Skocz do zawartości

Problem z PieCem ...


Iron

Rekomendowane odpowiedzi

czy problemem mulącego kompa parę dni po formacje ( partycji C ) może być partycja D nie formatowana od kilku lat ?

na tej partycji mam 20 gb wolnego miejsca prawie wszystko instaluje tam w sumie ta partycja to taki śmietnik wszystkie rzeczy z flashgeta sciagają się tam , mam tam też ze 30 gb sampli do FL Studio i cały program + vsti . Muze i filmy trzymam na dysku zewnętrznym 500 GB < lans :P > więc jakoś sformatowanie tamtego nie będzie wielkim problem tylko niechce mi się przerzucać tych sampli bo to potrwa wieki .

 

Co muli to właśnie najdziwniejsze przede wszystkim winrar i 7zip wypakowują pliki bardzo długo , wszystkie defragmentacje i sprawdzania trwają wieki nawet po formacie , Traktor dj studio chodził zawsze bez zarzutu a teraz praktycznie nie da się go urzywać ( chociaż użycie CPU jest bliskie 0 ! ) co najbardziej mnie boli bo mój mixer się kurzy natomiast FL który w teorii potrzebuje więcej mocy chodzi bez zarzutu i w ogóle nie muli .Jeśli ściągam coś przez flashGet to automatycznie nie mogę słuchać muzytki bo winamp tak ścina dzwięk leci jakby w zwolnionym tempie .

procesor 1.84

ram 750

komp jest tylko do neta + FL Studio i Traktor Dj Studio więc skoro do tej pory wszystko grało powinno dalej nie chce dawać tysiaka za nowego bo mi nie jest potrzebny , help plis ;)

Edytowane przez chris85
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

No więc tak, dokupiłem sobie do komputera 2x pamięć RAM ( DDR 2x256Mb 400 ). Wsadziłem do komputera, włączam komputer na monitorze czarny ekran i dźwięk speakera a'la sygnał karetki ( dźwięk: wysoki, niski, wysoki, niski itd. ). Wyciągnąłem obie kości, zostawiłem tą co była i znowu znajomy dźwięk karetki, wygłaszany przez speakera. Wszystko po dociskałem, bo może się coś odłączyło, nic dalej to samo. Nawet przeczyściłem złącza oraz wiatraki powietrzem w sprayu. Dodam, że wiatraki się kręcą, także to też nie przez to... . Ktoś ma jakiś pomysł, co można z tym fantem zrobić?

 

EDIT: Podpiąłem stare kości i działa normalnie? Tzn. że obie nowe pamięci są dupnięte czy może coś przed zamontowaniem RAM-ów w biosie trzeba np. zmienić?

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Witam. Skoro temat już istnieje to się tylko dopiszę ;)

 

Mam problem z pewnym kompem. Czasami zawiesza się, a po resecie nie da się go później skutecznie włączyć. Niby komp chodzi, ale do monitora nie dociera sygnał. Nie da się nawet go wyłączyć/zresetować (nawet klapki od napędu nie da się otworzyć). Usterka ustępuje dopiero po odpięciu HDD, napędów i podpięciu ich spowrotem... Pewien inżynier informatyki powiedział mi że to wina systemu/hdd, ale nie chce mi się wierzyć, skoro nawet bios się nie odpala, a i zresetować kompa się nie da. Takie operacje jak reset biosu, czyszczenie ramu, sprawdzanie temperatur i inne tego typu rzeczy robiłem, niestety bezskutecznie.

 

Komputer nie jest cudem obecnej techniki. Ma 256MB RAMu, grafa zintegrowana i jakiegoś celerona (2.0GHz?). Służy głównie do neta, słuchania muzy i oglądania filmów.

 

Może wie ktoś jak rozwiązać taki problem? Z góry dzięki i Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Po tak wnikliwej i wyczerpującej wypowiedzi opisującej twój problem, który notabene może nie być problemem. Wnioskuję że jesteś posiadaczem komputera z MM i tyleż do niego przykładasz uwagi obecnie co w chwili jego wyboru...

 

Z pozdrowieniami

Niebieska Linia TP

 

:D

 

A tak na serio to trochę mało szczegółów podałeś :( opisz dokładniej problem i okoliczności w jakich się pojawił. Sprawdź powtarzalność problemu w zbliżonych okolicznościach...

Odnośnik do komentarza

Nie wiem co mogę napisać więcej. Przeglądam internet tak więc komputer zjada mało zasobów. Chyba nic nie powinno się przegrzewać. Lata temu jeszcze na celeronie 300 miałem "frezze" przy graniu w half life to rozumiałem, że coś z grafiką nie grało (było to po wymianie karty). Tutaj reset wyskoczył sam z siebie na praktycznie niczym nie obciążonym kompie. Przytrafiło mi się to już kilka razy, ale w dłuższych odstepach czasu. Z miesiąc albo jeszcze dawniej, i jeszcze dawniej, no i wczoraj. Tamte wcześniejsze razy były na windowsie xp, teraz ten raz na linuxie, tak więc to problem sprzętowy. Tylko nie wiem co. Czy wiatrak mógł zwolnić co powodowało przegrzanie procka i wymusiło reset , czy ocb?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.