Skocz do zawartości

Oceny gier na PS3


OsciBosci

Rekomendowane odpowiedzi

Tekken 5dr - 7/10

 

Gra bardzo fajna - szkoda ze te glupie wybuchy nadal sa, ale to da sie zniesc. Tylko 7 za brak netu (bo na takich lagach nie da rady grac). Inaczej byloby 8.5 lub 9

 

WotB: Commando 3- 6/10

 

+ Bardzo fajny i tani odstresowacz

 

- za łatwa, szybko się nudzi

 

Army of Two 8/10

 

+ coop!!!! luźny klimat, śmieszne zachowanie postaci, duży wybór broni(sklep), ai wroga

- nudny singiel, słabiutkie mapy, może grafika mogłaby być lepsza

Odnośnik do komentarza

Ocenie tak jak wszyscy dzis czyli od 10 odejmuje braki (choc moim zdaniem powinno sie zaczynac od 5 odpowiadajacemu grze zadowalajacej)

MGS 4 - 10

Genialne, wspaniale przezycie - to to czego oczekuje od gier nowej generacji - to ma byc przezycie, zastepujace ksiazke i film z poczuciem brania udzialu we frapujacej fabule.

 

Heavenly Sword - 9.5 Patrz wyzej. Troche irytujace przyciecia i problemy z synchronizacja pionowa - dlatego obcinam 0.5. Moze i krotka gra ale tresciwa. Z genialna muzyka, grafika i fabula.

 

The Eye of Judgment - 9+. Cos na co czekalem dlugie lata, majac problemy ze znalezieniem partnerow do karcianek. Wspanialy nowy system (plansza) swietne zestawy, genialny pomysl. Jedyne czego brakuje - mozliwosc grania z komputerem przeciwko kartom, ktorych sie nie posiada. Gra rosnie i bardzo dobrze.

 

Uncharted - 9. Fajna historyjka wspaniale pejzaze nietuzinkowi bohaterowie (mimo wszystko). Irytowalo mnie ze jakby ciezko nie bylo sie gdzies dostac i znajdowalo sie gleboko ukryte wskazowki zli chlopcy juz tam dawno jakos byli...

 

Call of Duty 4 - 9. Gra oszalamiajaca. Nie dalem 10 bo troche jednak irytuja skrypty, ktore zawsze sa dokladnie takie same i odpalane zawsze w tych samych momentach, co jest pewnym dysonansem do doskonalej calosci.

 

 

Ratchet and Clank - 9-. Swietna zabawa, wciagajaca rowniez dla obserwatorow. Doskonala platformowka nie majaca konkurencji na zadnej platformie obecnej generacji. Jednak nie jest to przezycie jak gry wymienione wczesniej

 

Motorstorm - 9-. Najlepsza scigalka w jaka sie bawilem w zyciu. Zadna ale to zadna tak mnie nie wciagnela i tyle zycia mi nie zabrala. Niestety poziom trudnosci na wyzszych levelach potrafi byc zaprawde frustrujacy. Ocena taka bo czesc druga musi byc lepsza stad trzeba zostawic cos na poprawiona wersje ;)

 

 

GT5P - 8.5. Niesamowita jakosc rozrywki jak na wstepna wersje gry. Uroda wyscigow wylewa sie z ekranu. Mozliwosci i wybor rodzajow rozgrywki jest w stanie zostawic w dymie spalin wiele niby pelnych wersji gier. Wciaz jednak czuc, ze jest pare rzeczy do zrobienia i do dodania.

 

GTA 4. - 8. Przehypowane przezycie. Wspaniale narysowany Nowy York. Fajne zadania, ciekawa historia bohatera, jednak graficzne i czasem fabularne niedostatki potrafia popsuc przyjemnosc. Fajnie sie pogrywa, zwiedza miasto, multi jest swietna zabawa, jednak cos ciagle mnie rozczarowywalo. A to ze policja strzela tylko dlatego ze sie zblizylem a to znowu cos innego... Moze po prostu nie mam ambicji zostania gangsterem jak w telewizji, ... to juz chyba wole byc Ninja...

