Skocz do zawartości

Automat czy manual?


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Preferujecie manualną czy automatyczną skrzynię biegów. Ja jestem za wygodą i wolę automat, zdecydowanie. Pierwsze niskie spalanie w samochodach dosyć nowych, Mercedes Viano mojego starego pali 7-8 l na sto kilometrów przy pojemności 2.5. No i przyspieszenie, człowiek nie jest w stanie zmienić przełożenia tak szybko jak komputer. Chociaż z drugiej strony mieszanie skrzynią, to jakaś tam część przyjemności z jazdy.

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 57
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

od piatku do dzisiaj mialem sl'a. przez te 5 dni tak przyzwyczailem sie do automatycznej skrzyni, ze jak wsiadlem z powrotem do swojego auta to zachcialo mi sie plakać : ). jak auto ma jeszcze ladne pie,rdalniecie to poezja (w przypadku samochodow z malymi silnikami troche zamula). manualna to dla mnie zadna przyjemnosc, w korku to juz w ogole lipa. zdecydowanie automat.

Odnośnik do komentarza

Prostota w jeździe, 4 biegi, gaz i hamulec. Chcociaż kiedyś nie było tak kolorowo, jechałem starą bmwicą w automacie i strasznie muliła, wyjąc przy zmianie biegu potwornie. Chuy nie jazda. Ale w nowszych autach to poezja, od 2 l wzwyż, pięknie przyśpieszają męcząc się tylko przy krańcach zegara.

Odnośnik do komentarza
Gość Grzehoo

Automat jest idealny do miasta, więc jeśli ktoś porusza się tylko w takim środowisku, to jest to dla niego idealny wybór (chociaż ze sprzęgła nie ruszymy z wiadomego powodu, a to przydaje się w korku i przy parkowaniu). Minusem automatu jest to, że auta z taką przekładnią praktycznie nie da się holować. Niby głupota, ale gdy zdarzy się niespodziewana sytuacja, jest się uziemionym. Skrzynia manualna to mniejsze spalanie, tańsze koszty eksploatacji, no i o wiele większa frajda z jazdy (przynajmniej do czasu, gdy mieszanie biegami się nie znudzi).

Odnośnik do komentarza

Raz w zyciu jeździłem automatem (Omega 3.0). Myslałem, że automat to głupota i jest dla dziewczynek ale moje zdanie diametralnie zmieniło sie po pierwszych min spedzonych za kółkiem. Osobiście jeżdże manualem i jednak wybrałbym taką skrzynie ale jak sie zestarzeje to napewno wskocze w jakis automat bo to przedewszystkim wygoda i komfort.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Jak dla mnie automat, niezależnie od pojemności. Mój stary kadecik 1.6i też jest w automacie i sprawuje sie bardzo dobrze (nie ma problemów z redukowaniem itp.). Obecnie jeżdże mercedesem 4.2l w automacie i również nie moge narzekać, choć czasem brakuje mi 5 biegu bo na tej skrzyni wyciska "tylko" około 220km/h, a przy prędkościach powyżej 170-180km/h zaczyna być słychać silnik :/

 

Automat to wygoda w mieście i w trasie, ma jednak wadę: po dłuższej jeździe w automacie ciężko się przyzwyczaić spwrotem do manuala ;)

Odnośnik do komentarza

ostatnio mialem okazje przejechac sie honda accord (2.2 s-type, 190 KM) w automacie. nikt mi nie powie, ze istnieje lepsze rozwiaznie jesli ma sie na celu wygodna wygode i komfort jazdy. ba, nawet tak ceniona w samochodach sportowych manualna skrzynia tylko w rekach dobrego kierowcy moze czynic roznice w stosunku do automatycznej. zreszta zawsze mozna miec automata i manetki za kierownica.

Odnośnik do komentarza

Obecnie posiadam samochód z manualną skrzynia,ale wole automatyczną.Już powoli odechciewa mi sie mieszania biegami w mieście!Ale z drugiej strony ta przyjemnośc zmiany przy 6000 obr./min. przy sprincie spod świateł...bezcenne uczucie:D

Kolejny mój samochód będzie napewno w automacie.

Odnośnik do komentarza
chociaż ja jednak wolę to mieszanie w skrzyni biegów. oj tak ; ) no i manewr wyprzedzania można wykonać szybciej i płynniej imho.

 

Zależy od automatu, ale faktem jest że przy takim manewrze wielu kierowców woli dokładnie kontrolować przełożenia. Ja przywykłem już do automatu. Poprostu gdy wciskam gaz do końca, skrzynia sama redukuje do najniższego możliwego biegu i robi to w dość przyzwoitym czasie :)

Odnośnik do komentarza
Gość Oran

A to co w reklamie tych nowych VW pokazują to prawda, to? Tam bardzo elegancko biegi zmienia (na reklamie).

 

Ja mógłbym jeździć na automacie w którym właśnie są łopatki za kierą i mogę w każdej chwili się przełączyć na manualną zmiane biegów, bez sprzęgła (auto clutch ;)). Robertem Kubicą się poczuć można. :D

Edytowane przez Oran
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...