Jump to content

Sign in to follow this  
Mastah

GTA IV FAQ

Recommended Posts

Mogę???

 

P: Czy mogę kupić jakiś dom albo mieszkanie?

O: Nie, wszystkie kryjówki dostajesz wraz z rozwojem fabuły.

 

P: Można otworzyć bagażnik w aucie?

O: Nie.

 

P: Mogę wrzucać kierunkowskazy?

O: Nie.

 

P: Mogę skakać ze spadochronem?

O: Nie.

 

P: Mogę tuningować fury?

O: Nie.

 

P: Mogę latać samolotem?

O: Nie.

 

P: Mogę przejechać się kolejką górską albo skorzystać z innych atrakcji w parku rozrywki?

O: Nie.

 

Gdzie, jak i kiedy:

 

P: Gdzie znajdę kafejkę internetową/bar/ klub ze striptizem itp.?

O: Na mapce dołączonej do oryginalnej wersji GTA IV, albo mapce w grze, z tym że w tym przypadku dane miejscówki pojawiają się wraz z rozwojem fabuły.

 

P: Chcę zadzwonić po policję/pogotowie/straż, jaki numer mam wybrać?

O: Wybieramy 911 i w zależności od tego co chcemy wezwać wciskamy 1 - policja, 2 -, 3 -.

 

P: Jak wchodzić na drabiny?

O: Gdy jesteśmy przy takowej naciskamy Y/ :triangle: i wychylamy prawą gałkę. Jeśli chcemy wchodzić/schodzić szybciej, przytrzymujemy przycisk A/X.

 

P: Jak w GTA IV wygląda sprawa z dodatkowymi misjami - w taksówce, radiowozie itp.?

O: W stosunku do GTA na konsole poprzedniej generacji zmieniono ten system. Jako taksówkarz pracujemy dzwoniąc do naszego kuzyna Romana i wybierając opcję Job, chcąc bawić się w stróża prawa musimy ukraść radiowóz, gdy już jesteśmy w środku nacisnąć LB/L1 i wybrać opcję likwidowania osób na liście najbardziej poszukiwanych (Most Wanted), albo też ścigania przestępców, którzy popełnili wykroczenie przed momentem (Current Crimes).

 

P: Chciałbym kupić nowszy model komórki, bo ten dostępny na początku jest nie teges. Gdzie mogę tego dokonać?

O: Nigdzie. Telefon z kolorowym wyświetlaczem dostajesz od

Playboya X

, po wykonaniu dla niego drugiej misji w Algonquin.

 

P: Gdzie mogę znaleźć/kupić bronie?

O: Po pewnym czasie otrzymasz możliwość zakupu broni w punktach oznaczonych ikonką pistoletu na radarze. Jeśli dobrze zakupmlujesz się z Little Jacobem będziesz mógł kupić od niego pukawki w promocyjnych cenach (opcja Guns w telefonie, a następnie jedziesz na miejsce zaznaczone na mapie). Możesz ich także poszukać w różnych zakamarkach Liberty City.

 

P: Gdzie jest garaż do przechowywania pojazdów? Obok kryjówek nie ma takiego.

O: W GTA IV rolę garażu pełni teraz miejsce oznaczone żółtymi liniami przed każdym z naszych domów.

 

P: Jak można odnawiać zdrowie?

O: Kupując jedzenie w stoiskach rozsianych po prawie wszystkich chodnikach w mieście, lub też w restauracjach typu Burger Shot, które to są zaznaczone na mapie.

 

P: Chciałbym polatać helikopterem, gdzie mogę go znaleźć?

O: Można to zrobić dopiero po odblokowaniu Algonquin i udaniu się w miejsce oznaczone jako Helitours na południu tej dzielnicy. Helikoptery są rozmieszczone także w paru innych miejscach w mieście, musisz poszukać :).

 

P: Kiedy odblokuje mi się Algonquin/Alderney?

O: Algonquin - po wykonaniu misji

Snow Storm

, Alderney -

Three Leaves Clover

.

 

P: Chcę dostać się szybko na drugi koniec mapy, jak tego dokonać?