 

Burnout Paradise - 8. Piekna gra, pieknie namalowana - jak sie nie wie co robic i sie ma malo czasu idealna na odpalenie. Wciaz sie rozwija i wciaz sprawia przyjemnosc. Niestety nie jest to typ gry, ktory mnie uzaleznia.

 

Devil May Cry 4 - 8. Swietny slasher. Nawet fabula wraz z miejscowkami potrafi byc frapujaca - trzeba byc jednak milosnikiem japonskiego ducha. Gra ktora potrafi wciagnac i nie wypuscic przez dlugie godziny.

 

Ninja Gaiden Sigma - 7.5. Gra pieknie namalowana, swietna (chyba nawet najlepsza) do rabania na lewo i prawo (jak ktos to lubi). Niestety fabula glupawa malo sensowna, przez co osob szukajacych czegos wiecej niz rabania i mashowania nie wciagnie jak chocby HS czy DMC. Tworcy chyba mieli tylko pomysl na walke i paru bossow, bo historia slabuje...

 

 

Assassins Creed - 7.5. Swietny pomysl na gre - niesamowite miejscowki - dopracowane w oparciu o rzeczywiste miejsca i historie. Samo objechanie swiata gry daje niesamowita przyjemnosc. Gra do pokazywania. Niestety na dluzsza mete nuzy. Powtarzajace sie zadania, odglosy tlumu itp. Trzeba jednak w to zagrac.

 

Singstar i Guitar Hero - nie oceniam takich gier - spelniaja swoje zadania z nawiazka - potrafia rozbawic towarzystwo i zajac wolny czas, gdy nie ma go wiele a ma sie zaciecie do muzyki. Rozwijaja i raduja. Trzeba je miec.

 

Reszty gier z przeze mnie posiadanych nie ocenie. Znudzil mnie chyba tylko Oblivion, choc uwazam sie za milosnika RPG.

Odnośnik do komentarza

Nindżen Gejden Sigmen 9+

+ Wspaniały system walki , którego trzeba się uczyć , próbować na wiele sposobów bo inaczej kaput...

+ graficznie jest dobrze co mi nie przeszkadza

+ zaje.fajny design świata. Z jednej strony stare wioski nindża ,a z drugiej współczesna architektura :o Musiało się to udać.

+ soundtrack

+ poziom trudności ( i nie mówie tutaj o słabym MN ,tylko o Mission Mode )

- Może i fabuła jest słaba ,ale w tego typu grze jakoś jej nie potrzebuje

- kamerka? Czasami ,ale to wina tylko tego ,że nie umie(umiało) się nią sterować.

Edytowane przez ROZPIERDZIELATOR
Odnośnik do komentarza

METAL GEAR SOLID 4

 

PLUSY:

-grafika, muzyka

-fabuła, dialogi, spójność

-to coś więcej niż gra,jest to najlepsza gra na tą generacje konsol.

 

MINUSY:

-brak

 

OCENA 10

 

 

UNCHARTED

 

PLUSY

-grafika

 

MINUSY:

-beznadziejne zakończenie

-głupia fabuła

-za dużo strzelania

-incydentalne pojawianie się zagadek logicznych

-zmarnowany potencjał

-wtórna

 

OCENA:7

 

 

 

Gran Turismo 5:Prologue

 

PLUSY:

-grafika

-model jazdy

 

Minusy:

-głupi przeciwnicy dyskwalfikujący zabawe w singlu

-durne kary w onlinie,dyskwalfikujące ten tryb również

-brak zniszczeń

-biedne otoczenie torów

-brak antyaliasingu strasznie męczy.

-przesadzone tunele aerodynamiczne.

-ta gra w dobie Forzy to fatalna pomyłka.

