Skocz do zawartości

X360 i NAT


NiXoN

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki problem

 

Mam 4mb net z DIALOGU .Konsole mam połączona po przez router D-Link DSL-548T ,przeprowadzajac test połaczenia w x360 na koncu wywala mi problem z NAT.Postępuje z godnie z komunikatem ktory mówi o właczeniu UPnP w routerze -robie to.Ale mimo to dalej pokazuje błąd Oznaczony żółtym trójkątem z wykrzyknikiem.

 

Próbowałem odblokowac te porty ale w ustawieniach routera w zkladce LAN nie mam zadych opcji aby je dodać ..

 

Ktoś może mi podpowiedziec co i jak zeobic zeby miec NAT OPEN!?

 

Jak sprawdzic czy NAT mam otwarty czy zamknięty ?? <_< :huh:

Edytowane przez canuks
Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 88
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Panowie, nie wiem czy wstrzeliłem sie w odpowiedni temat, więc proszę o wyrozumiałość. Ja z następującym zagadnieniem:

 

Za nic w świecie nie jestem w stanie pograć z bratem online. On - Neostrada, ja - Aster. Z innymi Graczami wszystko zawsze śmiga mi bezbłędnie (zero lagów itp), ale chcąc zaprosić brata do gry (np w COD'a) zawsze wywala błąd (tzn nie jest on w stanie dołączyc się do gry). Sytuacja wygląda tak samo gdy brat podsyła zaproszenie (po zaakceptowaniu go dostaje info o braku możliwości podłączenia się do lobby).

 

Czy przyczyną może być tu ten cholerny NAT? Temat jest mi raczej obcy gdyż - o czym już pisałem - dotychczas wszystko śmigało mi bezbłędnie (brat niedawno zaopoatrzył się w COD:WaW w celu wspólnego napierdzielania, a tu taka kiszka). Poprosze znawców o przedtawienie swojego poglądu na ten temat :)

 

Czy zmiana IP z klasy prywatnej na publiczną z miejsca powinna rozwiązać problem NAT?

Odnośnik do komentarza
Jak sprawdzic czy NAT mam otwarty czy zamknięty ?? <_< :huh:
Najprościej i najpewniej to gdy się zalogujesz wchodzisz do system coś tam coś tam (chyba obok numerki dashboarda) i masz IP:port, np.83.12.123.231:3074 jeśli port to 3074 to wszystko OK (Open), jeśli inny niż 3074 to kicha i próbuj dalej.

 

 

można jasniej :) w system coś tam coś tam ;) w nowym dashu ? IP:port, np.83.12.123.231:3074 czgoś podobnego tam niema :(

Odnośnik do komentarza
Jak sprawdzic czy NAT mam otwarty czy zamknięty ?? <_< :huh:
Najprościej i najpewniej to gdy się zalogujesz wchodzisz do system coś tam coś tam (chyba obok numerki dashboarda) i masz IP:port, np.83.12.123.231:3074 jeśli port to 3074 to wszystko OK (Open), jeśli inny niż 3074 to kicha i próbuj dalej.

 

 

można jasniej :) w system coś tam coś tam ;) w nowym dashu ? IP:port, np.83.12.123.231:3074 czgoś podobnego tam niema :(

Zrob test polaczenia w konsoli.Na koniec testu bedziesz mogl sprawdzic parametry swego polaczenia jak ip dns czy wlasnie nat.Sa tam tez hinty ktore moga byc dla Ciebie pomocne (opcja more info).

 

Czy zmiana IP z klasy prywatnej na publiczną z miejsca powinna rozwiązać problem NAT?

Ponawiam pytanko.

U mnie tak wlasnie bylo.Kombinowalem jak kon pod gore.Forwardowalem porty i cuda wyczynialem by miec open.Koniec koncow uzywam publicznego ip (ip routera) i wsjo na automat bez tworzenia polaczenia na "sztywno" i nat jest jaki byc powinien.

Odnośnik do komentarza

robie przetestuj polaczenie no i na koncu jest stan :( i mam te kody

 

w:000-000b

x:0400-f001

y-20a8-4840

z:0000-0000

id:ffff-ffff

 

skad mam wiedziec co jest co? w starym dashu wszystyko pisalo a tu kufa nic:(

 

a do tego przekierowywania portow mam router dlink dir300 ktos posiada ustawianie ? szukalem na googlach i sa same ustawienia na routery linksys:(

Odnośnik do komentarza

Tak poszukiwalem z ciekawosci znaczenia tych kodow i w sumie nigdzie nie mozna bylo dostac pelnej informacji.Looknij na ta stronke http://forums.xbox-scene.com/index.php?showtopic=14993 .W dalszej czesci jest wiele postow osob ktore maja podobne problemy i w sumie jedyna rada jaka sie doczytalem byl kontakt z infolinia M$.Marna to rada ale coz.

Edit.

