Skocz do zawartości

Deadwood


Figaro

Rekomendowane odpowiedzi

  • 6 miesięcy później...

Prawde mowiac to wiekszosc watkow rozpoczetych w poprzednich sezonach zostala zakonczona wiec az takie chamskie ono nie jest. Moglo byc gorzej pod tym wzgledem, ale ogolnie rzecz biorac to wiadomo - wielka tragedia, ze musieli przerwac to cudo - przeciez spokojnie moglyby powstac jeszcze przynajmniej 2 sezony (jeden sezon serialu odpowiada mniej wiecej jednemu roku, 3 sezon to rok 1877 a w 1879r. Deadwood splonelo, wiec bylby to dobry moment na zakonczenie serialu, chociaz oczywiscie mogliby go dalej kontynuowac jakby chcieli).

Edytowane przez Yabollek007
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Moim zdaniem najlepszy serial w historii HBO. Cholernie ubolewam, że skończył się zostawiając tyle niewykorzystanego potencjału. Postać Ala jest po prostu genialna, jego głos, mimika, inteligencja. Zaczynając oglądać ten serial podzieliłem głównych bohaterów na tych dobrych i złych, bardzo szybko okazało się, że tutaj nie ma jasnego podziału na biel i czerń. Wszystko jest szare. Jest to jeden z najbardziej realistycznych i naturalnych serialów, właśnie to stanowi jego główną siłę. Trudne wybory w prostych sytuacjach. Ile to razy oglądając ten serial po prostu myślałem, że zaraz Seth wpadnie i wszystkich powyżyna, albo Al wymyśli jakimś genialny plan. Nic takiego nigdy się nie działo.

Genialny!

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Ja tam widzialem zarowno The Wire jak i Deadwood i mimo wszystko obstaje przy tym drugim. Jak dla mnie najlepszy serial ever.

 

Jednakze wg. mnie w przypadku absolutnej czolowki (The Wire, Deadwood itd) nie da sie obiektywnie stwierdzic ktory jest najlepszy - to juz pozostaje w kwestii subiektywnych odczuc. Moim faworytem jest Deadwood.

Edytowane przez Yabollek007
Odnośnik do komentarza
  • 6 miesięcy później...

Obejrzałem niedawno całości i jestem pod naprawdę dużym wrażeniem.

Al Swearengen to absolutna czołówka jeśli chodzi o serialowe postaci, ale najlepsze dialogi miał chyba jednak E.B.

Kumpel stwierdził, że nie podoba mu się, że prawie wszyscy (nawet typowi wieśniacy) mówią bardzo skomplikowanymi zdaniami, takimi przekombinowanymi jak na prostych wiochmenów, ale dla mnie to nie było jakieś rażące.

No może w drugim sezonie było bardzo mało akcji a w (pipi)ę gadania, ale też się w sumie nie czepiam.

 

Piękny serial.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...
Gość _Milan_

jestem w połowie 2 sezonu i ciezko sie oglada cały odcinek na raz, a to dzieki Bullockowi i jego zonie, oraz wdówce Almie, nie-do-(pipi)a-wycierpienia-ekipa. Niszczą serial, nawet Al który jest w niemocy tego nie ratuje.

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

No, wczoraj skończyłem. Nie chcę mi się powtarzać, jaki ten serial jest zaje.bisty, bo jest.

 

Jak sobie przypominam całość, to najlepszym elementem, obok postaci Ala są dialogi E.B - Richardson. Po prostu mega, jak E.B jedzie dziadkowi, lecząc swój kompleks niższości.

Odnośnik do komentarza
Gość ragus

jestem w połowie 2 sezonu i ciezko sie oglada cały odcinek na raz, a to dzieki Bullockowi i jego zonie, oraz wdówce Almie, nie-do-(pipi)a-wycierpienia-ekipa. Niszczą serial, nawet Al który jest w niemocy tego nie ratuje.

 

Mam dokładnie tak samo. Męczy mnie Bullock z rodzinką i burmistrz.

Odnośnik do komentarza
  • 4 miesiące później...
  • 1 rok później...

No, zaczelem drugi raz ogladac Deadwood. Czysty geniusz (tak, wiem, powtarzam sie ;] ).

 

Tym razem juz z angielskimi napisami zamiast polskich. Teraz jeszcze lepiej oglada mi sie ten serial.

 

Te polskie tlumaczenie bylo takie karkolomne, tak nagmatwane - jezyk oryginalu jest duzo prostszy. Przynajmniej jesli chodzi o jego zrozumialosc, bo z przetlumaczeniem niektorych wypowiedzi mialbym spory problem.

 

Hah, potem sie zabiore za The Wire, ktore rowniez wczesniej 'zbeszczescilem' napisami PL - jaram sie. Zobaczymy jak tam wypadna moje wrazenia i zderzenie z tym calym slangiem.

Edytowane przez Yabollek007
Odnośnik do komentarza

Deadwood to jedno z najlepiej zrealizowanych dzieł tego wieku i decyzja HBO o kasacji podpada pod paragraf o zbrodni przeciwko ludzkości. 

Wszystkie postacie są świetnie wykreowane ale to Al Swearengen niszczy system. Choć w pierwszych odcinkach zapowiadał się na zwykłego skurczybyka to później wybił się na wyżyny dzięki świetnym dialogom i genialnej grze aktorskiej Iana McShane. 

Co najlepsze przez pierwsze dwa sezony główną osią fabularną jest samo miasto. Wszystko skupia się na codziennym życiu mieszkańców (których losy często i gęsto się przeplatają) obozu. Każdy z aktorów dostaje swoje pięć minut. Dopiero wprowadzenie postaci Hearst'a skupia wątki wszystkich na jego osobie.

Jedna z najlepszych scen serialu i chyba najlepszy one-liner w wykonaniu Al'a.

Deadwood-1x06-Plague.jpg

"Hey, Reverend, you could've just said, Amen."

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 1 rok później...

FUUUUUUCK :) W sumie właśnie oglądam ponownie i naprawdę tarantino mógłby ten serial zawstydzić pod względem przekleństw. Najlepsze są przekleństwa wkomponowane w spokojne dialogi tego pana

DeadwoodIanMcShane.jpg

 

Jak on potrafił zniszczyć każdego :D Chciałbym tak słownie miażdżyć.

Edytowane przez blantman
Odnośnik do komentarza
  • 11 miesięcy później...

:D dobra nowina. Serial w moim top 3 wszech czasów. Bez McShane'a nie zrobią filmu bo by to sensu nie miało. On jest tym serialem. Dla mnie najwybitniejsza kreacja.

Możesz napisać jakie to seriale są dla Ciebie naj? Może być na PW. nie chodzi mi o jakąś konfrontację czy coś tylko chciałbym wiedzieć co takiego warto jeszcze obejrzeć. W serialach nie siedzę, Deadwood np. nie widziałem, a czasami nachodzi ochota coś obejrzeć. :dunno:
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.