Skocz do zawartości

GTA IV FAQ


Rekomendowane odpowiedzi

1) Jak wchodzić na drabiny/słupy? W instrukcji wynalazłem, że X (niebieski przycisk), ale probowałem wejść na drabinę i nie mogłem...

2) Jak zrobić świecę na motorze?

3) Jest w grze wojsko?

4) Można gdzieś na mieście znaleźć pochowane bronie? Bo ja nic nie widziałem, jedynie jak kogoś zabiłem to zostawały nieraz. Gdzie można kupić bronie, bo zdaje się, że nie ma w IV sklepów z bronią. Z tego co wiem to chyba możemy od tego naszego kumpla kupować, ale czy zawsze, jeśli tak to jak? Bo tylko raz mi dał broń, ale to było akurat wymagane do misji.

5) Probowaliście strzelać z broni siedząc w aucie? Ja probowałem i coś nie bardzo mi wychodziło, jak wiadomo wtedy spusty są wykorzystywane do jazdy, więc probowałem innych przycisków i odkryłem, że LB możemy wybić szybę i strzelać też możemy LB, ale nie mogę/nie umiem namierzać podczas jazdy, więc nie kontroluje gdzie te strzały lecą, jest jakiś przycisk odpowiedzialny za to? Jakby co to gram z wyłączonym autoaimem.

h

 

1) jesli chodzi o X360 to Y (zolty)

2) chodzi Ci o wheelie? po prostu dodajesz gazu i galka w dol - jak w poprzednich czesciach

3) jeszcze nie wiem ;)

4) na miescie nie, sa sklepy z bronia - pistolet na mapie

5) LB strzelasz a celujesz prawa galka

 

Mam drobne pytanie ;)

Czy na drugiej wyspie (środkowej) można gdzieś zdobyć mieszkanie (safehouse)? Jeśli tak to długo od dostania sie na tą wyspę? Pytam, bo jeśli nie jest długo to jeszcze dzisiaj spróbowałbym je zdobyc.

 

bardzo szybko nie ale jest taka mozliwosc, ale tylko wtedy gdy...

 

 

kiedy masz do wyboru - zabijasz Playboy X'a albo Dwayne'a - zabij Playboya

 

Edytowane przez Lucek
Odnośnik do komentarza

Lutek - dzięki za odpowiedź, zaraz idę testować.

 

Jeszcze o coś spytam:

 

1) Mam ok. 7% ukończonej gry i jeszcze nie było mi dane się upić, rozumiem, że ta misja dopiero przede mną? I czy można się upić w dowolnym czasie, a nie tylko w misji (jak)?

2) Ukradłem radiowóz ale możliwości skorzystania z komputera nie widziałem, jak to zrobić?

 

 

Odnośnik do komentarza
mam problem.

czy jadąc jakimś pojazdem da się włączyć AUTO LOCKING? bo mam free aima i mi ciężko trochę celować w zakrętach. a na dodatek jak wcisnę L1 to Nico cały czas strzela. Nie da się nacelować spokojnie tylko od razu strzela gdzie patrzę.

 

5) Probowaliście strzelać z broni siedząc w aucie? Ja probowałem i coś nie bardzo mi wychodziło, jak wiadomo wtedy spusty są wykorzystywane do jazdy, więc probowałem innych przycisków i odkryłem, że LB możemy wybić szybę i strzelać też możemy LB, ale nie mogę/nie umiem namierzać podczas jazdy, więc nie kontroluje gdzie te strzały lecą, jest jakiś przycisk odpowiedzialny za to? Jakby co to gram z wyłączonym autoaimem.

 

więc jako takiego autoaima zdaje sie nie ma podczas jazdy, ale jesli już kogoś gonicie warto wcisnąć w PS3 :circle: podczas strzelania celownik bedzie się "lokował" na celu jest łatwiej strzelać nie mozna zmienić pozycji celownika (chyba że puścicie :circle: ), ale wtedy gdy jesteście bardzo blisko celu niezmiernie przydatne dzięki temu łatwiej kogoś zdjąć.

 

nie rozumiem jak mozna (pipi) narzekać na framerate i pop up ja jestem tak nabuzowany tą fabułą/postaciami/muzyką/miastem, że nie zauważam takich pierdół

Odnośnik do komentarza
Lutek - dzięki za odpowiedź, zaraz idę testować.

