Skocz do zawartości

FIFA 09


Rekomendowane odpowiedzi

Ehh sie odechciewa cos pisac tutaj momentami.. :]

 

Trzeba było mieć hmm.. a)backupa b)nagły przypływ wiekszej kasy zeby mieć szybko gre co? :]

 

Zeby zaraz mi spamu nie policzyli: bardzo podoba mi sie nowa FIFA, po raz pierwszy wyprzedza konkurencyjną serie od Konami nie tlyko licencjami ale tez gameplayem, co przeciez jest najwazniejsze. Wydaje mi sie jednak ze dość łatwo jest zdobywać bramki strzelajac RB+strzał. Uderzenie jest wtedy lżejsze i techniczne i wydaje mi sie ze najlepiej wchodzi z bliska, i właśnie jakos zbyt łatwo wchodzi..

Odnośnik do komentarza

Przywilej korzysci to totalna porazka w tej grze. Dzisiaj gram sobie online, wychodze napastnikiem sam na sam z bramkarzem, potykam sie troche o noge bramkarza (pokazuje sie zolty znaczek), dobiegam do pilki, biegne na pusta i......... FAUL!! No kur.wa mac za przeproszeniem, w tej grze przywilej dziala tylko wtedy, gdy po rzekomym faulu pilke podamy. Jesli dobiegniemy do niej tym samym zawodnikiem, to niestety faul jest. Super.

Odnośnik do komentarza

Jeśli miałbym się tym przejmować to co powiesz na to, iż - cisnę od początku przeciwnika swoją metodą, jeśli mam szczęście to bramka pada nawet nie po minucie. Po zakończeniu meczu mam 20 strzałów na bramkę, ogólnie, lub więcej. W którym meczu w realu masz tyle okazji do zdobycia bramki? więc względem tych przywilejów to nie wiem po co się o nie ciskać. Prawda, jest taka, że akcja z bramki pod drugą bramkę przenosi się w tempie ekspresowym stąd nawet się nie wnerwiam, że przywilej nie zadziałał jak trzeba - i tak za 15 sekund akcję ponowię.

Edytowane przez il capitano
Odnośnik do komentarza
Przywilej korzysci to totalna porazka w tej grze. Dzisiaj gram sobie online, wychodze napastnikiem sam na sam z bramkarzem, potykam sie troche o noge bramkarza (pokazuje sie zolty znaczek), dobiegam do pilki, biegne na pusta i......... FAUL!! No kur.wa mac za przeproszeniem, w tej grze przywilej dziala tylko wtedy, gdy po rzekomym faulu pilke podamy. Jesli dobiegniemy do niej tym samym zawodnikiem, to niestety faul jest. Super.

 

z tego co piszesz to chyba karny dostales :P no chyba ze ktos ci bramkarzem wyszedl przed pole :lol:

 

przywileje czasem dziwnie dzialaja, przewaznie mi cofa akcje jak sobie galka daleko pilke wypuszcze i zawodnik przeciwnika tez do niej biegnie(co z tego ze widac ze nie dobiegnie ;) )

 

czesto tez akcja jest zatrzymywana jesli przeciwnik fauluje kogos bez pilki ;) (duzo osob tego nie zauwaza) , myslisz ze masz przywilej a tam gdzies kosa poszla jeszcze heheheh

il capitano dobrze mowi, w meczu masz itak mase sytuacji(o ile umiesz grac)

ja osobiscie w obronie praktycznie wcale nie uzywam wslizu :) tylko kryje pole obronca trzymajac LT i robie tackle w odpowiednim momencie ^^

 

ale zauwazylem ze online i nie tylko to faul na faulu graja ludzie

olac to, niech fauluja, wreszcie ktos poleci z boiska ^_^ a w fifa 09 jak obronca jeden wylapie czerwo to brame strzelic jest juz o wiele latwiej :D

 

na ludzi naduzywajacych wslizgu polecam "rolki" czyli podstawowy zwod LT->przytrzymac galke na bok, potem odrazu mozna sobie wypuscic tez galka do przodu jak delikwent lezy i kwiczy :)

wogole zwody sa wypasione jak ktos kryje trzymajac PODANIE caly czas , mijasz takich jak pionki

Odnośnik do komentarza
Jeśli miałbym się tym przejmować to co powiesz na to, iż - cisnę od początku przeciwnika swoją metodą, jeśli mam szczęście to bramka pada nawet nie po minucie. Po zakończeniu meczu mam 20 strzałów na bramkę, ogólnie, lub więcej. W którym meczu w realu masz tyle okazji do zdobycia bramki? więc względem tych przywilejów to nie wiem po co się o nie ciskać. Prawda, jest taka, że akcja z bramki pod drugą bramkę przenosi się w tempie ekspresowym stąd nawet się nie wnerwiam, że przywilej nie zadziałał jak trzeba - i tak za 15 sekund akcję ponowię.

 

daj spokoj, to nie jest wytlumaczenie dla bledu w grze. Przywilej korzysci w fifie niestety dziala na korszysc faulujacego, nie faulowanego, przekonalem sie o tym w dziesiatkach sytuacji.

