Skocz do zawartości

X360 i NAT


NiXoN

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 88
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Mam pewien dośĆ złożony problem. W domu stoją 2 xboxy 360 podłączone do internetu za pomocą routera dlink dsl 2640b (soft chyba 3.04). Próbowałem wszelkich możliwych sposobów, aby otrzymaĆ otwarty nat na obu konsolach (portforwarding, dmz). Niestety udało mi się tylko to, że na jednej konsoli nat jest open a na drugiej moderate...Czy winą może byĆ prędkośĆ mojego łącza neostrada 512?? Na zagranicznych forach czytałem, że jak chce się dzieliĆ internet na 2 xboxy routerem to trzeba mieĆ łącze min. 2mb... Prawda to?

Odnośnik do komentarza

Guzik prawda. Obecnie rozsądne minimum to 256kbps uploadu, a jak masz dwie konsole to 512, czyli neostrada 6mega :) Ale i z 128kbps wiele gier pójdzie, więc i neo1024/256 wystarczy.

 

A co do NAT-u to proste: w routerze masz tylko jeden port 3074UDP i nie da rady go przekierować na dwie konsole. Gdy grałem w Burnouta na PS2 to gra inteligentnie sama sobie (przy pomocy UPnP) przekierowywała porty 10070UDP, 10071 itd. Testowałem UPnP z X360 ponad 2 lata temu i mi nie osbługiwał, ale podobno już obsługuje, więc włącz UPnP, usuń przekierowania i zobacz czy samo nie przekieruje drugiej konsoli na np.3075UDP.

Odnośnik do komentarza
Guzik prawda. Obecnie rozsądne minimum to 256kbps uploadu, a jak masz dwie konsole to 512, czyli neostrada 6mega :) Ale i z 128kbps wiele gier pójdzie, więc i neo1024/256 wystarczy.

 

A co do NAT-u to proste: w routerze masz tylko jeden port 3074UDP i nie da rady go przekierować na dwie konsole. Gdy grałem w Burnouta na PS2 to gra inteligentnie sama sobie (przy pomocy UPnP) przekierowywała porty 10070UDP, 10071 itd. Testowałem UPnP z X360 ponad 2 lata temu i mi nie osbługiwał, ale podobno już obsługuje, więc włącz UPnP, usuń przekierowania i zobacz czy samo nie przekieruje drugiej konsoli na np.3075UDP.

 

 

Czyli nie otwieraĆ portów dla żadnego xboxa? I tylko odhaczyĆ - Universal Plug and Play(UPnP) supports peer-to-peer Plug and Play functionality for network devices.

Enable UPnP : x - zgadza się??

 

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Poproś admina by przekierował porty, ale wątpię by się zgodził.

 

Znowu robiłem testy i test z dashboarda po prostu kłamie.

Do testowania czy NAT jest Open czy nie najlepiej użyć emule itp.

A do przekierowania portforward.com (lub mózgu).

 

Test z dashboarda kłamał gdy twierdził, że NAT jest Open gdy:

-podłączyłem router bez UPnP i bez przekierowania portów, napewno było źle, bo kiedyś grałem tak w NFSU i B3 i co 2 gry mnie wywalało, zresztą pakiety nie szły przez 3074UDP :) i to niby Open :)

-podłączyłem się przez PC z modemem bez przekierowania portów (jw)

Jak też kłamał, że NAT jest Moderate gdy był Open (konsultowałem to ze specami sieciowcami, zbędnie bo wiedziałem że przekierowałem dobrze, np.emule, NFSU, B4). Jednak to kłamstwo można "wybaczyć", bo mimo że był Open to pakiety XBOX kierował jak przez Moderate.

