Skocz do zawartości

Problem z PieCem ...


Iron

Rekomendowane odpowiedzi

Od dluzszego czasu mam problem z kompem. Sytuacja wyglada tak, komputer BARDZO czesto sie zawiesza. Najczesciej sa to blue screeny, ale zdarza sie rowniez po prostu klasyczny FREEZE (wszystko sie zatrzymuje, nie moge ruszac myszka, klawa nie dziala itp), czasami wyskocza mi jakies artefakty, czasami jak np. slucham muzyki i poleci freez to slychac non stop zawieszony jednostajny dzwiek (biiiiiippp). Najdziwniejsze jest w tym to, ze dzieje sie to zazwyczaj po swiezym odpaleniu kompa. Np. wlaczam kompa o 9 rano, mam z 3-4 zawiechy pod rzad i po tym komputer chodzi NORMALNIE przez caly dzien, Wylaczam go o 24 i rano znowu to samo.

 

Czasami po freezie podczas wlaczania wyskakuje mi OVERCLOAKING FAILED. Nic nie krecilem w procku, w biosie nic nie robilem. Przywracalem ustawienia domyslne biosa, wyciagalem bateryjke, TO SAMO. Reinstall Windowsa rowniez nic nie pomogl.

 

Moj setup:

 

Pł gł: ASUS M4A89GTD PRO

Procek: AMD Athlon II X4 640 3.00GHz

4GB RAM

GeForce 430 GT

Windows 7 Proffesional

 

Sterowniki mam do plyty gł zainstalowane te co byly w pudelku. Do grafiki z nvidia.com

Edytowane przez bartiz
Odnośnik do komentarza

Ja bym zrobił wszystkie te czynności po kolei i sprawdzał co się dzieje:

- wgrać najnowszy BIOS

- wszystkie najnowsze sterowniki

- Dokładne odkurzenie/przeczyszczenie wnętrza

- dobrze przeskanuj system jakimś antywirusem najlepiej coś przy boocie

- przetestuj dysk programowo

 

Sprawdziłbym też tempy na CPU i mostku i spróbował benchmarka załączyć. Sprawdź też ram, żongluj kościami, bo pewnie masz w dualu.

 

PS: reinstall systemu odbył się po wcześniejszym pełnym sformatowaniu partycji systemowej? To bardzo istotne...

Odnośnik do komentarza

Screen z Core Temp'a

 

http://imageshack.us/photo/my-images/42/coretempscroc.png/

 

w HD Tune mam wszedzie Health Status OK

 

Dane z benchmarka:

 

 

HD Tune Pro: ST500DM002-1BD142 Benchmark

 

Test capacity: full

 

Read transfer rate

Transfer Rate Minimum : 43.9 MB/s

Transfer Rate Maximum : 138.0 MB/s

Transfer Rate Average : 105.2 MB/s

Access Time : 17.2 ms

Burst Rate : 197.1 MB/s

CPU Usage : 13.9%

 

Co tam jeszcze w tym HD Tune zrobic ?

Odnośnik do komentarza

Od dluzszego czasu mam problem z kompem. Sytuacja wyglada tak, komputer BARDZO czesto sie zawiesza. Najczesciej sa to blue screeny, ale zdarza sie rowniez po prostu klasyczny FREEZE (wszystko sie zatrzymuje, nie moge ruszac myszka, klawa nie dziala itp), czasami wyskocza mi jakies artefakty, czasami jak np. slucham muzyki i poleci freez to slychac non stop zawieszony jednostajny dzwiek (biiiiiippp). Najdziwniejsze jest w tym to, ze dzieje sie to zazwyczaj po swiezym odpaleniu kompa. Np. wlaczam kompa o 9 rano, mam z 3-4 zawiechy pod rzad i po tym komputer chodzi NORMALNIE przez caly dzien, Wylaczam go o 24 i rano znowu to samo.

 

Czasami po freezie podczas wlaczania wyskakuje mi OVERCLOAKING FAILED. Nic nie krecilem w procku, w biosie nic nie robilem. Przywracalem ustawienia domyslne biosa, wyciagalem bateryjke, TO SAMO. Reinstall Windowsa rowniez nic nie pomogl.