 

ghettoking: nie, wyszedl bramkarzem daleko za pole karne.

Edytowane przez Forebode
Odnośnik do komentarza

Ściągnąłem demo i byłem zachwycony. Dzisiaj dorwałem pełną wersję, sprawdzanie osiągnieć - moim poziomem była klasa światowa! Myślę, że fajnie - wszystko się zgadza. Jakież wielkie było moje zdziwienie kiedy ruszyłem do boju Arsenalem w trybie menadżerskim. Na 7 meczów wygrałem 2 [w tym z LIVERPOOLEM 3:0 ; O], 2 remisy i 3 przegrane [w tym z HULL 3:1]. powinno iść gładko jednak niestety tak nie jest. Kogoś w EA ostro popier.doliło za przeproszeniem. Co to ma być, że 90 procent akcji przeciwnika przebiega wg schematu "podanie za plecy obrońcy"? Musze wypróbować pułapkę offsidową, ale generalnie dziwnie się czuje zważywszy na to, że w demie o takich akcjach mowy nie było. Chciałbym zwalić to na niedokładne poznanie gry, ale ciężko to zrobić ze względu na to, że takie podania na 40 m raczej zależne ode mnie nie są. Aktualnie jeżdżą po mnie jak po szmacie i jest to bardziej frustrujące niż motywujące

Odnośnik do komentarza
Jeśli miałbym się tym przejmować to co powiesz na to, iż - cisnę od początku przeciwnika swoją metodą, jeśli mam szczęście to bramka pada nawet nie po minucie. Po zakończeniu meczu mam 20 strzałów na bramkę, ogólnie, lub więcej. W którym meczu w realu masz tyle okazji do zdobycia bramki? więc względem tych przywilejów to nie wiem po co się o nie ciskać. Prawda, jest taka, że akcja z bramki pod drugą bramkę przenosi się w tempie ekspresowym stąd nawet się nie wnerwiam, że przywilej nie zadziałał jak trzeba - i tak za 15 sekund akcję ponowię.

 

daj spokoj, to nie jest wytlumaczenie dla bledu w grze. Przywilej korzysci w fifie niestety dziala na korszysc faulujacego, nie faulowanego, przekonalem sie o tym w dziesiatkach sytuacji.

 

ghettoking: nie, wyszedl bramkarzem daleko za pole karne.

 

to masz talent chlopie :D

Odnośnik do komentarza
Forebode, też uważam że to żadne wytłumaczenie. Realizm musi być trochę nagięty (vide Twoje 20 sytuacji w meczu i akcje co 20 sekund), bo konsolowy mecz trwa minut 10-15, a nie 90.

 

Przywileje spieprzyli i kropka.

 

(pipi)a jak to czytam to śmiech mnie ogarnia. Wczoraj na 35 meczy online miałem 3 sytuacje, w których przywilej nie zadziałał jak trzeba, no i? czy w każdym meczu musi być tak jak ty chcesz? odpal sensibla.

Odnośnik do komentarza

to jak sie czepiac przepisow to przy udezeniu w reke nie ma "reki" :D

 

ja gram juz troche w fife , sporo meczy rozegralem, wydaje mi sie ze ok 100 pewnie wiecej

 

i ani razu nie mialem przywileju z cofnieciem akcji po golu to raz, dwa na palcach jednej reki bym policzyl akcje w ktorych mi akcje zatrzymalo a mialem pilke

 

nie wiem jak wy gracie ze macie przywilej za przywilejem :lol: chyba caly czas wsilzg robicie,bo zwyklym tacklem to ciezko jest sfaulowac ;)

 

capitan i eazy wyslalem wam inv do listy na xbl zlapie was to pogramy, mialem pare dni przerwy z fifa (gears 2)ale z checia wieczorkiem pogram, jak sie pojawicie to tam na chat'a was zaprosze xD tylko nie jak mlody pisal , nie na onecie :lol:

 

gra jak gra, nie uchroni sie od niedorobek, imo przywileje czasem dzialaja na nerwy, ale pilki nie tracisz chociaz jak w pes, gdzie masz takie kolizje wyczesane ze ci typ od tylu z butami w plecy wjezdza i czesto faulu nie ma nawet, pilke tez tracisz :lol:

Odnośnik do komentarza
Nie napinaj się tak kapitanku bo pękniesz hehe. Można chyba wymagać od gry piłkarskiej, żeby honorowała przepisy takie, jakie faktycznie są, a nie jakieś zmodyfikowane na potrzeby EA, którzy nie do końca chyba je znają.

 

A buracki śmiech krzywdy mi nie zrobi. Odpal se czata na onecie.

 

Odpal LIVE i dawaj na mecz - wtedy pogadamy na murawie bo widzę, że gadatliwy jesteś i kąśliwy jak gryzipiórka w czasie godów. Nie napinam się, tylko ile można słuchać tych lamentów z du.py wyssanych? nie podoba się to przerzuć się na PESa. Jak nie potrafisz przymknąć oka na duperele to nie graj w gry piłkarskie, zwłaszcza w Fifę. Problem to Ty masz z tą grą, która chyba zbyt wymagająca jest dla Ciebie i jeśli sobie nie radzisz to lepiej szukać dziury w calym, w tym głupich przywilejów które tak naprawdę nic nie znaczą. Już powtarzałem, musisz być cienki skoro za 5 sekund akcji nie możesz powtórzyć z sukcesem.

