Skocz do zawartości

Star Wars: The Force Unleashed


Ghost493

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 37
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 1 miesiąc temu...

Na IGN dostało 7.2 http://ps2.ign.com/articles/910/910028p1.html czyli prawie tyle samo co na PS3 i X360 ocena , z komentarzy wynika ze port na PS2 jest poprawny i mamy dobry port co ostatnią było rzadkością , ponoć bardzo dobra fizyke jak na PS2 ma gra , oby inni brali przykład i również dobre porty wydawali , grał już ktoś ?

Edytowane przez szarakps
Odnośnik do komentarza

Nie do końca port. Fabuła jest niby taka sama ale lokacje i niektóre aspekty rozgrywki zupełnie inne. Wersje na PS2/PSP/Wii są bardzo liniowe, proste, ograniczone, bez jakichkolwiek urozmaiceń jeśli chodzi o rozgrywkę. Po prostu idziemy przed siebie po skromnych lokacjach i wybijamy co się rusza. Wydaje mi się też, że fabuła jest mocno obcięta, mniej epicka niż na PS3/X360.

 

A taka fizyka to akurat nic nadzwyczajnego na PS2. Ba, na PSP nawet wszystko działa idealnie w tej kwestii.

 

Osobiście przeszedłem grę na PSP, która z tego co widziałem na filmikach jest po prostu słabszą graficznie wersją PS2. Ogółem pozycja przyjemna, ale przez pierwsze parę poziomów. Potem niestety zaczynają drażnić błędy, a rozgrywka staje się niesamowicie monotonna. Ot kolejny przehype'owany tytuł.

 

PS. Mam tylko nadzieję, że w PE recenzja nie przypadnie Kaliemu, gdyż znowu będzie 9+/10 za "efektowną akcję" ;).

Edytowane przez Suavek
Odnośnik do komentarza
  • 8 miesięcy temu...

Star Wars Episode III: Revenge of the Sith można taniutko nabyć. Pojęcia nie mam, czy ta gra jest dobra, ale przynajmniej nie jest ochłapem wersji next genowych. Vs mode jest bodaj największą atrakcją Zemsty. Można się łuzgać różnymi wariantami rozmaitych postaci (młodym i starym Obi-Wanem, Anakinem i Vaderem...), więc niewykluczone, że to jedna z lepszych starwarsowych party games. Then again, takich rezanin - wybitnych, tylko dobrych i zgoła niedobrych - PS2 ma od groma.

Odnośnik do komentarza
Gość kufir

Myślałem kiedyś nad zakupem Star Wars Episode III: Revenge of the Sith ale generalnie nie lubię gier na podstawie filmu.

Natomiast Star Wars: The Force Unleashed kręci mnie z tego powodu iż nie jest to kopia filmu. Dodatkowo bardzo zaciekawiła mnie MOC w tej grze.

Kiedyś w programie Hyper oglądałem video recenzję tej gry (co prawda na ps3) ale zrobiła na mnie OLBRZYMIE wrażenie. Muszę ją mieć nawet na ps2 :)

 

 

Tutaj interesujący materiał:

Edytowane przez kufir
Odnośnik do komentarza

The Force Unleashed na PS2 zrobiło na mnie całkiem spore wrażenie, ze względu na wspomniane użycie mocy. Tutaj jest to wyższa szkoła jazdy niż w "Zemście Sith". W prawdzie nie jest to na silniku fizyki HavoK jak na PS3/X360, ale bardziej programistyczna improwizacja ;) Bynajmniej gra się świetnie.

Odnośnik do komentarza

Grałem w obie wersje, i choć grafika/fizyka jest lepsza na X360/PS3 (z oczywistych względów) na PS2 też fun jest ogromny, zwłaszcza jeśli jesteś fanem Star Wars. Grafika nie razi, ale tylko na CRT.

Dodatkowo warto wspomnieć że wersja na PS2 zawiera exclusive w postaci levelu w Świątyni Jedi, którego nie ma na PS3/X360.

Odnośnik do komentarza
Grałem w obie wersje, i choć grafika/fizyka jest lepsza na X360/PS3 (z oczywistych względów) na PS2 też fun jest ogromny, zwłaszcza jeśli jesteś fanem Star Wars. Grafika nie razi, ale tylko na CRT.

Dodatkowo warto wspomnieć że wersja na PS2 zawiera exclusive w postaci levelu w Świątyni Jedi, którego nie ma na PS3/X360.

