Skocz do zawartości

Problem z PieCem ...


Iron

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

Od wczoraj niesamowicie grzeje mi się zasilacz w kompie. W stressie komp wyłącza się po ok. 30 minutach. Rozkręciłem cały komputer i odkurzyłem, nie otwierałem jednak zasilacza, wyczyściłem najdokładniej jak mogłem dookoła. Oto co pokazuje SpeedFan

 

Przechwytywanie.PNG

 

Chieftec 400W

 

Które to temperatura zasilacza? Warto kombinować coś z wiatrakami w tym programie? Jestem kompletnym laikiem jeśli chodzi o takie sprawy, więc liczę na pomoc :)

Odnośnik do komentarza

Zawsze wieje, szczególnie jak się np. karta graficzna nagrzeje - to akurat żaden wyznacznik. Niemniej jednak jeśli Ci się wyłącza, to oznacza problemy z napięciem. 400W to w sumie niewiele jak na dzisiejsze standardy, a widzę, że masz procesor quad. Jeśli karta graficzna jest z wyższej półki to zwyczajnie może zasilacz nie wyrabiać. Pomyśl nad zakupem nowego najlepiej.

Odnośnik do komentarza

Nie wiem jak to w innych komputerach, ale zasilacz mam zaraz przy włączniku. Jego okolice po jakimś czasie robią się gorące, w dodatku sam zasilacz bezpośrednio po prostu parzy.

 

Komputer działał bezproblemowo od 2007 roku, dopiero teraz zaczęły się robić takie cyrki. Czyli jak, dać do jakiegoś przeglądu, żeby ktoś bardziej pro to zobaczył?

Odnośnik do komentarza

Otworzyłem kompa, złapałem za latarkę... No i już wiem w czym problem :) Wiatrak w zasilaczu stoi i się nie rusza. Biorąc pod uwagę, że czyszczenie nic nie dało, zanoszę go do serwisu. Dzięki Stona ;)

wystarczy troche oliwy itp

jak tak robilem.

czyszczenie + oliwa i sie kreci wiatrzaczek

Odnośnik do komentarza

No tak ... Jeśli całkiem nie działa, również po dogłębnym czyszczeniu, to wystarczy posmarować wiatrak oliwą. Przednia myśl techniczna.

calkiem mi nie dzialal wentylator na procku nawet po calkowitym oczyszczeniu...

na srodku jest taka nalepka przewaznie z producentem pod ktora sa lozyska?

 

ale spoko nie bede sie z wami klocil bo wy i tak zawsze musicie miec racje

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

dziś zauważyłem że matryca w laptopie ma problemy z podświetlaniem.

używając skrótów Fn + strzałka góra/dół mogę rozjaśnić lub przyciemnić obraz.

 

i teraz problem - ekran podświetla się co drugi stopień (0-10)

 

0 - brak podświetlenia

1- podświetla

2 - brak podświetlenia i tak na przemian.

 

w czym problem?

Edytowane przez maciekww28
Odnośnik do komentarza

Czy to możliwe, że dysk systemowy chodzi lepiej niż druga partycja ? Miałem F1 2010 zainstalowane na systemowym i grałem płynnie na wysokich detalach było git. Przeinstalowałem na drugą partycję i nie idzie grać na niskich. Jest to możliwe? Może w windows 7 trzeba coś ustawić, ja nie wiem. Dziwna sprawa.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...