Skocz do zawartości

X360 i NAT


NiXoN

Rekomendowane odpowiedzi

Porty nie są blokowane, po prostu jak przychodzi niezamówiony pakiet na port x to router nie wie gdzie go skierować i go odrzuca, no chyba że jest otwarty więc wtedy ktoś może się włamać i pogrzebać sobie w ustawieniach routera.

Porty są 3: 3074 TCP i UDP oraz 88 UDP (53 i 80 nie trzeba, porty 53 UDP i 80 TCP zawsze są otwarte, bo to są porty DNS i www, bez nich "net nie chodzi"), czasem jednak przekierowanie to nie przekierowanie ale w firewallu grzebanie i przypadkiem to coś daje. Możesz przekierować wszystkie 1-65535 both ale po co? Nic wielkiego się nie stanie, wirusy ani hakiery Xboxowi nic nie zrobią (co innego przekierować wszystko na kompa bez firewalla).

Edytowane przez Arek_
Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 88
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Zgadza się, lamerska robota, to nie jedyny taki kwiatek, ale jeden z wielu. Ja tą stronę podaję jako przykład żebyście się nauczyli na przykładach jak to robić. Ale nie warto stosować się ściśle, jest tam gigantyczna ilość przekierowań i routerów, podejrzewam że wprowadzają/podsyłają je sami użytkownicy. Przekierować należy tylko 3 porty (a nawet 1 - 3074 UDP), przy bardzo wrażliwym firewallu trzeba też w nim grzebać (często przekierowanie robi w tle regułki dla firewalla). Jednak czasem nawet wszystko zrobione dobrze nie wystarcza z winy dostawcy netu lub firmware routera.

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...

W tescie nic nie wyskakuje, wszystko w tesciku jest OK, aczkolwiek w MW2 pokazuje ze jest Sredni i czasami do paru osob nie moge sie podlaczyc. Nie fajnie jest ze przeze mnie musi ktos inny robic hosta itp. ;/ i mam dwie osoby z ktorymi bez kogos innego nie moge sie podlaczyc.

 

btw. net do konsoli idzie z PC a PC oczywiscie od modemu przez Wi-Fi tak a propo

Odnośnik do komentarza

http://yfrog.com/5ibeztytuuukfj popatrzcie i pomozcie =[

Odp. po czasie, ale serwer PE, był martwy ze 2 tygodnie z przerwą. Zrobiłeś wszystko kompletnie olewając moje rady, więc masz efekt. 192.168.1.1 to jest zwykle IP routera, więc sobie zrobiłeś przekierowanie z routera na ten sam router, totalny absurd. Konsola musi mieć stałe IP, np.192.168.1.2, a porty są 3 a nie żadne 8.
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...