 

Moj setup:

 

Pł gł: ASUS M4A89GTD PRO

Procek: AMD Athlon II X4 640 3.00GHz

4GB RAM

GeForce 430 GT

Windows 7 Proffesional

 

Sterowniki mam do plyty gł zainstalowane te co byly w pudelku. Do grafiki z nvidia.com

 

 

Ja mam z kompem identycznie, przy czy u mnie czasami przy starcie pojawia się informacja, że wystąpił problem z kablem zasilającym kartę graficzną (dokładnie nie pamiętam). Jak poruszam trochę molexem, który do niej włazi, to komp jakoś rusza. Tylko, że - jeden twardy mi faktycznie przez to pierdzielnął i musiałem zmienić na nowy. Wnioskuję na własną rękę, że mogę mieć s(pipi)y zasilacz i być może przez te wtyczkę w obwodzie robią się jakieś przepięcia (te molexy wpinałem już w każdej konfiguracji zasilacz-dysk-karta, czyli dwóch ;P). Więcej się nie zagłębiałem bo nie mam na to nerwów, składając aktualnie nowego kompa od zera. Tak więc również obstawiam dysk, bo objawy znam z autopsji. Tylko pytanie czy jest przyczyna bezpośrednia, czy coś innego zżera twardziela.

Edytowane przez acidizer
Odnośnik do komentarza

Zasilacz kupilem jakos 5 miechow temu, firmy Logic moc 500W.

 

Kurde nie wiem czy to RAM cos nie swiruje. Zauwazylem ze po tych zwiechach pokazuje mi 2GB ramu, zamiast 4. Wylacze kompa i pokazuje 4, zwiecha i pokazuje 2. Przed chwila zmienilem sloty RAMu zobaczymy.

 

EDIT: ok nie pomoglo, wlasnie mialem blue screena. chu.j kompa mam jeszcze na gwarancji, po majowce daje do serwisu niech oni sie z tym bawia

Edytowane przez bartiz
Odnośnik do komentarza

[EDIT]

Nevermind. Moja głowa zaczęła pracować, rozbudziłem się. Wszystko działa jak należy.

 

 

 

 

Ktoś mi powie czemu Headset który nie jest na USB a na dwie wtyczki mini Jack sprawia tyle problemów za pierwszym razem gdy próbujemy go uruchomić? _-_

 

Daaawno temu miałem taki, męczyłem się kilka dni nim zadziałało. Potem miałem dwa HSy na USB - zero problemów. Dosłownie Plug & Play.

 

Teraz mam znów na 2x mini jack i horror powrócił :(

 

 

 

HS:

http://www.neo24.pl/...fatal1ty_gaming

 

 

Ustawienia:

mic1b.jpg

 

mic2w.jpg

 

 

 

 

 

Kiedyś problem rozwiązało ściągnięcie programiku do mojej ówczesnej integry dźwiękowej (Realtek). Wtedy przy wsadzaniu wtyczek wyskakiwał panelik z ich schematem, coś na styl poniższego...

20080624141600.jpg

 

...klikałem "OK" i wszystko działało.

 

 

 

 

Ktoś ma może jakiś pomysł?

Edytowane przez Kazuun
Odnośnik do komentarza

Nie tyle z piecem co z lapem. Mam problem nie działajacej klawiatury a na domiar złego wyskakuje mi na początku komunikat, że nie można uruchomić systemu bo muszę najpierw kliknąć ENTER. Tzn. klikać można i to kilka tysięcy naraz, ale cóż z tego skoro nic nie funkcjonuje jak należy. Pliki tymczasowe powywalałem, programy niektóre pousuwałem, chciałem nawet strzelić formata, ale zdygałem bo grozi całkowitą awarią. Co robić?

Odnośnik do komentarza

Może taśma do mobo się poluzowała. Bo rozumiem, że nie masz już gwarancji. Jeśli klawy nie widzi w BIOSie to nie wina sterowników/programów/systemu operacyjnego i format tu nie pomoże, ani nie zaszkodzi.

Rozkręć i popatrz czy wszystko jest wpięte tam gdzie trzeba, jeśli jest to idź do sklepu i spytaj miłego pana czy ma takie części lub czy sprowadzi i za jaką cenę. :good2:

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Dobra teraz ja. Mam problem z Neostradą, na XP gdy zainstaluję modem z płyty mam pobieranie max bodajże 740kb/s, niestety płytka nie współpracuje już z "Siódemką" i trzeba instalować ze sterów visty. Jest to inna instalacja, bez całego "oficjalnego" menu, po prostu modem instaluje się, wpisuję dane połączenia i działa(inaczej wygląda też samo włączenia neta). Zupełnie by mi to nie przeszkadzało jeśli nie to, że mam max pobieranie 520 kb/s :/ Macie pomysły co może mi ograniczać połączenie na W7 ?

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

chłopaki bo zaraz oc.ipieję - czemu jak mam włączonego chrome, worda oraz kilka pdfów to mi wyskakuje zużycie procka 77% i wiatraki chodzą głośno? mam komputer kilka dni, jest świeży, czysty, nic tam więcej nie robiłem. aktualizacje poinstalowane, chodź i tak co pewien czas wywala że coś nowego. mam windozę 7. co za padaka, gdzie szukać problemu? mam 4GB Ramu oraz i5 2,5 a mam ochotę to wywalić przez okno bo macbook 1,67 chodzi lepiej. (pipi)a

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...