Skocz do zawartości

Just Cause 2


Mastah

Rekomendowane odpowiedzi

Mam za sobą 20 godzin pełnej wersji. Gra jest fajna, świetnie wygląda i działa, ale...

Ja myślałem, że ta gra zaoferuje dużo w temacie kupowania broni i pojazdów, robienia ulepszeń i zabawy ulubionym sprzętem, a pod tym względem JC2 ssie na całej linii. Black Market to jakaś kpina! 10 pojazdów i 12 broni (nie wszystko dostępne od razu), z czego większość bezużyteczna i nieopłacalna. Brak możliwości zakupienia amunicji i apteczki lub naprawienia pojazdu!!! Nie dość że rodzaje broni w tej grze przedstawiają się mniej więcej tak: pistolet, karabin, shotgun, snajperka to jeszcze ich wybór ogranicza się do tego, co podrzuci nam martwy wróg. Jeśli ktoś szuka w tym sensu to dodam, że pojazdy mają nieograniczoną ilość amunicji, a w każdej bazie można zdjąć ze stojaka miniguna również z niekończącą się amunicją :blink:

 

Bezużyteczny sklep w grze, w której nasze działania wynagradzane są pieniędzmi to porażka. Szkoda, bo nawet Mercenaries 1 było lepiej dopracowane pod tym względem.

Odnośnik do komentarza
  • 7 miesięcy temu...

Ok to zacytuje Ci mojego posta z działu "trofea" ;]

 

Ile mniej więcej czasy zajmuje platynka?

 

U mnie to zajęło troszkę ponad 60 godzin na normalu i 30 godzin dogonienia na hardzie do zakończenia. Gdybym robił to od razu na hard pewnie byłoby podobnie bo na hardzie jest znacznie trudniej ze zrobieniem 75% skończenia gry (praktycznie ostatnie trofeum).

 

Nawet nie 80, tylko 60 :P

Odnośnik do komentarza

Ja jakiś czas temu wyczaiłem platynowe wydanie w foli, nówka sztuka. Na Allegro, koleś miał kilka sztuk w cenie 75zł z wysyłką. Skusiłem się i na liczniku mam już prawie 50 godzin gry i około 60% zaliczenia. Masakryczny sandbox i cholernie wciągający. Fabuła już dawno skończona, ale jeszcze setki lokalizacji do splądrowania i rozwalenia :)

Odnośnik do komentarza

Ja jakiś czas temu wyczaiłem platynowe wydanie w foli, nówka sztuka. Na Allegro, koleś miał kilka sztuk w cenie 75zł z wysyłką. Skusiłem się i na liczniku mam już prawie 50 godzin gry i około 60% zaliczenia. Masakryczny sandbox i cholernie wciągający. Fabuła już dawno skończona, ale jeszcze setki lokalizacji do splądrowania i rozwalenia :)

 

 

A ja mam 64 godziny na liczniku i 75.15%zaliczenia. Gra jest zarypista widoki dają radę,chyba najlepsze jakie do tej pory widziałem w grach. Co prawda fabuła jest uboga i to bardzo uboga ale i tak jest to jeden z najlepszych sandboxów w jakie grałem. :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...
  • 1 rok później...

Odkopuje. :D

 

gornik02AFPkw_Ceny_wegla_957801.jpg

 

Jak to jest z poukrywanymi na wyspach i okolicach rzeczami ?

Cos tam od czasu do czasu znajduje, ale nie chodzi o to. Na samej mapie powinny byc zaznaczone kropki - wedlug legendy zolte to osady, a niebieskie to podobno wlasnie poukrywane rzeczy. Zolte kropki sa pozaznaczane w roznych miejscach, za to na mapie nie widac juz zadnych zaznaczonych niebieskich kropek, sa tylko na legendzie.

Wlaczylem nawet filtr, ktory powinien pokazywac tylko niebieskie i nic nie bylo.

Edytowane przez saptis
Odnośnik do komentarza

U mnie są normalnie kropki niebieskie, coś Ci mapa szwankuje. Daj max zoom i przeskanuj mapę kawałek po kawałku - muszą być. Tylko, że te niebieskie kropki to oznaczają te rzeczy różnych frakcji. Już nie pamiętam co tam było, jedna miała chyba jakieś walizki czy coś. W każdym bądź razie inne rzeczy, takie jak skrzynki z apgrejdami trzeba szukać "samemu", bo to nie jest pooznaczane.