 

OCENA:5

 

 

RATCHET&Clank

 

Plusy:

-generalnie oprawa

-dobrze przemyślana rozgrywka

-humor

-najlepszy platformer na konsole obecnej generacji

 

Minusy-wtórność

 

 

OCENA 9

 

 

Odnośnik do komentarza

Uncharted

Plusy:

+Poziom graficzny

+Dźwięk i muzyka

+Momentami animacja, ale bez szaleństw

+Przyjemna (grałem na normalu) i nie stresująca rozgrywka

 

Minusy:

-Grafika mimo, że najwyżej próby, to jednak zbyt plastikowa

-Fabuła, niby nie przeszkadza, ale jak dla mnie mało wciągająca, jak na grę a'la Indiana Jones

-Końcówka

-Obrażające inteligencję pięciolatka "zagadki"

 

Dla mnie najlepsza gra na wyłacznosć na PS3, daję 9 (troszkę mocniejsze od MGS4, ale na tego plusa jednak nie zasługujące ^_^ )

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Ratchet and Clank Quest for Booty

+ nowe patenty,jeszcze więcej dobrej zabawy,dalej piękna oprawa A/V

 

- strasznie krótka,gorsze poczucie humoru,cena-niech nikt kto nie grał w ToD nie kupuje tej gry-Tools teraz kosztuje podobnie i jest o niebo lepszy( ja jej dałem 9+)

 

Ocena 7/10

 

PJ Eden

 

+ fajny pomysł na grę,artystyczne wykonanie,ładna muzyka

 

- piekielnie trudna,a przy zdobywaniu Trophies jeszcze gorsza

 

Ocena 7/10

 

Fifa 09

 

+oprawa graficzna(animacja postaci miażdży),bardzo dobry polski komentarz,świetny realistyczny gameplay,mnogość trybów gry,rozbudowany online,licencja

 

+ głupie AI konsoli,zwalniający stadion 23 maja i durne przywileje korzyści

 

Ocena 9/10(jak będzie patch to może będzie i wyższa)

 

Fight Night 3

 

+wykonanie postaci bokserów,długi tryb kariery,rozbudowany system walki

 

-animacja postaci,słabe mini-gierki,problem z kolizjami

 

Ocena 8/10

 

Burnout Paradise

 

+ rozbudowanie gry,mnogość zadań,trybów gry,wolność,darmowe dodatki do gry (np. motory),uczucie prędkości,świetna oprawa graficzna,dobra muzyka(można podłożyć własną z dysku)

 

- frustrujący brak opcji restart,system GPS nieprzejrzysty-szczególnie w momencie kiedy nam sygnalizuje gdzie mamy skręcić

 

Ocena 9/10(jeszcze jakiś czas temu tej części nie doceniałem,jednak się do niej przekonałem i stąd tak wysoka ocena)

 

Wipeout HD

 

+ oprawa graficzna wypala gałki,świetna muzyka,długi tryb single player,wymagające AI konsoli,tryb Zone,multiplayer bez lagów

 

- w sumie jeden ,że wszystkie trasy są z wersji z psp

 

Ocena 9+/10 (nie grałem w Wipeouty na psp więc dla mnie ta gra nie jest odgrzewanym kotletem i zasługuje na tą ocenę,pewnie gdybym grał byłaby o oczko niższa)

 

Pain

 

+ bardziej skomplikowana niż się początkowo wydaje,dobra fizyka

 

- za trudna,tylko jedna plansza,szybko nudzi

 

Ocena 3/10 (sorry gra całkowicie nie trafiła w mój gust)

Edytowane przez Ficuś
Odnośnik do komentarza

Star Wars: The Force Unleashed

 

+ wizualna uczta dla oka

+ rozbudowany system walki, moce Jedi

+ niesamowicie efekciarskie starcia z bossami

+ prequel do starej trylogii, fabularna grata dla fanów

+ perfekcyjne potraktowanie licencji, jedna z najlepszych gier w realiach Star Wars

 

- niski stopień trudności

- może dopaść monotonia

- niektóre wątki fabularne

 

8/10

Odnośnik do komentarza

grałem w 10 gier na ps3 i te gry ocenie:/

/

SINGSTAR / CIVILIZATION REVOLUTION

/

=niektóre piosenki np:he ya!,gorilaz. /=zabawna

=fajna gra na 2 graczy. /=16 cywilizacji

-nudne piosenki /=online

-brak jezyka pl. /

-brak jakiejs kampani /-latwa

/ -dziecinna

grafika-7/10 /

muzyka-8/10 /grafika-7/10

grywalnosc-7/10 /muzyka-7/10

/grywalnosc-8/10

OCENA:7/10 / OCENA7/10

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

GRAND THEFT AUTO 4 / SKATE

/

=mapa /=triki

=różnorodnosc misji /=flipy robione prawą gałką

=model jazdy /=realna a nie skok na 20m. jak w tony h.

