Skocz do zawartości

Fast food


Rekomendowane odpowiedzi

Dziś znowu odwiedziłem Mad Micka w Katowicach i tym razem skusiłem się na wersję z mięsem 400 gramowym:

 

HUAABRt.jpg

 

Skur.wysyn był potężny i prawie dostałem wylewu krwi do mózgu z przejedzenia. Jednak 200 gram to najlepsza opcja (dla Winnera pewnie dwa takie to za mało). Do tego jasne, czeskie piwko.

Odnośnik do komentarza

Dobrze Yano, wszystko w porzadku ale podales liste skladnikow ktore znajduja sie w najbardziej podstawowych burgerach, wiec nie dziwne ze cena jest niska, w takim MoaBurger (najdrozsza burgerowania w jakiej jadam w Krk) taki burger kosztuje 17 zetka, przy czym wolowiny tam jest 200g (wg Twojej ceny za mielona wolowine ~5zl, przy czym to jest na 100% lepsza jakosciowo wolowina niz tescowa), wlasna bulka, wlasny sos itp itd. Nie uwazam ze bylaby to duzo przeplacona inwestycja (chociaz w takim burgertacie ceny sa przystepniejsze, ale tez bierzmy pod uwage ze koles sprzedaje w swoim trucku, wiec pewne koszty odpadaja niz w lokalizacji przy malym rynku). Trzymajac sie jednak tematu biorac takie kryteria co pisales ja tez moge napisac ze koszt moze byc 5 zetka, po prostu wsadzajac kotleta do kajzerki za 15gr i polewajac go ketchupem firmy noname.

Sprobuj zrobic jednak burgery z dalszej pozycji menu w burgerowniach. Juz glupie papryczki jalapenos, sloiczek to jest koszt ponad 10 zl a starcza to na ok 6 burgerow jesli nie skapi sie papryczek. Fajny ser tez kosztuje troche wiecej. A dodawajac jeszcze jakies kosmiczne skladniki ktore trzeba osobno robic? To Ty tutaj dawales ten przepis na ten za(pipi)isty sos barbeque? Sam sloiczek tego swietnego sosu to koszt ok 6-7 zl.

Sorry Yano ze sie doczepilem, bo tutaj w temacie najbardziej lubie czytac Twoje posty, bo przez to sam poprawiam swoje burgery, ale robiac burgery conajmniej raz w miesiacu nigdy nie zmiescilem sie w kwocie 5-6 zl za burgera robiac zawsze dla 4-5 osob.

Edytowane przez BoryzPL
Odnośnik do komentarza
Gość mate5

dajcie jakis dobry przepis na ciasto do pizzy, bo ten podstawowy z maka sola i jajkiem to sobie mozna  o kant du,py rozbic, chce zrobic ciasto ktore bedzie pyszne, a nie dodatkiem do pysznego sosu i sera.

 

Ja robie takie i jest pyszne (ilość składników na trzy pizze)

 

1. Do miski: kostka drożdży, ćwierć szklanki letniej wody, 3 łyżki mąki, szczypta cukru. Zamieszać i odstawić pod przykryciem na 10 minut.

2. Dodać kilo mąki, dodać trochę wody i wymieszać.

3. Wyrabiać, naprzemiennie dodając oleju i wodu.

4. Odstawić na pół godziny.

5. rozwałkować, jak lubisz cienkie ciasto jak ja, to trochę będzie za dużo ciasta, ale to dobrze bo można swobodnie odkroić tak, żeby brzegi były dobre.

Odnośnik do komentarza

Dziś znowu odwiedziłem Mad Micka w Katowicach i tym razem skusiłem się na wersję z mięsem 400 gramowym:

 

HUAABRt.jpg

 

Skur.wysyn był potężny i prawie dostałem wylewu krwi do mózgu z przejedzenia. Jednak 200 gram to najlepsza opcja (dla Winnera pewnie dwa takie to za mało). Do tego jasne, czeskie piwko.

 

O kurde, jadłbym :o Ile kosztuje taki zestawik?

Odnośnik do komentarza

Wczoraj powiedziałem babce w McDonaldzie, że chcę piec różnych figurek. Dała mi pięć różnych, wszystkie ale bez najważniejszej - z Mariem! Dziś jadę wymienić, bo dopiero w chacie otworzyłem pake. W ogóle była taka zdziwiona, że chyba nie wierzyła. Wszystkie laski tam się dziwily, co to za zamówienie :/ nie grały w Mario, czy jak?:/

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...