Skocz do zawartości

japko


waldusthecyc

Rekomendowane odpowiedzi

Ja widzę, że są nadrukowane w innym miejscu i jak mam wytłumaczyć mamie/tacie/sąsiadowi, którzy chcą skorzystać z mojego komputera gdzie mają znaleźć znak " * " ? Mam im kazac iść zobaczyć na klawiaturze innego komputera i zapamiętać, bo w moim jest dokładnie w tym samym miejscu?

LOL, no ale właśnie o to chodzi - do czego będziesz wykorzystywał komputer. Nie wiem, z mojego mama ani sąsiad nie korzystają, więc dla mnei to nie byłby żaden problem. Ja i tak nie patrzę na klawiaturę, więc mogą tam być nawet domki i słoneczka jak dla mnie nadrukowane :D

 

kurde dawac za sprzet tyle kasy i zydzic na takich glupotach?

Ostateczna cena dla znajomych wychodzi coś chyba koło 3800, więc mamy 1000zł oszczędności w stosunku do Apple Store. Dla mnie to dużo, tym bardziej za taką głupotę, na którą w codziennej eksploatacji nie zwraca się nawet uwagi.

 

Kwestia tylko tego czy faktycznie to komuś przeszkadza czy nie. Mnie by nie przeszkadzało, ale absolutnie nie chcę tu nikogo przekonywać, że jemu też nie powinno. Piszę tylko dlaczego dla mnie to żaden problem ;)

Edytowane przez Lucek
Odnośnik do komentarza

Bierz Retinę. Ekran zmieni twój światopogląd. No i ma 8GB RAMu. Tak naprawdę to wszystkie nowe Maci z dyskami SSD są super wydajne i różnica pojawia się dopiero wtedy gdy obrabiasz foty na dużych RAWach, photoshopujesz na wielu warstwach, albo chcesz, żeby ci się film z Final Cuta zrenderował w godzinę a nie 1.5. No i czy podłączasz do zewnętrznych, wysokorozdzielczościowych monitorów. W Retinie masz port HDMI.

Odnośnik do komentarza

Jeśli szukacie jakiegoś ładnego i niedrogiego etui na swojego MacBooka to polecam Moshi Muse. Długo się naszukałem ładnego sleeve'a, który by mi odpowiadał. Mujjo robi piękne koperty, ale za 300 złotych. Za dużo. Polskie Otulfilcem i Bright wydają się za drogie na jakość, którą oferują i trochę za mało wytrzymałe. Moshi Muse - rewelacja, 150zł, bardzo fajny materiał, przypominający zamsz i dodatkowa kieszonka, w którą spokojnie mieści się duży iPad. Mogę porobić zdjęcia, jesli ktoś będzie zainteresowany. Bierzcie kolor szary, zdjęcia katalogowe przekłamują, na żywo wygląda rewelacyjnie. 

Odnośnik do komentarza

Macie jakieś zalecenia dot. MacBooka Air i "pielęgnowania" baterii? Tzn - lepiej trzymać na kablu, czy czekać aż się rozładuje i dopiero wtedy podpinać? A może jakieś programy do zarządzania baterią warto zainstalować?? Wiecie, nie chcę sytuacji, jak z moim poprzednim lapkiem, że po pół roku bateria spadła o połowę, a po kolejnych kilku miesiącach trzymała 10 minut ...

Odnośnik do komentarza

Macie jakieś zalecenia dot. MacBooka Air i "pielęgnowania" baterii? Tzn - lepiej trzymać na kablu, czy czekać aż się rozładuje i dopiero wtedy podpinać? A może jakieś programy do zarządzania baterią warto zainstalować?? Wiecie, nie chcę sytuacji, jak z moim poprzednim lapkiem, że po pół roku bateria spadła o połowę, a po kolejnych kilku miesiącach trzymała 10 minut ...

Nie słuchaj Ragusa. Trzymanie na kablu szkodzi.

 

http://www.makoweabc.pl/2013/07/jak-dbac-o-baterie-w-macbookach/

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

No chyba jednak trudno wymyślić coś nowego, skoro tego nie robią. Weź wymyśl coś nowego, jak widać, że smart zegarki i Google Glass są do pi.zdy. No i czekają z technologią (niestety nie z softwarem) do czasu, aż będzie dobry i wtedy go pokazują (MacBook Retina, Touch ID). Ja tam mam wyj.ebane z iPadów zrobili najlepsze tablety na rynku, gdzie ciężko będzie to prześcignąć bez ultranowoczesnej i drogiej technologii, nowe Maci wespół z Mavericks są najlepszymi komputerami na rynku, a telefon to telefon, HTC robi dobrą robotę. Udoskonalili swoje produkty do perfekcji, nie wiem czego innego oczekiwać.