=grafika /

=długa kampania /-ciągle to samo

/-słaby online

-glupia policja /-trudne przez pierwsze 2 dni

/

grafika-10/10 /grafika-8/10

muzyka-9/10 /muzyka-8/10

grywalnosc-10/10 /grywalnosc-9/10

/

OCENA 10/10 / OCENA 8/10

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

METAL GEAR SOLID 4 / FIFA 08

/

=final /=fajne loadingi:)

=muzyka /=be a pro

=bronie /

=filmy /-1 sezon be a pro

=grafika /-podania

/-brak pl.

-dlugosc filmów /-nie czuż mocy jak sie strzela

-brak split scren /-mecze nie satysfakcjonują

/

grafika-9/10 /grafika-8/10

muzyka-10/10 /muzyka-8/10

grywalnosc-9/10 /grywalnosc-8/10

/

OCENA 9/10 / OCENA 8/10

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Edytowane przez andrij19
Odnośnik do komentarza

Wipeout HD - ocena 10

 

+ grafika

+ płynność animacji

+ muzyka

+++ cena

 

- za tak atrakcyjną cenę, nie można mówić o minusach, ale o jednym napiszę:

- przegięte wymogi do niektórych trofeów

 

Metal Gear Solid 4 - ocena 10

 

+ grafika

+ wstawki

+ fabuła

+ kult

 

- instalacje

- za łatwa

 

Elefunk - ocena 8

 

+ tryb sieciowy

+ cena

+ super na szybki relaks

 

- tryb single

- mało plansz

 

Eye of Judgment - ocena 8

 

+ innowacja

+ ładne karty

+ gra sieciowa

 

- płatne update

- drogie karty

Odnośnik do komentarza
- przegięte wymogi do niektórych trofeów

 

Co dla niektorych jest minusem dla innych jest plusem ; )

 

Wipeout HD

 

Plusy:

 

Cena

Grafika (1080p robi swoje)

Wymagajaca (m.in. trophy)

Tryb Zone

Muzyka (dobre kawałki)

 

Minusy:

 

Brak rankingowego Online (brakuje mi pozycji światowej via Burnout)

Muzyka (mało utworów)

Pomimo wszystkiego odtwórczość (Pulse + Pure)

Brak splita dla 4 (wiem, przesadzam xd)

 

Gra warta swojej ceny. Za ta cenę dużo nie powinniśmy oczekiwać a jednak daje nam aż za dużo. Piękna i wymagająca.

Ocena 9-/10

 

Lost Planet

 

Plusy:

 

Bossowie

Intensywność

Klimat

 

Minusy:

 

Spadający na pysk framerate

brak AA

czasem za trudna (bossowie)

 

Po prostu dobra gra akcji. Mało wyróżniająca się przy innych strzelankach, pomimo tego ma w sobie to coś. Najbardziej boli zdupczona konwersja.

Ocena 7+/10

 

 

Odnośnik do komentarza

ocenilem 6 gier przypominam oceny:

 

GTA 4 10/10

METAL GEAR SOLID 4 9/10

CIVILIZATION REVOLUTION 7/10

SINGSTAR 7/10

SKATE 8/10

FIFA 08 8/10

 

teraz ocenie pozostale gry na ps3:

 

UNREAL TOURNAMENT 3

 

plusy:

totalna demolka

bronie np:flak,biologiczna

kampnia

 

minusy:

 

moze jeden minus to ze dla początkujących będzie za szybka

 

grafika-8

muzyka-8

grywalnosc-10 OCENA 9+

 

RATCHET CLANK TOOLS OF DESTRUCTION

 

PLUSY:

 

grafika

bronie

misje

grywalnosc

 

MINUSY:

moze troche slaba muzyka

 

grafika-9

muzyka-8

grywalnosc-9 OCENA 9

 

THE ELDER SCROOLS 4:OBLIVION

 

PLUSY:

 

wielki swiat

misje

muzyka

mroczny klimat

 

MINUSY:

walki

brak pl.

