Skocz do zawartości

NBA


Rekomendowane odpowiedzi

Nie od dziś wiadomo, że James zawodzi w najważniejszych momentach.

 

Jedna zaleta tej wygranej Cavs to fakt, że może w końcu skończą się w internetach te durne gadki typu "LeBron nic nie wygrał", "LeBron przegrywa finały", "a Michael Jordan zrobił to i tamto" itp. Oczywiście to nadal idiotyczne, że o tym, jak ogólnie w karierze LeBron grał w koszykówkę i jaką jest osobą, decyduje to, czy w danym momencie danego wieczoru Curry lub Klay trafił czy nie trafił jednej trójki.

 

Oczywiście dużo większy i bardziej durny hejt panuje i tak na Warriors. Połowa Twittera z podnieceniem teraz recytuje "a Chicago Bulls 96 wygrali tytuł, bo to się liczy!". Logika jest mniej więcej taka, jakby to była ich WINA, że wygrali 73 mecze w sezonie, jakby Warriors kogoś oszukali - nakłamali na CV, że niby są dobrzy, podczas gdy oczywiście nie byli, bo jakby byli to by mieli pierścień. No ale tak to się musiało skończyć, jest tylko jeden mistrz i kogoś musiał spotkać ten los.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

 

Nie od dziś wiadomo, że James zawodzi w najważniejszych momentach.

 

Nie zawiodl, cale Cavs przeszli do historii wracajac z 1-3, posypali sie Warriors bez Boguta i z fatalnym Harrisonem Barnesem.

 

 

Patrząc na godzinę postu rozumiem że to ironia? :)

 

Yep.

 

Fajna historia z powrotem James'a do Cleveland. Jednak dobry ruch zrobił przechodząc do Miami i wracając z mniejszą presją, zatem większym doświadczeniem.

Odnośnik do komentarza

pięknie się zakończył ten sezon. mecz 7 w finałach, który zdarza się nie często, emocje do ostatnich sekund i historyczne zwycięstwo mesjasza i syna marnotrawnego Cleveland w jednej osobie. nareszcie mają swój upragniony tytuł a LBJ ma jedną małpę z pleców mniej.

i bonusik taki, że drużyna Byków z sezonu '95-96 pozostaje nadal najlepszą w historii.

teraz FA i wszyscy czekamy na decyzję Duranta.

Odnośnik do komentarza
teraz FA i wszyscy czekamy na decyzję Duranta.

 

Na szczęście mnie to nie interesuje, bo tutaj dopiero będą głupkowate komentarze. Media też swoje cisną na robienie narracji, podczas gdy będziemy mieli bardzo "rozczarowujące" lato. Dobrzy wolni agenci zostaną u siebie w klubie, a reszta zastanie rynek w wyjątkowej sytuacji, gdzie kluby mają mnóstwo wolnej kasy. Skończy się na maksymalnych kontraktach dla graczy pokroju Nicolasa Batuma i Jordana Clarksona, bo po prostu tyle jest kasy, a tyle faktycznie wolnych agentów. Najlepszy, który nie zostanie, to Hassan Whiteside i moooooże Mike Conley czy DeMar DeRozan.

Odnośnik do komentarza

Rose w NY.

 

The New York Knicks have acquired former NBA MVP Derrick Rose from the Chicago Bulls.

The Knicks sent center Robin Lopez and guards Jose Calderon and Jerian Grant to Chicago in the deal that was completed Wednesday. New York also received guard Justin Holiday and a 2017 second-round pick.

Edytowane przez luk_ash
Odnośnik do komentarza

Dla mnie to nie taki zły trade. Po latach z tym beznadziejnym Calderonem i innymi wyalazkami w końcu jakiś dobry pg. Jako fan Róży nadal wierzę w jego "odrodzenie". No może nie do poziomu MVP ale regularnego grania średnio na 20/7. Druga połowa poprzedniego sezonu pokazała, że jest to możliwe. Teraz NYK jeszcze niech sprowadzi jakieś mięcho pod kosz i piątka Darek, Affalo, Melo, Porzingi + C wyglada całkiem ok.

Gorzej że jako fan Rosa będę musiał polubić drużynę gdzie gra Karmelo Antoniii Macierewicz, a to może być trudne xD

 

 

Czytałem także, że Noah jest dziś dalej Minesoty niż GSW. Szczerze? Zdrowy Noah to moim zdaniem lepsza opcja dla ich stylu niż Durant i takie brakujące ogniowo to powrotu na szczyt. Mega pass jak na wysokiego, do tego śwetne zamykanie strefy podkoszowej, obrona oraz serce do gry. Bo umówny się z Boguta to już nic nie będzie, ew. zmiennik wteran na 10-15 min.

Edytowane przez balon
Odnośnik do komentarza

Też byłem fanem Rose'a, ale widziałem też co się działo w zeszłym sezonie, obecnie to PG poniżej przeciętnej, na okropnym kontrakcie (chociaż spadającym) i z ciałem po przejściach, delikatnie rzecz ujmując.

