Skocz do zawartości

PS Network FAQ


rastafuraj

Rekomendowane odpowiedzi

Od jakiego modemu? Jakie dokładnie masz łącze?

 

mam łącze radiowe,do konsoli podłączyłem bezpośrednio kabel ethernet.może router rozwiąże ten problem??

 

W tej sytuacji nie masz w konsoli przypisywanych adresów przez DHCP i musisz je wpisać ręcznie, chyba, że Twój dostawca pozwolił na łączenie się z netem tylko Twojemu kompowi (filtrowanie MAC-adresów). A jak to sprawdzić? Bardzo prosto, bo rozumiem, że na tym kablu masz neta w kompie, a nie masz konsoli? Panel sterowania -> Połączenia sieciowe -> Właściwości połączenia lokalnego -> Protokół internetowy TCP/IP właściwości. Tam sprawdzasz czy masz IP i DNS automatycznie czy wpisane ręcznie. Jak ręcznie to te same wartości musisz wpisać w ustawieniach połączenia w konsoli. Jak automatycznie to kontaktujesz się z providerem żeby "pozwolił" ps3 na łączenie się z netem. Router nie jest tu konieczny, ale bardzo ułatwia życie, bo dzięki niemu możesz mieć neta na wielu komputerach jednocześnie i tylko on musi być widoczny dla Twojego dostawcy.

Odnośnik do komentarza

Od jakiego modemu? Jakie dokładnie masz łącze?

 

mam łącze radiowe,do konsoli podłączyłem bezpośrednio kabel ethernet.może router rozwiąże ten problem??

 

W tej sytuacji nie masz w konsoli przypisywanych adresów przez DHCP i musisz je wpisać ręcznie, chyba, że Twój dostawca pozwolił na łączenie się z netem tylko Twojemu kompowi (filtrowanie MAC-adresów). A jak to sprawdzić? Bardzo prosto, bo rozumiem, że na tym kablu masz neta w kompie, a nie masz konsoli? Panel sterowania -> Połączenia sieciowe -> Właściwości połączenia lokalnego -> Protokół internetowy TCP/IP właściwości. Tam sprawdzasz czy masz IP i DNS automatycznie czy wpisane ręcznie. Jak ręcznie to te same wartości musisz wpisać w ustawieniach połączenia w konsoli. Jak automatycznie to kontaktujesz się z providerem żeby "pozwolił" ps3 na łączenie się z netem. Router nie jest tu konieczny, ale bardzo ułatwia życie, bo dzięki niemu możesz mieć neta na wielu komputerach jednocześnie i tylko on musi być widoczny dla Twojego dostawcy.

 

IP i DNS "wyskakują" automatycznie,w poniedziałek skontaktuje się z usługodawcą w sprawie dostępu neta do PS3,wielkie dzięki Look4z za pomoc.

Odnośnik do komentarza

IP i DNS "wyskakują" automatycznie,w poniedziałek skontaktuje się z usługodawcą w sprawie dostępu neta do PS3,wielkie dzięki Look4z za pomoc.

 

Usługodawca musi dodać do serwera MAC-adres karty sieciowej konsoli i będzie Ci śmigać. Chociaż w Twoim przypadku polecam zainwestować w router - będziesz miał neta jednocześnie na PC i konsoli i nie będziesz musiał się bawić w przepinanie kabli. W tym temacie znajdziesz info co i jak, bo już komuś tu pomagałem w tej kwestii

Edytowane przez Look4z
Odnośnik do komentarza

notorycznie rozlacza mnie z PSN.

Net na lapku smiga bez problemu. Na PC.

PS3 tez laczy sie bez problemu. loguje sie.

Moge wejsc np na multi w Motorstorm lecz max 5 minut i disconnect

jakies rady ?

problem rozwiazany.

laptop+pc+ps3 na 2mb lacze to za duzo :)

jednak ten network wymaga dobrego neta

Odnośnik do komentarza

no nie wiem... ja mam 1mbit

w domu praktycznie przez caly czas pracuja 2pc, a zdaża sie, ze dodatkowo przez wifi podłączone sa jeszcze ~3 urządzenia [konsole, laptop, gsm]? i wszystko smiga.

tyle ze na pc siostra gra caly czas w jakas gre online ; )

kazalem jej wylaczyc to problem sie rozwiazal

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Witam, mam mały problem. Miałem podłączony bezprzewodowo PS3 do Neostrady i wszystko po wpisaniu WEBKey działało pięknie, ładnie. Dzisiaj zmieniłem internet z Neostrady na Toya i nie umiem się połączyć bezprzewodowo z internetem, ponieważ nie ma WEBKEY'a. Czy ktoś może wie jak rozwiązać ten problem? Może ma ktoś podłączony PS3 bezprzewodowo z TOYA, aaa chciałem dodać, że modem mam Wi Fi.