 

grafika-9

muzyka-10

grywalnosc-10 OCENA 9+

 

FIFA 09

 

PLUSY

 

polski komentarz

podania strzaly i inne zostaly ulepszone

licencje

grafika

adidas live sezon

be a pro

 

MINUSY

 

słaba polska liga

małe niedociągnięcia

brak trofeów

 

grafika-9

muzyka-9

grywalnosc-9+ OCENA 9+

Odnośnik do komentarza

To i ja pierdyknę:

 

Burnout Paradise : 8+

 

+grafika i płynna animacja

+rozbudowane i fajne miasto

+Online

 

- gps

- brak opcji restart

 

Wipeout HD : 8+

 

+ grafika i design

+ Zone

 

- online

- przegięte thorpies ;p

 

Ratchet and Clank :Tod: 8

 

+design świata i śliczna grafika

+ rozbudowanie

+humor

 

- czasem mnie nużyła

- rzadkie chekpointy

 

Folklore: 7

 

+bardzo mocny klimat i muzyka

+zróżnicowanie światów

+fabuła

 

- przerywniki w formie komiksu

- nuży po pewnym czasie

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza

Dobra, po 50h wygranych w Disgaea 3 mogę wreszcie ją ocenić.

 

Disgaea 3

8/10 dla fana, 7/10 dla reszty

 

+ LVL 9999 max, od zawału customizowania statsów, broni, item world, class world

+ gameplay się nie nudzi szybko

+ Dobra nawet na 1h dziennie

+ Humor

+ Bardzo dobry US dub

+ Kilka zakończeń i post game

+ muzyka

+ brak loadingów

 

- sprite'y zostały upscalowane z wersji ps2

- żeby być za(pipi)istym, trzeba pozać wszystkie zasady mechaniki, a jest ich sporo.

 

Polecam import, albo ewentualnie czekanie do marca 2009 na wersję EU :)

 

 

Bionic Commando Rearmed

8/10

 

+ HD retro o_O

+ Grywalność

+ Muzyka

+ cena

 

- może być za(pipi)iście trudna nawet na normalu dla casuali.

- brak multi online (tylko split na 4 pady)

- brak trofeów

 

Polecam sklep z Hong Kongu, najtaniej wychodzi....w sumie to nawet nie wiem, czy gra na PL PSS jest już....

 

 

Wipeout HD

9/10

 

+ Muzyka, oraz custom OST

+ Grywalność

+ Grafika w zone i ogólnie całym WHD

+ Online, który nawet nie przycina jak 70% łącza idzie mi na DL

+ Cena

 

- niektóre trofea, to czysty hardcore

 

 

Soul Calibur 4

7/10

 

Wygrałem już z 70h w SC4, z tego 50h grając Amy xD *kaszle*

 

+ Character Creation

+ Dosyć wyważona, choć znajdą się postaci, które są lepsze niż inne

+ Grafika

+ Design postaci (zwłaszcza pań, wypala gałki oczne)

 

- Online na PS3, lobby jest kompletnie zwalone, pokazuje pokoje, które są zapełnione jako 3 ludzi z 4, po wybraniu info, że pokój pełny i wywala do menu multi, za każdym razem...bardzo irytujące.

- DLC to rip off

- Story mode to porażka

- Tower of the lost soul, gdyby było lepiej zrobione nie byłoby takie głupie i nużące.

- brak dedykowanych serwerów, host odpowiada za pingi, masz wolne łącze? zapomnij o bezlagowej grze.

 

 

Super Star Dust HD

9.5/10

 

+ HD

+ Muzyka - custom ost

+ Grywalność

+ Trofea

+ Solo pack i team pack!

 

- trofea z dodatków to hardcore

- innych brak

 

 

Prince of Persia Classic

8/10

 

+ Klasyk w HD

+ Dobry platformem, jeśli ktoś nie grął w oryginał i nie wiem co i jak

 

- brak trofeów

- brak trofeów

- brak trofeów!!