O: Są 2 sposoby. Jeśli dbaliśmy odpowiednio o nasze dobre stosunki z Romanem, rewanżuje się on nam możliwością zamówienia darmowej taksówki (opcja Car Service w telefonie), która po krótkiej chwili podjeżdża w miejsce naszego pobytu (oznaczona jest zieloną kropką na mapie albo strzałką nad autem). Drugim sposobem jest skorzystanie z taksówek poruszających się w dużych ilościach po mieście. Zatrzymujemy takową (naciskając LB/L1 Niko gwiżdże i jeśli w taksówce nie ma pasażera, zatrzymuje się ona obok nas) albo też po prostu podchodząc do niej przytrzymujemy Y/ :triangle:. W środku wybieramy interesujący nas cel podróży (możemy zaznaczyć dowolne miejsce na mapie i wybrać "Waypoint" lub też skorzystać z któregoś "wpisanego" już do gry) i naciskamy A/X. Mamy także możliwość poproszenia o szybszą jazdę (X/ :square:) oraz dostania się bezpośrednio na miejsce (A/X), co kosztuje nas nieco więcej niż normalna podróż.

 

P: Chcę się nieco "zabawić", jak to zrobić?

O: Podjeżdżamy jakimś dobrym autem pod pannę dobrych obyczajów, naciskamy LB/L1, jedziemy w jakieś ustronne miejsce i wybieramy jedną z 3 dostępnych opcji: 20$ - robótka ręczna, 50$ - lodzik, 70$ - ujeżdżanie konia. Takie "ćwiczenia" regenerują nam odpowiednią do wydanych pieniędzy ilość energii.

 

P: Czy są jakieś bonusy za utrzymywanie dobrych stosunków ze znajomymi?

O: Tak. Po osiągnięciu pewnego pułapu % znajomości, otrzymujemy telefon, w którym dany przyjaciel oferuje nam pewną przysługę (wystarczy wybrać odpowiednią opcję dzwoniąc do niego). Wygląda to następująco:

Roman - darmowa taksówka (Car Service)

Little Jacob - bronie po okazyjnych cenach (Guns)

Brucie - przelot helikopterem w dowolne miejsce (Helicopter)

Packie - możliwość zakładania ładunków wybuchowych ()

Dwayne - możliwość wezwania ekipy "do pomocy" ()

 

P: Czy za zabicie wszystkich gołębi czeka na mnie jakaś nagroda?

O: Tak.

Annihilator pojawiający się na dachu komisariatu na północy Algonquin

.

 

P: Jak odpalić tryb multiplayer?

O: Wystarczy wybrać odpowiednią opcję w telefonie komórkowym.

 

P: Jak zmienić broń podczas jazdy?

O: Naciśnij X/:square:.

 

P: Gdzie znajdę czołg?

O: Nigdzie.

 

P: Gdzie mogę kupić rękawiczki?

O: Nigdzie.

Share this post


Link to post


Mi się zdaje czy w GTA IV nie ma dodatkowych misji w taksówce ? W sumie w wozie policyjnym też na razie nie mogę nic z komputerem zrobić, bo pokazuje błąd serwera. Ale co z tą taksówką....

Share this post


Link to post

W wozie policyjnym są most wanted i vigilante (current crimes) - swoją drogą bardzo fajne rozwiązanie. Wydaje mi się jednak, że nie ma misji taksówką, karetką ani strażą. A szkoda :(

 

Ciekawostka ode mnie - na pierwszej wyspie na rondzie, obok parku i Int.cafe można spotkać żydów... Normalnie z kapeluszami, pejsami, niekiedy jest i rabin. Jestem ciekaw kiedy ktoś się do tego doczepi...

 

Woohoo! Mapa na gołębie! :banana:

Edited by Fab3r

Share this post


Link to post
Mi się zdaje czy w GTA IV nie ma dodatkowych misji w taksówce ? W sumie w wozie policyjnym też na razie nie mogę nic z komputerem zrobić, bo pokazuje błąd serwera. Ale co z tą taksówką....

 

 

Misje "Taksówkarza" można robić dzwoniąc do Romana :)

 

Jak to jest z tym umawianiem się w kafejce tw@? Wybrałem przy paru profilach "date" i nic się nie dzieje, coś trzeba więcej zrobić?

Edited by ShtaS

Share this post


Link to post

Wie ktos co to za pikanie jest jak jestem w samochodzie i mam radio wlaczone? dzwiek jak w chrono triggerze jak sie kody wpisywalo zeby beczki poprzesuwac wczesniej tego nie mialem a od jakiejs godziny co chwile pika. Mial ktos cos takiego?

Share this post


Link to post

Na "wyspie szczęścia" jest do zebrania specjalny strój (koszulka z motywem ze statuą wolności).

Share this post


Link to post

Chciałem z kolegą iść na kręgle ale nie było obsługi :sad: To samo z drink barami, nie można na free roam ? Na jakimś innym trybie sie da ? Proszę o szybką odpowiedz bo chce iść grać dalej

Share this post


Link to post

Bat, taxi wzywasz stojąc na ulicy i trzymająć LB czyli na PS3 pewno L1, ale nie jestem pewien. Psiarnie możesz wzywać przez telefon 2 razy strzałka do góry wtedy wprowadzasz numer i dajesz ok.

