Skocz do zawartości

Muse


aux

Rekomendowane odpowiedzi

A ja kompletnie nie kumam tej wojny, uwielbiam obydwie kapele i nie widzę problemu.

 

Mój pierwszy kontakt z Muse miał miejsce dawno temu, podczas spożywania obiadu, w czasach kiedy telewizje muzyczne puszczały fajne teledyski. To było "Muscle Museum" i z miejsca spodobała mi się ta muza (klip też zresztą się wyróżniał). Późniejsze nagrania Muse nie zrobiły na mnie większego wrażenia (doceniłem po latach) ale chyba w 2004 znów przy obiedzie zobaczyłem klip do "Hysteria" (moja ulubiona piosenka Muse) i to był dla mnie mega cios między uszy. Zakochałem się w płycie "Absolution". Później dorwałem płytkę DVD z "Absolution Tour" i zaraziłem Musomanią kilku znajomych. Ostatni ich materiał ("Black Holes and Revelation") nie bardzo mi podszedł, z tej płyty słucham tylko "Knights of Cydonia", "Starlight" i "Supermassive Black Hole". Nie mogę się doczekać ich nowej płyty bo ciekawi mnie w jakim kierunku pójdą.

 

Generalnie bardzo lubię muzykę z wysp, od jakiegoś czasu na plejliście w Winampie mam Radiohead, Muse, U2 i Blur.

Odnośnik do komentarza

Innym fajnym zespołem brytyjskim jest Starsailor- klimatyczny idie rock, ich pierwsza płyta "Love is here" to najbardziej romantyczny release jaki słyszałem :(. W ogóle muzyka z wysp rula.

 

A jak sie komuś Muse i Radiohead podobają, może mu też podejść kanadyjski Arcade Fire- bardzo ładne piosenki, m.in Laika, Haiti czy No Cars Go, i ładnie w to wszystko wpleciony kobiecy wokal.

 

W ogóle ostatnia płyta radiogłowych mnie zaczarowała. Nie zasnę jeśli przed snem nie posłucham sobie kawałka "Videotape". ;]

Edytowane przez White
Odnośnik do komentarza

Równiez uwielbiam Starsailor, dodajmy ze ich piosenka była w endingu MGS3(way to fall) to o czyms swiadczy.

 

A co do tematu, Muse zaczałem sie interesowac przy okazji GH3 w którym jest prześwietny kawałek Knights of Cydonia, sciagnalem dyskografie od razu. Ostatnia płyta srednio mi sie podoba, ze 4 piosenki fajne, poprzednie imo duzo lepsze, Hysteria, Uno, imo przeza(pipi)iste kawałki. Nie moge się doczekac tej nowej płyty.

Odnośnik do komentarza
  • 7 miesięcy temu...

Cza odświeżyć topic.

 

Brzmienie mają genialne, wg niektórych miejscami nieco cukierkowate, ale właśnie takie lubię.Perkusja i gitarra są wyczesane, wokal trochę słaby, widziałbym raczej kogoś z głosem Cornella z Audioslave albo Burnleya z BB zamiast Bellamy'ego.

 

Druga i ostatnia płyta są imo najlepsze, a kawałków Map of Problematique (maj fejwryt), Knights Of Cydonia, Plug in Baby, Time is Running Out i innych słucham od kilku miesięcy w kółko.Świetna kapela.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
Ale fajny wydali ten singiel "Dead Star/ In Your World"- oba utwory nieźle kopią w zadek, lubię sobie często puścić. Ale jednak jak długo się tego słucha to robi się dość monotonnie.

Z takich typowo ciężkich kawałków z ich repertuaru to polecam jeszcze Yes Please, B side z Sunburn'a zdaje się. Darcie mordy, ciężkie gitary i nikt mi nie powie, że oni nie grają momentami metalu :P.

Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...
Dla mnie pedały, choć i tak mniejsze niż The Killers -,-'

Nie no trzeba być tolerancyjnym. Nie samym metalem człowiek żyje, udało im się jedną dobra płyte zrobić i do tego są nieźli technicznie i wypracowali swój własny styl. Wokal drażni, ale da się przeżyć.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...