 

Edytowane przez sakiu
Odnośnik do komentarza

Untold Legends: Dark Kingdom - ogólie 2/10

minusy: nierozbudowana, żenująco liniowa, beznadziejna dbałość o szczegóły, ilość broni (ma się tylko jedną :/) za mało umiejętności (dużo przed ukończeniem gry już mam wszystko rozwinięte), małourozmaiceni wrogowie, biedne wyposażenie (zaledwie kilka setów), lokacje ciągną sie w nieskończoność, słabe filmiki, głupie questy i kretyńskie 'zagadki' które oznaczone są na mapce i polegają na tym że podchodzisz w zaznaczone miejsce naciskasz trójkąt i coś się dzieje...

plusy (jak dla dziewczyny która nie gra nałogowo) : super łatwe combosy, wszystko wchodzi, a fajne ciosy są już od naciśnięcia 3 razy kwadrat (generalnie kwadratem i krzyżykiem można całą grę przejść), i największy plus to COOP - można sobie poskakać z mieczykiem przed konsolką przy piwku - nie jestem zwolenniczką grania sam na sam :)

 

podsumowanie: nie zagrałabym w tą grę więcej, zaszłam daleko tylko dlatego, że liczyłam na coś więcej... gra jest słaba moim zdaniem - szkoda nawet tych 50zł za które można ją już dostać

 

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Far Cry 2 ocena: 9/10

 

+ Prześliczna oprawa AV, pory dnia i zmiany pogodowe

+ destrukcja i fizyka otoczenia i postaci

+ mnogość questów i ogólnie długośc rozgrywki

+ sterowanie pojazdami

 

- musi trafić w odpowiednie gusta- niektórzy mogą się gra znudzić

- czasami szwankuje AI przeciwników

- mała różnorodność zwierzaków

- mała ilość pojazdów

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Czas na kolejny zestaw ocen - kupilem sporo gier ostatnio to dorzucam jesli ktos sie kieruje (oceny jak w magazynach znaczy odejmuje od 10):

 

 

Little Big Planet - 10. Gra zachwycajaca od pierwszego kontaktu. Dla takich gier kupuje sie konsole wlasnie. Gra do zabawy w salonie na cala noc badz miedzy herbata a ciasteczkiem czy wrecz w trakcie reklam przed ulubionym serialem. Wad nie stwierdzilem.

 

Bioshock - 9+. Niesamowity swiat. Niesamowita atmosfera i niezapomniana historia i przygoda z FPP. Urzeka grafika i pomysl. Nie jest jednak to gra w ktora da sie grac bez przerwy. Z czasem czegos zaczyna brakowac. Ciezko stwierdzic czego. Moze po prostu nie jest to do konca gra dla mnie.

 

Tomb Rider Underworld 9-. Swietna historia - wciagajaca fabula. Piekne widoki (Tajlandia urzeka), duzo zagadek i wyzwan zrecznosciowych. Ciezko sie oderwac. Ma wszystko czego brakowalo Uncharted co wiecej niektore miejscowki spokojnie moga konkurowac.

 

Wady: w pozniejszych misjach pojawiaja sie glitche, obraz czasem podskoczy czy interakcja z otoczeniem szwankuje. Jednak w zaden sposob nie psuje to przyjemnosci obcowania z tym tytulem. W stosunku do Uncharted nieliczne momenty strzelania sa zbyt latwe.

 

 

FIFA 09 - 9-. Najlepsza pilka nozna od wielu lat. Tytul do masterowania dajacy poczucie grania w prawdziwa pilke, a nie gre komputerowa. Swietna grafika, doskonala grywalnosc, ogromna liczba opcji wliczajac w to zwody dostosowane indywidualnie do umiejetnosci pilkarzy. Swietny i najlepszy na rynku online. Do tego EA zbudowalo wielkie community, gdzie mozna sie chwalic swoimi akcjami, ktore moga byc wybrane do top ten.

 

Wady - niewiele - odglosy stadionow moznaby poprawic. Za duzo bledow komentatorow. Zdarzaja sie bledy w dzialaniu gry - na szczescie EA regularnie je poprawia.

