Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 81
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

a ja po raz n-ty swoja spiewke wyglosze

w konsolach X0 sa 3 typy wiatrakow, do tej pory mozna trafic na rozne wersje i od tego zalezy najwiecej jak glosny jest wiatrak w konsoli

z tylu jak widzimy czarna naklejke na wiatraku to wersja cicha, jak widzimy szara naklejke z napisami to wersja glosniejsza

wiec nie wazne co kupimy i kiedy, wazne z jakim wiatrakiem...

Odnośnik do komentarza

nagraniem nie da sie nic udowodnic chyba ze ma obie konsole i bedzie na filmiku pokazane jak zalacza jedna pozniej druga, to w tedy jest jakies odzwierciedlenie ich glosnosci, bo jakby dal sam dzwiek z X0 to nie ma sensu...

 

ale to ze X0 moze byc cichy to akurat zadne cuda (oczywiscie mowa o konsoli jak nie ma plyty z gra na x12 zapuszczonej, bo z PS3 nie mozna tego porownac bo BD ma inna predkosc)

Odnośnik do komentarza

tak przy okazji ,lekko offtopując, jak to jest .gdzieniegdzie polecają speeda ustawionego na x8 że niby konsola będzie cichsza a loadingi dłuższe tylko o 2 sekundy. wyobrazam se jak to działa np. w jakichś wyścigach gdzie wszystko jest wrzucane na raz do pamięci przez wyścigiem. ale np w takim GTA4 gdzie będzie (?) częste doczytywania podczas gry , ma to jakieś znaczenie ? czy może przy takim doczytywaniu czytnik nigdy nie osiąga full speeda i nie robi różnicy ?

Odnośnik do komentarza

jesli czytnik by nie osiagal full speeda to czemu jest glosniejsze ustawienie x12 a x8, tyle ile ustawimy na tyle chodzi, dopiero jak sa problemy z odczytem i zalacza sie korekcja to niektore napedy zwalniaja, np. samsungi i tu predkosc nominalna nie ma znaczenia bo zwalnia do takiej samej (ale jakiej to nie wiem, na sluch mozna tylko ocenic ze to jakies x4)

 

tez nie wiem co oznacza u Ciebie ze loadingi beda 2 sek dluzsze, powiedzmy ze sa dane ktore sie wczytuja 1 sek na x12, to na x8 beda sie 3 sek. wczytywac? :whistling: to przeciez 3 razy dluzej

 

a czy ma znaczenie? zawsze bedzie mialo, w jednej grze mniejsze w drugiej wieksze, najlepiej to sobie testowac na oblivionie, tam byly dlugie loadingi wiec mozna latwo zmierzyc roznice i procentowo to obliczyc jak sie ma do siebie...

Odnośnik do komentarza

może mało precyzyjnie się określiłem. 2 sek to ktoś tak podał przy aukcji , pewnie chodziło że średnio przy przeciętnym pasku loading przy wczytywaniu levelu trwa o ok 2 sek dłużej na x8. Bo w przeciętnej grze ile to trwa ? 5 sek ? Skoro z x12 na x8 czyli 30% wolniej , to czas wczytywania wydłuży sie o 30% a nie razy 3 .

 

I ciekawi mnie właśnie czy przy wczytywaniu danych w locie (bez paska loading) też to będzie miało jakieś znaczenie. Nie widzi mi się żeby tekstura/obiekt doczytywały mi sie o 30% za wolno czy tam wyskakiwał z nienacka ;p

Odnośnik do komentarza

wlasnei o to mi chodzilo, podales ze 2sek. dluzej a to pojecie abstrakcyjne bo wazne jest zeby podac odniesienie jakies, a tak to mogles podac ze to i 30sek. jak i 0,1 sek. i co ciekawsze wszystkie te czasy moga byc prawdziwe jesli dobierzmy wlasciwy punkt odniesienia...

 

niektóre gry nawet na standardowej predkosci x12 nie nadazaja wczytywac w locie, dobry przykladem dalej jest wspomniany oblivion, gdzie lubi chrupnąć...

 

nie da konkretnie na Twoje pytanie odpoweidziec, bo kazda gra jest inna, na pewno im nowsza gra wiecej danych bedzie i loadingi beda miec znaczenie

jesli komus halas przeszkadza, spowalnia naped, jesli nie to po co spowalniac? zawsze jest kompromis i trzeba dobrac pod siebie...

Edytowane przez Juchy
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...