NYK oddało pierwszorundowego prospecta i niezłego centra na bardzo dobrym kontrakcie. Moim zdaniem wartość rynkowa Rose'a była duuużo niższa obecnie. Niezrozumiałe posunięcie dla mnie.

Afflalo to na razie wykorzystał opcję gracza i jest wolnym agentem, NYK znowu się przeliczy na rynku FA - dopóki jest tam Dolan, dopóty nie będzie w Big Apple sukcesów. 

Edytowane przez Hendrix
Odnośnik do komentarza

No tak z tym że to ostatni rok tego wielkiego kontraktu i jak mu dobrze będzie w NY to potem go podpiszą za lepsze pieniądze, już Phil się o to postara. No i nie chcę być złośliwy ale chyba oglądałeś jakieś jego 2 mecz na c+ że piszesz że to pg poniżej przeciętnej. Po przerwie na mecz gwiazd był średnio ~ 18/5 przy 47 fg % i 37,5 3pt %.p

Edytowane przez balon
Odnośnik do komentarza

Oglądałem jakieś ~60 meczy, przecież mam LP - miał świetny luty i marzec, ale i kalendarz był raczej przychylny. I będę oceniał cały sezon, post-all star, szczególnie w sytuacji Byków to nie jest dobra metryka. Np. PER za poprzedni sezon ma na poziomie 13,52, to daje mu 44 miejsce wśród 77 zakwalifikowanych do oceny, w innych zaawansowanych statystykach podobnie to wygląda. Ma niezłe cyferki indywidualne, bo i usage ma ciągle jak all-star.

Obecnie PG to najsilniej obsadzona pozycja w lidze i jeśli przyszły sezon tego nie zmieni, to niestety Rose'a stawiam poniżej top-15 na swojej pozycji, mówię to z przykrością, naprawdę zawsze go lubiłem, niestety został mu odebrany jego największy atut - fizyczność jego gry.

Zresztą to nie jest tak, że nie widzę go jako przydatnego zawodnika, ale Derrick ma bardzo wysokie ego i prędko nie zrezygnuje ze swojego wcześniejszego statusu gwiazdy. Dla mnie NYK zrobiło zły trade, w absolutnie najlepszej i najmniej prawdopodobnej sytuacji Rose wraca do formy ocierającej się o ASG - w swoim wieku, będzie szukał klubu na teraz, NYK takim nie jest. W najgorszej mogą być problemy w szatni i zostanie bardzo drogim, rocznym rentalem ze złym wpływem na resztę drużyny.

Ostatecznie pewnie będzie gdzieś pośrodku i  NYK połknie ten spadający kontrakt, a Rose utrzyma formę z ostatniego sezonu.

Edytowane przez Hendrix
Odnośnik do komentarza

Muszą też podpisać centra, ciekawe kogo przepłacą, wierzę w Howarda xD

Edit:

Zbliża się draft i offseason, jestem bardzo ciekawy co zrobią Timberwolves, handel pickiem? W ploteczkach pojawiała się wymiana z Bullsami Wiggins+4 pick za Butlera, byłby to ciekawy ruch dla obydwu ekip, ale w to rozwiązanie wątpię, Bulls raczej nie wezmą się za totalną przebudowę, a przynajmniej nie w tym roku.

Mówi się też o Farriedzie - to bardziej prawdopodobne, ale czy jest faktycznie potrzebny? Thibs musiałby zrobić z niego dobrego obrońcę, żeby to miało ręce i nogi, oprócz tego nie rozciąga gry i nie straszy rzutem, chociaż oczywiście jego braki z nawiązką nadrabia Towns.

Tak czy inaczej tłuste lata nadciągają dla Minny, dobry wybór trenera, jeden z najlepszych prospectów ostatniej dekady i już dobry gracz w osobie Townsa oraz sporo ciekawych klocków do wymiany. Najważniejsza zadanie to chyba decyzja związana z Rubio.

Będę też bacznie przyglądał się 76ers, Simmons ma taki sam potencjał jak Towns (albo większy), Saric wreszcie przyjeżdża, Embild zdrowy (imo równie utalentowany gracz jak ww. dwójka) i z szansami na normalną karierę - powinno się to ciekawie oglądać. Może  w "Trust the Process" rzeczywiście była jakaś metoda. 

Edytowane przez Hendrix
Odnośnik do komentarza

Porzingis w domyśle pewnie ma zostać centrem, ale imo fizycznie jeszcze nie pasuje, będzie na pewno grał swoje minuty na tej pozycji, ale po wymianie Lopeza, potrzebują startera na C, celowałbym na ich miejscu w Biyombo, bo to najbardziej realistyczny kandydat. Niestety znając ruchy NYK skończy się na Howardzie - dla czystej rozrywki nawet kibicuję takiemu rozwiązaniu.

Chociaż sportowo powinni się jak najdalej trzymać od D12.

