Skocz do zawartości

Monster Hunter Freedom 2/2G/Unite


Dworek

Rekomendowane odpowiedzi

YEAH!! UDALO SIE! W KONCUU!! : D : D : D : D 19 min 7 sek, ani razu nie padlem jakims cudem ._. mamy 2 lvl G ranka ^^

 

EDIT

 

mam pytanie, teraz sobie sprawdzilem jakie mam nowe army po tym g ranku no i patrze a tu jest jakas Chakra .. (gdzie kropki to rodzaj arma :P ) i nie mam podgladu tych czesci o.O co to za armor?

Edytowane przez Rayos
Odnośnik do komentarza

jesli walcze młotem to chyba juz nawet rajang jest dla mnie łątwiejszy niż narga, on przynajmniej zachowuje sie rpzewidywalnie ,a narga potrafi skakac na rozne strony, i atakowac na rozne strany zaleznie od tego gdzie sie stoi itp pozatym tam gdzie zwykle jest bezpiecznie u niej nie jest bo skacze zakosami :P chociaz lancą serio jest luzacko

Odnośnik do komentarza

a mi akurat najmniej problemow sprawiaja malpy : P najgorzej "idzie" mi diablos/monoblos no i nargacuga ew tigrex : / ale co do blosow to ostatnio wyczailem dobra technike na zabijanie ich (to walenie po ogonie) wiec jest lepiej : )a co do nargacugi to w pelni popieram slowa Yana, jest nieprzewidywalna dlatego trudna : /

 

EDIT

 

Lavasioth nie jest w sumei taki prosty... fakt, prostszy niz Plesioth ale ten jego skok w gore potrafi mnie zabic jednym ciosem xd 2 razy padlem, duzo sie leczylem ale koniec koncow po niecalych 25 minutach padl... wnerwie sie jak bede musial wiele razy farmic na nim zeby zrobic caly armor xd

 

EDIT 2

 

ten armor z Lavasiotha to jest Lava helm X, Lava mail X etc tak?

Edytowane przez Rayos
Odnośnik do komentarza

ja za czasow 2nd G mialem prawdziwa szkole zycia z g rankowa naruga, albowiem nie dosc ze mialem pancerz z high ranka, to jeszcze wczesniej ani razu z nia nie walczylem bo nie chcialo mi sie przechodzic kota ;F dodatkowo zabilem ich w ten sposob ponad 20 bo nie chcial mi leciec divine plate a ja cholernie chcialem ta bron i pancerz. najlatwiejszy sposob na nia to sleep bombing z death stenchem z bomberem i high sandman spike, ale nie lubie go bo dlugi i nudny ;F osobiscie polecam jak zwykle GS (ja mialem pancerz bialego rathalosa z high ranka i GS wlasnie) ;q

Odnośnik do komentarza

Znalazlem przydatna tabelke na minegarde:

 

Hunter Buffer:

 

A. Item Lists

--------------

Item Name Dur Effect

-------------------------------------------------

PowerSeed 3min 10xWEAPON_MULTIPLIER

PowerPill 20sec 25xWEAPON_MULTIPLIER

DemonDrug 1Quest 2.5xWEAPON_MULTIPLIER

MegaDemonDrug 1Quest 5xWEAPON_MULTIPLIER

PowerCharm ~,carry Avg 5.8xWEAPON_MULTIPLIER

PowerTalon ~,carry Avg 8.7xWEAPON_MULTIPLIER

ArmorSeed 3min Def+40

ArmorPill 20sec Def+50

ArmorSkin 1Quest Def+10

MegaArmorSkin 1Quest Def+20

ArmorCharm ~,carry Def+16

ArmorTalon ~,carry Def+24

 

 

B. Atk Buff detail numbers

---------------------------

GS/LS H/HH L/GL SNS/DS BG BOW

---------------------------------------------------------------------

PowerSeed 48 52 23 14 12 12

PowerPill 120 130 57 35 30 30

DemonDrug 12 13 6 4 4* 3

MegaDemonDrug 24 26 11 7 6 6

PowerCharm 28 31 13 8 7 7

PowerTalon 43 46 20 12 11* 10

 

Note:

*some BowGuns get lesser Talon and drug buff.

They get 10 and 3 like bows.

example are Lao HBGs and SevenSeries(bug) HBGs.

