Skocz do zawartości

FIFA 09


Rekomendowane odpowiedzi

Po dobrej Fifie 08 i jeszcze lepszej Uefie 2008 [mówie o nexgenach], mam wiarę i nadzieje że chłopaki ze stajni EA Sports nam jeszcze doszlifują i dopieszczą to piłeczkę . Jak widać zmienili się ludzie do tworzenia tej gry i mamy mnóstwo powiewu świeżości a nie jak co roku odgrzewanego kotleta. W tym roku wyjdzie godna symulacja którą przez wiele lat szczyciło się Konami a do tego dochodzi nam licencja i otoczka tego całego piłkarskiego klimatu co w Fifie zawsze było na plus. Ale głównie chodzi mi o gameplay który się znacznie poprawił tworząc tą grę na równi z Pes-em. EA sports bierze sobie do serca komentarze graczy [Fifa 08] i koryguje błędy [uEFA 2008] i we wrześniu Fifa 09 może stać się nowym wyznacznikiem w kwestii symulacji piłki. Przez lata rządził jeden król PES ale czy uczeń przerośnie mistrza?. Jestem obiektywny ale obym się mylił bo w sercu mam nie zapomniane chwile z Iss-em czy Pese-m, a przecież ma wyjść jeszcze Pes 2009 który po nie udanym Pes 2008 może przywrócić klimat tej gry tylko że musi to być Pro-rewolucja;] pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Coś o nowej Edycji

 

Po pierwsze ulepszona zostanie grafika (a jakże!) i fizyka. FIFA 09 cechować się będzie dynamicznym oświetleniem, które ma się zmieniać w trakcie meczu (w zależności od pory dnia, oczywiście). Całkowicie zmienione mają zostać również tłumy kibiców - na lepsze, ma się rozumieć. Do tego dojdzie lepsza animacja piłkarzy i dokładniejsze odwzorowanie ruchów, a i twarze naszych boiskowych herosów mają być bardziej realistyczne (vide: filmik powyżej). Poprawione ma zostać również A.I. piłkarzy i sztucznego trenera przeciwnej drużyny, który będzie zmieniał taktykę w zależności (m.in.) od wyniku meczu. Piłkarze będą zmieniali swoje nastawienie w zależności od sytuacji panującej na boisku. Zmiany mają się także pojawić w trybie menadżerskim oraz Be a Pro - w obu przypadkach w ręce gracza oddanych zostanie więcej opcji. W trybie online pojawią się nowe możliwości - m.in. potyczki 5 na 5, 10 na 10 etc. Nowa FIFA ma być również o wiele szybsza, a to za sprawą zmniejszenia czasu reakcji oraz zwiększenia dynamiki rozgrywki. Ulepszony będzie także edytor postaci i drużyn. Ma być mniej loadingów, którymi naszprycowane były poprzednie części.

 

To tyle jeśli chodzi o ulepszenia. Teraz rzućmy okiem na nowości, bo i tych jest sporo. Przede wszystkim wprowadzone zostaną interaktywne celebracje goli, które pojawiły się w EURO 2008. Zaimplementowane zostaną także zmienne warunki pogodowe (m.in. deszcz oraz śnieg), które od teraz będą miały wpływ na rozgrywkę na boisku. Murawa w trakcie deszczu ma być bardziej śliska i niszczyć się podczas biegania, czy wykonywania wślizgów. Począwszy od FIFY 09 współczynnik wagi oraz wzrostu piłkarzy będzie miał ogromny wpływ na ich formę i możliwości. Podczas meczu widoczny będzie sędzia główny, biegający po boisku oraz sędziowie boczni (ci z kolorowymi chorągiewkami). Przy linii bocznej boiska będzie także widać rozgrzewających się przed zmianą piłkarzy. Prawdopodobnie od czasu do czasu pokazywani będą trenerzy drużyn, jak to ma miejsce w EURO 2008.

 

Przy okazji muszę jednak zmartwić najwierniejszych fanów serii - FIFA 09 będzie o wiele bardziej realistyczna od poprzedniczek. EA idzie w kierunku zmierzającym do zbliżenia FIFY z serią Pro Evolution Soccer. Widać to na przestrzeni ostatnich lat - ostatnią FIFĄ w "oldschoolowym", stricte zręcznościowym stylu była FIFA 06. Pozostaje nam się z tym pogodzić i liczyć na to, że nowa część będzie nie mniej grywalna od poprzednich.