Odnośnik do komentarza

Pewnie do końca będą próbować dogadać się z Bostonem, Okafor albo Noel za 3 pick, to jest oczywista droga, choć Boston chciałby więcej, z drugiej strony Celtowie mają tłok wśród obrońców i wybór Dunna też im do końca nie pasuje. Nie zdziwię się jeśli koniec końców ta wymiana będzie miała miejsce - w zasadzie szedłby 3-pick, za 3-pick z zeszłego roku w przypadku Okafora.

76ers pewnie są jeszcze 2-3 lata od walki o play-offy, Dunn byłby akurat (można też jeszcze spróbować opchnąć Dunna do Minny za Rubio i pick, podobno Wilki mają chrapkę właśnie na Dunna - to jednak już czysta spekulacja). Resztę offseason stawiałbym na krótkie i pewnie przepłacone kontrakty dla weteranów. Jeśli Simmons i zdrowy Embiid spełnią pokładane w nich nadzieję to później walka o graczy w offseason będzie łatwiejsza, dużo łatwiejsza.

Odnośnik do komentarza

Nie ochłonąłem po transferze Rose'a (w skrócie mówiąc: Knicks nigdy nie zawodzą w znalezieniu najgorszych graczy na najwyższym kontrakcie), a tutaj ledwie pojawiły się pogłoski, i mamy potwierdzenie - Serge Ibaka wymieniony do Orlando.

 

Za Ilyasovę, Oladipo i młodego Sabonisa.

 

Ibaka też w tym sezonie jechał na reputacji, więc oburzenie będzie mocno przesadne, ale i tak - wow, kluby nie wahają się przerywać znajomości.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

Magic też nie rozumiem, wzięcie Ibaki gdy mają Gordona, który po odejściu Harrisa wreszcie zaczął grać jest absurdalne, nadal mają dziurę na SF i pełno młodych graczy, a Ibaka to transfer na teraz - idiotyczne posunięcie.

Boston chciał wykiwać wszystkich i wykiwał siebie, brak wymiany za 3 pick uważam za błąd, tak samo jak wybranie Browna, który owszem, może się rozwinąć w bardzo ciekawego, defensywnego gracza, ale Boston etap takiej budowy ma już za sobą - graczy o takim profilu też mają, a dojdzie atletyczny, trochę niski SF bez rzutu.

Minnesota ma co chciała i jest pełnym wygranym Draftu, czekam jeszcze na jedną-dwie wymiany (btw. byli blisko wymiany Dunn za Butlera, tylko Bulls chcieli Lavine'a, a Minny oddać Rubio).

Edytowane przez Hendrix
Odnośnik do komentarza

Nie mogę się doczekać, aż Wolves oddadzą jedynego swojego gracza, który nie jest na przyszłość tylko już jest dobry i bez niego na parkiecie są fatalni, żeby potem cały internet czekający na ich sukcesy mówił "no nie wiem co tak słabo, przecie największe talenty". W tym sezonie trochę już tak było z Milwaukee, ale na razie to za mało, muszą minąć ze 4 lata żeby komentarze z tego roku stały się bekowe. Albo nie, może będą dobrzy i nie będę miał radości.

 

 

Andrew Bogut, Kyrie Irving, Ben Simmons. Nie tylko od jakiegoś czasu co roku Australijczyk sięga po tytuł, ale też ludzie pochodzący z Melbourne regularnie są numerami 1 draftu. Australia potęgą koszykówki.

Odnośnik do komentarza

Free Agency ruszylo z kopyta, padaja absurdalne kwoty (Mozgov xD), Conley nagle stal sie najlepiej zarabiajacym graczem w historii.

 

Kent Bazemore – Hawks, $70mln/ 4
Evan Turner – Trail Blazers, $70 mln / 4 xDDD
Nicolas Batum – Hornets, $120mln/ 5
Al Jefferson – Pacers, $30mln/ 3
Jeremy Lin – Nets, $36mln/ 3
Joakim Noah – Knicks, $72mln/ 4
Matthew Dellavedova ® – Bucks, oferta $38mln/ 4
Timofey Mozgov – Lakers, $64mln/ 4 xDDD
Chandler Parsons – Grizzlies, $95 mln / 4
D.J. Augustin – Magic, $29mln/ 4
Andre Drummond ® – Pistons, $130mln/ 5
Dwight Howard – Hawks, $70.5mln/ 3
Jeff Green – Magic, $15mln/ 1 xDDD
Mike Conley – Grizzlies, $153mln/ 5
Joe Johnson – Jazz, $22mln/ 2
Hassan Whiteside – Heat, $98mln/ 4
Jerryd Bayless – 76ers, $27mln / 3
Evan Fournier ® – Magic, $85 mln/ 5
Ish Smith – Pistons, $18mln/ 3
Mirza Teletovic – Bucks, $30 mln / 3
DeMar DeRozan – Raptors, $139mln/ 5
Bradley Beal ® – Wizards, $130mln/ 5
Jared Dudley – Suns, $30mln/ 3
 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...