Sa w postaci DLC

Odnośnik do komentarza
Finch: Weź się dowiedz w słowniku co oznacza "bynajmniej", ok?

 

Ok :) Mój błąd. Wiem w czym rzecz.

 

@kufir: Jeśli mowa o fabule, to ciężko mi jest stwierdzić jakie są dokładnie różnice (oprócz wspomnianego motywu ze Świątynią Jedi). Niestety grałem tylko w wersje na PS2. Natomiast jednego jestem pewien - edycja na czarnulkę posiada tylko kanoniczne zakończenie.

Odnośnik do komentarza
Sa w postaci DLC

 

O tym nie wiedziałem.

 

 

Xargon to prawda że generalnie duża część fabuły uciekła z wersji na ps2 ?

 

Czy są to te same gry jeśli chodzi o fabułę?

 

Hmm, całości na PS3 nie skończyłem, ale porównując opisy na gamefaqs wychodzi na to że to to samo. Oczywiście są różnice drobne (np. nieco inne dialogi i cutscenki) a nawet dość spore (na PS2 nie ma motywu z

Ściąganiem krążownika

- jest, ale jako cutscenka, nie ma też

Walki z proxym, który przyjmuje min. formę Darth Maula

) - także różnice są ale nie kluczowe dla fabuły. Spoko da się grać.

 

Natomiast jednego jestem pewien - edycja na czarnulkę posiada tylko kanoniczne zakończenie.

 

Są oba.

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...

Czy po tych prawie 3 miesiącach ciszy, gdy gra już troszkę staniała ktoś nowy może się wypowiedzieć na jej temat?

Dziwię się troszkę że tak mało osób grało w tą grę na ps2, przecież to w zasadzie jedna z ostatnich naprawdę dobrych gier na tą platformę.

 

Odnośnik do komentarza

Przeczytaj opinie z wersji PSP - http://www.psxextreme.info/Star-Wars-Force...hed-t62904.html

 

Jest to dokładnie to samo tylko z gorszą grafiką i lepszą (!) kamerą.

 

Pisałem to już kilkukrotnie, ale IMO gra-ciekawostka, na jeden raz, aby ukończyć i zapomnieć. Nie jest wcale taka dobra jak ją zapowiadali. Bawi przez pierwsze dwa poziomy, a potem staje się nudna i monotonna.

Odnośnik do komentarza

Krótko i na temat (oczywiście wersja PS2)

1. Grafika: naprawdę przyjemna, sporo lokacji, troszkę słabo wykonane cutscenki (kanciaste modele postaci troszkę kłują po oczach, w gejmpleju nie przeszkadza), bardzo starannie wykonane poziomy, które w części możemy niszczyć zarówno mieczem, jak i innymi częściami scenerii :)

2. Sterowanie: może być, troszkę dziwne na początku, kamera czasami wariuje, ale jest możliwość zablokowania jej na przeciwniku.

3. Muzyka/dźwięk - najwyższej klasy, lektorzy troszkę sztywni - może być.

4. Gejmplej - super (pomijając kamerę), bardzo dobrze wykonane "wykończenia" mające postać quickevent-ów, przyjemna i w miarę prosta (i intuicyjna walka), oczywiście ważną rolę grają moce (używając możemy wyrywać części scenerii, miotać głazami, wrogami, drzewami), które można rozbudowywać (z reguły każda ma 4 poziomy); część mocy można odblokować znajdując sekrety.

5. Dodatki: tego oczywiście nie mogło zabraknąć, mamy encyklopedię wiedzy o świecie SW, dodatkowe ubranka dla naszego bohatera, artworki itd.

6. Długość rozgrywki - ciężko mi to stwierdzić, hardkorowy gracz przeleci przez grę w kilka godzin, dla mnie ze względu na brak czasu zajęło to ok. miesiąca.

 

Nie jestem super fanem SW (chociaż lubię ten świat), grywam w różne gatunki gier, ale z czystym sumieniem Star Wars The Force Unleashed polecam.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

O i to jest to czego oczekiwałem po tym temacie !:)

Dzięki wielkie!

 

Gra na allegro z wysyłką do kupienia już za 80-90 zł (nowa), początkowo kosztowała około 120 zł

Jeszcze miesiąc, dwa i kupuję :)

Edytowane przez kufir
Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące temu...
  • 4 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...