 

Jeszcze o coś spytam:

 

1) Mam ok. 7% ukończonej gry i jeszcze nie było mi dane się upić, rozumiem, że ta misja dopiero przede mną? I czy można się upić w dowolnym czasie, a nie tylko w misji (jak)?

2) Ukradłem radiowóz ale możliwości skorzystania z komputera nie widziałem, jak to zrobić?

ad 1 - nie wiem, jeszcze nie pilem i sam chcialbym wiedziec. :D

ad 2 - podczas postoju nacisnij L1/LB (nie trzymaj tylko nacisnij i pusc). :)

Edytowane przez saptis
Odnośnik do komentarza
1) Mam ok. 7% ukończonej gry i jeszcze nie było mi dane się upić, rozumiem, że ta misja dopiero przede mną? I czy można się upić w dowolnym czasie, a nie tylko w misji (jak)?

 

Przy 14-15% zadzwonił do mnie Romuś co by do baru na gorzałkę iść. I chyba od tego czasu jest to normalna czynność, którą można wybrać w komórce (obok kręgli itd.)

Odnośnik do komentarza
Yyy, można jakoś zdobyć/kupić nowy telefon komórkowy dla Niko? Chciałem zakupić jakiś dzwonek mp3, ale pojawił się napis, że mój telefon nie obsługuje takich dzwonków :P

Też nie mogę kupować staffu do koma. Ktoś napisał wcześniej że dostaniemy nową / lepszą komórę w dalszej części gry.

 

A teraz dalszy ciąg wrażeń. W tej grze nawet banalne misje typu "goń i zabij" potrafią zachwycić. Przykładowo ścigałem jakiegoś nieszczęśnika. Środek nocy, jakiś długi most. W tle cudownie oświetlone miasto. Nasze samochody grzeją ile wlezie, ocieramy się, strzelam do typka całym arsenałem. W końcu zapala mu się auto, zatrzymuje się, wysiada i ucieka piechotą. Niestety dla niego zdążył się zapalić. Wrzeszczy, macha rękami i w końcu pada. Misja zaliczona. Ja tylko stoję i patrzę. Płonące auto wybucha. Zaczyna padać deszcz, wsiadam do mojej bryki i powoli odjeżdżam. W radiu leci spokojny elektroniczny kawałek, idealnie pasuje do sytuacji.

 

A co do drobiazgów to rozbawiły mnie kłęby dymu wydobywające się z auta jak jedzie z nami Little Jacob, gość lubi sobie zajarać.

 

Masakra!

Odnośnik do komentarza

Kafejkę internetową odkryłem posługując się mapą dołączoną do oryginalnej wersji gry(zobacz gdzie jest i tam pojedź) bo fabularnie jeszcze tam nie dotarłem,sklep z bronią natomiast nie wiem gdzie jest.

 

Mam pytanie czy komuś udało się umówić się z laseczkami z neta?Każda po dniu przysyła mi maila ,że nie chce się spotkać.Ubolewam nad tym faketm bo jako typowy samiec po zaliczeniu Michelle trzeba zabrać się za inne :P

 

Wie ktoś co dostaje się za zastrzelenie wszystkich gołębi?

Odnośnik do komentarza
Gdzie można znaleźć jakąś lepszą broń? Shotgun albo coś automatycznego?

www.whattheydonotwantyoutoknow.com (w grze) - jak masz czas to możesz obadac wszystkie miejsca i spisać co gdzie jest :P. Granaty masz w Alqonquin, w centrum, tam gdzie droga w przebudowie (takie paski zamiast jezdni na mapie). Nie martw się co do broni, fabuła tak działa, że jak będziesz potrzebować to będziesz mieć. Jak poznasz Jacoba, to jeśli lubi cię na 75% możesz do niego dzwonić i sprzedaje ci tanio bronie (30 pocisków do uzi za 20$ np.)

 

Wie ktoś co dostaje się za zastrzelenie wszystkich gołębi?

Ja ustrzeliłem 27 i nic nie mam dalej... W poprzednich częściach spawnowały się bronie, a tu chyba lipa...

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...