Spojrz i na to : http://xbox.webbuzz.ca/pages/10335.htm

Edytowane przez El Loco Chocko
Odnośnik do komentarza
można jasniej :) w system coś tam coś tam ;) w nowym dashu ? IP:port, np.83.12.123.231:3074 czgoś podobnego tam niema :(
Ustawienia systemu - Ustawienia konsoli - Dane systemowe (nie wchodzić tylko najechać) i tu masz nr.dashboarda (w NXE), a pod spodem swoje IP:port i port musi być 3074. A do przekierowania strona portforward.com i tam setki routerów.
Odnośnik do komentarza

Swoja droga moze nie wiecie ale jak juz robicie przekierowanie na porty to trzeba zrobic to wg schematu:

[*] TCP 80

[*] UDP 88

[*] UDP 3074

[*] TCP 3074

[*] UDP 53

[*] TCP 53

 

If there is a firewall device between the Xbox console and the networking hardware, you may have to configure the firewall to enable communication on specific network ports. If the NAT status in the Network Status area of the Dashboard is "moderate" or "strict," you may have to configure port settings.

 

http://support.microsoft.com/kb/908874

Edytowane przez El Loco Chocko
Odnośnik do komentarza

Wprowadzasz w błąd: "The following ports must be available to your Xbox 360 console for Xbox LIVE to operate correctly" - to nie znaczy że muszą być przekierowane, ale tylko nie blokowane, a nikt nie blokuje 80TCP czyli www i 53UDP czyli DNS-a.

Do grania potrzebny jest tylko port 3074UDP, komunikacji na innych nie zauważyłem, jednak 3074TCP i 88UDP są też potzrebne do innych celów.

a to teraz to juz jestem w domu :lol: no i pisze mi ta ip i 3074 ale z wszystkimi sie i tak polaczyc nie moge :( czyli mam pewnie zle przekierowanego porta :(
A skąd wiesz, że to twoja wina a nie innych? Pewnie oni mają nieprzekierowane, a to że Open może się łączyć ze wszystkim (np.Strict) to teoria nieprawdziwa.

Jeśli chcesz mieć pewność to: wyłącz X360, uruchom kompa i zmień mu IP na IP X360, uruchom emule na portach XBL i zrób test portów. Jeśli test emule przejdzie OK to wszystko jest OK i nic więcej nie zrobisz (bo to wina innych).

 

Odnośnik do komentarza

Niestety mam koszmarne problemy z graniem przez internet, mam nat scisly i praktycznie z co 3 osoba sie moge polaczyc lub gorzej. Oczywiscie jade z routera Gigaset SE551 dsl, klocek laczy sie bezprzewodowo, dziala mi stronka do ustawein 192.168.2.1 i totalnie nie mam pojecia jak i co ja tam mam pozmieniac by ten nat otworzyc. Prosze o pomoc.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Mam pytanie, też mam problem z tym NAT, gadałem już z adminem i menda nie chce mi tych portów odblokować. Ale zaoferował mi że może mi dać publiczne Ip(zewnętrzne) czy to coś pomoże?? jest sens?

ps.teraz mam wewnętrzbne ip....

Edytowane przez deek
Odnośnik do komentarza
  • 1 rok później...

Raczej za wiele Ci nie pomogę, ale z reguły takie sieci jak ten Play na USB nie nadają się do grania. Być może nie da się nawet otworzyć NATu, bo sieć sama w sobie ma takie ograniczenia. Nawet jakby się dało - uwierz, będziesz skakał jak ping-pong w niektórych grach - nic fajnego grać z kimś takim. A mówię Ci to bo sam kiedyś przez kilka miechów próbowałem grać na radiówce i było to samo, albo NAT, albo lagi. Zmieniłem na kabel i różnica 180 st. Najlepiej skontaktuj się z operatorem w sprawie NATu. Porty jakich używa XBL to 88 i 3074 UDP+TCP.

Odnośnik do komentarza

Musisz przekierować na kompie w udostępnianiu połączenia porty 88 UDP, 3074 UDP, 3074 TCP, ale to nie musi gwarantować sukcesu (jeśli operator coś blokuje). Ponadto net komórkowy podobno ma fatalne pingi, jeśli np. masz po 100 ms do onetu to nie warto próbować (no może w szachy).

Odnośnik do komentarza

Chłopie chyba sobie jaja robisz .w jaki sposób chcesz grać na necie od operatora komórkowego ? toż ten internet nadaje się ledwo do przeglądania stron www , problemem jest obejrzenie filmiku 3 min na YT , a ty wyskakujesz z graniem na X360 .

Miałem ten od PLAY'a przez 4 miechy w lapku .. po tym czasie wniosek jeden TRAGEDIA !! , obecnie mam neta z Iplusa w lapku róznica jest widoczna w na plus ale o graniu nie ma mowy .

 

DO gania mam net po kablu z Dialogu 4mb/512.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...