Skocz do zawartości

HALO - fabuła


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 83
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

To to kurde... w H2 jest masa rzeczy z związanych z fabułą H# jak masz Xboxa 1 to spolszcz sobie H2 (w halo arena jest temat o tym jak spolszczyć halo) zaoszczędzi Ci to głupich pytań na temat fabuły. ostatecznie Bandżi wydało płytę z nagranym filmem z fabuły H1 i H2.

 

Ps. kto to "roman-z-potylicą" ???

Edytowane przez Krzys PL
Odnośnik do komentarza
to jak forrunerzy czy jakos tam sa spoko to czemu zbodowali halo?

z kturego teraz sobie flood skorzysta?

to mialo dzialac tak ze pozabija wszytskich a flood to zeżre taka jakby padline jak hieny

chyba juz koncze ta gre i czemu oni potrzebowali wylaczyc w jednej misji generatory zeby zniknela bariera ochrona i nie zdazylem doczytac czego mozecie mi powiedziec.

mialem taka misje wczoraj ze flood mi pomogal a potem byl przeciwko mnie czemu wogole tej gry nie kapuje bo raz ze angielski jest trudny a dwa napisy sa tylko na filmikach. to byl spisek tego czegos z kosmosu? tego polaczenia kupy miesa z jaszczurka z kura i paroma innym zwierzetami nie moge go nigdzie znalesc zeby wam pokazac o kogo mi chodzi

 

Forerunnerzy zbudowali system pierścieni Halo (a było ich dokładnie siedem - to dla Krzysia) jako broń ostatniej szansy przeciw Flood'owi. Widzisz, wojna między tymi dwoma rasami trwała około 2000 lat, niestety przez zdolność Flood'a do przejmowania kolejnych ras Forerunnerzy zaczęli przegrywać. Halo to broń, a Arka (jedno ze znaczeń słowa artefakt w języku angielskim to między innymi "stary relikt") oprócz stoczni do budowania Halo (o czym ktoś już wspominał i co widać pod koniec Halo3) jest także schronieniem przed działaniem destrukcyjnej siły Halo.

 

Flood nie korzysta z Halo, tylko stara się powstrzymać jego odpalenie i zniszczyć pierścienie, widząc w nich zagrożenie.

 

Flood żywi się żywymi inteligentnymi formami życia. Halo działają w ten sposób, że zabijają wszystko co może być jedzonkiem dla tych astro-zombie, tym samym zagładzając ich na śmierć.

 

Musieli wyłączyć generatory tarczy, ponieważ za nią znajdował się pokój kontrolny, a w nim Prophet of Truth (jeden z przywódców Covenant'ów), który chciał odpalić z tego miejsca Halo i rozpocząć zagładę naszej galaktyki (on wierzył, że dzięki temu stanie się bogiem, naiwniak :D ).

 

Flood po prostu pomagał Ci powstrzymać odpalenie Halusów, bo by go zabiły, a że wam się udało to postanowił Cię zdradzić i zjeść na obiadek. Ot taka szczwana z niego bestyja.

Odnośnik do komentarza

roman-z-potylicą to tak naprawdę roman-bez-potylicy, a z dużą szyją, co biegnie wtedy z tobą i z fludem żeby wiesz mienso. ten z mieczem no wiesz ten może być też z karbinem w pierwszej misji.

 

zaje8iste to jest

i zaraźliwe

xD

Edytowane przez Bukkake Na Resach^Zielony
Odnośnik do komentarza
To to kurde... w H2 jest masa rzeczy z związanych z fabułą H# jak masz Xboxa 1 to spolszcz sobie H2 (w halo arena jest temat o tym jak spolszczyć halo) zaoszczędzi Ci to głupich pytań na temat fabuły. ostatecznie Bandżi wydało płytę z nagranym filmem z fabuły H1 i H2.

 

Ps. kto to "roman-z-potylicą" ???

jak to sie nazywa sproboje sobie to zalatwic

Odnośnik do komentarza
  • 6 miesięcy temu...
  • 1 rok później...

to jak forrunerzy czy jakos tam sa spoko to czemu zbodowali halo?

z kturego teraz sobie flood skorzysta?

to mialo dzialac tak ze pozabija wszytskich a flood to zeżre taka jakby padline jak hieny

chyba juz koncze ta gre i czemu oni potrzebowali wylaczyc w jednej misji generatory zeby zniknela bariera ochrona i nie zdazylem doczytac czego mozecie mi powiedziec.

mialem taka misje wczoraj ze flood mi pomogal a potem byl przeciwko mnie czemu wogole tej gry nie kapuje bo raz ze angielski jest trudny a dwa napisy sa tylko na filmikach. to byl spisek tego czegos z kosmosu? tego polaczenia kupy miesa z jaszczurka z kura i paroma innym zwierzetami nie moge go nigdzie znalesc zeby wam pokazac o kogo mi chodzi

 

"do not shoot, but listen. let me lead you to our foe. only you can stop what he had set in motion."

 

a poważnie, nawet jakby ktoś Ci to próbował opowiedzieć, to i tak byś miał problem z ogarnięciem.

 

@topic

 

ja wciągnąłem The Fall of Reach i teraz wałkuję First Strike, a potem The Flood. muszę przyznać że wciąga jak bagno :)

Odnośnik do komentarza

http://halo.wikia.com/wiki/Main_Page

 

Skarbnica wiedzy, w tym streszczenia kazdej ksiazki.

 

Sam czytalem w calosci The Fall of Reach, reszte opchnalem zanim zdazylem przeczytac The Flood i First Strike. W sumie First Strike to wydarzenia z Halo CE, wiec bardziej spisna historia przedstawiona w grze. Wracajac do TFoR, to najbardziej wciagnal sam poczatek, historia dzieciakow porwanych do projektu Spartan II i klaryfikowanie sie pozycji johna jako dowodcy.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Mam takie krótkie pytanka, bo troszkę się pogubiłem.

 

 

Forerunnerzy wyginęli, tak? Te 100 tys lat temu odpalili Halo by zniszczyć Flood, ale sami się poświęcili? Skoro tak, dlaczego Flood przetrwało mimo tego, że nie było tzw. miensa w galaktyce?

 

Drugie pytanie jaki był cel Monitora 343 w Halo CE by odpalić pierścień? Pamiętam tylko, że wrobił on MC że niby w ten sposób zniszczą Flood'a.

 

Odnośnik do komentarza

Zabezpieczyli wszystkie inteligentne formy życia na planetach-tarczach (Shield World), po czym odpalili Halo. Pierwotnie sami też chcieli się schronić, ale jako że zdradził ich Medicant Bias - ich AI odpowiedzialne za wszystkie militarne decyzje - musieli się poświęcić by uratować resztę galaktyki.

 

Flood przetrwał dzięki tym małych balonikom - infection form - które weszły w stan stazy w najróżniejszych miejscach galaktyki (m.in. na pierścieniach Halo, które służyły też jako miejsce badan nad tą formą życia).

 

Guilty Spark chciał by odpalić pierścienie, ponieważ niszczyły one wszelkie inteligentne formy życia o biomasie, która jest w stanie podtrzymać infection form (czyli całe pożywienie Flood'a). Innego sposobu zniszczenia tej zarazy nie było, dało się ją tylko zagłodzić.

Edytowane przez barth
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...