 

 

Motorstorm Pacific Rift 9-. Piekna i zachwycajaca gra. Trzymajaca przy konsoli jak pierwsza wersja. Widac krok do przodu (chocby roznorodnosc roslinnosci i widokow). Wspaniala gra swiatel. Dodano split screen i pare swietnych funkcji. Jednak poprawa grywalnosci moim zdaniem nie jest tak znaczaca, by ten tytul oceniac wyzej niz poprzednia wersje MS choc zostal wydany ponad rok pozniej. Wracajac do pierwszej czesci nie czuc by gralo sie jakos gorzej. Wciaz oba MS nie maja zadnej konkurencji jesli chodzi o wyscigi arcade i emocje z nimi zwiazane.

 

Wady? Wlasciwie jedna - AA - niestety przy takiej grze swiatel i roznorodnosci roslinnosci czasem po prostu nic nie widac przed maska choc czuc, ze jest pieknie. Po paru sesjach oczy naprawde potrafia bolec.

 

Prince of Persia 8.5. Piekna zrecznosciowka. Akcenty damsko meskie z dolaczona piekna bohaterka. Historia typowo Perska z mitologii Zaratrustry. Gra sie bardzo przyjemnie i gra doskonale relaksuje i sprawia ogromna przyjemnosc. Mozna grac cala noc, mozna pare minut. Jak sie nie wie na jaki rodzaj gry sie zdecydowac, to PoP to idealny wybor - ot tak by sobie milo spedzic czas przy konsoli.

 

Wady? Taki troche Pac-man troche Assassin Creed. Na szczescie monotonnia nie nudzi tak jak w przypadku AC.

 

Fallout 3 - 8. Dlugo oczekiwany RPG ktory jednak nie zawiodl. Co prawda przyjal troche forme strzelanki FPP/TPP (jak kto woli) jednak potrafi wciagnac. Przyzwoita grafika i swietnie oddany swiat wciagaja do gry. Watki potrafia byc interesujace i mozna z gra spedzic wiele czasu nie nudzac sie (co doskwieralo mi w porownywanym Oblivionie).

 

Niestety nie da sie grac w F3 bez przerwy, gra sie konczy wlasciwie nagle gdy ciagniemy glowny watek. Rozwoj postaci nie ma jakiegos wiekszego sensu dla dalszej rozgrywki i ciezko ustalac sensowne strategie. Taki RPG by poczuc smak jak to sie gra w RPGi.

 

Dotknalem jeszcze PES 2009 po jedym dniu frustracji dalem sobie spokoj z ta seria. Nie odwaze sie ocenic.

Edytowane przez grzes_l
Odnośnik do komentarza

Moze nie bedzie zbyt orginalnie ale napeno pod wpływem emocji. Oto moja kolekcja.

 

MOTOR STORM- dla osób takich jak ja ktore nie lubia grzebac w silnikach i ciezko ich przykuc do jakichkolwiek wyscigów ta gra wciaga na maxa. Mistrzostwo troche nudza tesame trasy pod koniec festiwalu pozatym nie zauwarzylem wiekszych wad. Juz niedługo zakup Pacifik Rift mam nadzieje ze równie udany.

9/10

ASSASSINS CREED- troche monotonna ale klimat tętniących zyciem miast poprostu genialny, jak komuś sie w nich spodoba tak jak mnie to sporo zwieksza żywotnosc gry, zbieranie flag itp.

8/10

HEAVENLY SWORD- wspanialy klimat,historia,bohaterka i inne postacie, wspaniale misje, ale walki z bossami bez rewelacji jak dla mnie szczegulnie ostatnia urzywanie jednego przycisku ( ciosu ) jako najlepszej metody na koncowego bossa to troche niedopomyslenia w tych czasach. Wspaniała gra wruce do niej nie raz ale wole unikac porównań z Kratosem aby go nie obrazic za bardzo.

-8/10

UNCHARTED DF- nie widzialem lepszej grafiki na tej konsoli, nie lubie strzelania w grach raczej unikam FPP pod koniec przygody chce sie wymiotowac tym strzelaniem ale sa 2 tytóły w których nawet całonocne wymioty z tego powodu nie oderwą mnie od nich za sprawa niesamowitej przygody bohaterów, RE4 i własnie uncharted. Prawdziwa gra PRZYGODOWA! MOC!

-10/10

LAIR- fajne sterowanie, fajna odmiana nie uwarzam tego za minus ale misje mało wciagajace pełno irytujacego haosu, fabuła średnia majac na półce inne tytóły szybko sie ją odstawia a grafika oprucz wspaniałej falujacej wody bez rewelacji.Typowy średniak ale warto sprawdzic.