Edytowane przez il capitano
Odnośnik do komentarza

Wkręcać piłkę zależy z jakiego rogu wali piłkarz. Jeśli z prawego to piłka odchodząca a z lewej strony wchodząca do bramki. Mam na myśli prawonożnego zawodnika. I nie czekać aż piłka spadnie na głowę (rzadkość) jeno wbiec w piłkę walcząc o nią. Nie ma na to reguły.

Edytowane przez il capitano
Odnośnik do komentarza

Panowie sprawa komentarzy niedostepnych juz dla nas wydaje sie byc do obejscia: http://forums.electronicarts.co.uk/fifa-09...le-free-23.html

 

Chlopaki tłumaczą tu ze jesli choc raz sciagnales dany pack z komentarzami to u ciebie bedzie on ciagle widoczny i mozesz sciagac ile go chcesz. Czy to prawda? W takim razie czy ktos moglby pojsc na taki uklad z "wypozyczeniem" konta na czas downloadu oczywiscie bez wnikania w nie jakiegokolwiek z mojej strony?? Nie chodzi mi o zadne wykradanie jakichs rzeczy czy bawienie sie komus kontem tlyko o ten cholerny polski komentarz.. Nie wiem jaka gwarancje moglbym dac poza tym ze interesuje mnie tlyko sciagniecie komentów i nic wiecej z czyjegos konta dać.

Odnośnik do komentarza

Dziwny błąd mi się dziś przytrafił. Gram sobie zespołem Bradford, prowadzę 4:2, rzut rożny dla przeciwnika. Bramkarz podąża w pole karne. Przejąłem piłkę, podanie do przodu i spalony. Nic by w tym nie było dziwnego gdyby nie to że przede mną dwóch obrońców. Myślę że błąd ten spowodowany był tym, że bramkarz został " za daleko w tyle " xD

 

Nic się niby nie stało, ale wkurfia.

Odnośnik do komentarza
Dziwny błąd mi się dziś przytrafił. Gram sobie zespołem Bradford, prowadzę 4:2, rzut rożny dla przeciwnika. Bramkarz podąża w pole karne. Przejąłem piłkę, podanie do przodu i spalony. Nic by w tym nie było dziwnego gdyby nie to że przede mną dwóch obrońców. Myślę że błąd ten spowodowany był tym, że bramkarz został " za daleko w tyle " xD

 

Nic się niby nie stało, ale wkurfia.

może przed Tobą był tylko jeden obrońca, wtedy spalony był by prawidłowy bo linie spalonego wyznacza zawsze przedostatni zawodnik niezależnie od miejsca w którym jest bramkarz ;)

 

Panowie ja mam pytanie odnośnie wrzutek w pole karne. Jak dobrze dośrodkować? Ustaliłem wrzutki na ręczne ale strasznie ciężko jakąś sensowną akcje mi ułożyć. czy ktoś kumaty mógłby opisać jakie są warianty wrzucania ?

Odnośnik do komentarza

Czasami sedzia nie gwizdnie spalonego, ale zdarza sie to bardzo rzadko. W wersji na PC zas ten motyw jest totalnie skopany.

 

Po 2 miesiacach grania w ta gre w koncu doszedlem mniej wiecej do takiego poziomu jaki kiedys reprezentowalem w PES'a. Na Xbox Live przegrywam juz coraz rzadziej i choc w 1/16 odpadlem z turnieju xboxonlinecenter i cwiercfinale na pes.com.pl to musze powiedziec, ze nowa FIFA daje tyle samo radosci, ile najlepsze czesci PES'a w jego najlepszym okresie.

Poznalem troche ta gre, zaczynam panowac nad tym, co dzieje sie na boisku i w koncu wpadaja bramki, ktore wczesniej byly dla mnie niemozliwe, a mimo tego nadal wiele rzeczy potrafi mnie bardzo zaskoczyc.

FIFA wciaga niemilosiernie i po ograniu jest nadal dla mnie najlepsza symulacja tego sportu.

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

U mnie odczucia podobne, z tą jednak różnicą, że ja sporą część meczy przez Live! moczę. Ale staram się statystykami nie przejmować i grać swoje. Tak więc niezmiennie na zakompleksionych angoli z ich Menczesterami czy Barcelonami, twardo wybieram średniaków z Serie A. Tym większa satysfakcja gdy zagram swoje i uda się zobaczyć komunikat o rozłączeniu się rywala. FIFA 09 satysfakcjonuje i to zarówno wtedy gdy wślizgiem wybijesz piłkę rywalowi celującemu w okienko twojej bramki, jak i wtedy gdy dostaniesz babola z trzydziestu metrów w ostatniej minucie, ale wiesz że zagrałeś dobry mecz, ale rywal był lepszy. Już jestem ciekaw edycji 2010.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...