Odnośnik do komentarza

Ja mam znowu problem z pobraniem niektórych demek z PSN. Wyskakuje mi komunikat "An error occured during the download operation (80023324)". Problem dotyczy nowych dem Ratchet & Clank i God of War 3 :confused: Z innymi plikami z PSN nie mam problemu. Ktoś ma pomysł co to może być? Od razu powiem, że nie mam włączonego proxy

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Cześć,

 

mam neostradę podłączoną to rutera firmy TP-Link. Kupiłem ostatnio Modern Warfare 2 i sporo gram online, zazwyczaj mam ping 3/4 kreski, ale kiedy do rutera oprócz PS3 podłącza się jeszcze domowy komputer (obydwa urządzenia przez wifi) to oczywiście ping spada mi do jednej kreski i granie staje sie niemożliwe. Mam 4 wolne "porty" w ruterze i czytałem, że można przypisać taki port pod PS3. I tutaj moje pytanie - co daje przypisanie portu do PS3, i jak to zrobić? Pomocy, proszę! 

 

 

Odnośnik do komentarza

Cześć,

 

mam neostradę podłączoną to rutera firmy TP-Link. Kupiłem ostatnio Modern Warfare 2 i sporo gram online, zazwyczaj mam ping 3/4 kreski, ale kiedy do rutera oprócz PS3 podłącza się jeszcze domowy komputer (obydwa urządzenia przez wifi) to oczywiście ping spada mi do jednej kreski i granie staje sie niemożliwe. Mam 4 wolne "porty" w ruterze i czytałem, że można przypisać taki port pod PS3. I tutaj moje pytanie - co daje przypisanie portu do PS3, i jak to zrobić? Pomocy, proszę! 

 

Znajdz swoj router tutaj a potem PSN.

Najlepiej od razu ustawic w konsoli stale IP,static IP,jak sie do tego zabrac masz tutaj

Odnośnik do komentarza

Nie wydaje mi sie żeby chodziło o nasz język bo konta US również dają mi na konsoli info że usługa nie jest dostepna w moim kraju/regionie. Zrobic globalny outage żeby jakiś polak mógł się cieszyć swoim językiem?? Wątpie...

 

EDIT: jak widac nawet sygnatura (czyli gamercard) mi nie działa...

Edytowane przez pawelgr5
Odnośnik do komentarza

PSN płatny ?

http://www.gamesindustry.biz/articles/sony-studying-psn-premium-subscription

http://onlygames.pl/news-sony_rozwaza_platna_subskrypcj%C4%99_na_psn-3575.html

 

Dla mnie wielki lol - no to teraz niech zrobia komunikacje, ale jedynie dla posiadaczy kont platnych. go SONY. I niby jakie dodatkowe uslugi maja byc platne, jak na PSN nie ma totalnie nic ? Ktos im bedzie placil za to, ze bedzie mial tydzien wczesniej dostep do danego dema, magazynu ? Zaraz koncern Sony stwierdzi, ze to jest malo oplacalne i pojdzie dalej.

 

Kojeny strzal w kolano jak dla mnie.

Odnośnik do komentarza

W moim przekonaniu jest do wielka nadinterpretacja materiałów z kolejnego już wycieku z Sony. Otóż, w prezentacji która ujrzała światło dzienne nie było słowa o płatnej subskrypcji PSNu, a jedynie rozszerzeniu PSNu o inne usługi music/video/app które faktycznie byłyby płatne. Nikt nigdzie nie powiedział i nie zasugerował, że granie online ma być płatne. Jeśli ktokolwiek z tutejszych newsmenów widział coś takiego, to niech śmiało da znać, a nie powiela wypaczone już informacje.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...