+7/10

LITTLE BIG PLANET- bez komentarza 10/10 , wstepnie przy dyszce był mały minus za sprawa krótkiego story ale szybko został zmazany bo przecierz story to tylko intro do tego co nas czeka.

MGS4 I DMC4 nie ukończone wiec nie oceniam ale wstępnie mgs4 9/10, a dmc4 +7/10

Odnośnik do komentarza

Devil May Cry 4 7+/10

Ratchet & Clank Future: ToD 7+/10

Stranglehold 6/10

Heavenly Sword 8+/10

Timeshift 8/10

Uncharted: Drake`s Fortune 9+/10

Assassin`s Creed 8/10

Call Of Duty 4 8+/10

Army of Two 5+/10

Motorstorm 8/10

Resistance:Fall of Man 7/10

TES IV :Oblivion 10/10

Grand Theft Auto IV 9/10

Metal Gear Solid 4 10/10

Fallout 3 9/10

Bioshock 9/10

Resistance 2 8/10

Motorstorm:PR 9/10

LittleBigPlanet 8/10

Guitar Hero:WT 8/10

Call Of Duty:WaW 7/10

Prince of Persia 7/10

 

Edytowane przez theGrimReaper669
Odnośnik do komentarza

Resistance 2

 

+ oprawa graficzna,ultra płynna animacja,walki z bossami,3 duże tryby zabawy(single,multi i co-op),nie ma lagów

- banalne walki z bossami,schematyczna,mało wymagający tryb co-op,mimo wszystko średnie multi,czasem uproszczenia graficzne

 

Ocena 8/10

 

Little Big Planet

 

+ genialna grafika,muzyka,animacja,edytor leveli,opcje custumizacji,sackboye,cała otoczka online(levele plus zabawa w grupie)

- niestabilny online(częste lagi) i brak możliwości wklejania własnych zdjęć z hdd

 

Ocena 10/10

 

Motorstorm Pacific Rift

 

+ piękna oprawa AV,genialnie zaprojektowane trasy,sporo tras,dobrze działający tryb multiplayer

- tekstury mogłyby być lepsze,dalej mimo wszystko za mało trybów zabawy

 

Ocena 9/10

 

Far Cry 2

 

+ świetnie zaprojektowany duży i piękny świat,dynamiczne zmieniające się pory dnia,nieliniowość,całkiem sporo interakcja z otoczeniem

- nudna,schematyczna,monotonna,słaba fabuła,problemy z AI

 

Ocena 6/10 (dla mnie największe rozczarowanie 2008 roku)

 

Dead Space

 

+ mroczny,świetny klimat zapożyczony z największych klasyków kina sf i horrów,otoczka fabularna,może przestraszyć,całkiem długi single player

- słabo poprowadzona fabuła w czasie gry,schematyczna,praktycznie dwie przydatne bronie

 

Ocena 8-/10

 

Odnośnik do komentarza

Metal Gear Solid 4

 

+ fabuła, fabuła, fabuła, reżyseria, grafika

- się kończy

 

Ocena 10-/10

 

Heavenly Sword

 

+ grafika, mocap (Bohan i Kai!!!), fajna historia, niezły system walki, dobre wykorzystanie SA

- nie motywuje do ponownego przejścia, mogłaby być 2-3h dłuższa

 

Ocena 9-/10

 

 

Uncharted

 

+ grafika, animacja postaci, zgrabna historia i świetne cutscenki, po jednym przejściu masz ochotę zagrać jeszcze raz

- za dużo strzelania, brak zagadek (to co tam jest zagadkami nazwać nie można)

 

Ocena 9+/10

 

 

GTA4

 

+ świetnie odwzorowane, żyjące i prawie realne miasto, ciekawa fabuła jak na GTA, fajne postaci, zniszczenia samochodów(!), grafika, multi

- za mało arcade'owy model jazdy, brak misji taxi (tak jak to wyglądało w poprzednich częściach), czasem zbyt próbuje symulować życie

 

Ocena 9/10

Edytowane przez the_m
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...