 

Co mnie kompletnie rozwaliło idę sobie ulicą, i nagle na mapce pojawiła się ikona (niebieski ludzik) podchodze i włącza się scenka, jakiś młody typ chyba naćpany, mówi, że jest młody bogaty i wolny i daje mi 100 dolarów. I koniec haha, zyskałem 100, ale taka piedoła, a cieszy jak cholera, coś czuję, że wszystkich sekretów chyba, nie odkryje po pół roku grania.

 

Gdzie jest ta kafejka internetowa ??

Share this post


Link to post
Wie ktos co to za pikanie jest jak jestem w samochodzie i mam radio wlaczone? dzwiek jak w chrono triggerze jak sie kody wpisywalo zeby beczki poprzesuwac wczesniej tego nie mialem a od jakiejs godziny co chwile pika. Mial ktos cos takiego?

O ile się nie mylę, to z GPS'u.

 

Zeratul - jest zbieractwo i to mocno badziewne :) 200 gołębi, gdzie bez map podczas ok. 20h gry sam znalazłem 9... Mapy masz (W NECIE W GRZE!) na stronie www.whattheydonotwantyoutoknow.com, lub w prawdziwym świecie na http://guides.ign.com/guides/907969/

 

Inne dodatkowe stroje:

-Gm - po misji z motorem i albańczykami

-Rb - po misji ze śmieciarką i "lodem"

Share this post


Link to post

Buszowałem w internecie, znalazłem fajny dzwonek ale nie mogę go kupić bo mój telefon "not support" czy coś. Inne dzwonki też nie chcą się wgrać. O co chodzi? Muszę zmienić komórkę? Ale jak?

Share this post


Link to post

Nie mam pewności, ale wnioskuję, że taka "opcja" pojawi się wraz z rozwojem fabuły. Na pewno dadzą nam o tym znać w grze :) Ja też już nie mogę się doczekać nowego modelu i opcji robienia zdjęć :D

Share this post


Link to post
Gdzie jest kafejka internetowa?

 

Jak dojdziesz do tego momentu to będzie na mapie zaznaczona jako znaczek @. Swoją drogą nazwa Tw@ mnie rozwaliła. :lol:

Share this post


Link to post

O co chodzi z tymi kafekjami? Jeśli nie mam podłączonego neta to mi nie zadziała to ??

Share this post


Link to post

Ludzie:P wykonujcie misje to Wam się możliwości pootwierają :P Bez nich generalnie baaaardzo dużo jest niedostępne , łącznie z samochodami, które pojawiają się tak naprawdę wraz z rozwojem fabuły .

 

Przejdziecie singla to się zacznijcie bawić :P bo bez tego macie znacząco mniej możliwości ;) Na początku było może kilka miejsc na mapie, a teraz w samej pierwszej wyspie mam już ich blisko 20 ;))))

Share this post


Link to post

mam problem.

czy jadąc jakimś pojazdem da się włączyć AUTO LOCKING? bo mam free aima i mi ciężko trochę celować w zakrętach. a na dodatek jak wcisnę L1 to Nico cały czas strzela. Nie da się nacelować spokojnie tylko od razu strzela gdzie patrzę.

Share this post


Link to post

Proponuje Ci wziąć furę ojca/matki, rozpędzić się do +/- 70 km/h i wejść w zakręt przy takiej prędkości bądź na ręcznym ładnego haka zrobić. Dodaj do tego wyjęcie ręki przez okno i celowanie w kogoś - dasz radę ? Prędzej łokieć poliżesz. Gra poszła w kilku elementach w stronę realizmu - to jest jeden z przykładów :)

Share this post


Link to post
Proponuje Ci wziąć furę ojca/matki, rozpędzić się do +/- 70 km/h i wejść w zakręt przy takiej prędkości bądź na ręcznym ładnego haka zrobić. Dodaj do tego wyjęcie ręki przez okno i celowanie w kogoś - dasz radę ? Prędzej łokieć poliżesz. Gra poszła w kilku elementach w stronę realizmu - to jest jeden z przykładów :)

 

Ty tam nie ucz ojca dzieci robić. przecież o tym wiem. ale się pytam. myślałem że może mi gdzieś jakaś wskazówka uciekła albo coś.

 

 

 

 

Proponuje Ci wziąć furę ojca/matki

 

a nie można własnego ? :P

 

no właśnie

Share this post


Link to post

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Privacy Policy.