Skocz do zawartości

Rock Band 2


TomisH

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

lykaj ION-a - genialny sprzeciol! bebny zdecydowanie cichsze od tych z RB1, cala konstrukcja jest mega-stabilna, mozna uderzac ze wzmozona sila (calosc ani drgnie!), a metalowa stopa, az sama wola o to by na niej poskakac. nie jest to tania zabawka, ale jezeli nastawiasz sie glownie na gre wlasnie na garach, to warto. mozliwosc umieszczenia poszczegolnych bebnow wg swojego uznania np. zamiana miejscami, zmiana ustawien w poziomie czy w pionie daje rade. a wczujka, powaga - jest konkretna!

 

chodze podjarany juz prawie trzeci tydzien i ciagle mi staja wlosy na klacie, jak tylko siadam i zaczynam zabawe w "garko-bija". zostalem z-ION-owany.

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Tę z rock banda miałem,ale była dla mnie za głośna.Możesz napisać o niej coś więcej.Czy dobrze się sprawuje, jak grają cymbały,jak u Ciebie wygląda sprawa z czułością padów?

 

Co do głośności jej to można porównać to do uderzania ołówkiem w skórzaną kanapę ;]

Dostałem z nią kabelek do regulacji czułości(na allegro chyba 30 zl kosztuje) i zwiększyłem czułość cymbałow z 10 na 15 (mozliwe 20 na maxa ale wtedy wykrywa podwójne uderzenie)

Ogólnie pady maja idealną czułość,nie wykrywaja podwójnych uderzeń ani nic w tym stylu i wystarczą lekkie uderzenia,sintex chyba mówił coś ,że wydaje mu sie ,że talerze mogą się złamać co jest według mnie kompletna bzdurą ponieważ jest to metalowa rurka+gruby plastikowy talerz pokryty grubą gumą ;p

 

ale jak mówiłem,jeśli nie masz zamiaru grać w GH WT to zamów tą z rock banda 2 :P

Odnośnik do komentarza
lykaj ION-a - genialny sprzeciol! bebny zdecydowanie cichsze od tych z RB1, cala konstrukcja jest mega-stabilna, mozna uderzac ze wzmozona sila (calosc ani drgnie!), a metalowa stopa, az sama wola o to by na niej poskakac. nie jest to tania zabawka, ale jezeli nastawiasz sie glownie na gre wlasnie na garach, to warto. mozliwosc umieszczenia poszczegolnych bebnow wg swojego uznania np. zamiana miejscami, zmiana ustawien w poziomie czy w pionie daje rade. a wczujka, powaga - jest konkretna!

 

chodze podjarany juz prawie trzeci tydzien i ciagle mi staja wlosy na klacie, jak tylko siadam i zaczynam zabawe w "garko-bija". zostalem z-ION-owany.

 

pozdro

 

 

Sojer, nie pisz mi takich rzeczy, bo jestem coraz bliżej wydania 1200 ;) Problem jest jeden: mam zamiar grać na normalnych garach (w przyszłości), a z tego, co czytam o ION-ie, to musiałbym do niego dołożyć jeszcze ponad tysiaka, żeby to miało ręce i nogi (wymiana talerzy na wyciszane, kupno normalnej stopy - po dokupieniu modułu pedał defaultowy może robić jedynie za hi-hatowy, zakup porządnego elektronicznego werbla, nie mówiąc już o module - kolejny tysiak). Dziewczyna, rodzina i znajomi przestaną mnie postrzegać w kategoriach normalności :D

 

Sojer, możesz mi jeszcze kilka rzeczy powiedzieć? Jak wygląda sprawa z talerzami, ich jakością i głośnością? Czy obręcze są plastikowe i jaki dźwięk wydają, gdy się je uderza?

Odnośnik do komentarza

Talerze sa wykonane z bardzo twardego, ale dosc cienkiego plastiku, wieksza czesc talerza jest pokryta guma chyba z domieszka jakiejs pianki czy cos (ta czesc ofkoz, w ktora uderzamy). Nie posiadaja obreczy tak jak bebny, gdyz na wieksza czesc zachodzi guma w ktora to wlasnie uderzamy. Odglos jakie wydaja pobudza wyobraznie i ma sie wrazenie, ze gracz uderza w prawdziwy talerz, jednak zaraz pozniej slyszysz uderzenie o twarda gume na cienkim plastikowej powierzchni, ktora na 1-2 sek drgnie - wszystko zalezy od tego, jak mocno zamocujemy talerz gornym uchwytem do konstrukcji na ktorej sie znajduje. Talerze napewno zachwuja sie glosniej niz bebny, wiadomo wszystko zalezy od sily uderzenia. Te drugie z kolei pokryte sa skóro-podobnym materialem z domieszka gumy, na ktorej szybko zbiera sie kurz :/ Chyba najwiekszy minus tego sprzetu, to wlasnie bebny do ktorych wszystko sie lepi. Musze odwiedzic jakis sklep muzyczny i zakupic jakis preparat do czyszczenia bebnow, zapewne cos takiego istnieje ;]

Edytowane przez Sojer
Odnośnik do komentarza
Płyta porysowana lub pada napęd.

 

Ani jedno ani drugie :D

Płyta czysta jak lustro, a gra zainstalowana na dysku twardym :D

Ja RB2 kupiłem w shopto.net za 41,5 funta z wysyłką i pobrało mi jakieś 220 zł.

Swoją drogą grę zamówiłem w środę o godz. 14.20 a została wysłana tego samego dnia o 15.20 :D Doszła w poniedziałek.

Edytowane przez Pleśniak
Odnośnik do komentarza
kurczęs, mówili że można grać na tej podwójnej stopie na perce i wystarczy mieć tylko drugą stopkę i rozgałęźnik.

Dzisiaj kumpel wbił ze stopką od GH:WT i lipa...

Tylko od Rok Będowej działa?

 

Na to wyglada ze dzialaja jakos inaczej.Nawet na YT osoby ktore maja destroyera nie moga go podlaczyc do GHWT i graja na standardowym basie.

 

Ani jedno ani drugie :D

Płyta czysta jak lustro, a gra zainstalowana na dysku twardym :D

 

U mnie w sumie tez juz kika razy sie tak zdazylo.

Odnośnik do komentarza

Heh, zobaczymy. Kupuję to z zamiarem poszerzania zestawu i nauki gry na perkusji (przy okazji). Jeśli się nie spodoba, spróbuję sprzedać. Gdyby to była ciężko zarobiona kasa, wydałbym pewnie na coś innego. A tak, stypendium naukowe wspiera moje muzyczne aspiracje ;P

Edytowane przez keetiv
Odnośnik do komentarza

Mam pytanko odnosnie DLC. Jak to jest czy sa jakies glosowania jakie piosenki (na forum/stronie etc.) czy tworcy sami decyduja. Druga sprawa na plycie AC/DC sa 3 piosenki ktore mnie interesuja i nie za bardzo mam ochote kupowac cala plyte. Czy mozna ewentualnie zgrac te piosenki na twardy i pozniej sprzedac plytke czy potrzebna jest do uruchomienia dodatkowej zawartosci.

Ostatnia sprawa moze jest kilka osob chetnych w weekend pociupac w zespole (od razu mowie ze jestem lamus dopiero przechodze powoli na hard z mediuma a i to jeszcze z klopotami) - przy okazji zrobilo by sie pare achiv:D

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...