 

FIFA 09 ukaże się najprawdopodobniej we wrześniu (jak zawsze) na DSa, PC, PlayStation 2, 3 i Portable, Wii oraz Xboxa 360 i prawdopodobnie będzie z polskim menu i komentarzem Szpaka i Szaranowicza;]

Odnośnik do komentarza

"Co wydawać się może paradoksalne, w tegorocznej edycji FIFY znajdziemy aż 251 poprawek, w stosunku do zeszłorocznej. Gra ma kłaść ogromny nacisk na fizykę rozgrywki, zawodnicy będą używać jeszcze bardziej przemyślanej taktyki na płycie boiska, agresywniej atakować i stanowić twardszy mur do przejścia dla przeciwników. Doskonały system animacji znany z FIFY 08, zawrze setki nowych ruchów, dających nam poczucie uczestnictwa w prawdziwym widowisku. Nowe twarze oraz w pełni trójwymiarowi piłkarze sprawią wrażenie żywotnych odpowiedników.

 

Czas reakcji zarówno naszych kolegów z drużyny, jak i oponentów zostanie jeszcze bardziej skrócony. Wpłynie to na szybsze podejmowanie decyzji i z pewnością ciekawszą grę. Wzrost i waga gracza okażą się ważnym aspektem, wpływającym na ruch powietrza i siłę nacisku na ziemię, im czynnik ten będzie dobrany prawidłowiej, tym zawodnik będzie szybszy i skuteczniejszy. Electronic Arts zadba o licencję na większą ilość zespołów, zawodników, oraz stadionów - w tym, tych klubowych, jak i międzynarodowych. Istotnym elementem rozgrywki będą zmienne efekty pogodowe. Tym razem, zaskoczyć nas może deszcz, śnieg, susza, czy wilgoć. Jeśli murawa będzie zbyt mokra, biegający po niej piłkarze będą łatwo tracili kontrolę nad piłką i równowagę.

 

Opcja modyfikacji własnych zawodników zostanie dokładniej opracowana przez twórców, wcielając mnóstwo nowych opcji. W grze, we znaki dadzą się nam sędziowie, ławka rezerwowych, będziemy mieli podgląd na całą arenę zmagań, czego brakowało w poprzednich częściach. W odpowiedzi na liczne opinię graczy, tryb wieloosobowy otrzyma możliwość rozgrywania meczów maksymalnie 10vs10 graczy jednocześnie. Wciąż pozostaną jednak opcję zabawy 2vs2 czy 5vs5.

 

Ulepszony system sztucznej inteligencji, ma być kolejnym plusem stojącym za FIFĄ 09. AI zostanie na nowo zaprogramowane, ataki ofensywne i defensywne, będą teraz zależeć od tego co się dzieje w czasie spotkana, piłkarze przeanalizują to i natychmiast zareagują. Gracz otrzyma przyjaźniejszy do obsługi edytor taktyki, pozwalający w każdym momencie wprowadzić zmiany w formacji drużyny. Na koniec, nie zabrakło zapewnień o ulepszonej oprawie graficznej, oświetleniu boiska i trybun, zależnego od pory grania oraz krótszym czasie ładowania samej gry.

 

Jeśli choć część z powyższych zmian zostanie zastosowanych, produkt może okazać się niezwykle ciekawy. Oby tylko obietnice znalazły pokrycie w rzeczywistości, a nie okazały się jedynie chwytem marketingowym, mającym na celu przyciągnięcie do siebie kupujących. Na razie nieznane są platformy docelowe FIFY 09, ani jej termin debiutu."

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
ogólnie z zachwytu nie umieram, ale musze przyznać, że wygląda to całkiem dobrze ;p jeśli to jest normalna predkość w tej grze to wydaje mi się, że w tym roku fifa nareszcie może przebić pesa

już w zeszłym roku pokonała,choć bardziej za sprawą nieudolnej wersji PES2008 niż geniuszu Fify 08.

 

W tym roku jak zawsze co rok zakupię jakąś piłeczkę i w tym roku raczej bez wahania będzie to Fifa 09-gameplay bardzo mi się podoba,licencje itp.Jednej rzeczy się boje-w wywiadach twórcy wspominali coś o urzeczywistnieniu rozgrywki poprzez kiksy itp oby było tego jak najmniej bo w grach piłkarkich najgorsze co może być to random...

