do PS3

Raz dziala na takich ustawieniach raz na innych, a teraz nie dziala na zadnych

 

ciagle problem z DNS

 

scierwo ten internet ps3 - uzywam tego samego kabla co mam podlaczonego X360 do netu, X360 dziala bez problemowo na takich ustawianiech co PS3 nie dziala - PROBLEM TEN CO OD 15 stron i nikt go nie potrafi rozwiazac

 

co madrzejsi napisza "odczekaj" "poczekaj" inni traktuja czlowieka jak idiote i pisza mu o liveboxach - przeciez jasno napisalem - polaczenie kablowe.

 

A co do PS3 a TPSA - u mnie neostrada dostarcza staly dostep do netu bez zadnych przeszkod - X360 moze chodzic 5 dni wlaczony ciagnac filmy, PS3 maxymalnie 3 godziny potem wywala problemy z DNS - naprawe jak tak dalej pojdzie odniose to w cholere do sklepu....

 

Prosze tez nie pisac "udostepnij polaczenie" czy inne bzdury.... wzzystko jest zrobione bo na tej sieciowce XboxLive dziala bezproblemowo.....PS3 za to juz nie...

 

Co ciekawe cokolwiek nie powpisuje w IP w konsoli to i tak podczas testu IP pobiera dobrze...

Jezeli natomiast dam polaczenie na AUTO w konsoli to nawet IP nie znajduje - moze konsola jest do bani???

 

Ludzie ratunku

Edytowane przez rastafuraj
Odnośnik do komentarza

W każdym bądź razie rozgryzłem problem, należało w udostępnianiu połączenia (w neostradzie) wejść w zaawansowane i wpisać jakim adresom IP ma udostępniać DNSy - czyli wpisac adres IP PS3....

 

Więc wszystko gra gitara. szkoda tylko ze Xbox360 troszke madrzejszy jest, bo i bez tego sie laczyl z netem :( wystarczylo ogolne udostepnienie lacza internetowego.

Odnośnik do komentarza

czyli jak ci inni mówili o udostępnianiu to rację mieli...

ale za to z jednym ty masz rację - uważam że jak nrazie internet i ps network chodzi..hmmm...średnio.

właśnie jestem w trakcie ściągania demek prosto na mojego psp. korzystam z pc, zalogowałem się na stronce, pobrałem aplikację i ... niby ściągam. niestety co pewien czas (np. demko SOCOM - 375MB) pojawia się error z różnymi numerami. do tego wylogowuje mnie non stop z ps network (a net chodzi piknie). więc podejrzewam, że to niestety sprawka Sony.

 

kurde mozna się wkurzyć

 

ps. trochę poprawiłem sobie humor korzystają z remote control - zarządzanie ps3 poprzez psp...

 

 

opowieści z frontu - mimo chęci - demka nie ściągnąłem...

Edytowane przez waldusthecyc
Odnośnik do komentarza

Waldus

Łącze było udostępnione bo przecież X360 się łączył a i PS3 się połączyło przecież tylko że wywaliło za dnsy. Więc skąd pomysł by tutaj szukać??

Być może jutro znowu problem do mnie zawita, póki co nie udało mi się ustalić połączenia z Netem w PS3 na dłużej niż dzień...

No ale tym razem wiem co zmieniłem i jestem dobrej myśli :(

Odnośnik do komentarza

Wczoraj w necie znalazłem coś takiego OpenDNS. Jest to darmowy serwer DNS, który działa na prawdę bardzo szybko! Sam od początku nie wierzyłem że to poprawi prędkość ale po wpisaniu adresów do routera jestem w szoku. To działa! Przynajmniej na kompie z którym zawsze miałem problemy z netem, bo u mnie w domu na konsoli jeszcze nie próbowałem. POLECAM SPRAWDZIĆ!

 

A to te dwa adresy które należy wpisać do routera:

208.67.222.222

208.67.220.220

Odnośnik do komentarza

Sciagnalem ToyAuto czy jakos tak.Smiga pieknie po sieci.Wiec do gier ktore chodza(Tekken,TimeShift demo,Blazing Angels demo) dolaczam jeszcze ta.Resistance i Motorstorm dalej ani drgna...Chcialbym kupic Call of Duty,ale boje sie ze tez nie ruszy po sieci..Zmienilem urzadzenie,mam naprawde dobre lacze,NAt type 1,a te dwie gry nie lacza sie i koniec..wszystko inne dziala bez zarzutu.

Odnośnik do komentarza

Witam. Ja z pytankiem które na pewno powraca jak bumerang. Kupiłem ps3 40Gb i chce go połączyć z internetem który jest z kablówki UPC. Internet mam podpięty do laptopa przez modem ARRIS, kiedy podłączam bezpośrednio przez niego , wpisujac wczesniej IP, MASK itd. takie jak w kompie i konsola robi test to IP adrees jest na succes a Internet Connectio Filed i info "An error occurred durning comunication with the server. This is a DNS error (80710102). Od razu mowie ze jestem zielony w temacie. karta sieciowa pod usb i pytanie czy przez to coś będę mógł podłączyć jako dodatkowy komp. bo nie posiadam wejścia na druga karetę sieciową. Z góry dzięki za odp.

Edytowane przez artex
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.