Skocz do zawartości

FIFA 09


Rekomendowane odpowiedzi

Rozegralem caly jeden sezon, i imo ze coraz bardziej sie do tej gry przekonuje to denerwuje mnie niektorymi akcjami tak samo jak PES. w tej grze 50% moich strzalow to slupki lub poprzeczki a to co moi obroncy robia z moim bramkarzem (po 2 gole czasem trace przez glupie odbijanie pilki miedzy obronca a bramkarzem nie mowiac juz o tym ze 30% tego to samoboje)

Mnie denerwują strzały z dystansu. Nic nie wchodzi. Tak jak w rzeczywistości Gerrard jest jednym z najlepszych strzelców Liverpoolu, tak w FIFIE w sezonie nie strzelił żadnej bramki (a zająłem 3. miejsce), ciągle tylko te podania w uliczkę i ewentualnie jakieś dośrodkowanie (powoli je opanowuję). Trochę za słabo jest to jednak wyważone.

 

A to o czym piszesz powoli udaje mi się opanować. Tutaj naprawdę trzeba uważać, bo o wiele łatwiej o błąd niż w PESie. No ale zwalona zmiana zawodnika kompletnie w tym nie pomaga i czasem takie cyrki w obronie odchodzą że głowa mała.

 

Przy okazji ponawiam pytanie, bo nie dostałem odpowiedzi, choćby nawet "nie da się":

Zacząłem w końcu grać "na poważnie", to znaczy nie pojedynczy meczyk tylko sezon Premiership Liverpoolem i muszę przyznać że mam nawet syndrom "jeszcze tylko jeden mecz i wyłączam". Powiedzcie mi tylko 2 rzeczy:

 

1. Jak do cholery zasejwować wyjściowy skład? Udało mi się zapisać formację, ale skład muszę za każdy razem ustawiać od nowa. No szlag mnie trafia! Tak samo np. wykonawców rzutów.

2. Jak się wykonuje rzut wolny z wykorzystaniem drugiego kolesia, to znaczy jeden stoi przy piłce i może wystawić komuś innemu. No to jak ustawić komu tę piłkę ma wykładać. Znowu szlag mnie trafia, bo zawsze wystawia do Aggera, podczas gdy aż się prosi, żeby to Gerrard był na jego miejscu...

Odnośnik do komentarza

wczoraj wpadl do mnie kumpel z Fifa 09 PL i odziwo z jego kopi dalo sie normalnie sciagnac PL Komentarz, nei wiem czy to dopiero teraz akutat znow wlaczyli czy z mojego Englisha poprostu nie iwdzialem innych jezykow poza druga wersja Englisza.

 

Czy jest gdzies jakis poradnik do Fify, chodzi mi o kombinacje klawiszy (nie tyle w zwodach bo to jest w necie) co przy dosrodkowaniach, obronie itd), bo nie wiem czy tu poprostu jest tego tak malo czy nie wiem jak do etgo dojsc (w PES mozna bylo trzymajac rozne przyciski zagrywac na wiele sposobow, wrzucac glebiej w pole karne, czy klikajac kilka razy szybciej mozna bylo nizej wrzucic lub akcje typu podwojenie czy wyjscie bramkarzem) troche mi tu ich brakuje, ale moze poprostu nie wiem jak sie to tutaj robi.

Odnośnik do komentarza

CYTAT(Mlody-San @ 21 12 2008, 20:08)

1. Jak do cholery zasejwować wyjściowy skład? Udało mi się zapisać formację, ale skład muszę za każdy razem ustawiać od nowa. No szlag mnie trafia! Tak samo np. wykonawców rzutów.

 

 

 

 

Nie da się niestety....Można zapisać tylko formacje i własną taktykę.

Edytowane przez ACAB
Odnośnik do komentarza
CYTAT(Mlody-San @ 21 12 2008, 20:08)

1. Jak do cholery zasejwować wyjściowy skład? Udało mi się zapisać formację, ale skład muszę za każdy razem ustawiać od nowa. No szlag mnie trafia! Tak samo np. wykonawców rzutów.

