Skocz do zawartości

Monster Hunter Freedom 2/2G/Unite


Dworek

Rekomendowane odpowiedzi

po to są 3 życia żeby byl sens ;p

chociaż kiedys ja wychodziłem po jednej śmierci z powodów honorowych xD

 

ale ogolnie to potworowi moze sie odrobinke odnawiac życie baaaaardzo powolii jesli zostawisz go na długo samego (np 10 min)

chociaz normalnie to sie odnawia tylko jak śpi (a idzie spać gdy ma już bardzo malo zycia) , i to też dosyc wolno sie odnawia, chociaz oczywiscie nie warto mu pozwalac długo spać bo spozni sie do szkoły xD

a na serio gdy ucieka bedac juz ledwo zywym lepiej gonić zeby sobie niepotrzbnie walki nie wydluzać

 

mały TIP : gdy potwor śpi to pierwszy cios jaki mu zadamy (ten ktory go obudzi) zadaje 3x obrażenia. warto więc walić najsilniejszym ciosem danej broni (najlepsze efekty sa przy młocie i GS, bo combosy sie nie liczą, tylko pierwszy cios, wiec np cobos z duals swordow tylko 1 ciosem zada wieksze obrazenia a pozostałe już normalnie (a siła tych 10 ciosów z combosa = mniejwiecej siła jednego w pleni naladowanego z GS)

no i oczywiście majac pod uwage 3x DMG warto walić tym wybudzającym ciosem w najwrażliwszą część ciała (zwykle jest to głowa ale niekoniecznie) zeby nie marnowac tego ataku na jakąś noge ktora przyjmuje 1/4 dmg co glowa

 

inna opcja to budzić potwory bombami , najlpiej LBB+ , tylko trzeba pamietać zeby detonowac bombe rzucając np kamieniem albo painballem, a nie małą bombą, bo jesli mała wybuchnie pierwsza to ona zada 3x dmg wiec potencjał dużej sie zmarnuje

Odnośnik do komentarza

mam zbroję z cephalosa (wszystko po 30def, dałem jeszcze po jednym as), warto robic tą z plesiotha czy ulepszac tę co mam i poczekac na coś lepszego?

 

 

BTW. jak kiedyś był taki temat o wymarzonej grze, to myślałem o czymś co byłoby w systemie podobnym do mmorpg, bez online, gdzie walka byłaby jak w slasherach a nie polegałaby na klikaniu i czekaniu aż walka sie skonczy.

 

MH to właśnie coś takiego, zdecydowanie mogę go umieścic na mojej liscie top5, niby "tylko" 30h na liczniku ale poziom fun`u z gry nieustanie wzrasta wraz coraz trudniejszymi do pokonania potworami. Żałuje tylko że bardzo długo ta gra nie schodziła z pułapu 179zł i żal mi było pieniędzy.

Odnośnik do komentarza

teraz na PSS kosztuje 36zł (a w empiku nadal 179)

 

co do zbroi to nie patrz tak bardzo na defa, czasem sie przydaje ale glownie rob zbroje pod konkretne skille, fajny skill wiecej pomaga niż niezły def

 

te słabe zbroje co prawdanie maja jakichs cudownych skilli, ale zbroja z yian garugi to jedna z pierwszych fajnych (yian garuga sie odblokuje na 3 albo 4 gwiazdkach gdy zabijesz 10 yian kutku)

a taka calkowicie pierwsza fajno-skillowa zbroja to battle armor (mozna chyba nawet kupic w sklepie u kota, czyli bez marnowania itemów), po dopchaniu gemami ma chyba 3 dosyc ciekawe skille (ale bedzie miala o wiele mniej defa niż teraz masz)

 

no i serio patrz na skille, nie warto robic zbroi z kazdego napotkanego przeciwnika (ja np robie zykle 1-2 zbroje na cały poziom trudnosci)

a już napewno nie warto robic nowej zbroi tylko dlatego że ma kilkanascie defa wiecej

 

fajność skilli czasem zależy od broni, (np jakiś skill jest cudowny do GSa ale nieprzydatny do SNSa itp) ale narazie na tym poziomie to nie ma wielkiego znaczenia bo i tak nie masz dostepu do najelspzych skilli

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

na psp też jest na treasure hunt (czy jakoś tak to się nazywało)

 

ja wczoraj pierwszy raz od dawna odpaliłem MHFU, wczytałem mojego "master sejwa" wchodze na pierwszego questa, G black diablos. tłuke go i tłuke, mineło 40minut questa, włączyłem z ciekawości CWcheata a ten dziad miał 2500 HP na 8k XD

 

musze dokończyć mój SNS run, skończyłem na drugiej partii questów u kota

 

trzeba się wczuć przed Portable 3 ;)

Odnośnik do komentarza

mozesz sobie zapisac ustawienia seta i potem jednym kliknieciem w domku zmieniasz cały zestaw zbroi i broń

 

łuki były dla mnie wygodniejszcze od bowgunów dluuugi czas, i uzywalem ich sporo (pobocznie ale wiecej niz BG) ale w koncu odkrylem że bowguny są o wiele mocarniejsze, zwłaszcza ciężke

chociaż ich wadą jest zjadanie amunicji, koszty questa sa wieksze przez to (a niektorych amunicji nie da sie kupic i trzeba farmić)

no i bowguny (zwlaszcza LBG) są dosyc wyspecjalizowane, ciezko by bylo tym samym zabijać wielu rpzeciwnikow, a glupio kupwac 10 broni na kazdego osobno, w tym wypadku łuki i HGB są troche bardziej uniwersalne (ale też mniej niż np młot XD)

 

HGB potafi tak masaktycznie szybko zabijać że szok, najtrudniejsze questy sie najłatwiej robi HGB wlasnie (ale dopiero tymi koncowymi i z odpowienimi skillami w zbroi)

Odnośnik do komentarza

koty kucharze odblokowują sie gdy wchodzisz na nowe poziomy "gwiazdek" , max można miec 5

polecam brać koty z meat oraz vegetable bo gdy bedziesz mial 5 kotów to posiłem z meat+vegetable da +40HP i attack up , najlepsza mieszanka

wiec kupuj koty ktore mają którys z tych 2 pokarmów - będą czasem dawać dodatkowe skille w trkacie jedzenia (skile są opisane w książkach na półce w domku) , co prawda bedziesz zagubiony w skillach ale cos sobie wybierzesz ;p

 

kotów walczących mozna miec duzo ale brać tylko 1 na raz, raczej sie nie oplaca miec wiecej niz 2-3 bo w sumie po co xD (w koncu trzeba ich uzywac żeby expiły)

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...