Odnośnik do komentarza

Na filmiku mało widać... Na screenach natomiast od razu rzuciła mi się w oczy o niebo lepsza publiczność i trawa podobna do tej z PES, czyli poprawili to co mnie najbardziej kuło w oczy w '08. Do tego jeszcze poprawią facjaty piłkarzy i framerate i do spraw graficznych nie będzie można się już przyczepić.

Odnośnik do komentarza
Na filmiku mało widać... Na screenach natomiast od razu rzuciła mi się w oczy o niebo lepsza publiczność i trawa podobna do tej z PES, czyli poprawili to co mnie najbardziej kuło w oczy w '08. Do tego jeszcze poprawią facjaty piłkarzy i framerate i do spraw graficznych nie będzie można się już przyczepić.

Trawę to super miała już Fifa 08 i Euro 08 ale na....x360.Wersja na PS3 została pozbawiona AA i właśnie tego efektu 3d trawy :).Liczę ,że w tym roku już zoptymalizują silnik

 

tu dowód jaka jest różnica w trawie :Phttp://images.eurogamer.net/assets/article...8/Euro9.jpg.jpg

Edytowane przez Ficuś
Odnośnik do komentarza
W nowym PE znajdziecie obszerny materiał na temat FIFY 09, relację z testów grywalnych wersji oraz wywiad z producentem. Hint - jest bardzo dobrze :)

 

(po reklamie ;) )

Trzeba będzie kupić :) Koso serio jest tak dobrze?kurcze jak naprawdę dodadzą świetny gameplay do już obecnej genialnej licencji i dobrej oprawy to ja nie mam pytań :)

 

A co do wersji z PC-obiło mi się o uszy,że w tym roku ma być w końcu "normalna" wersja ale grami na komputery się nie interesuje więc głowy za to nie dam.

Odnośnik do komentarza
Jednej rzeczy się boje-w wywiadach twórcy wspominali coś o urzeczywistnieniu rozgrywki poprzez kiksy itp oby było tego jak najmniej bo w grach piłkarkich najgorsze co może być to random...

 

 

random w grach sportowych, to najlepsze co może być i przez to czyni takie gry realistycznymi, oczywiście musi być to wszystko odpowiednio wywazone, ale random w piłce nożnej to element gameplayu a kto tego nie kuma, nie kuma tego sportu.

 

ps. grafika na pc ma być ponoć next genowa, co do gameplayu niewiem, bo z zapowiedzi onetowych wynika, że każda platforma ma dostać na unikalny sposób stworzoną wersje.

 

Ja wierzę w tą FIFE, po 9 latach od tego jak zagrywałem się w fife 98, wkońcu czekam na produkt EA. Podrasowany gameplay i grafika z tego roku, plus szybsza rozgrywka i jak co roku MEGA-LICENCJA, pozwolą FIFIE rozprawić się z PRO EVO 2009, zanim ten wogóle wyjdzie. Jeżeli w PRO EVO nie będzie rEWOLUCJI, to padnie na pysk ta gra, broniona tylko szczątkami fanbojstwa, czego jej życze po wersji tego rocznej ;)

Edytowane przez przema
Odnośnik do komentarza
Ja słyszałem, że na PC ma być stary, arcadowy engine, nie taki jak na konsolach 360 i PS3

 

"Dobrą wiadomością dla posiadaczy pecetów wydaje się być fakt zauważenia przez EA w ich domach nieco szybszych maszyn. W związku z tym znacznej poprawie ma ulec grafika gry. Ponadto pojawią się modyfikowalne widgety ułatwiające połączenie ze społecznością FIFY."

 

no to może jednak będzie jak na konsolach

Edytowane przez NerkoWiktor
Odnośnik do komentarza

Wygląda na to, że w tym roku nie skończy sie na obietnicach i faktycznie gracze PC-towi dostaną next-genową wersję Fify:

 

http://img513.imageshack.us/my.php?image=n...9634db76ej5.jpg

http://img296.imageshack.us/my.php?image=n...64d46e99ki6.jpg

http://img337.imageshack.us/my.php?image=n...f9031801yj9.jpg

Edytowane przez popiol
Odnośnik do komentarza

Dzisiaj miałem przyjemność obcować z nową fifą na PC i co mogę powiedzieć grafika podciągnięta ale (poziomu next genów chyba nie ma, ale to była beta więc kij wie ) pc ma sporo nowych rozwiązań niektóre są powrotem do fify 98 bo teraz można zagrać w fifę jak w każdego rasowego shootera a co do Fify po polsku na ps3 to takowa się pojawi na jakieś 90%

Edytowane przez Heviro (Fanboy BDG)
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...