Skocz do zawartości

Xbox 360 i tv crt 50 Hz


Rekomendowane odpowiedzi

Z gory przepraszam za ten temat , pewnie byl poruszany i juz z 10 razy .

Ale szukajac na forum znalazlem niejasne odpowiedzi : jedni pisza , ze gry (60 Hz) ida , inni, ze nie . W dodadku niektore posty sa dosc stare ( 2007) .

 

Postanowilem zbierac kase na combo 360 + LCD i zrobic zakupy na jeslieni plus kilka gier od razu przy okazji wpadajac na BP po pare piwek i czipsy ( ewentualnie orzeszki :) ) Jednak w sobote poszpilalem troche na standzie w Empiku w nowego Burnouta ( na monitorze 19 " ) i powiem , ze mnie troche przycislo w dodatku dzisiaj przeczytalem info , ze od piatku ceny ostro poleca w dol . Zaczalem sie zastanawiac czy nie kupic sobie konsoli i podpiac ja pod moj tv ( JVC 28 " z tym cholernym 50 Hz ) . Gry z PS 2 ustawione na 60 Hz chodza normalnie z wyjatkiem troche za ostrych kolorow i takich dziwnych kropeczek na brzegach obiektow lub liter. Jak bedzie z Xboxem ? Kupic i grac przez okolo 4 miechy az uskladam kase na LCD czy darowac sobie ?

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 14
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ja narazie gram na TV 50 Hz i wszystko chodzi bez problemu.

 

A ceny Xbox-ów nieźle spadną:

 

Xbox 360 Arcade - 777 zł

Xbox 360 Premium - 1049 zł

Xbox 360 Elite - 1399 zł

Edytowane przez jasiopatryk
Odnośnik do komentarza

Jeśli masz widoki na HDTV za parę miesięcy, to możesz nawet i teraz grać na TV CRT. Po prostu musisz wybrać gry które pójdą w 50Hz i bez pasów. Ja grałem tak niemal rok, i nie miałem problemów z COD2, COD3, Saints Row, PGR3, NFS:MW, różnymi wersjami FIFA...

Poza tym bez przesady, choć różnica między HD i SD jest wielka, to nie znaczy, że mając zwykłego TV nie da się grać, w końcu grafika i tak będzie dużo lepsza niż na np. PS2.

Odnośnik do komentarza

a tam, gadanie.

na poczatku gralem na TV 21", pozniej 28". po pol roku dopiero dorobilem sie LCD.

po przesiadce opadla mi szczena, ale nie uwazm tego pol roku za stracy - gry byly tak samo dobre, tylko wygladaly troszke gorzej.

 

Ale z tymi cenami to pojechali. Nie dawno dałem 1000 za arcade. :) Przynajmniej Wy się ucieszycie :)

na poczatku tez sie wkurzalem, jak kupilem TV LCD za 4200, a dwa miesiace pozniej ten sam model spadl do 3000. ale ktos ladnie na forum napisal - moglem czakc pol roku na obizke ceny, ale w przeciwienstwie do was, od pol roku ciesze sie era HD. i to jest prawda.

Ty tez juz masz pewnie wiele godzin grania za soba. zaplaciles wiecej, ale za to juz grasz. taka cena :)

Odnośnik do komentarza

Ja kupiłem TV jak kosztował jeszcze ponad 6000zł. Teraz taki TV pewnie na allegro za 600zł bym znalazł (samsung 32M51).

Obojętnie jaki sprzęt elektroniczny się nie kupuje, to trzeba zakładać, że za jakiś czas jego cena spadnie.

 

 

Zupełnie mnie nie rusza, że dałem więcej za TV i konsolę, niż ludzie dziś ją kupujący. Ja przynajmniej cieszyłem się 480p i 720p już przy starym Xie i ps2.

 

 

I odnośnie 50Hz. Prawie nie spotyka się CRT, które nie obsługują 60Hz. Jeśli nie jest bardzo stary (czyt. ma obsługę pilota), to powinien pociągnąć 60Hz bez problemu. Tylko w opcjach konsoli trzeba zmienić.

No i przy CRT trzeba mieć kabel RGB. Jedynie słuszne rozwiązanie.

 

Na 50Hz chyba online nie da się grać.

Odnośnik do komentarza
I odnośnie 50Hz. Prawie nie spotyka się CRT, które nie obsługują 60Hz. Jeśli nie jest bardzo stary (czyt. ma obsługę pilota), to powinien pociągnąć 60Hz bez problemu. Tylko w opcjach konsoli trzeba zmienić.

No i przy CRT trzeba mieć kabel RGB. Jedynie słuszne rozwiązanie.

 

Na 50Hz chyba online nie da się grać.

 

no wlasnie tez mi sie wydaje ,ze spokojnie na 60 Hz pogram. Wszystkie moje gry na PS2 po wlaczeniu w 60 Hz chodza normalnie tylko maja troche wyrazniejsze kolory . Wczoraj kupilem sobie DMC3 i zrobilem test na 60 Hz i wszystko bylo cacy , zadnych skokow, czarnobialego ekranu poprostu wszystko wyglada tak jak ma wygladac.

Zeby nie bylo : telewizor JVC kupiony z 6 lat temu ( ma pilota :P )z tyl obudowy pisze 50 Hz .

Odnośnik do komentarza
(...)z tyl obudowy pisze 50 Hz .

Z tylu, znaczy na tabliczce znamionowej? Tam sie nigdy nie podaje jaka częstotliwość odświeżania obsługuje TV, co najwyżej systemy (PAL B/G D/K, NTSC itp.) za to zawsze podaje sie napięcie i częstotliwość prądu potrzebnego do pracy-aktualnie w Polsce to 230v i ...50 Hz <_< Za to europejskie TV w większości wypadków obsługują NTSC i PAL 50/60, skoro obraz po włączeniu trybu 60 Hz w grze nie robi sie czarno-biały, to TV go na bank obsługuje

Odnośnik do komentarza
  • 8 miesięcy temu...

odkopie temet, bo mam podobny problem:

Mam podłączonego xboxa do tv crt philips 32" przez chincze. Jak mam ustawione w menu konsoli na 50Hz wszystko jest ok, a po przelaczeniu na 60Hz obraz zamienia sie w fioletowo-migajacy ekran. Po wejsciu euro jest to samo. Jak sprawdzalem na starym 21" CRT wszystko smiga OK.

Niby na obudowie tv z tylu jest napisane 50 Hz, ale wczesniej gralem na PS2 na wiekszosci gier na 60 Hz i nigdy problemow nie bylo.

 

Jakis pomysl?

Edytowane przez Jaqbek
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...