 

Short analysis:

1. Armor pill is useless

2. Power pill is "quite" useless

3. Power pill might be good to use at waking up sleeping monster

4. Armor seed is good, specially for gunners

5. Seed and Pill DO NOT stack

6. Seed and Pill effects are replacing each other

7. Use pill to cancel seed effect after 20sec (Why on earth u'd do that?)

8. Drug/Skin and Mega DO NOT Stack

9. Mega effect OVERWRITES Drug/Skin effect.

10. Felyne Cook Atk Boost Small = Demondrug

11. Felyne Cook Atk Boost Large = MegaDemondrug

12. OOT, your underwear defence is 1, and IT STACKS..!!!!

Odnośnik do komentarza

na lavasiotha polecam lance zwykla (najlepiej ta z lodem, jest dosc latwa do zrobienia), do kompletu np set z hermitaura (tez banalnie latwy do zrobienia, co prawda nie tak dobry jak gravios, ale komu sie chce walczyc z graviosami ;F). Jezeli chcesz zeby jednak bylo jeszcze latwiej niz lanca to polecam jak zwykle GS ;F lavasioth daje tyle okazji do posadzenia mu maksymalnego charge'a (przyda sie drawn crit, fast charge tez, ale niekoniecznie xD) ile malo ktory stworek ;s

Odnośnik do komentarza

no mozna zrobic sadalsuuda, ktory jest prostacki do zrobienia i ma duzo water.

 

Ogolnie zrobila mi sie schiza zeby zebrac wszystkie ostateczne bronie w grze z kazdego rodzaju ;F (oprocz treningowych, bo nie chce mi sie tyle razy ich przechodzic ;F).

 

edit:

 

zaczalem robic trening z narga wczoraj i moge zebrac pare porad odnosnie walki z ta czarna suka:

 

- zawsze jak jestes blisko to bedzie robic krotki charge, nie trzeba sie go bac wcale bo jak zrobisz dodge w strone jej wysunietej lapy (chodzi o kierunek, z reguly lewo) w momencie jak na Ciebie skoczy bedac jej nawet przed samym ryjem to unikniesz jej ataku

 

- jak widzisz ze robi cios ogonem to w zaleznosci od tego gdzie jestes masz kilka wyjsc:

 

a) jestes w miare blisko po stronie gdzie bedzie machac - dodguj w strone nargi - nie trafi

 

b) jestes tak srednio daleko ze w zadna strone nie uciekniesz - dodguj w przeciwna strone niz bedzie lecial ogon - nie trafi, chyba ze Ty nie trafisz w odpowiednie klatki, a trafienie bywa dosc trudne, ale da sie zrobic bez bonusow do evade

 

c) jestes daleko po stronie ogona ale w jego zasiegu - najbardziej ciezkie do zdodgowania, ale trzeba zrobic tak jak w powyzszym przypadku.

 

- jak jestes blisko niej to zawsze bedzie robila krotki charge wiec nie licz na to ze bedzie inaczej (chyba ze jestes z kotem ktory jest daleko a ona nagle sie na niego zalockuje), przy krotkim chargu jak wspominalem dodgujemy w strone lapy

 

- od ciosu ogonem po rykniecu staramy sie uciekac w prawo bo wali tak troche po skosie na lewo i moze byc niespodzianka jak zrobimy dodga przy jej ryju w lewo ;F

 

- jej rykniecie jak wchodzi w rage mozna zdodgowac (trudne), ma krotkiego hitboxa tylko na samym poczatku wiec jak tylko ryknie i bedziemy daleko (w miare blisko nawet bo zasieg tego rykniecia jest cholernie niski) to mozemy jeszcze podbiec i piznac raz lub dwa w zaleznosci od broni.

 

- jej skoki maja zrabane hitboxy z przodu wiec moze wyladowac metr przed nami a i tak trafi

 

- im dalej jestesmy tym dluzej nawija ogon na strzal i tym dluzej robi charge (czyli zawsze robi ten dlugi)

 

- co do ilosci skokow i rage mode pisac nie bede bo wiadomo o co chodzi, rykniecie po dlugiej serii wystepuje zawsze i wtedy glownie bijemy (rage = dluzsza seria po dlugim chargu)

 

- jak jest w rage i robi odskok do tylu to moze go szybko scancelowac w skoki wiec nie radze ryzykowac bicia jej wtedy (bez rage tego nie zrobi, wiec mozna bic)

 