Odnośnik do komentarza

Air jest najlepszym komputerem na świecie, każdy kto uważa inaczej może się ru.chać w du.pę, a to tylko jeden z powodów, dla których mam rację. 

 

zrzut%20bateria.jpeg

 

 

Instalowaliście już Mavericks? Wszystkie programy działają dobrze?

 

MBA mid 2013, po aktualizacji, przy baterii naładowanej na 100% pokazuje, że pozostało 6:58h .... mam nadzieję, że przy nast. ładowaniu to się poprawi.

Odnośnik do komentarza

Czekam na moment, kiedy Apple czymś zaskoczy... Czy naprawdę tak trudno wymyślić coś nowego bez Steve'a Jobsa? Chwalili się, że zostawił pełno projektów, a zamiast czegoś nowego wprowadzają kolejnej wersje znanych produktów. Jedyny plus to udostępnianie oprogramowania za darmo.

 

No właśnie, spróbuj coś wymyślić, ale coś takiego, co się przyjmie, a nie będzie tylko zwykłą rewolucją na 5 minut zabawy...  

Kur.wa to się staje nudne, że na każdym forum/blogu/stronie ludzie płaczą, że Apple nie zaskakuje, podczas gdy konkurencja też tego nie robi, a jak już robi to lipnie.

 

Na niektóre rzeczy właśnie technologia jeszcze nie pozwala, a niektóre najwyraźniej są zbędne. Może to i dobrze, że z iWatchem czekają dłużej, bo gdyby wypuścili takie gónwo jak galaxy gear to chyba nie było by fajnie...

 

 

 

Mavericks zainstalowany i na moim MBP 13 2GB RAM z 2009 roku działa lepiej niż ML. Podobno są tylko jakieś problemy z WORDEM od MS.

Edytowane przez MrNorbi
Odnośnik do komentarza

No ale Word wam nie działa? Nie robię update bo potrzebuję Worda. Na forach czytam, że angielski Word działa, tylko ten z polską wersją językową nie. Załóżmy teoretycznie, że znam kogoś, kto zna kogoś, kogo szwagra kolega ma Maca i ściągnął Office z Zatoki. Z tego co mówi od zawsze miał go po angielsku. Jak zrobi upgrade do Mavericks to będzie mu ten Word działał na polskiej wersji systemu? Macie też jakiegoś kolegę, który jest dziadem i nie dał zarobić Microsoftowi 500 złotych i sprawdzi jak u niego?

Odnośnik do komentarza

No ale Word wam nie działa? Nie robię update bo potrzebuję Worda. Na forach czytam, że angielski Word działa, tylko ten z polską wersją językową nie. Załóżmy teoretycznie, że znam kogoś, kto zna kogoś, kogo szwagra kolega ma Maca i ściągnął Office z Zatoki. Z tego co mówi od zawsze miał go po angielsku. Jak zrobi upgrade do Mavericks to będzie mu ten Word działał na polskiej wersji systemu? Macie też jakiegoś kolegę, który jest dziadem i nie dał zarobić Microsoftowi 500 złotych i sprawdzi jak u niego?

 

 

Aby Word zadziałał musicie:

 

 

 

1. Odszukać Worda w Programach

 

2. Prawy przycisk mysz na Wordzie - pokaż zawartość pakietu

 

3. Przejść do Contents -> Resources

 

4. Zmienić nazwę katalogu pl.lproj na en.lproj

 

 

źródło: forum myapple.pl

 

 

PS: A jak ten sposób nie odpowiada, to trzeba czekac na patch od MS.

Edytowane przez MrNorbi
Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...

Miałem kilka gigabajtów danych do przekopiowania z dysku zewnętrznego. Niektóre pliki miały błędy i Mac przerywał kopiowanie wszystkiego. Zrobiłem to na Windowsie, bo tam wyskakuje logiczne powiadomienie "Pomiń plik". Jak w przyszłości temu zaradzić na Macu jak nie będę miał dostępu do plebejskiej technologii?

Odnośnik do komentarza

Mam nowego Aira. 

 

Po maveriku pokazuje bateria 16h pracy LOL :D

 

Ale te 12-13 trzyma. 

 

Używam na baterii, jak mam 10-20%, podpinam pod ładowarkę. 

 

Na kablu można używać w domu, ale warto wyjąć baterie. W airze nie wyciągniemy, więc używajmy normalnie, nie pałujmy się. Zawsze można wymienić ;)

CoconutBattery- darmowe, pokazuje info nt baterii. Stan, naładowanie, ile cykli.

W Macbooku unibody miałem ponad tysiąc cykli w 3 lata i bateria na poziomie 85-90% Na stronie apple pl jest poradnik jak poprawić wydajność/zresetować? 

 

 

EtzKwPl.jpg

Edytowane przez luck1985
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...