 

 

 

 

Nie da się niestety....Można zapisać tylko formacje i własną taktykę.

No to EA dało ciała na całej linii. Mała rzecz a wku**ia. Na szczęście składy są w miarę takie jak się chce, a nie jak w PESie gdzie w pierwszym składzie same rezerwy a największe gwiazdy gdzieś na ławie i 10 minut trzeba skład ustawiać. W FIFIe na szczęście za dużo zmieniać nie trzeba, no chyba że jakiś trener wystawia w rzeczywistości zawodnika na pozycję, na którą kompletnie się on nie nadaje, np. Kuyt na prawym skrzydle w Liverpoolu.

Z tym, że jeśli grasz sezon to można ustawić skład na cały. Wystarczy między meczami wejść w zarządzanie drużyną i nie będziesz musiał co mecz zmieniać.

Aaaa jest, faktycznie, czemu wcześniej tego nie zauważyłem. Dzięki. Szkoda tylko że w towarzyskich trzeba jednak ustawiać ręcznie za każdym razem.

Czy jest gdzies jakis poradnik do Fify, chodzi mi o kombinacje klawiszy (nie tyle w zwodach bo to jest w necie) co przy dosrodkowaniach, obronie itd), bo nie wiem czy tu poprostu jest tego tak malo czy nie wiem jak do etgo dojsc (w PES mozna bylo trzymajac rozne przyciski zagrywac na wiele sposobow, wrzucac glebiej w pole karne, czy klikajac kilka razy szybciej mozna bylo nizej wrzucic lub akcje typu podwojenie czy wyjscie bramkarzem) troche mi tu ich brakuje, ale moze poprostu nie wiem jak sie to tutaj robi.

Zerknij do Controls -> Xbox 360 Controller Help (na PS3 może się nazywać inaczej). Może to o to Ci chodzi?

 

No i pozostaje jeszcze sprawa kontroli kto strzela po wystawieniu piłki z rzutu wolnego. Ktoś to potrafi?

Edytowane przez Mlody-San
Odnośnik do komentarza
Czy jest gdzies jakis poradnik do Fify, chodzi mi o kombinacje klawiszy (nie tyle w zwodach bo to jest w necie) co przy dosrodkowaniach, obronie itd), bo nie wiem czy tu poprostu jest tego tak malo czy nie wiem jak do etgo dojsc (w PES mozna bylo trzymajac rozne przyciski zagrywac na wiele sposobow, wrzucac glebiej w pole karne, czy klikajac kilka razy szybciej mozna bylo nizej wrzucic lub akcje typu podwojenie czy wyjscie bramkarzem) troche mi tu ich brakuje, ale moze poprostu nie wiem jak sie to tutaj robi.

Ale tutaj masz wszystko tak samo jak w PES'ie, tylko, ze troche wiecej opcji. Dosrodkowania masz tak samo B, 2*B, 3*B po ziemi, do tego jak przytrzymasz RB (strzal finezyjny) to pilke masz bardziej cieta (podkrecona) RB+B i tak samo 2*,3*.

Podania z klepki, 1-2 i inne - wszytsko tak samo jak w PESie. Wieksza kontrola zawodnika - to samo - trzymajac spust.

Rzuty wolne jedynie sie roznia, szczegolnie sila, w zaleznosci czy uderzasz silowo, czy krecisz, ale do tego polecam poradnik na Youtube.