 

I to jest podstawowy problem, bo ludzie myślą że mają NAT Open (mimo, że nic nie zrobili lub zrobili źle) i mają kłopoty, bo oczywiście sami nie są w stanie sprawdzić drogi pakietów.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Na obrazku widać, że masz tam wszystko co trzeba, tylko po co przekierowany port 2074 (tcp i udp)? I na jaki adres IP, bo to musi być IP konsoli, a w niej stałe IP. Testy najlepiej robić instalując na chwilę emule, to jest dobry i pewny test. W razie co masz DMZ na IP konsoli.

czy wie ktoś co może być przyczyną tego że mam NAT raz otwarty, a raz umiarkowany nawet przy wyłączonej zaporze?ostatnio częściej umiarkowany,a wszystko zaczęło się po przerwie technicznej

To są głupoty, bo jak pisałem test dashboarda kłamie. Zapora? Pewnie chodzi o udostępnianie przez PC i zapora nie ma nic do rzeczy, bo PC działa jak router i musisz przekierować porty na routerze znaczy PC. Jak ich nie przekierowałeś to masz NAT moderate nawet jak oszust dashboard twierdzi, że open. Czyli przekieruj porty w zaporze (udostępnianiu).

Odnośnik do komentarza
Na obrazku widać, że masz tam wszystko co trzeba, tylko po co przekierowany port 2074 (tcp i udp)? I na jaki adres IP, bo to musi być IP konsoli, a w niej stałe IP. Testy najlepiej robić instalując na chwilę emule, to jest dobry i pewny test. W razie co masz DMZ na IP konsoli.

czy wie ktoś co może być przyczyną tego że mam NAT raz otwarty, a raz umiarkowany nawet przy wyłączonej zaporze?ostatnio częściej umiarkowany,a wszystko zaczęło się po przerwie technicznej

To są głupoty, bo jak pisałem test dashboarda kłamie. Zapora? Pewnie chodzi o udostępnianie przez PC i zapora nie ma nic do rzeczy, bo PC działa jak router i musisz przekierować porty na routerze znaczy PC. Jak ich nie przekierowałeś to masz NAT moderate nawet jak oszust dashboard twierdzi, że open. Czyli przekieruj porty w zaporze (udostępnianiu).

 

Sprawa wygląda tak -

 

Router ----> Laptop (Wi-Fi) ------> Xbox360 (kabel Rj45)

 

Czyli z tego wynika że IP Xboxa to IP laptopa ?

Co do IP to mam zmienny -.-

Edytowane przez BBGodzilla
Odnośnik do komentarza

X360 podepnij do routera po kablu (chyba ma ten router takie możliwości?). A jak nie możesz to nędza, bo wtedy X360 może bredzić o nat moderate, nawet jak masz open.

Wtedy należy przekierować porty z na routerze na laptopa, a na laptopie na X360. Ale i to (mimo, że bezblędne!) może nic nie dać, to wtedy laptopa wstawiasz do DMZ na routerze i może pomoże (ale wtedy wystawiasz laptopa na zbędne ataki, więc firewall musi być włączony i dobrze skonfigurowany).

Odnośnik do komentarza
Myślisz że jeśli bym kupił bezprzewodowy odbieracz wifi do xboxa (Xbox 360 Wireless Network Adapter) to by coś pomogło ?

Tak, bo jw pisałem o błędzie testu dashboarda, który dalej powoduje, że X360 nie korzysta z portów jak trzeba. Ale najpierw dla testu podłącz się przez kabel, żeby być pewnym i nie wtopić kasy, jak bezpośrednio przez kabel będzie Open to i przez wifi też.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Gość Beka Wnusiu

Da sie otworzyc nat na radiowce?

Mam polaczenie przez taki router http://www.anteny.civ.pl/index.php?product...&prod_id=55

Raz podczas sprawdzania polaczenia w xie pisalo, ze mam umiarkowany i chcialbym to zmienic, dzwonilem do admina sieci a, ze ja sie na tym nie znam to mnie tylko zbyl.

Mozna to zrobic w z poziomu routera czy admin musi jakies ustawienia zmienic?

Prosilbym o dokladne instrukcje

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

pytanie :) mam xa podłączonego do lajva przez drugą kartę sieciową (net z kablówki) , no i nie moge za nic otworzyć tych portów (wszedzie sa tutki ale na podłączenie z routera i neo ) nie łaczy mnie np do h3,army of two a jak już połączy to co chwile mam kicka :(

pyt 1 jak podłącze xa przez router problemy z natem znikną ?

pyt 2 w starym daszu jak sprawdzało połączenie to pisało po kolei co jest ok a co nie (wszystkie dns,ip) a w nowym jest tylko zielony pasek na dole i raport błędów :( skąd mam wiedzieć jaki jest bład i co oznaczja te cyferki :(

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...