 

Przeszedłem grę już kilkanaście miesięcy temu. Pofatygowałem się nawet, by porozwalać bazy/miasta - pozaliczać je na 100%, tak by zdobyć trofeum za 75% rozwałki. Obecnie do platynki zostało mi tylko przejście gry na najtrudniejszym poziomie. Zacząłem grac więc kilka tygodni temu, ale obecnie chęci mi odeszły by dokończyć ;)

Odnośnik do komentarza

saptis, nie do końca jestem pewien o co pytasz, ale generalnie, z tego co pamiętam z czasu kiedy ja grałem, obiekty na mapie odkrywają się, kiedy przejdziesz/przejedziesz/przelecisz w ich pobliżu; problem w tym, że to małe dzyngle zawsze, więc czasem na mapie widać, ze stoisz na przedmiocie, a może leżeć 100m od Ciebie... ja tak kiedyś przeszukiwałem plażę w poszukiwaniu walizki która... była pod wodą :]

Odnośnik do komentarza

Szukalem na tej mapie i wczoraj nic nie znalazlem, a dawalem max zoom, dzisiaj jeszcze raz sprawdze. Myslalem, ze moze dopiero pozniej sie pokazuja, ale skoro na legendzie mapy jest pokazane to i na mapie powinno cos byc. Wiem, ze te niebieskie punkty to krzyze z czachami, walizki z dragami i jakies paczki z przemytu. Juz kilka sam znalazlem, ale przez przypadek bo z mapy niestety nie moge korzystac.

 

Legenda mowi, ze zolte kropki to osady i widac, ze jest ich pelno na mapie (w menu gry), niebieskie kropki to wedlug legendy ukryte rzeczy i te niestety juz na mapie nie sa pozaznaczane - nie ma zadnych niebieskich kropek tylko zolte kropki i inne rzeczy. Nie wiem czy to jakis bug czy co, ale myslalem, ze skoro niebieskie sa w legendzie to powinny byc pozaznaczane na mapie, ale nic nie ma.

 

Poki co gra jest kapitalna, wciaga jak ruchome piaski, przy Just Cause 2 takie GTA IV jest male, marne i nudne i nie chodzi mi tylko o wielkosc mapy. Dziwie sie, ze ten temat ma tak malo stron, generalnie gra chyba zostala olana jako klon GTA, a nieslusznie bo wcale nim nie jest.

Edytowane przez saptis
Odnośnik do komentarza

może po prostu odznaczyłeś sobie w legendzie mapy żeby były niewidoczne . kolejne niebieskie kropki pojawiają się wraz z postępami w grze

Wlasnie odwrotnie - zostawilem tylko te niebieskie kropki.

 

A czy nie jest czasem tak że niebieskie kropki pokazują sie na mapie tylko na tym terytorium które mamy pod kontrolą? Grałem niedawno i mam odkrytą tylko mała część dla jednej frakcji i na jej obszarze mam wszystkie kropki, a na reszcie mapy widzę tylko miasta.

Dokladnie tak - wczoraj wlaczylem i sprawdzilem, okazalo sie, ze niebieskie punkty pokazuja sie jedynie w polu zasiegu wplywow frakcji dla ktorej zrobilem jakas misje - poki co zrobilem jedna dla Reapers.

Okazuje sie wiec, ze to zaden bug i jest tak jak myslalem - niebieskie kropki ukazujace ukryte rzeczy frakcji pokazuja sie dopiero na pewnym etapie gry.

 

Ta gra wymiata - to kwintesencja sandboxa, tak wlasnie powinna wygladac gra tego typu, wolnosc wyboru, wielki otwarty swiat i masa rzeczy do zrobienia !

W grze jest duzo przydatnych rzeczy - na przyklad licznik pojawiajacy sie co jakis czas przy mini mapie i pokazujacy ile juz gramy, niby drobnostka, bajer, ale przydatne - wczesniej w zadnej grze czegos takiego nie widzialem. Bardzo fajny jest tez radar przy mini mapie pokazujacy obecnosc ukrytej w okolicy paczki.

 

Wczoraj zrobilem jeden wyscig - trafilem akurat na samolot - fajne, ale cos czytalem, ze jest ich zaledwie 9, wiec troche malo. Poza tym czytalem, ze sa chyba jeszcze jakies Base Jumping Challenge, ale jeszcze zadnego nie widzialem i nie wiem ile ich jest.

Edytowane przez saptis
Odnośnik do komentarza

oj gosciu gościu xD

ja wczoraj też odpaliłem sobie JC2, jak mi vanquish bokiem wychodził... merceneries mode zrobiłem z 27% na 30%, tak więc trochę poskakałem po wyspie.

 

wkurza tylko, że nie ma oznaczeń obiektów do rozwalenia, przy kompletowaniu miejscówek... np. wczoraj licznik zatrzymał mi się w bazie wojskowej na 97% i nie mogłem wbić stówy... okazało się, że pomiędzy dwoma budynkami był mały agregat - makabra...

 

możę jak sobie codziennie pogram pół godzinki, to w końcu zrobię te 75% na trofika ;)

Odnośnik do komentarza

Przyznam jednak, ze tych niebieskich punktow wczesniej na prawde nie widzialem i byc moze byl to jakis bug, przeinstalowalem gre i bylo ok.

Na szczescie nie musialem kasowac save'a i zaczynac od nowa bo na liczniku mialem juz okolo 8h grania, duzo odnalezionych rzeczy i zaliczonych miejscowek

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...