Odnośnik do komentarza

Witam;] Proponuję stworzyć ligę z tego forum na x-a, jak ktoś się pisze to zapraszam na Olimpijczyk Cup, postaram się ją zaktywować i zobaczymy ilu będzie chętnych a wtedy zaczniemy rozgrywki,chcę by liga zaczeła się od nowego roku i umawianie się proponuje na gg i podawanie swojego TAG. Chyba że ma ktoś inny pomysł by taka liga powstała, zapraszam do dyskusji, ja jestem otwarty na propozycję i na rywalizację;] mój tag wojtas76pl gg 1918956

Wesołych świąt

Odnośnik do komentarza

Nigdzie nie ma. Po prostu uaktywniasz Serie A. Statsy zawodników co tydzień są aktualizowane na bieżąco. Przykład: Kaka dostaje czerwień i ma to przełożenie w grze, nie zagrasz tym zawodnikiem bo pauzuje. Dodatkowo widać kto ma formę a kto nie. Strzałki - sprawdź skład.

 

381 miejsce w światowym rankingu. 356 W 52 L. Passa zwycięstw pod rząd: 52. faking gut.

Odnośnik do komentarza

No a rzeczy typu podwojenie, czy wyjscie bramkarzem, sa tutaj?

 

i jaki macie patent na szybkich napastnikow, bo dzis dalem sie objechac jakiemus leszczowi 6:0 (wszytskie 6 bramek zdobyl wypuszczajac pile do przodu i zapierdal...... napastnikiem)

 

jak by ktos chcial sie zmierzyc z moim Bayernem to moj gt: Pride or Die PL

 

:)

Odnośnik do komentarza

ale mnie wku.rwia jedna rzecz..

mianowicie poszukiwanie talentów ..wszystko spoko,fajna opcja itp ale dlaczego jak np wynalazło mi polaka to nazwisko ma jak szwab. wynalazło anglika z nazwiskiem jak niemiec. francuz natomiast ze szwedzkim nazwiskiem. niestety szczegłół a wkurza(przynajmniej mnie:P) szkoda że ea nie pomyślało nad jakimś generatorem danych pasujących do danego regionu. zresztą najlepszą opcją byloby stworzenie strony dla graczy gdzie mogli by dokonywać rejstracji,wystarczyłoby tylko imie,nazwisko no i narodowość:) później wystarczy wrzucić te dane do gry i mamy pełno gotowych "talentów" :D co z resztą byłoby niesamowitą zajawką dla wielu graczy bo fajnie by bylo wynaleźć jakiegoś kumpla czy nawet siebie:D (a statystyki losowo przyznane ) i fajny patent:P

Odnośnik do komentarza

1. Czemu w ligach interaktywnych nie da sie odpalic innych lig oprocz angielskiej to wiem, bo zapewne dlatego ze te ligi obecnie maja pauze :) ale nie wiem za to dlaczego jak wybieram jakikolwiek zespol poza West Bromwich to wywala mi błąd ze zmienilem juz wystarczajaco moj favorite team blabla...?

 

2. I druga rzecz - achievement za 5 wygranych meczy lig interaktywnych.. O co dokladnie chodzi - czy musze wygrac 5 meczy w kazdej z lig, 5 meczy ogolnie? wygralem juz troche wiecej niz 5 meczy lig interaktywnych a nadal dupa..

Odnośnik do komentarza

Acziw z ligami interaktywnymi jest zgliczowany. Zazwyczaj mecz ligi interaktywnej zalicza jako zwykły mecz rankingowy. Graj ligę interaktywną aż do skutku i w końcu osiągnięcie wpadnie. A jeśli chodzi o pierwsze to zespół, którym da się grać ligę interaktywną da się zmienić tylko kilka razy. Gra się ULUBIONYM zespołem :)

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Na chwile obecna coraz bardziej mi sie Fifa podoba choc nadal mi sie przyciski pierdo.....

Znaczy się jakie przyciski? Bo możesz sobie je sam ustawić, może nie idealnie tak jak w PESie (zawsze coś będzie inaczej bo niektórze przyciski w obronie i ataku są sprzężone) ale to i tak coś. Ja np. ustawiam new alternate i już się nawet przyzwyczaiłem do biegania pod spustem bo zdecydowałem się tego nie zmieniać (eh te beznadziejne xboxowe pady...).

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...