- odradzam uzywanie flash bomb bo nie ryczy wtedy po skokach i jest cholernie nieprzewidywalna

 

- pitfall trap dziala na nia tylko jak jest w rage, i to dziala dosc dobrze wiec jak najbardziej polecam ;]

 

- jej gryzienie ryjem jest slabe ale hitbox jest na jej calym ciele wiec radze jej nie dotykac w zaden sposob jak to robi (zly dotyk boli przez cale zycie)

 

- ma bardzo slabe poczatkowe limity na statusy wiec kot walacy z czegos jest jak najbardziej na miejscu, bo po paru ciosach od niego juz wchodzi status

 

- najbardziej denerwujace w niej jest to ze jak sie obraca to jej kroczki lapkami rowniez zadaja obrazenia (tak jak u tigrexa), wiec jestesmy albo odpowiednio dalej, albo (trudniejsze) za jej ryjem tak zeby nas lapy nie dotknely, polecam stanie blisko dupy

Edytowane przez =PiT=
Odnośnik do komentarza

Kurcze PIT Twoje teksty o GL skusily mnie zeby sobie jakąś zrobic bo w unite mam tylko kukurydze ;p

postawilem na black gore buster :> niestety nie to oznacza troche farmienia black grava, w tym blk grav hvnly ... to dosyc masakryczna rzecz:p

 

nie wiem czy trzaskać go z łuku jak zwykle czy może postawic na jakis meele wepon , co oczywiscie graniczy z samobojstwem ;p

 

nawet zestw dla GL czyli gunnery king, block, block up , nie jest wystarczajaco dobry bo masa dmg przechodiz przez blok, no i nie mam wtedy artisana ..hmm

 

EEEDIIIIIIIIITTTTTTTTTTTTTTTTT

 

hahah ale przyfarcilem, 1 grav na high i jeden na G, i moge zrobic black gore buster :D (wczesniej robilem jakies grawy ale malo, wiec licząc farmienie to byl ekspresowy fuks)

 

w dodatku zrobilem je bowgunem, moj pierwszy bowgun kupiony w unite ;p i chcialem coś co ma rapid na water S, ale nie chcialo mi sie farmić znowu plesa wiec zrobilem LGB z rajanga, fajnie wyglada, ma rapid na cragach i tez strzela wodą

 

smieszne z Grankowego blk grava zabilem bez cool potów, zapomnialem wziac i musialem walczyc ze spadajacym życiem ;p w sumie przez to padłem 2 razy - po oberwaniu laserem i przezyciu dzięki guts 1hp spadął mi odrazu przez upał ;p ale potem do skrzynki przylecialy cool poty i dalej bylo dosyc latwo (chociaz musialem wziac ammo ze skrzyni bo swoje zjadłem cale)

 

bowguny nie sa w sumie takie złe, tylko głuppio ze trzeba myslec o amunicji caly czas, do kombinowania rozne dziwne itemy sa potrzbne ktore nie zawsze mozna kupic w sklepie (albo wcale) , dlatego wole łuki bo nie dosc ze maja nieskonczona amunicje to jeszcze wszystkie dopalacze mozna normalnie kupić w sklepie

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

jest jakis inny sposob na zdobycie ancient fisha? poki co farmie go na farmie i mam 1 po 0.5h lowienia casting machinem : / powoli robie ta zbroje z volganosa, jeszcze 3 party mi zostaly, poki co mecze sie z itemami nie z lavasiotha, aktualnie poluje wlasnie na rybki, potem bede musial polapac pare kut-ku zeby zdobyc jakiegos tam saca (zapomnialem juz nazwy xd), potem jakies tam itemki z iopreya i potem jeszcze ze 2-3 razy zabic volganosa i mamy zbroje : D (jeszcze przy okazji 3 melanje ore, ale to chyba zalatwie expand pickaxem)

Odnośnik do komentarza

a po co chcesz te ryby? moze kupisz je w sklepie poprostu?

 

siatka moze trwa ale robi sie ją przy okazji pomiedzy questami ktore i tak musisz zrobic, jest "po drodze" a takto szykał bys tych ryb godiznami krecac sie po jakichs łowiskach ;p a nie wiadomo na ktorej mapie są, w której lokacji ani jak wyglądają , to prawie jak grac po japonsku i szukac przedmiotów na zrobienie sprzętu tylko kierucjąc sie ikonką przy nazwie :D

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ps w sklepie ich nie ma ;)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...